To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Dart na ostro - PartyPoker.net European Championship 20 - 23 września

greengo44 - Śro Wrz 12, 2012 10:58 pm
Temat postu: PartyPoker.net European Championship 20 - 23 września
Witam

Za tydzień w niemieckiej miejscowości Muelheim zaczynają się Mistrzostwa Europy organizowane przez PDC (pełna nazwa imprezy to PartyPoker.Net Europen Championship). Tu już na nasze szczęście będzie pełna transmisja telewizyjna zapewniona przez ESPN, także streamów w sieci nie zabraknie :D . W imprezie bierze udział 32 zawodników, start w czwartek 20 września od 20 naszego czasu, zakończenie w niedzielę.

Rok temu sprawa tytułu rozegrała się miedzy zawodnikami (a jakże) ze Stoke on Trent, mistrz zagrał z uczniem… Taylor wygrał ten pojedynek pokonując Lewisa 11-8. Zresztą przez cały turniej The Power brylował pokazując od pierwszego meczu że przyjechał tu wygrać. Tylko w jednym swoim meczu osiągnął średnią poniżej sto, 99,52 w półfinale z Whitlockiem. Mistrz nie musiał się specjalnie wysilać. Od początku meczu objął prowadzenie oddając w sumie Australijczykowi tylko 4 legi.
Znacznie ciekawszy był półfinał Lewisa który zmierzył się z Barneveldem(chyba ostatni dobry turniej Barniego). Nie licząc wyrównanego początku, cały mecz Lewis uciekał Holendrowi na dwa, trzy legi. Po legu 17 wszystko wydawało się rozstrzygnięte; Jackpot utrzelił 9 lotkę ( http://www.youtube.com/watch?v=FfA0lBtqHOM ) i odskoczył na 10-7. Barney się jednak nie załamał (jak ma ostatnio w zwyczaju) i doprowadził do remisu i decydującego lega. Barneveld pierwszy dochodzi do zamknięcia na 164, Lewis "wystawia" sobie 121. Barney nie zapina ale do finału brakuje mu tylko 24 oczka, presja na Lewisie gigantyczna! I wtedy właśnie Adrian pokazuje dlaczego to On jest Mistrzem Świata, ze stoickim spokojem zapina… Ależ się Holender musiał poczuć…… nie fajnie. Mecz niesamowicie emocjonujący, takie się chce oglądać bez końca. Pamiętam, że oglądałem go razem z bratem (ja celowo, On raczej z przypadku), który delikatnie mówiąc fanem darta nie jest…. pokera woli. Wciągnął się chłopak niesamowicie w widowisko, wtedy chyba pierwszy raz zrozumiał pasje starszego brata. Nawet zabrał się za oglądanie wspominanego wcześniej drugiego półfinału, ale tam klapa totalna, nuda, :spie:

Finał jak wspominałem dla Taylora. Mecz bardzo wyrównany, leg za leg. Ale przy stanie 8:8 The Power odpalił; najpierw 13 lotka, potem zamknięcie 164 po maxie :o , spokój i opanowanie w 19 legu i D10 daje Philowi czwarty tytuł Mistrza Europy z rzędu!!! Przy okazji wykręcił najwyższą średnią turnieju 109,3 :o .

Cały turniej stał na wysokim poziomie; w sumie w 31 meczach zawodnicy rzucili 172 maxy, 56 zapięć 100+ i osiągnięto 14 średnich 100+ :brawo: . Mam nadzieję, że nadchodzące Mistrzostwa będą przynajmniej tak dobre jak poprzednie :piwko:

Oto zestaw par. Dla mnie najcieniej zapowiada się mecz Lewisa z Whitem (ewanż za ostatni finał German Masters z przed kilku dni) oraz spotkanie Terrego Jenkinsa z Raymondem van Barneveldem (szkoda że już w pierwszej rundzie :-( )

Phil Taylor (1) v Magnus Caris
Jerry Hendriks v Mensur Suljovic
Mark Webster (8) v Andree Welge
Justin Pipe v Brendan Dolan
Andy Hamilton (5) v Paul Nicholson
Ronnie Baxter v Michael Rosenauer
Wes Newton (4) v Tomas Seyler
Mervyn King v Kevin Painter
Adrian Lewis (2) v Ian White
Kim Huybrechts v Vincent van der Voort
Terry Jenkins (7) v Raymond van Barneveld
Michael van Gerwen v Andy Smith
Simon Whitlock (6) v Mark Walsh
Dave Chisnall v Gino Vos
James Wade (3) v Colin Lloyd
Richie Burnett v Co Stopem

Dokładny rozkład (z dniami i godzinami), format meczów (do ilu legów) oraz kto jak się tam znalazł (rankingi) na stronie PDC

http://www.pdc.tv/page/Ne...2914611,00.html

Zapraszam do wrzucania komentarzy i streamów dotyczących tematu pod postem…. :piwo:

sailorripley - Śro Wrz 12, 2012 11:16 pm
Temat postu: Re: PartyPoker.net European Championship 20 - 23 września
greengo44 napisał/a:
Przy okazji wykręcił najwyższą średnią turnieju 109,3


masz na myśli najwyższą średnią w meczu z wszystkich pojedynków turnieju.

Philowa średnia turnieju była nieco niższa, ale też kosmiczna.

poprawiam z pełnym szacunkiem!

pozdr

lukswgs - Czw Wrz 13, 2012 11:56 am

http://www.youtube.com/watch?v=ZOot3-PK_9o

Zapowiedź ESPN;)

greengo44 - Pią Wrz 14, 2012 12:11 am

sailorripley napisał/a:

masz na myśli najwyższą średnią w meczu z wszystkich pojedynków turnieju


dokładnie tak :) pozdrawiam...

DartTown.pl - Pią Wrz 14, 2012 10:18 pm

Do wygrania lotki Unicorn soft 20 g z serii The Simpsons. Wystarczy wytypować finalistów i wynik.

Konkurs z okazji turnieju na Facebookowym profilu sklepu Dart Town (zapraszam, aby "polubić"):

https://www.facebook.com/darttownpl


greengo44 - Pią Wrz 14, 2012 11:22 pm

Uwaga Sailorripleya skłoniła mnie do pogrzebania trochę w statystykach tego turnieju, głównie dotyczących „The Powera”. Wszyscy siedzący choć trochę w darcie znają Jego możliwości, ale wyniki uważam że są niesamowite!!

Właściwie może powinien wprowadzenie zacząć od krótkiego rysu historycznego, teraz nadrabiam. Otóż PartyPoker.net European Championship rozgrywany jest corocznie od 2008 roku. Zawsze gospodarzami turnieju są Niemcy, zmienia się jedynie miasto rozgrywania zawodów. Jak pisałem, Phil Taylor wygrał czwarty z rzędu tytuł European Championship, a więc jak łatwo jeszcze nikt oprócz Niego nie posmakował tego tytułu :o . Dwukrotnie bliski szczęścia był Lewis (najbardziej rok temu) i po razie Steve Beaton i Wayne Jones. To pierwsza statystyka, powala? Ee tam…

…Druga sprawa to średnie Mistrza. Że zacytuję siebie:

greengo44 napisał/a:
Zresztą przez cały turniej The Power brylował pokazując od pierwszego meczu że przyjechał tu wygrać. Tylko w jednym swoim meczu osiągnął średnią poniżej sto, 99,52 w półfinale z Whitlockiem


Okazuje się że spośród dwudziestu rozegranych do tej pory meczów (po pięć na turniej) ta średnia była Jego najniższą i zarazem jedyną poniżej stówy!!! :o Jak to było w poszczególnych latach (od I rundy do finału):

Rok 2008 – 106,10 – 113,92 – 103,26 – 113,33 – 104,35 (średnia z turnieju 108,19)
Rok 2009 – w tym roku Taylor po prostu zmasakrował wszystkich zaczął od średniej 111,03 potem 110,88 potem 118,44, najwyższa do tej pory średnia meczowa turnieju. )Zabrakło 0,23 by pobić rekord najwyższej średniej telewizyjnej w historii darta. Było to w 2008 roku w meczu 4 rundy UK Open z Painterem, Taylor wygrał 9:0!.) W półfinale zszedł poniżej 110 uzyskując 109,36 a w finale osiągnął wynik o 0,01 gorszy. Rezultat 109,35 jest najwyższą średnią uzyskaną przez Phila w finale tego turnieju. (średnia z turnieju 111,81)
Rok 2010 – 101,27 – 106,16 – 103,33 – 105,37 – 105,74. (średnia z turnieju 104,37)
Rok 2011 – 107,13 – 102,47 – 102,36 – 99,52 – 109,29 (średnia z turnieju 104,13)

sailorripley napisał/a:
Philowa średnia turnieju była nieco niższa, ale też kosmiczna.


A pewnie że kosmiczna, ale liczby nie kłamią, była również Jego najgorsza średnią turniejową :) A średnia powyżej 111, jak to nazwać, MASAKRA!!! :o Wiem, trochę dużo liczb a nie każdy lubi. Ja przepadam :) , nie koniecznie za statystykami ale za liczbami zawsze, jeden z powodów dla których gram w :lotka: . Nie piszę ich po to by rozpocząć dyskusję czy Phil jest człowiekiem, robotem czy kosmitą. To ma być dowód wprost że On jest dartowym geniuszem, geniuszem sportowym na skale światową.
Niby piszę to co wszyscy (większość na pewno) wiemy, ale siła tych wyników rzuciła mnie na kolana. Szacunek i podziw dla tego Gościa miałem zawsze, od dziś jestem Jego fanem. Z dodatkową uwaga będę śledził poczynania Mistrza w tegorocznych zmaganiach na Mistrzostwach Europy.

Dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o historii poszczególnych turniejów polecam wiki http://en.wikipedia.org/w...hip_%28darts%29
:lotka:

catv - Sob Wrz 15, 2012 8:36 am

"Rzucać to każdy sobie może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale ja się wcale nie chwalę ja po prostu, niestety nie mam talent" - fragment ulubionej piosenki Powera :-D
rybajg - Sob Wrz 15, 2012 11:56 am

greengo44 napisał/a:
Rok 2008 – 106,10 – 113,92 – 103,26 – 113,33 – 104,35 (średnia z turnieju 108,19)
Rok 2009 – w tym roku Taylor po prostu zmasakrował wszystkich zaczął od średniej 111,03 potem 110,88 potem 118,44, najwyższa do tej pory średnia meczowa turnieju. )Zabrakło 0,23 by pobić rekord najwyższej średniej telewizyjnej w historii darta. Było to w 2008 roku w meczu 4 rundy UK Open z Painterem, Taylor wygrał 9:0!.) W półfinale zszedł poniżej 110 uzyskując 109,36 a w finale osiągnął wynik o 0,01 gorszy. Rezultat 109,35 jest najwyższą średnią uzyskaną przez Phila w finale tego turnieju. (średnia z turnieju 111,81)
Rok 2010 – 101,27 – 106,16 – 103,33 – 105,37 – 105,74. (średnia z turnieju 104,37)
Rok 2011 – 107,13 – 102,47 – 102,36 – 99,52 – 109,29 (średnia z turnieju 104,13)

Te średnie są troszkę źle liczone (nie chodzi tu o Ciebie tylko generalnie np tu http://en.wikipedia.org/w...nship_(darts)). Są to średnie ze średnich meczowych, a nie średnia na rundę w turnieju (3 darts average), jest drobna różnica. Tutaj jest średnia arytmetyczna ze średnich meczowych, a nas w darcie interesuje średnia na lotkę lub 3 i jest to suma zdobytych punktów (jeśli ma dotyczyć turnieju to z całego turnieju) podzielona przez liczbę rzuconych lotek ( w całym turnieju) - na lotkę, lub razy 3 - na 3 lotki (3 darts average). Ostatnio przy transmisjach np z MŚ czy Premier League SKySport pokazywał to właściwie (była średnia liczona wg tego co napisałem), nie wiem dlaczego niektórzy opisujący, ładnie zresztą, np na wikipedii turnieje robią bład i w tabelce w rubryce 3 darts average dają średnią ze średnich - są też inne błedy. Wygrywając np 6-0 ze średnią 90 (tak naprawdę w tym wypadku możliwe średnie to 89,29 lub 90,18 ;) ) na rundę i przegrywając w następnej rundzie 9-10 ze średnią 80 na rundę, raczej nie da to nam średniej z występu na poziomie 85!

greengo44 - Sob Wrz 15, 2012 8:56 pm

rybajg napisał/a:
Te średnie są troszkę źle liczone (nie chodzi tu o Ciebie tylko generalnie np tu http://en.wikipedia.org/w...nship_(darts)). Są to średnie ze średnich meczowych, a nie średnia na rundę w turnieju (3 darts average), jest drobna różnica. Tutaj jest średnia arytmetyczna ze średnich meczowych, a nas w darcie interesuje średnia na lotkę lub 3 i jest to suma zdobytych punktów (jeśli ma dotyczyć turnieju to z całego turnieju) podzielona przez liczbę rzuconych lotek ( w całym turnieju) - na lotkę, lub razy 3 - na 3 lotki (3 darts average). Ostatnio przy transmisjach np z MŚ czy Premier League SKySport pokazywał to właściwie (była średnia liczona wg tego co napisałem), nie wiem dlaczego niektórzy opisujący, ładnie zresztą, np na wikipedii turnieje robią bład i w tabelce w rubryce 3 darts average dają średnią ze średnich - są też inne błedy. Wygrywając np 6-0 ze średnią 90 (tak naprawdę w tym wypadku możliwe średnie to 89,29 lub 90,18 ;) ) na rundę i przegrywając w następnej rundzie 9-10 ze średnią 80 na rundę, raczej nie da to nam średniej z występu na poziomie 85!


Słuszna uwaga, trochę uprościłem sprawę ze względu na brak dostępu do wszystkich danych. Chcąc dokładnie policzyć średnią wg Twojej, jak najbardziej słusznego sposobu, musiałbym mieć rozpis każdego lega w każdym meczu po kolei, no ale wtedy to by była prawdziwa średnia meczowa na lotkę/3lotki. Pozdrawiam....

Anonymous - Nie Wrz 16, 2012 3:13 am

A ja (to tak apropo mozliwosci mistrza) ogladalem dzis show "Red or Black". W skrocie chodzi o to ze przed uczestnikami programu (8 ludzi gra o pol miliona funtow) staje dwoch gosci do konkretnego zadania. Uczestnicy przed proba musza kogos obstawic. Jesli trafia to jest punkt.
Dzis przed uczestnikami staneli do jednego z zadan Phil i aktualny mistrz swiata Jackpot. Zadanie polegalo na zagraniu 501 d.o. na czas (lotki wyjmowal pomocnik, zawodnicy tylko rzucali nie ruszajac sie z linii). Pierwszy rzucal Taylor i nie tylko ja przecieralem oczy po sekwencji 22, 7, 26. Zapial 47 lotka na D1 po 2 min i 35 sek. Lewis mial dosc szeroki usmiech jak zaczynal probe. Czas lecial odwrotnie, od 2'35" w dol. Ale zatrzymal sie po 40 paru sekundach .....
Po co o tym pisze? Bo ja takiego Taylora wole - ludzkiego :)

P.S. Taylor przed proba motywowal uczestnikow aby na niego postawili bo ma 15 tytulow MS i jest przystojniejszy od Lewisa :)

TheShaggy - Śro Wrz 19, 2012 10:53 pm

czesc mam prosbe mogli byscie podac kilka linkow do streamow bede bardzo wdzieczny.
chyba ze sa platne to nie zawracajcie sobie glowy szukaniem

-młody- - Czw Wrz 20, 2012 4:18 pm

No właśnie. Na sky sports nie ma, widziałem na liveru.pl od 20 a jeśli chodzi o ESPN hAmerykański to nic nie ma dzisiaj. O co kaman?
kuzyn - Czw Wrz 20, 2012 4:31 pm

http://www.sportlemon.tv/v-4/4/110/v-451189.html

może będzie ;)

TheShaggy - Czw Wrz 20, 2012 7:04 pm

poradzilem sobie jak by ktos szukal prosze :
http://ximg.livetv.ru/web...05&ci=259&si=30

Lestat - Czw Wrz 20, 2012 7:07 pm

drabinka i statsy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group