To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Porady - Jakość wolframu

Twister1979 - Czw Lut 15, 2018 9:32 am
Temat postu: Jakość wolframu
Witam.
Na początku nie napinając się kupiłem Pro SFB i Broadside Brass. Teraz po kilku tyg skupiam już sektor i coraz częściej T20. Chciałbym zmienić lotki zmniejszając zdecydowanie ich średnicę do ok 6,5 mm, zachowując regularny kształt barrela i wagę 22g. Nie oczekuje, że doradzicie mi model jednak chciałbym poradzić się w sprawie jakości wolframu u czołowych producentów. Przeglądając forum natrafiłem na " tylko nie Harrows...". Mieszkam w Warszawie i chcąc przed zakupem sprawdzić lotki mam tylko sportraw na Dzielnej z ofertą tylko tego producenta. Na moich lotkach po 2 tyg intensywnego rzucania widać ślady wgnieceń. Zaczepiam o nie skórą co rozprasza. Czy jest jakaś różnica w jakości, dokładności wykonania między Harrows a Target, czy Winmau lub Unicorn? Cenowo, kształtem skłaniam się do Harrows Pulse 22g 109pln. Myślę, że na początek cena to max do 130 pln.
Pozdrawiam.

Hiro - Czw Lut 15, 2018 4:34 pm
Temat postu: Re: Jakość wolframu
Twister1979 napisał/a:
Witam.
Na początku nie napinając się kupiłem Pro SFB i Broadside Brass. Teraz po kilku tyg skupiam już sektor i coraz częściej T20. Chciałbym zmienić lotki zmniejszając zdecydowanie ich średnicę do ok 6,5 mm, zachowując regularny kształt barrela i wagę 22g. Nie oczekuje, że doradzicie mi model jednak chciałbym poradzić się w sprawie jakości wolframu u czołowych producentów. Przeglądając forum natrafiłem na " tylko nie Harrows...". Mieszkam w Warszawie i chcąc przed zakupem sprawdzić lotki mam tylko sportraw na Dzielnej z ofertą tylko tego producenta. Na moich lotkach po 2 tyg intensywnego rzucania widać ślady wgnieceń. Zaczepiam o nie skórą co rozprasza. Czy jest jakaś różnica w jakości, dokładności wykonania między Harrows a Target, czy Winmau lub Unicorn? Cenowo, kształtem skłaniam się do Harrows Pulse 22g 109pln. Myślę, że na początek cena to max do 130 pln.
Pozdrawiam.


Wiele osób potwierdza, że najlepszy wolfram ma Unicorn. Takie standardowe 90% Unicorna jest o wiele wytrzymalsze niż 90% innych producentów.

Moim zdaniem lotki Target czy Winmau też są OK, ale na drugim miejscu, za Unicornem. A Harrows nieklasyfikowany ;)

Generalnie kupuj lotki niemalowane, czyli czysty srebrny wolfram. Malowane ślizgają się, a kolor schodzi wskutek odbić i trzymania lotki, co wygląda bardzo nieestetycznie.

mr_woo - Czw Lut 15, 2018 10:06 pm

Wolfram jest pierwiastkiem chemicznym, więc nie do końca wiem, w jaki sposób miałby być lepszy lub gorszy wolfram. Gram Harrowsami, Targetami, Winmau, Unicorn..nigdy nie widziałem żadnej różnicy w zużyciu, ale może to dlatego, że nie mam zwyczaju przejmować się pierdołami. Kup lotki jakie Ci pasują, na spokojnie rzucaj i nie wymyślaj sobie rozproszeń. Nawet jakby była jakaś różnica w jakości stopu (bo pewnie jakaś jest) to zapewniam Cię, że w przypadku w/w producentów nie ma ona najmniejszego wpływu na Twoją grę.
Hiro - Czw Lut 15, 2018 10:45 pm

mr_woo napisał/a:
Wolfram jest pierwiastkiem chemicznym, więc nie do końca wiem, w jaki sposób miałby być lepszy lub gorszy wolfram.


Wolfram jako stop - skrót myślowy oczywiście ;) Widać to po zniszczeniu lotek, rozmawiałem z paroma "testerami" lotek i mówią zgodnie, że najlepszy stop wolframu i innych pierwiastków ma Unicorn. Sam też miałem 90% z One80 i zniszczyły się w moment, potem już tylko Unicorn 90%, gdzie rzucam jednymi po 1,5 roku i są OK.

mr_woo napisał/a:
Nawet jakby była jakaś różnica w jakości stopu (bo pewnie jakaś jest) to zapewniam Cię, że w przypadku w/w producentów nie ma ona najmniejszego wpływu na Twoją grę.


Wpływ zaczyna się wraz ze wzrostem skupienia wbijanych lotek. Im bardziej będziesz obijał lotkę o lotkę, tym bardziej one się będą niszczyły, a obite, wyszczerbione lotki już mogą mieć wpływ na grę. Ale to już takie bzdury teoretyka... ;)

mr_woo - Pią Lut 16, 2018 12:05 am

Po blisko 20 latach gry doskonale wiem ile czasu można stracić na wymyślanie sobie różnych bzdurek i rozproszeń, więc chcę tylko lojalnie kolegę ostrzec by nie szedł tą drogą :-D
Twister1979 - Pon Lut 19, 2018 5:00 pm

Dzięki. Wiem co chcecie mi powiedzieć. Nie będę się wkręcał w zbędne analizy, lecz muszę wymienić te grube lotki na normalne wolframowe. Na giełdzie niestety nic dla siebie nie widzę.
Pozdrawiam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group