DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PartyPoker.com World Grand Prix 8-14 październik 2012
Autor Wiadomość
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 2:26 am   PartyPoker.com World Grand Prix 8-14 październik 2012

Witam :lotka:

Przed nami piętnasty turniej z serii Grand Prix of Dart PDC. Pierwsze dwie edycje turnieju odbyły się w Anglii w Rochester (rok 98 i 99) potem turniej przeniósł się już do Irlandii. W 2000 roku rozgrywki miały miejsce w Rosslare by następnego roku przenieść się na stałe do Dublina.
Wyjątkowość tego zdarzenia polega na systemie gry DI/DO, dablem zaczynamy/dablem kończymy. Wszystkie lotki trafiające w pola singlowe bądź potrójne nie są liczone dopóki zawodnik nie trafi dabla. I tu pytanie czy ktoś grał kiedyś w takiej formule a jeśli tak to jakie wspomnienia i odczucia. Nie ukrywam że bardzo ona mnie się podoba :D
Dziesięciokrotnie wygrywał……… tak, Phil Taylor :brawo: , który jeżeli już dochodził do finału to nie dawał szans swoim rywalom z reguły bijąc Ich na głowę :brawo: . Do ciekawszych finałów z udziałem Powera na pewno należy zaliczyć pierwszy w którym pokonał Roda Harringtona, ocecnie komentującego mecze dla Sky Sportu, 13-8 w setach. Wówczas w turnieju grało 16 zawodników, rok później zaeksperymentowano z systemem grupowym. 20 graczy podzielono na 4 grupy, najlepszych dwóch grało dalej. Potem wrócono do sytemu KO i szesnastu zawodników. Gdy turniej przeniósł się do Dublina liczba uczestników została powiększona do 32 i tak mamy do dziś dzień.
Oprócz Phila dwukrotnie tryumfował James Wade i po razie Alan Warriner oraz Colin Lloyd.W sumie można powiedzieć, że turniej mimo że irlandzki to zawsze wygrywali go Anglicy, acz bohaterem na pewno jest Brendan Dolan, Irlandczyk, Północny… Rok temu w meczu półfinałowym z Wadem Brendan uwalił 9 lotkę, jedyna w swoim rodzaju…. http://www.youtube.com/watch?v=41rPJgpC-fA coś niesamowitego to czego dokonał. Oglądałem ten mecz „na żywca” na jakimś niezły streamie, oszalałem jak to zobaczyłem., naprawdę, emocje nie do opisania :boje: :boje: :boje: :boje: . W tym momencie ( z całym szacunkiem) przeciętny Darter przeszedł do historii tego sportu. Fakt, cały turniej grał znakomicie, jak nigdy wcześniej i nigdy potem do dziś. Jak dla mnie doskonały przykład dla wszystkich rodzimych rzucających, że jednak można, że się da. I nie chodzi mi o naszych najlepszych zawodników, którzy mieliby podbijać Europę i Świat (choć trzymam Kciuki :) ), zmniejszam skalę jeszcze bardziej do naszego podwórka. Dziewczyno/Chłopaku przyjeżdżaj na GP POD ( http://www.pdodarts.pl/in...ix-pod-20112012 ) , na turnieje okręgowe i klubowe i bij najlepszych. Wydaje Ci się że nie możliwe jest pokonać Wojciechowskiego, Bobrowskiego Chmielewskiego czy Żabkę? A dlaczego nie, pracuj, ćwicz nad techniką i koncentracją a chwile chwały na pewno przyjdą. Proponuję włączać sobie ten filmie z 9 lotką w chwilach zwątpienia na treningu, ładuje mocą. :lotka:
Ale wracając do tematu; pogromca Dolana z finału (bez nazwisk) też już podchodził do dziewiątej lotki i było to na wspomnianym już wcześniej meczu finałowym w 1998 roku. Na szczęście to wydarzenie również zarejestrowały kamery. Phil nie trafił środka gdyż lekko został rozproszony przez podekscytowanego komentatora, a jakże Sida Waddella (świeć Panie nad Jego Duszą)…. http://www.youtube.com/watch?v=PMLAPrIZjlk
Cóż jeszcze przemawia za tym turniejem? Na pewno klimat tworzony przez publiczność, niesamowity. Wystarczy włączyć sobie po raz któryś tą 9 lotkę. Amen.
Co do zawodów które zaczynają się w najbliższy poniedziałek , finał będzie w niedziele. Jak już wspominałem wystartuje 32 zawodników, oto pełna lista. Pierwszych 8 par zagra w poniedziałek, następne we wtorek.

Mark Walsh v Robert Thornton
Dean Winstanley v Dave Chisnall
Simon Whitlock v Justin Pipe
Terry Jenkins v Mervyn King
Gary Anderson v Brendan Dolan
Phil Taylor v Michael Smith
Kevin Painter v Kim Huybrechts
Vincent van der Voort v William O'Connor
Steve Beaton v Andy Smith
Andy Hamilton v Mark Webster
Michael van Gerwen v Colin Lloyd
Wes Newton v Ronnie Baxter
James Wade v Colin Osborne
Adrian Lewis v Richie Burnett
Raymond van Barneveld v Ian White
Michael Mansell v Paul Nicholson

Mecze rozgrywane są w systemie setów, tj. punkt dla tego kto wygra set BO5 (pierwszy do trzech legów). Ilość wygranych setów potrzebnych do zwycięstwa rożnie z kolejną rundą
I - do 2 setów
II – do 3 setów
Ćwierćfinał – również do 3 setów
Półfinał - do 5 setów
Finał – do 6 setów.

Więcej informacji na stronie PDC. Najlepiej na NetZone… http://www.pdc.tv/page/GrandPrix/0,,10180,00.html

Tradycyjnie już zachęcam do wrzucania streemów i newsów związanych z tematem

Pozdrawiam
Łukasz Ferenc
:piwo:
Ostatnio zmieniony przez greengo44 Nie Paź 07, 2012 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siwy78 


Tarcza: Apex Wire
Lotki: Target Sport 90 18 gr
Wiek: 45
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 127
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 7:06 am   

greengo jak zawsze pełna profeska :lol: 9 Dolana coś pięknego też oglądałem na żywca ciężko będzie to powtórzyć :x
 
 
 
DartTown.pl 



Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Unicorn Krzysztof Kciuk 20g
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 404
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sob Paź 06, 2012 4:27 pm   

Właśnie miałem dzisiaj coś przygotowywać- cieszę się, że miałeś czas :)
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 7:56 pm   

Witam

Zaczynamy za parę minut :)

Przypominam, mecze best of 3 sets (set best of 5 legs). Dzisiejsze mecze...


Mark Walsh v Robert Thornton
Dean Winstanley v Dave Chisnall
Simon Whitlock v Justin Pipe
Terry Jenkins v Mervyn King
Gary Anderson v Brendan Dolan
Phil Taylor v Michael Smith
Kevin Painter v Kim Huybrechts
Vincent van der Voort v William O'Connor

link do streama: http://www.frombar.tv/v-4/6/2/v-460363.html
Miłego.... :lotka:
 
 
gb 



Wiek: 43
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 1091
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 9:24 pm   

Ależ mecz!! Szkoda Deana...
 
 
waldi 


Drużyna: zachodniopomorska
Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 952
Skąd: koszalin
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 9:27 pm   

CIŚNIENIA NIE WYTRZYMAŁ miałem to kilka razy ;)
 
 
gb 



Wiek: 43
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 1091
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 9:28 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=WEDboC4mBYk

Polecam:)
 
 
vampire-83 



Tarcza: Unicorn ECLIPSE HD
Lotki: Target Tony O'Shea 22g
Wiek: 40
Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 61
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 9:31 pm   a gdzie oglądacie??

a gdzie oglądacie??
 
 
gb 



Wiek: 43
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 1091
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon Paź 08, 2012 9:33 pm   

http://www.hahasport.com/v-4/6/2/v-460363.html
 
 
Adi 



Drużyna: DSVN 93
Tarcza: Eclipse HD
Lotki: Michael Smith
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 721
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 12:10 am   

co im tak zwisa z ramienia ? Jakaś akcja ? :) (Huybrechts / Painter)
 
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 12:32 am   

różowa wstążka jest symbolem walki z rakiem piersi. Październik jest miesiącem walki z tą chorobą... chyba o to chodzi....
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 1:13 am   

Komplet dzisiejszych wyników

Mark Walsh 1-2 Robert Thornton
Dean Winstanley 1-2 Dave Chisnall
Simon Whitlock 1-2 Justin Pipe
Terry Jenkins 1-2 Mervyn King
Gary Anderson 0-2 Brendan Dolan
Phil Taylor 2-0 Michael Smith
Kevin Painter 2-0 Kim Huybrechts
Vincent van der Voort 2-1 William O'Connor

Jutro początek również o 20:00 polskiego czasu, do zobaczenia :o

Steve Beaton v Andy Smith
Andy Hamilton v Mark Webster
Michael van Gerwen v Colin Lloyd
Wes Newton v Ronnie Baxter
James Wade v Colin Osborne
Adrian Lewis v Richie Burnett
Raymond van Barneveld v Ian White
Michael Mansell v Paul Nicholson
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 7:25 pm   

Wiem, że przed nami jeszcze wieczorne mecze 1/16, ale środowe mecze 1/8 zapowiadają się bardzo wyrównanie, przynajmniej po tym co pokazali gracze pierwszego wieczoru zmagań. Najłatwiej powinien mieć....Dolan, który zmierzy się ze słabym Voortem. Jak dla mnie to jutro na przeciwko siebie powinno stanąć dwóch Irlandczyków bo O'Connor był „lepszy” od Holendra. Cóż wydaje mi się że to 1/8 to szczyt możliwości Destroyera i w ćwiartce zagra Irlandczyk. W meczu numer dwa i numer cztery zdarzyć się może wszystko, nie potrafię wskazać faworyta :shock: . O awansie zadecyduje kombinacja dyspozycji dnia i szczęścia. Gdybym musiał już stawiać to gram na Artystę i Chizziego. No i mecz wieczoru, Taylor przeciw Thorntonowi. Obaj zaprezentowali się bardzo solidnie, zwłaszcza Taylor, ze średnią powyżej 100 i dobrymi dablami, szczególnie kończącymi. Ale myślę że Phil nie jest zadowolony, że los już teraz rzucił Mu naprzeciw Szkota. Przypominam, że panowie spotkali się już w tym roku w finale UK Open i górą był wtedy Thornton pokonując wysoko Anglika 11-5 :brawo: :brawo: :brawo: . Można gdybać co by było gdyby nie próba wtargnięcia na scenę jakiegoś idioty, co miało zdekoncentrować Powera, ale nie ma to sensu. Wygrał lepszy, koniec kropka.( http://www.youtube.com/watch?v=p3vRIb0F8A8 skrót z tego finału, autor możliwe że celowo pominął tą przykrą sytuację, która miała miejsce przy stanie 3:3).Ja bym Kolca nie skreślał, choć z reguły, jeżeli Taylor przechodził pierwszą rundę to potem zdobywał tytuł :) . Wyjątkiem był rok 2010 gdzie przegrał z Lewisem w półfinale. Ale wiadomo jak to z tymi wyjątkami bywa…. :D

Brendan Dolan v Vincent van der Voort
Justin Pipe v Kevin Painter
Phil Taylor v Robert Thornton
Mervyn King v Dave Chisnall

Dzisiejsza transmisja również na sky sport 1, po programie o lidze hiszpańskiej :)

http://www.frombar.tv/v-4/6/4/v-460582.html

:lotka:
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 8:06 pm   

Dzięki za linka.
Wczoraj dobrze sie oglądało, mam nadzieję, że i dzisiaj nie zabraknie emocji.
 
 
greengo44 



Drużyna: Melomani,Dart Demons
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Krokodyle 21g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 2461
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 09, 2012 8:20 pm   

Adonis w cugu, pięknie gra :brawo:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group