To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Ogólnie o darcie - "Ilu" i "gdzie", o "jak" nie m

Lestat - Czw Lut 26, 2004 9:28 am
Temat postu: "Ilu" i "gdzie", o "jak" nie m
Na stronie Federacji pojawiło sie zestwienie graczy, którzy wykupili licencje na ten sezon. Zadałem sobie odrobine trudu i policzyłem to miastami. Kraków i Kędzierzyn po 69, Poznań - 76, Elbląg - 82 no i uwaga, uwaga Łódź - 127! Qrcze, potęgi darterskie Elbląg i Łódź :)
beton - Czw Lut 26, 2004 4:07 pm

a czy wziłeś pod uwagę to, że w Krakowie i Warszawie są po dwie ligi?
w każdym z tych miast, z różnych powodów, jest po kiladziesiąt osób nie posiadających licencji, a jednak grających w darta od dawna, nie wiem dokładnie ile to osób w Krakowie, ale w Warszawie, jest to conajmniej 60-ciu graczy...
pozdrawiam, artur janiszewski - transformator atelier warszawa (http://www.wld.neostrada.pl/)

beton - Czw Lut 26, 2004 4:36 pm

uppps...wkradła mi się literówka, nie 60-ciu, a 50-ciu,
pzdr, a.

Pendzel - Czw Lut 26, 2004 5:57 pm

Ze strony KLD wynika że jest nas ponad 100 "zbuntowanych" więc doliczając tych z licencjami federacji to Kraków górą :)
Banan - Czw Lut 26, 2004 11:30 pm

a po co Wam po dwie ligi? :roll:
Pendzel - Pią Lut 27, 2004 7:28 am

Czasem tez sie zastanawiam. Ale tu nalezało by zadac pytanko nie po co , ale dlaczego 2 ligi...I znów wracamy do dyskusji z poczatku sezonu. My gramy w KLD i jestesmy zadowoleni choc były obawy czy to wypali. Jednak dzieki zaje....atmosferze ktora stworzyly wszystkie druzyny KLD i sensownemu prowadzeniu ligi przez Ryleca udało sie. A na MLD poprostu nas nie było stac...A teraz nie załuje. Dolicz takie pierdułki jak:wreszcie jest na biezaco aktualizowana strona, nie ma obiecanek jakiś biletów do kina, nie ma przekretów z dopisywaniem druzyn do I ligi itd, i nikt nikomu nie odmawia loginów na forum ("ukłon" w kierunku admina MLD)
Lestat - Pią Lut 27, 2004 12:58 pm

Wiem o tym, tylko z tym zbuntowaniem to nie przesadzajcie, nikt nie zabrania wykupic licencji indywidualnej do grania na okregowkach lub PDC-ach. Zreszta u nas tez sa dwie ligi :)
beton - Pią Lut 27, 2004 1:49 pm

zadziwaiające! gdyby zmienić literę 'K' w KLD na "W' (WarszawskaLigaDarta) mógłbym się pod wypowiedzią kolegi Pędzla podpisać, choć jesteśmy z różnych miast...no i Rylec się u nas inaczej nazywa, he he...

pzdr, a.

Rylec - Pią Lut 27, 2004 2:56 pm

Witam. I znów temat z wieloma wątkami.

Wzorem lestata pozwolilem sobie rowniez "cos" policzyc w RaDaRze. O ile piotr podał ilość licencji to ja skupiłem sie na ich ... wykorzystaniu. Różnie to wygląda w różnych ośrodkach.

Podaję kolejno:
-ilosc licencji (na podstawie Lestata)
-ilosc zawodnikow grajacych w PDC
-ilosc zawodnikow z licencjami grajacych w okręgówkach i klubowkach
-ilosc zaodnikow bez licencji grajacych w klubowkach
--- to samo odnosnie zawodniczek.

Łódź 127 10 82 0 4 11 0
Kraków 69 19 30 4 5 9 2
Warszawa 52 19 16 6 2 0 3
Elbląg 82 19 17 27 2 0 18
Kędzierzyn 69 12 48 35 4 9 2
Poznań 88 31 31 98 4 8 13
Porownując te liczby z iloscia licencji mozna wyciagnac ciekawe wnioski.

Odnosnie liczby grających w Krakowie to I liga MLD - ok.80 (ciekawe ze wiecej niz licencji) II liga MLD - ok.130, KLD - ok.100. 2 sezony temu w MLD grało ponad 350 osob.

Pendzlu - z tym zbuntowaniem to dajmy sobie spokoj. Właśnie staram się zorganizować wyjazd do Kędzierzyna na PDC. Wyobraź sobie że są chętni. Baby Blue w Kędzierzynie jest zdecydowanie najlepszym miejscem turniejowym w Polsce. Organizacja i wszystko na najwyższym poziomie. Aż żal tego nie zaznać. A przedewszystkim jest możliwość spotkania się z ludzmi z całej Polski (nawet z Łodzi), a nie zamykania się z wiśniówką ciągle w tym samym gronie.

Betonio - jest analogia w genezie WLD i KLD. Z tego co wiem to obie ligi zostały stworzene przez graczy bez operatorów. Przed utworzeniem KLD kontaktowałem się z Tomem i cos mi tam napisał o WLD. Mysle, że fajnie by było jakbyś opisał na forum o utworzeniu i funkcjonowaniu WLD.

beton - Pią Lut 27, 2004 4:59 pm

ok. opiszę, tylko muszę głęboko się zastanowić nad formą, ponieważ obawiam się, że mogę obrazić kilku baranów, jeśli zrobię to na szybko...
pozdro, a.

ps. Śmierć Imperium i Imperatorowi! he he...

beton - Wto Mar 09, 2004 2:36 pm

Geneza WLD.

Aby opisać powstanie Warszawskiej Ligi Darta (dalej WLD), niezbędny jest krótki opis Mazowieckiej Ligi Darta (dalej MLD), tak, tak, wiem kolega Rylec za chwilę będzie protestował, iż skrót MLD należy się Małopolskiej Lidze Darta, ale dla mnie to mało istotnie (poza tym dyskutowaliśmy już kiedyś na ten temat podczas PDC w Łodzi w 2000 r.).
Ad rem.
MLD zaczęła rozgrywki w sezonie 1998/1999 pod patronatem firmy Atika.
W kolejnych latach liczba drużyn zgłaszanych do rozgrywek rosła. Niestety nie mam danych, ile drużyn występowało w pierwszym sezonie. W sezonie 1999/2000 zgłoszonych drużyn było 23. Rok później było ich już 25. W sezonie 2001/2002 - 22. Jak widać dart w Warszawie rozwijał się dość prężnie. Wspaniałe sukcesy duetu TrzaSkalskich na arenie krajowej i zagranicznej powodowały, ze chętnych do gry w darta było wielu.
I tutaj dochodzimy do przełomowego sezonu 2002/2003.
Na spotkaniu organizacyjnym ligi (w 7 Club), okazało się, że, w związku z tworzeniem rozgrywek ogólnopolskich (Ekstraklasy), wszystkie ligi okręgowe winny mieć identyczny regulamin. W związku z tym uległy zmianie, także kwestie opłat.
Opłaty zaproponowanie przez organizatora MLD:
1. Licencja sportowa PZD – od osoby – 40 PLN
2. Startowa (wpisowa) – od drużyny 250 PLN
3. Za prawo gry w MLD – od właściciela klubu, w którym drużyna grałaby jako gospodarz – 200 PLN (w praktyce, w wielu przypadkach sami zawodnicy musieliby ponieść tę opłatę, ponieważ właściciele barów. pub’ów etc. mieliby w dupie, czy ktoś będzie u nich grał, czy nie...).
4. Za automaty, które nie posiadają licencji PZD – kwota nie została nam podana.
Co w zamian otrzymywaliśmy?
1. Organizację rozgrywek ligowych.
2. Nagrody pieniężne oraz puchary dla najlepszych drużyn.
3. Stronę internetową (na której wyniki oraz tabele były uzupełniane z minimum miesięczny poślizgiem).
Bilans strat i zysków wypadł na niekorzyść naszego „sponsora”. W związku z tym postanowiliśmy (my, czyli: Transformator – www.wld.neostrada.pl), zadać przedstawicielowi organizatora kilka trudnych pytań. Niestety, tak jak się spodziewaliśmy, w żaden sposób nie dało się dogadać ze skostniałą strukturą MLD, w związku, z czym, zaproponowaliśmy głosowanie Kapitanów drużyn nad tym, czy, chcą w przyszłym sezonie płacić haracze na rzecz PZD. Głosowanie przebiegło sprawnie i...sytuacja okazała się dla nas zaskakująca, ponieważ zdecydowana większość drużyn poparła nasz wniosek. Organizator zapowiedział, że w związku z takim rozwojem sytuacji, wycofuje się ze sponsorowania MLD. Krótka narada z kolegami z drużyny Atomic Nostromo, pozwoliła nam podjąć decyzję o wycofaniu się z rozgrywek MLD i utworzeniu ligi bez jakichkolwiek powiązań z PZD. Kilkanaście drużyn postąpiło podobnie do nas i rozłam stał się faktem.
Po dwóch tygodniach dogadywania szczegółów stworzyliśmy WLD. Nasza ligę nazwaliśmy Warszawską, choć były pomysły, by nazwać się tak jak „stara” liga – Mazowiecką. My postanowiliśmy być na tyle w porządku, aby nie używać nazwy już wykorzystywanej.
Jedyna opłata w naszej lidze, jaką wspólnie ustaliliśmy, to opłata startowa, wynosząca 100 PLN od drużyny. Całość tej kwoty przeznaczana jest na puchary dla wszystkich drużyn oraz imprezę kończącą sezon. Jak widać nie gramy o wysokie wygrane pieniężne. Wynikiem tego jest o wiele lepsza atmosfera pomiędzy rywalizującymi ze sobą drużynami. Posiadamy oficjalną stronę internetową: (http://www.elkadt.friko.pl/dart.php), na której można obejrzeć aktualizowane na bieżąco wyniki, a prowadzący ją Tomek i Mariusz robią to oczywiście dla własnej przyjemności (czyt.: za darmo).
Jeszcze jedno słowo o MLD, a w zasadzie o...WLD (Warszawskiej Lidze Darta), ponieważ od obecnego sezonu, organizatorzy ligi konkurencyjnej, podjęli decyzję o zmianie nazwy ligi (podejrzewam, że zostali zmuszeni przez PZD, ze względu na protesty Ligi z Płocka, który to historycznie znajduje się w granicach Mazowsza). Jak widać, nie mieli takich skrupułów jak my i skorzystali z nazwy przez nas używanej.
Efektem takiego działania, jest to, że obecnie w Warszawie mamy dwie; Warszawskie Ligi Darta. Pozostawię to bez komentarza.
O takich pierdołach jak totalne amatorstwo przy organizacji turniejów nawet nie chcę mi się pisać (brak odpowiedniej ilości turniejów zaliczanych do Radaru, brak turniejów PDC w Warszawie od dłuższego czasu - ostatni odbył się w 2000 roku, brak dostępu do gazetki Dart Echo, etc.)
Tak to z grubsza wygląda, jeżeli ktoś będzie zainteresowany szczegółami, chętnie służę wyjaśnieniami,

Pozdrawiam, Artur Janiszewski

PS.1.
Tabela przedstawia liczbę drużyn w obu warszawskich ligach:

MLD/WLD WLD
1998/1999 ? ---
1999/2000 23 ---
2000/2001 25 ---
2001/2002 22 ---
2002/2003 7 11
2003/2004 7 11

PS.2.
Wielkie podziękowania za osobisty wkład w sprawne funkcjowanie WLD dla Jacka oraz chłopaków prowadzących stroną internetową.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group