To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Porady - Backboard / Obramowanie

GreenToad - Śro Sty 17, 2007 2:52 pm
Temat postu: Backboard / Obramowanie
Witam.

Potrzebuje tzw. backboard albo obramowanie do tarczy (po kolejnym szpachlowaniu ściany w pracy kazali nam z tarczą wyp.... ). Niełatwo takie coś kupić w polsze. Znalazłem jedynie to:

http://mysport.pl/product,--,9879,,,.html

Obawiam się że jest za małe (mamy paru naprawde "utalentowanych" graczy), no i niezbyt tanie.

Ktoś mogłby mi pomóc odnośnie gdzie można coś takiego kupić taniej, albo większe albo. Ewentualnei z czego by takie coś zrobić (żeby po paru tygodniach nie wygladało obżydliwie). Najbardziej by mi pasowało takiego jak te produkty:

http://dart-stopbackboards.com/

Ale w jakiś ludzkich cenach razem z przesyłką.

Lestat - Śro Sty 17, 2007 4:26 pm

Poszukaj sklepa z korkiem. W Wawie powinien byc. Zamow plyte pilsniowa z okleina z korka w takim rozmiarze jaki chcesz. Cos takiego jak na zdjeciu wychodzi kolo 40zł z tego co pamietam

Maciej Chorbiński - Śro Sty 17, 2007 4:40 pm

A może weż taką grubą linę i na podłodze na np. tekturze na płasko (wygląda jak pizza z liny) zawijaj od srodka na zewnatrz o promieniu jakieś 20 cm większym od tarczy. wczesniej należy tekturę posmarować klejem na którym nakleji sie te linę. wygląda efektownie. mam nadzieje , że opis w miare zrozumiały.

Viola - Śro Sty 17, 2007 8:18 pm

oby dwa pomysły mi sie podobają ale z tym drugim to dużo pracy jest ;)
GreenToad - Śro Sty 17, 2007 11:21 pm

Viola napisał/a:
oby dwa pomysły mi sie podobają ale z tym drugim to dużo pracy jest ;)

Dokładnie, pozatym opcja z korkiem zapewni chyba lepsze tłumienie dzwieków, chyba zeby użyc grubej liny tak zeby lotki sie nie przebijaly do płyty z tyłu. Niestety to odpada bo tarcza z osłoną będzie najprawdopodobniej wisiała na ściance gipsowo kartonowej i nie chce jej za bardzo obciążać. Lestat, mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jakiej grubości jest korek i płyta oraz jakie są wymiary całej tablicy pod tarcza, byłbym bardzo wdzieczny. Jakbyś jeszcze zdradził jak zaczepiona jest tarcza, czy do płyty przez korek czy do sciany przez otwor w korku, a najlepej dorzucił fotke jak to wyglada to byłoby wogóle wspaniale.

Ogromne dzieki za pomoc!

Lestat - Śro Sty 17, 2007 11:46 pm

GreenToad napisał/a:
Lestat, mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jakiej grubości jest korek i płyta oraz jakie są wymiary całej tablicy pod tarcza, byłbym bardzo wdzieczny.

Płyta (nie korek, z korka sa tylko okleiny grubosci kartki papieru) jest grubosci 7mm. Wymiary ma 100 cm na 70cm

GreenToad napisał/a:
Jakbyś jeszcze zdradził jak zaczepiona jest tarcza, czy do płyty przez korek czy do sciany przez otwor w korku

No do plyty to nie ma szans, zadna plyta pilsniowa Ci nie utrzyma sizala. Normalnie do sciany przez otwor, a w zasadzie dwa otwory w płycie.

GreenToad napisał/a:
a najlepej dorzucił fotke jak to wyglada to byłoby wogóle wspaniale.

ale tu nie ma co fotografowac... :)

Janiu - Czw Sty 18, 2007 12:56 am

Może ja pomogę.

Wszystko bez problemów powinieneś załatwić w jakimś markecie budowlanym typu obi, nomi, albo inszym praktikerze...
Na stolarni dotniesz surową płytę wiórową 12mm albo sklejkę (zaczyna się od 4mm ale chyba optymalna grubość około 10mm +/-) - podpytasz co taniej wyjdzie.
Na dziale dekoracyjnym są arkusze korka 2-3mm (ostatnio kupowałem paczkę 5 szt 30x70 - coś około 25pln). Może nawet dostaniesz z jakimś podłożem samoprzylepnym jak nie to jeszcze klej do tego.
Na dziale z wkrętami kupujesz kołki do karton-gipsu (chyba najlepsze są plastikowe "ślimaki" w które potem wkręcasz normaly wkręt 4x40).

1. W płycie wiórowej wiercisz na obwodzie kilka/kilkanaście otworów (tak jak u Lestata te czarne kropki) ale jeśli ma to być na płycie kartonowo-gipsowej to lepiej więcej niż mniej.
2. Przykładasz płytę do ściany odznaczasz otwory.
3. W kartongipsie robisz dziury (nawet wkrętakiem).
4. Wkręcasz w karton-gips "ślimaki", przykręcasz płytę do ściany.
5. Naklejasz korek na płytę.
6. Przykręcasz do tego uchwyt na sizala - spokojnie wytrzyma ciężar tarczy.

I chyba już można grać.

Całość kosztować będzie +/- 70pln, pół godziny łażenia po sklepie i z godzinkę roboty.

Pozdrawiam. Adam Słodowy :)

GreenToad - Czw Sty 18, 2007 9:30 am

Wielkie dzięki panowie i pani, ogromnie mi pomogliście, niedługo ruszam na zakupy.
Janiu - Czw Sty 18, 2007 4:06 pm

GreenToad napisał/a:
...ogromnie mi pomogliście...

Kliknij przycisk "POMÓGŁ" pod wybranym nickiem :D

Maciej Chorbiński - Sob Sty 20, 2007 5:17 pm

a gdzie te przyciski "pomógł" są , bo nie moge znależć?
Jerry - Nie Sty 21, 2007 10:12 pm

Przyciski pojawiają się tylko temu, co założył wątek :)
Viola - Nie Sty 21, 2007 10:42 pm

i tam gdzie jest profil pw itp itd
Maciej Chorbiński - Pon Sty 22, 2007 8:06 am

niestety nie widze tego?
Viola - Pon Sty 22, 2007 8:44 am

Jerry napisał/a:
Przyciski pojawiają się tylko temu, co założył wątek :)

Maciej Chorbiński - Pon Sty 22, 2007 9:19 am

aaaaaaa