To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Ogólnie o darcie - Bezskuteczne łączenie steela z softem

Fexo5 - Wto Paź 06, 2015 1:54 pm
Temat postu: Bezskuteczne łączenie steela z softem
Witam, od jakiegoś czasu próbuje łączyć granie w steela(w domu) z graniem w softa(na turniejach), ale jak na razie bezskutecznie. Pomimo tego że do moich lotek softowych mam dokupione groty hard lip l-style i titanium pro to mam wrażenie że lotki zachowują się w locie całkowicie inaczej między graniem na elektroniku a na sizalu. Dziwi mnie to ponieważ waga i długość grótów w obu przypadkach jest praktycznie taka sama, zwłaszcza w przypadku hard lip. Zastanawiałem się dlaczego tak się dzieje i jedyne co mi przychodzi do głowy to że pomimo iż waga i długość grotów jest taka sama to jednak wyprofilowanie jest inne(groty do steela są węższe) i może mieć to wpływ na aerodynamikę lotek. Miał ktoś może z was podobny problem i odczucia do moich i znalazł na to rozwiązanie?
marian135 - Wto Paź 06, 2015 8:45 pm

Ja gram takimi samymi lotkami w softowych turniejach jaki i w domu na steelu, groty długie plastikowe, mój harrows club classic jakoś się bardziej przez to nie zużywa.
kowal - Wto Paź 06, 2015 8:47 pm

znaczenie ma waga i długość ale zadna z tych rzeczy nie dominuje na tyle aby dostać inna zupełnie lotke a zwłaszcza w przypadku hardlipów
z kształtu to powercore tytanowe sa takie same jak softy


przyczyna jest raczej w tym ze na sisalu widać katy wbicia i dochodzi korekta pod tym katem bo się sugerujesz rzutami jak wyglądają a w sofcie tego nie ma bo lotka dokuje zawsze tak samo w durszlaku na wprost

dart-mp - Śro Paź 07, 2015 11:14 am
Temat postu: dart-mp
witam, są też 18-20-22 gramowe Barrele 1:1 do softa i do steela...

shark-phil54-evoshark... modele którę są specjalnie zrobione aby nie było różnicy w wadzę

Fexo5 - Śro Paź 07, 2015 11:07 pm

Kowal

Masz racje, trochę chyba przesadziłem z tą różnicą między moim graniem na steelu i sofcie, co nie zmienia faktu że na sofcie wykręcam duże lepsze wyniki niż na steelu. Odnośnie tego kąta wbicia na steelu i korekty podczas rzutów to poruszyłeś dobry temat, bo niby cały czas o tym wiem ale podświadomie może istotnie to wpływać na moją grę, może rzeczywiście próbuje niepotrzebnie przekombinować.

marian135

A jak te twoje groty się nazywają?

Leoś - Nie Paź 18, 2015 7:00 pm

Osobiście grając w domu softem na sizalu używałem takich:

http://www.extrasport.pl/...nr-9-sisal.html

sprawdzały się bardzo dobrze

Batmanik - Pią Paź 23, 2015 10:12 am

Jeszcze pytanie z jakiej odległości rzucasz.
W steelu jest to 2.44 po podłodze, a w sofcie 2.37.

Grzesiek - Pią Paź 23, 2015 10:17 am

Batmanik napisał/a:
Jeszcze pytanie z jakiej odległości rzucasz.
W steelu jest to 2.44 po podłodze, a w sofcie 2.37.


Ty żartujesz, prawda?

Kolego pomyliły Ci się kategorie. Różnica odległości wynika z gry na tarczy amerykańskiej i angielskiej.

Batmanik - Sob Paź 24, 2015 7:47 pm

Grzesiek napisał/a:
Ty żartujesz, prawda?
Kolego pomyliły Ci się kategorie. Różnica odległości wynika z gry na tarczy amerykańskiej i angielskiej.


Nie, nie pomyliły mi się kategorie. Za czasów istnienia PZD grało się z 2.37. Mam podejrzenia, że do tej pory gra się w softa z tej odleglości.

Batmanik - Sob Paź 24, 2015 7:51 pm

A tu informacja na ten temat:

PZD Regulamin Techniczny

III.
2.
a) Linia rzutu jest umieszczona na podłożu w odległości 2,37 m od płaszczyzny tarczy.

Leoś - Nie Paź 25, 2015 9:17 am

Batmanik napisał/a:
Grzesiek napisał/a:
Ty żartujesz, prawda?
Kolego pomyliły Ci się kategorie. Różnica odległości wynika z gry na tarczy amerykańskiej i angielskiej.


Nie, nie pomyliły mi się kategorie. Za czasów istnienia PZD grało się z 2.37. Mam podejrzenia, że do tej pory gra się w softa z tej odleglości.



Myslę , że na pewno gra się 2,37 tym bardziej ,że na steelu również jest to 2,37

http://www.pdodarts.pl/index.php/regulaminy

regulamin paragraf 7.

sosenkawrc - Pon Paź 26, 2015 11:27 am

Odległość zawsze 2,37!!!

Odnośnie zachowania lotek to granie w domu zawsze różni sie od rzucania na turniejach. Tutaj z pewnością dochodzi stresik, adrenalinka co ma wpływ na efekty przy tarczy.

Batmanik - Pon Lis 23, 2015 1:34 am

Parę źródeł:

Wikipedia:

The oche /ˈɒki/, also the throw line or toe line, in the game of darts is the line behind which the throwing player must stand. For steel tipped darts, it is generally 7 ft 9 1⁄4 in (2.369 m) from the face of the dartboard, measured horizontally. This is the recognized world standard as set by the World Darts Federation and is used in most areas. The diagonal distance from the bull's eye to the oche, 9 ft 7 3⁄8 in (2.931 m), may also be used. In soft tipped darts, the horizontal distance is 8 feet (2.438m), as set by the National Dart Association. This was the original distance first standardized by the British Darts Organisation for all darts.

Dartworld:

Distance of the Throw line - Steel Tip
The distance for throwing steel tip darts was standardized in the 1970’s for international competition and measures 7’ 9 1/4in from the face of the dartboard to the toe line not the wall. In order to conform to this standard, you first measure the height and hang the dartboard then drop a plumb line or string from the face of the dartboard to the floor then measure back to the front of the throw-line. An easier way to measure distance is to have someone hold the tape measure touching the double bulls-eye and stretching diagonally to the floor 9’7 3/8”. For those math wiz’, this is a right angle and the diagonal measurement is the hypotenuse (Pythagorean theorem). Always measure to the front of the toe line as everyone likes to stand on the line itself.
Distance of the Throw line - Soft Tip
The distance for setting up a soft tip dartboard is 8 feet from the face of the dartboard not the wall. In order to do this you first measure the height then drop a plumb line or string from the face edge of the dartboard to the floor then measure back to the front of the throw line. An easier way to measure distance is to have someone hold the tape measure touching the double bulls-eye and stretching diagonally to the floor 9’9 1/2”. Always measure to the front of the toe line as everyone likes to stand on the line itself.

Jak widać powyżej, w sofcie jest dalej do tarczy...

kowal - Pon Lis 23, 2015 8:24 pm

naprawdę nie pisz i nie powtarzaj bzdur
odległości sa takie same a różnica zależy od standardu tarczy w danym regionie
hamburgery i skośni graja na tarczy amerykańskiej z 5 oczkami na potrójnych polach stad większa odległość w sofcie
w steela zazwyczaj jednak trzymają sie i tak angielskiej bo zwyczjanie większość tarcz i tak jest klepana u tych samych dostawców co robią głownie pod Europę i w dupie maja ich standardy
a euro obowiązuje wymiar angielski i jest on taki sam dla softa jak i steela



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group