To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Porady - Pierwszy zakup

KukizLFC - Wto Kwi 05, 2016 4:37 pm
Temat postu: Pierwszy zakup
Witajcie! Jestem początkującym darterem, rzucam od jakichś 5 miesięcy na sofcie na takim badziewnym sprzęcie. Wkręciłem się w to jednak bardzo i dlatego planuję zakup sprzętu do steela. Na tarczę i lotki chciałym wydać do 200zł, jednak za dobrą jakość mogę przekroczyć ten limit. Oczywiście zależy mi na wytrzymałej i nieodbijającej tarczy, która nie zje całego mojego budżetu oraz lotki. Jako, że rzucałem lekkimi lotkami softowymi, a następnie kupiłem softowe 19g i wydawały mi się już ważące swoje, to nie chciałbym przekroczyć 22g. Palce mam dosyć długie, rzucam leciutką parabolą, ale ani nie jest duża, ani nie naparzam płasko. W sofcie rzucałem tymi lotkami:

http://darttown.pl/produk...rn-lotki-softip

I rzucało mi się całkiem w porządku. Chciałym jednak skrócić nieco długość barrela, tutaj było 55mm, w nowych nie chciałym przekroczyć 50mm. Trochę już czytałem i jeżeli chodzi o tarcze to myślę nad dwoma:

ttp://darttown.pl/produkt/db180-unicorn-tarcza-sizalowa#review

http://sklep.smjsport.pl/...Play-sizal.html

Jednakże jeżeli chodzi o lotki to prosiłbym o jakieś większe rady. Mam nadzieję, że pomożecie w wyborze :) W październiku wybieram się na studia do Torunia, a słyszałem, że tam można trochę pograć, więc chcę zdążyć podszlifować moją średnią około 45 :)

Z góry dziekuję za wszystkie rady! :lotka:

Leoś - Śro Kwi 06, 2016 2:59 pm

Jeśli chodzi o tarczę , to z tych dwóch DB180 jak dla mnie odpada. Okrągły drut powoduje dużo większą ilość odbitych od tarczy lotek . Oprócz tego drut nie jest wtopiony w tarczę i po jakimś czasie sizal zaczyna "pracować" i np. zielone pole wychodzi poza drut na sąsiednie białe. Kiepsko to wygląda odradzam. Harrows wygląda dobrze,pająk wtopiony i cienki. Jeśli chodzi o lotki to cóż temat rzeka. Te z linku , który podałeś mają prosty barel , ale gruby ponieważ to mosiądz , a nie wolfram. Jeżeli chwyt prostej lotki Ci pasował to wybór masz ogromny. Skoro nie chcesz przekroczyć 22gr. to do steela musisz szukać lotek 20gr.(albo lżejszych) , ponieważ po dołożeniu shafta i piórka masz 22gr. Producenci przy lotkach soft podają wagę całej lotki , a przy steel tylko wagę barela.
KukizLFC - Śro Kwi 06, 2016 5:07 pm
Temat postu: .
Czyli ta tarcza Harrows będzie najlepszą opcją w tym przedziale cenowym? A czy lotki:

http://darttown.pl/produk...-lotki-steeltip

W cenie 50zł to dobra propozycja? Co prawda minimalnie przekraczają wagę (barrel 21g) i długość (51mm) ale tak naprawdę nie wiem jeszcze dokładnie co będzie leżało mi najlepiej.

Leoś - Czw Kwi 07, 2016 1:35 pm

Ja osobiście za 50 zł bym spokojnie wziął. A jeśli chodzi o długość to musisz pokombinować z shaftami. Ja mam lotki dł. 53,3 i stosuję shafty takie :


http://sklep.smjsport.pl/...rows-Nylon.html


długość midi , ale zauważ , że długości są różne . Sam musisz dojść , które będą najlepsze. Cena niewielka. Gdybyś brał tarczę z tego sklepu to odpadają koszty dodatkowej przesyłki. A co do tarczy osobiście mogę na dziś polecić BLADE IV bo na takiej gram od roku i jest ok. Harrowsa nie znam , ale sądzę , że lepszy od db180.

songolooz - Wto Kwi 12, 2016 3:00 pm

Co do lotek kup używki nie ma sensu kupować nowych jeśli nie jesteś pewien jaki barel będzie dla Ciebie najlepszy. Giełda na forum działa bardzo fajnie więc polecam.
tyniu - Śro Kwi 13, 2016 7:21 pm

Używki fajna rzecz ale zniszczonych nie bierz. Jesli masz już,a powinieneś mieć, wyobrażenie jakimi rzucasz wagowo to ogarniaj temat. Ja rzucam vortexami 20g z długim róść shaftem a wcześniej sam barel 18g miał 56mm i ten sam shaft co czyniło z lotki :wink: prawdziwą dzidę. Jakoś tam szło.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group