DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: CzarekMichał
Śro Sty 17, 2007 5:48 pm
Backboard / Obramowanie
Autor Wiadomość
andkrol 


Tarcza: WINMAU Blade 4
Lotki: WINMAU 25g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 11:58 am   

Andrewv600 napisał/a:
Ja zastosowałem takie rozwiązanie.

Andrewv600 napisał/a:
Oczywiście można mniejsze ale ja jestem początkujący i szkoda mi było ściany :D

Wygląda ładnie i estetycznie to najważniejsze, wielkość nie ma znaczenia, a jak przyjdzie ochota rzucać po dwóch piwach to będzie jak znalazł :D
W moim przypadku najlepsze jest to, że gdy miałem obramowanie mniejsze, to zdarzało mi się rzucić w ścianę, a gdy je powiększyłem to przestałem rzucać poza tarczę :-)
 
 
 
Andrewv600 


Tarcza: WINMAU BLADE 3 III
Lotki: Unicorn Control 23g
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Śląsk
Wysłany: Sob Sty 22, 2011 9:27 pm   

miałem dokładnie tak samo :) od kiedy mam to obramowanie od wtedy trafiam już tylko w tarcze :P
 
 
respawn 



Tarcza: Blade 4
Lotki: Target Precision Voyager 23g One80 Arcane 23g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 201
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 12:24 pm   

Troche checi kilka desek sosnowych (miekkie drzewo) 2 kołeczki i rama wisi aż miło, drewno nie lakierowane, ładny zapach i pieknie wyglada, jak ktos lubi drewno w domu na ścianie :)

Kilka desek
Klej do drewna
Papier scierny
2 kołki
2 uchwyty
 
 
 
Andrewv600 


Tarcza: WINMAU BLADE 3 III
Lotki: Unicorn Control 23g
Wiek: 33
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 93
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 10:22 am   

myślę że zobrazowałem to kilka postów wcześniej, tylko bez klejenia i bez uchwytów, a na czterech kolkach.
 
 
Misiek666 


Tarcza: B 4
Lotki: składane
Wiek: 45
Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 1
Skąd: Stolyca
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 10:19 am   

Płyta MDF 60x80cm pomalowana na biało, przykręcona na 4 wkręty. Pod płytą, celem wygłuszenia 8 podkładek z pianki przyklejonych na taśmę dwustronną do płyty. Kawałek rurki z gwintem przykręcone do płyty i zamontowanie starej lampki. Pod uchwytem tarczy kawałek gumy by bardziej zredukować drgania.
Całkowity koszt to 4,30 zł - za przełącznik do lampki w liroju.
Robocizna 2-3h - było by dużo mniej ale farba długo schła.
Efekty:

Ostatnio zmieniony przez Misiek666 Pon Lut 28, 2011 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrossi 



Tarcza: okrągła
Lotki: 24g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 2724
Skąd: Suwałki
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 7:30 pm   

płyta OSB przycięta do wymiaru podkładów pod panele podłogowe z korka (2 szt. gr. 4mm w sumie wymiar 1,22 na 0,92 m) + klej do korka, podklejone taśmą samoprzylepną do profili ścianek gipso-kartonowych+ 4 kołki sm (szybkiego montażu).
ps
fotkę zamieszczę lub prześlę mailem na pw./mam niedostępne załączniki/
 
 
 
Jacynt 



Tarcza: Eclipse Pro
Lotki: E. Bristow 22g
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 206
Skąd: Polska
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 11:29 pm   

Zrobilem sobie oslonke ze styropianu. Nie znam kosztow, bo uzylem zbednych plyt styropianowych, z ktorych wycialem cztery ksztaltki.

Problem w tym, ze uderzenie lotki bardziej slychac, niz bez oslonki.
Czy surrounding ring jest pod tym wzgledem lepszy, czy rowniez powoduje wiekszy halas?
 
 
 
udarr 


Tarcza: Blade4
Lotki: Ostre, mosiężne 20 gram...
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 12:43 am   

Ja mam takie nietypowe pytanie początkującego, nawet jeszcze nie gracza.
Przeglądając temat zauważyłem kilka różnych rozwiązań.
Mnie interesuje czy backboard powinien być na tyle miękki żeby mogła
się w niego wbić lotka steel ? Wtedy się nie odbije, a odbicia chyba chcemy uniknąć
w trosce o nasze (moje) panele ? I jak się zachowuje stalowy grot, który wleci w taką twardą płytę ? Nie skrzywi się ?
Jak to jest rozwiązane w tych profesjonalnych backboardach ?
 
 
 
sidor.92 


Tarcza: Smartness Full House 9881
Lotki: Harrows Assasin 20g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 11:22 am   

udarr napisał/a:
Ja mam takie nietypowe pytanie początkującego, nawet jeszcze nie gracza.
Przeglądając temat zauważyłem kilka różnych rozwiązań.
Mnie interesuje czy backboard powinien być na tyle miękki żeby mogła
się w niego wbić lotka steel ? Wtedy się nie odbije, a odbicia chyba chcemy uniknąć
w trosce o nasze (moje) panele ? I jak się zachowuje stalowy grot, który wleci w taką twardą płytę ? Nie skrzywi się ?
Jak to jest rozwiązane w tych profesjonalnych backboardach ?


Stalowy grot się praktycznie nie wygina. (chyba że włożysz go w imadło i będziesz walił młotem).
w "profesjonalnych" backboardach lotka wbija się i zostaje, materiał z jakich są one wykonane jest "w sam raz" jeżeli chodzi o wbijanie się lotek
 
 
dartbeginner 


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 1:16 pm   

Witam.
Kupiłem kawałek płyty osb 80x80 gr 1,5cm,obkleiłem korkiem i zastanawiam się jak to przymocować?W planach mam przymocowanie samej płyty 2 kołkami i dopiero do płyty przymocować tarcze.Czy takie coś zda egzamin?
 
 
respawn 



Tarcza: Blade 4
Lotki: Target Precision Voyager 23g One80 Arcane 23g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 201
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 3:08 pm   

dartbeginner napisał/a:
Witam.
Kupiłem kawałek płyty osb 80x80 gr 1,5cm,obkleiłem korkiem i zastanawiam się jak to przymocować?W planach mam przymocowanie samej płyty 2 kołkami i dopiero do płyty przymocować tarcze.Czy takie coś zda egzamin?



Mam "płytę" wykonaną z drzewa sosnowego przez stolarza. Zawiesiłem ją za pomocą dwóch mocowań i wkręciłem kołki, śruby pełnią formę haków i na nich wisi cały back board, do tej konstrukcji zamocowałem bezpośrednio to co było w zestawie od tarczy. Tarcza wisi aż miło. Może nie zobrazowałem tego w jakiś sposób profesjonalny jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś to wykorzystać pisz może jakoś to objaśnię bardziej zrozumiale.
 
 
 
dartbeginner 


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 3:23 pm   

respawn napisał/a:
dartbeginner napisał/a:
Witam.
Kupiłem kawałek płyty osb 80x80 gr 1,5cm,obkleiłem korkiem i zastanawiam się jak to przymocować?W planach mam przymocowanie samej płyty 2 kołkami i dopiero do płyty przymocować tarcze.Czy takie coś zda egzamin?



Mam "płytę" wykonaną z drzewa sosnowego przez stolarza. Zawiesiłem ją za pomocą dwóch mocowań i wkręciłem kołki, śruby pełnią formę haków i na nich wisi cały back board, do tej konstrukcji zamocowałem bezpośrednio to co było w zestawie od tarczy. Tarcza wisi aż miło. Może nie zobrazowałem tego w jakiś sposób profesjonalny jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś to wykorzystać pisz może jakoś to objaśnię bardziej zrozumiale.


Czyli rozumiem że zrobiłeś 2 otwory w tej płycie,2 otwory w ścianie,włożyłeś kołki do ściany a przez płytę przełożyłeś śruby które potem dokręciłeś,tak?A potem normalne do tej płytki przykręciłeś mocowania od tarczy i gra gitara.Tylko powiedz mi jakie kołki zastosowałeś,ja znalazłem u siebie kołki o wymiarach 8x60.Nie wiem czy starczą takie bo z tarczą to z 10kg wyjdzie.
 
 
respawn 



Tarcza: Blade 4
Lotki: Target Precision Voyager 23g One80 Arcane 23g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 201
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 3:30 pm   

Prawie wszystko okej ale, nie mam przewierconej tej tablicy, do tablicy na odwrocie zamocowałem coś na kształt zawleczki od piwa takiej przerośniętej trochę, kupiłem to w "metalowym". W ścianę dwa kołeczki Coś takiego i ten cały back board wisi jak obraz. Wierciłem chyba wiertłem 8mm i takie samie kołki rozporowe zastosowałem :) długości ich nie pamiętam ale nie żałuj niech wisi pewnie !
 
 
 
dartbeginner 


Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 28
Skąd: z miasta
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 3:36 pm   

wiem o co chodzi z tymi haczykami ale chyba nie mam ich na stanie,a że chciałbym sobie wreszcie zacząć rzucać to zamocuje tak jak napisałem :-)
 
 
respawn 



Tarcza: Blade 4
Lotki: Target Precision Voyager 23g One80 Arcane 23g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 201
Skąd: Kuj-pom
Wysłany: Śro Sty 25, 2012 3:55 pm   

Tylko że ja zamiast tych haków zastosowałem śruby, na których wiszą te przerośnięte zawleczki do piwa. Zawleczka jest zamontowana na back boardzie i to wisi dzieki temu na śrubach :)

Dałem upust swojemu talentowi do rysowania Rysunek

Tak prezentuje się to na ścianie:

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group