To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

Łódzka Liga Darta - Sezon 2020/2021

KUJA - Śro Wrz 16, 2020 9:50 pm
Temat postu: Sezon 2020/2021
Witam, chcielibyśmy zaprosić na przedligowe zebranie kapitanów (i nie tylko) :
23 września
godzina rozpoczęcia 18
Rokita (La Mer)


Gdyby ktoś miał problemy z dotarciem na 18 to czekamy do 20 na zainteresowanych.
Od godziny 19 zaczyna się turniej na sofcie.

marcinmjl - Sob Wrz 19, 2020 11:36 am

Witam wszystkich!!! Drużyna Diablo Team szuka chętnych zawodników do zagrania w naszej drużynie. Cel to zdobycie Mistrzostwa Ligii w nadchodzącym sezonie. 😄😉👍
Serdecznie zapraszamy . Kontakt telefoniczny z Łukaszem Czarneckim pod nr tel 512-304-314. Pozdrawiam i do zobaczenia przy tarczy 😉

KUJA - Czw Wrz 24, 2020 11:01 am

Witam, dziękuję kapitanom za liczne przybycie na zebranie, poniżej najważniejsze kwestie, które poruszyliśmy dotyczące nowego sezonu :
1.Zgłoszeń dokonujemy tak jak w poprzednim sezonie do Lestata lub na forum.
Bardzo proszę o jak najszybsze zgłoszenia, wystarczy nazwa drużyny- może być na forum (nazwa drużyny),a najlepiej na maila Lestata : p.puchowski@gmail.com
Ostateczny termin zgłaszania to 3 października w dniu rozdania nagród.
Do 3 października 2020 drużyny muszą zgłosić w swoim składzie nie mniej niż 4, i nie więcej niż 8 zawodników.
Nowych zawodników można dopisywać do składu drużyny do 31.10.2020
2. Opłaty wpisowe pozostają na tym samym poziomie jednak zmianie ulegnie termin wpłacania.
Wpłat dokonujemy podobnie jak to było w tym sezonie do : Rokity lub Darka ewentualnie do mnie.
Termin wpłaty to maksymalnie do 1 grudnia 2020 (jeżeli ulegnie zmianie kapitanowie zostaną powiadomieni smsem), do tego dnia prosimy o wpłatę :
Wpisowe od drużyny = 50 zł
Wpisowe od zawodnika = 25 zł
Opłaty meczowe = 15 zł za mecz za całą 1 rundę.
Wpisowe od lokalu = 100 zł – prosimy kapitanów drużyn o zebranie wpisowego od swoich lokali
(Jeśli drużyna zmieni lokal w trakcie sezonu musi rozliczyć się ze starym lokalem)

Opłaty meczowe = 15 zł za mecz za rundę 2 należy wnieść maksymalnie do drugiej kolejki rundy rewanżowej.
Każdy kapitan otrzyma smsa z informacją o wysokości opłat.

3. W przypadku zgłoszenia się 12 i więcej drużyn liga zostanie podzielona na dwie grupy
(przy 11 drużynach gramy normalną tabelkę)
W przypadku 2 grup pierwsza 4 z poprzedniego sezonu zostanie rozstawiona
Grupa „A” drużyny 1 + 4 , Grupa „B” drużyny 2+3
Reszta zostanie dolosowana z jednego koszyka.
Kwestię Play Offów dokładnie rozpatrzymy po zgłoszeniu się drużyn.
4. Prośba od Dominika o czytelność protokołów, wzór będzie dostępny na stronie Lestata
5. Wynik meczu ligowego zgłaszamy do Lestata (bez zmian)
Przenoszenie meczy powinno się odbywać na zasadach zawartych w regulaminie ligi.
6. Protokoły ligowe wysyłamy do Dominika (bez zmian) :
- w formie skanów na dominik@webgraf.pl lub
- w formie mmsów pod numer: 512 285 948
Prosimy, żeby protokoły były wysłane do środy (włącznie) po danej kolejce ligowej lub przełożonym meczu.
7. Puchary Łodzi będą organizowane tak jak w poprzednim sezonie przez lokale i ich właścicieli.
Pierwszy Puchar na Sofcie odbędzie się po zakończeniu sezonu i rozdaniu nagród 3 października w Rokicie (będzie oddzielny wątek)
Szczegóły pozostałych pucharów podamy po spotkaniu właścicieli zainteresowanych lokali.
8. Ogólnołódzki ranking softa będzie kontynuowany w nowym sezonie na takich samych zasadach jak w poprzednim.
9. Typer ligi bez zmian
10. Nowością będzie wybranie najlepszych zawodników ligi na podstawie statystyk ligowych, które będzie prowadził Dominik, będą przewidziane nagrody.
11.W sprawach problematycznych zaistniałych podczas meczu -
wątpliwości będzie rozstrzygał "Pikaś"Robert Stolarski ze Zgierza.
Protesty od decyzji Sędziego będzie rozpatrywał zarząd ligi powołany przeze mnie.
Powyższą informację z numerem telefonu wyślę smsem do kapitanów każdej drużyny.

pik48 - Pią Wrz 25, 2020 8:28 am

nie było mnie ale się zapytam bo nie mogłem
KUJA napisał/a:
7. Puchary Łodzi będą organizowane tak jak w poprzednim sezonie przez lokale i ich właścicieli.
Pierwszy Puchar na Sofcie odbędzie się po zakończeniu sezonu i rozdaniu nagród 3 października w Rokicie (będzie oddzielny wątek)

Zawsze mnie to zastanawia czemu bar sam od siebie z racji tego ze jest u niego puchar nie ma obowiązku dać opłate tak jak musi to zrobić każdy lokal który gra w lidze w wysokości 100zl czy nawet 50zł przy małej frekwencji pula dla zawodników zawsze minimalnie wrasta
KUJA napisał/a:
8. Ogólnołódzki ranking softa będzie kontynuowany w nowym sezonie na takich samych zasadach jak w poprzednim.


czy w nowym sezonie nie wprowadzimy jakis ograniczec punktowych moim zdaniem klubówki powinny liczyc się w jakieś ilosci a nie ze wszystkie np 20 na sezon bo to jest wtedy miarodajny ranking ,mysle ze wtedy kazdy zainteresowany pojawi się na kilku jesli to bedzie odpowiednia ilość

oraz ale to wiadomo ze zalezy od właścicieli lokalu co to za głupia zasada wrzuty każdy za siebie !! ! to jest nie sprawiedliwe dla tych co coś wygrali , nie wiem jak odczuają ci słabsi ale moim zdaniem jak wydaja teraz 4Zł minimum to jak wydarzą 8zł to się nic nie stanie ,

włodzimir - Sob Wrz 26, 2020 4:07 pm

Parę uwag z mojej strony co do propozycji(uwag) Pika
1. Pierwsze dwie propozycje wydaja mi się niespójne. Chcesz aby lokal dokładał się do puli, a jednocześnie żeby ograniczyć ilość turniejów klubowych do Rankingu co uszczupli tą pulę. Owszem można się zastanowić czy do Rankingu nie liczyć np. 20 najlepszych wyników z sezonu, ale na pewno z tego powodu Ranking stanie się mało przejrzysty,, a i Dominikowi przysporzy to dodatkowej pracy. Ponadto jak pokazał miniony sezon dobre występy w Pucharach Łodzi gwarantowały wysokie miejsce w Rankingu.
Co do lokali - jak w każdym biznesem lokal chce zarobić, a nie dokładać. Przy obecnej frekwencji na turniejach zarobek jest pewnie niewielki.
2. Co do wrzutów każdy za siebie, to wydaje mi się, że lokal liczy się ze zdaniem stałych "bywalców". Ja osobiście uważam, że nikt nie musi płacić za moją grę.

edgaritto - Pon Wrz 28, 2020 1:07 pm

To nie jest takie proste jak się Wam wydaje!
Zauważcie tylko ile tu jest czynników i zmiennych!

Na wstępie informacyjnie mogę napisać, że w mijajacym właśnie sezonie były dokładnie 104 turnieje klubowe zaliczone do tego rankingu. Właśnie to sprawdziłem.

Ale weźcie też pod uwagę takie czynniki:
- podstawowy, którego może nie bierzecie pod uwagę w ogóle jest taki: u Pań jest zupełnie inaczej niż u Panów! - przykładowo analizując mijający sezon było tak: u Pań na turnieju Pucharowym dało się raz ciała i było się do tyłu 32 pkt w rankingu (czyli można to odrobić w 2 klubówkach), a u Panów w najgorszym wypadku nawet 184 pkt można było być w plecy za jeden turniej! (można to odrobić w 10 klubówkach przy założeniu, że ten zwycięzca turnieju pucharowego nie chodzi na klubówki a ten któremu nie poszedł Puchar wygrywa wszystkie klubówki :) - jaki jest z tego wniosek? - podstawowy, że u Pań jest zupełnie inna bajka, drugi wniosek jest taki, że jak obniżymy drastycznie u Panów ilość turniejów klubowych, które się liczą to ten ranking przy obecnej formule (z mnożnikiem x2 za Puchar) będzie po prostu kalką z Pucharu Łodzi, u Pań aż tak drastycznie nie będzie to wyglądać.
- ciężko jest dogodzić wszystkim takim rankingiem, to jest rozmowa w stylu czy kupować puchary za ostatnie miejsce w lidze czy nie - ci lepsi powiedzą, że nie bo szkoda pieniędzy na takie nagrody, a ci gorsi, że chcą mieć pamiątkę bo płacą wpisowe. Taka sama rozmowa jest odnośnie wrzuty własne - wrzuty przegrywającego, od lat :) Tak samo tutaj - premiować frekwencję czy jej nie premiować. Ale czy przy spadającym zainteresowaniu dartem od lat nie powinniśmy trochę jednak premiować wytrwałych darterów?
- zauważcie, że u Pań też nie do końca było sprawiedliwie w tym sezonie - bo zdobyć np. miejsce na podium walcząc w turnieju z mężczyznami jest trudniej niż jak jest turniej samych Pań - może też powinniśmy pod tym względem zmienić coś u Pań - w znaczeniu rangi turnieju jak grają same i jak grają z facetami?
- padł też pomysł żeby zupełnie oddzielić Puchar od klubówek - czyli, że oddzielnie byłby Puchar i oddzielnie ranking klubowy - też trzeba to przemyśleć.

Konkludując - żeby zasymulować jakąkolwiek sprawiedliwość i upiec więcej pieczeni zadowolenia na jednym ogniu uważam, że:
- powinniśmy przede wszystkim wymyślić inne zasady dla rankingu Pań i inne dla Panów - bo jak jest inna frekwencja to jest inna punktacja i trudność, a jak jest inna punktacja i trudność to zasady nie mogą być takie same.

Mam nadzieję, że to otwiera jakąś merytoryczną dyskusję - jest jeszcze na nią niecały tydzień czasu.

Ja na pewno przeanalizuję jeszcze temat rankingu na konkretnych danych, które mam i pomyślę nad jakimś ciekawym rozwiązaniem.

Lestat mógłby też coś podpowiedzieć, jego wiedza organizacyjna jest monumentalna.

Picia - Pią Paź 02, 2020 9:56 am

Witam myślę że to ma sens , żeby zupełnie oddzielić Puchar od klubówek takie jest moje zdanie pozdrawiam :lotka: :lotka: :lotka:
tyniu - Sob Paź 03, 2020 3:33 pm

Nie wiem gdzie, więc piszę tu . Vendetta gra w nadchodzącym sezonie
KUJA - Pią Paź 09, 2020 10:00 am

Witam, po konsultacji z Lestatem system gry po zakończeniu rozgrywek grupowych będzie wyglądał następująco:

1 drużyna z grupy zielonej z 2 drużyną grupy niebieskiej, mecz i rewanż
2 drużyna z grupy zielonej z 1 drużyną grupy niebieskiej, mecz i rewanż
Grają o miejsca 1-4
Zwycięscy grają o miejsca 1-2, mecz i rewanż
Przegrani grają o miejsca 3-4, mecz i rewanż

Pozostałe drużyny:

3 drużyna z grupy zielonej z 3 drużyną grupy niebieskiej o miejsca 5-6, mecz i rewanż
4 drużyna z grupy zielonej z 4 drużyną grupy niebieskiej o miejsca 7-8, mecz i rewanż
....
....
7 drużyna z grupy zielonej z 7 drużyną grupy niebieskiej o miejsca 13-14, mecz i rewanż


W tej fazie (po grupach) opłaty za mecze wzrastają do 20 złotych


Terminarz na 1 rundę grupową jest dostępny na stronie Lestata:
http://darts.abajt.pl/

Rundę 2 rewanżową rozpoczniemy 31 stycznia, dokładny terminarz będzie podany przez Lestata

Do końca kwietnia planujemy zakończyć fazę grupową.
W maju dwie kolejki po grupach o miejsca, mecz + rewanż, terminarz będzie podany przez Lestata
W czerwcu mecze mistrzowskie, mecz + rewanż, o miejsca 1-4, terminarz będzie podany przez Lestata
Zakończenie sezonu planujemy na 26 czerwca 2021r.

Terminy i lokalizacje pucharów są podane na stronie Lestata.
Pucharów na Sofcie będzie 8 w dwóch lokalach: Tago i LaMer
Pucharów na steelu będzie 7 wszystkie na Karolewie.

Najbliższy Puchar na steelu :
31 październik

Kapitanowie otrzymają smsa z numerem telefonu sędziego i prośbą o podanie osoby uprawnionej do nazwy drużyny.

Pozdrawiam Kuja.

KUJA - Wto Paź 27, 2020 10:42 pm

Witam.
W związku z zaistniałą sytuacją czekamy na otwarcie lokali.
Po wznowieniu działalności w pierwszym możliwym weekendzie wznowimy oficjalnie ligę :
od drugiej kolejki
następne terminy będą rozpisane i podane do wiadomości jak sytuacja się wyklaruje.

Ponieważ nie wiadomo jak długo potrwa przerwa i może nam brakować czasu po wznowieniu dlatego przypominam o możliwości umawiania i rozgrywania meczy w innych terminach niż podane w terminarzu jednak wiążącym terminem danej kolejki będzie ten, który podamy w terminarzu.

Dbajcie o siebie i do zobaczenia przy tarczy.
Pozdrawiam Kuja.

Berni - Sob Lis 14, 2020 12:28 pm

Czy ktoś może mi wytłumaczyć co tu się odpi*rdala? Liga miała ruszyć po oficjalnym otwarciu lokali od drugiej kolejki, więc jakim cudem rozgrywane są mecze? Ja rozumiem, że część osób ma w dupie obostrzenia, zdrowie innych, wierzy że covid-19 jest tylko wytworem mediów itp. Tylko zaczyna się tu robić podział na równych i równiejszych. Albo traktujemy wszystkich równo, albo zmieńmy podział ligi z zielonej i niebieskiej na „trzymajcie się zasad” i „róbta co chceta” i zapytajmy drużyny w której grupie chcą grać. Pomijając drużyny jest to w ch*j nie fair w stosunku do właścicieli lokali którzy trzymają się obowiązujących obostrzeń, boją się zejść do „podziemia” czy nie mają lokalu ukrytego w podwórku. Skoro można robić turnieje „po cichu” to dlaczego w takim razie nie jest rozgrywany Puchar Łodzi? Przecież uczestnictwo w nim jest dobrowolne, więc może sobie grać sama „cool ekipa”. Proszę o ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi osób zarządzających tym burdelem/ligą.
maras - Sob Lis 14, 2020 5:25 pm

KUJA napisał/a:
Ponieważ nie wiadomo jak długo potrwa przerwa i może nam brakować czasu po wznowieniu dlatego przypominam o możliwości umawiania i rozgrywania meczy w innych terminach niż podane w terminarzu

Berni masz tu odpowiedź od mało mnie interesuje twoje zdanie

Berni - Sob Lis 14, 2020 6:26 pm

KUJA napisał/a:
Po wznowieniu działalności w pierwszym możliwym weekendzie wznowimy oficjalnie ligę :
od drugiej kolejki


to ja dodam to i moze wreszcie skumasz o co mi chodzi

Berni - Sob Lis 14, 2020 8:04 pm

Albo tak , albo nie panie K?!
maras - Sob Lis 14, 2020 8:46 pm

Jak to było aaaa zieffffffff


A ja dodam że to że "oficjalnie" liga zostanie wznowiona od drugiej kolejki nie zabrania mi zagrania awansem innego meczu mając taką możliwość



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group