DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
przepisy
Autor Wiadomość
webkom 


Dołączył: 11 Gru 2003
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 11, 2003 10:32 am   przepisy

Mam pytanie bo mnie juz "cholera bierze" od szukania najprostszej, zdawałby się, informacji w sieci. Mam elektronicznego darta ale nie mam do niego żadnej instrukcji i nie wiem na jakiej wysokości powinien znajdować się środek tarczy, żeby było to zgodne z jakimiś przepisami (bo jakieś to na pewno regulują)... no i oczywiscie jaka jest prawidłowa odległość rzucajacego od tarczy. Za odpowiedź z góry dzięki :)
 
 
webkom 


Dołączył: 11 Gru 2003
Posty: 3
Wysłany: Czw Gru 11, 2003 10:43 am   to znowu ja :)

dobra... znalazłem, trochę za szybko straciłem cierpliwość :)
1. Linia rzutu jest umieszczona na podłożu w odległości 2,37 m od płaszczyzny tarczy.
2. Wysokość idealnego środka tarczy nad podłożem wynosi 1,73 m.
3. Wartość kontrolna mierzona pomiędzy środkiem tarczy a linią rzutu wynosi 2,93 m.
i co do trzeciego punktu mam pytanie kolejne... co to jest ta wartość kontrolna?
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Czw Gru 11, 2003 8:00 pm   

Powiem Ci, że gram w darta już przeszło 4 lata i do tej pory nie spotkałem się z definicją "wartości kontrolnej". Mimo, że mam pojęcie o przepisach, nie wiem. Ale na pewno nie jest to ważne, natomiast ogległość od środka tarczy do linii rzutu na pewno tyle nie wynosi... Radzę Ci zastosować się do tego pierwszego punktu, czyli odległości od linii rzutu do płaszczyzny tarczy (po ziemi) 2,37 i wysokości środka. Reszta nie jest już taka ważna. Jeśli masz więcej pytań, radzę Ci zajrzeć na jeden z naszych turniejów. Kalendarz na stronie Lestata: www.l.pl/lestat - tam znajdziesz również wszystkie szczegóły odnośnie rozgrywek w Łodzi.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 12, 2003 8:19 am   

Dartles napisał/a:
Powiem Ci, że gram w darta już przeszło 4 lata i do tej pory nie spotkałem się z definicją "wartości kontrolnej".


Spotkales sie, spotkales. Tak na turniejach kontroluja czy automat dobrze stoi i wynosi wlasnie 2,93
 
 
 
webkom 


Dołączył: 11 Gru 2003
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 12, 2003 10:33 am   dzięki wielkie :)

zajrzałem sobie na ten kalendarz... te wszystkie imprezy tylko w Łodzi?? To zapewne dart stoi tam na wysokim poziomie... ja jestem z Tychów i taka wycieczka to dla mnie 3 godziny jazdy więc zapewne nie wpadnę ale dzięki za zaproszenie :) Teraz tylko musze skoczyć do sklepu po jakieś maty korkowe (żebym sobie ścian nie poobijał), zawiesić darta (wiem juz jak) i rzucać... a moze się kiedyś spotkamy na jakiś mistrzostwach Polski czy cuś (jak już poćwiczę ;) )
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 12, 2003 10:40 am   Re: dzięki wielkie :)

webkom napisał/a:
zajrzałem sobie na ten kalendarz... te wszystkie imprezy tylko w Łodzi??


Ano w Łodzi

webkom napisał/a:

To zapewne dart stoi tam na wysokim poziomie...


Taaa... nooo.... na wysokim poziomie towarzyskim powiedzmy ;)
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Pią Gru 12, 2003 8:38 pm   

W Tychach też masz turnieje, w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Dąbrowie Grn. również. Na stronie Lestata w linkach masz inne strony, radzę zajrzeć na stronę Polskiej Federacji Darta (kalendarz) oraz na stronę Cross II, tam powinieneś znaleźć coś bliżej siebie :wink: , ale jakby co, to zapraszamy do Łodzi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group