DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
7 turniej RESET SAMSUNG DART CUP 2012
Autor Wiadomość
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 1:47 am   

Cytat:
Zmiany w drużynach OSTRAKLASY będą miały wpływ na ranking drużynowy turnieju.
Zawodnik zmieniający klub zabiera swoje zdobyte punkty na korzyść nowej drużyny. !!


Żeby nie było, że nie ostrzegałem....

Parę wyjaśnień:
Tekti napisał/a:
Witam, rozumiem Piotr o co chodzi ale chciałbym podkreślić że tylko w rozgrywkach Ostrejklasy funkcjonują drużyny DP Melo-Mani i DP Wy-Rzutki w jakichkolwiek innych rozgrywkach jesteśmy jednym teamem DartPro więc uważam że powinniśmy być klasyfikowani jako jedna drużyna

Wiec w jakichkolwiek innych rozgrywkach punkty macie zaliczone wspólne...
Może nie jasno się wcześniej wyraziłem więc wygląda to tak :
Ranking drużynowy R_S jest za rok kalendarzowy (2012)
Liga trwa od października do czerwca....
Ranking drużynowy opiera się na aktualnej przynależności drużynowej zawodników w roku kalendarzowym.
Więc nie ma to nic wspólnego z terminarzem rozgrywek OSTRAKLASY lecz tylko aktualna przynależnością zawodników.
Jeśli Dart Pro to jedna drużyna po mimo dwóch ekip w lidze, to punkty w rankingu powinny być zliczane od 9 zawodników(5+4) gdzie w innych drużynach najwyżej od 6-ciu..... Czy to by było fair w stosunku do innych ??
Adi napisał/a:

Dart Pro rozdzieliło się nie ze względu na umiejętności, lecz z uwagi na duże zainteresowanie i zbyt dużą liczbę chętnych aby zagrać w jednej drużynie.

A czy to znaczy ze jakbyście się rozdzielili np. z powodu kłótni "kto jest lepszy" to nie byłoby problemu ?? ;)
siwers napisał/a:
geddeon, nie zmienia się zasad w trakcie. Jeśli robisz nowy ranking, to zakończ wcześniejszy. Albo przynajmniej dotrwaj ze starym rankingiem równolegle z nowym do końca:)

1. nie zmieniły się zasady tylko składy drużyn i zostały aktualizowane przynależności klubowe (drużynowe) a z przynależności tej oblicza się sumę punktów dla drużyny.
2. Jeśli ma być "stary ranking" to tak jak pisałem wyżej - "stare" Dart Pro będzie mogło sumować punkty od 9 zawodników bo tyle obecnie liczy dwa składy.... a inni najwyżej od 6.
3. Nie można zakończyć rankingu drużynowego turniejów R_S za rok 2012 przed zakończeniem roku. Ranking ten też jest na rok 2012. A nie na 3/4 2012 i drugi na pozostałą 1/4 2012....

Jeśli którakolwiek z drużyn straciła zawodnika to w rankingu straciła również jego punkty.
Jeśli ten zawodnik przeszedł do innego klubu - zasilił ten klub (drużynę swoimi punktami)
Czy drużyna Born2Dart też nie powinna mieć żadnych punktów, bo dopiero co powstała a jej zawodnicy już formalnie zgłoszeni są do OSTRAKLASY ??
Czy np. Bastin powinien być punktowany drużynowo jako SB Makss, po mimo że tej drużyny już nie ma, czy jeszcze jako Raut'ers jako że na bazie SB Makss ta drużyna powstała ??
I kolejna sprawa : Nowi zawodnicy zasilili obie ekipy DP Wcześniej brali udział w turniejach jako "bez klubowcy" Ich punkty turniejowe uzyskane przez nich, zostały dopisane do dorobku drużyn . Czy wg. "starego rankingu" powinno tak byc czy raczej nie?

Tak więc ranking się nie zmienił. Zasady naliczania punktów turniejowych dla drużyn też nie.
Zmieniły się tylko składy drużyn.

Pozdrawiam

PS. Ten ranking powstał jako dodatek do turnieju głównego..... Tak jak ranking kobiet, chociaż tu na szczęście nie ma odniesienia do drużyn. problem by powstał gdyby np. któryś z zawodników zmienił w przerwie sezonowej płeć.... :( i też by był kłopot jak go/ją liczyć ... czy tylko w głównym czy tez w dodatkowym. Na szczęście nic takiego nie zaszło :)
Wcześniej był również dodatkowy " mini turniej " High Score i już na pierwszym turnieju słyszałem komentarze " po co to ?", "komu to potrzebne?", "co z tego jest?"
Tak więc trudno zadowolic wszystkich i czasem coś co moze wydawać się dla jednych atrakcyjne dla innych wydaje się zupełnie nie potrzebne....
Na szczęście (a może nie na szczęście) warunki nie pozwoliły na rozgrywanie dalej tego turnieju, bo tam też był ranking drużynowy i uległby takiemu samemu przekształceniu jak ten przez nas omawiany....
Ale wracając do tematu:
Tak czy inaczej, uważam ze nie ma co robić scen o coś co miało być "drużynowym" statystycznym dodatkiem do turnieju głównego.
Z drugiej strony może cieszyć fakt ze temat rankingu drużynowego wzbudza takie emocje, bo jednak świadczy to też o pewnej atrakcyjności całego przedsięwzięcia jakim jest "kwadratowy" cykl R_S 2012.... :)
 
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 9:28 am   

geddeon napisał/a:
Cytat:
Zmiany w drużynach OSTRAKLASY będą miały wpływ na ranking drużynowy turnieju.
Zawodnik zmieniający klub zabiera swoje zdobyte punkty na korzyść nowej drużyny. !!


Żeby nie było, że nie ostrzegałem....


Jeśli uznamy powstanie NOWEJ drużyny za zmianę to masz rację, ostrzegałeś. Dla mnie to nie jest jednoznaczne.

Ranking drużynowy powinien zostać zamknięty po 6 cyklu i prowadzony od nowa. To idealne rozwiązanie do stworzenia rankingu SEZONOWEGO. Ale ponieważ Ty jesteś twórcą i organizatorem to ostateczna decyzja jest w Twoich rękach.
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 11:02 am   

W dalszym ciągu będę się upierał jednak przy pozostaniu przy obecnej formie.
Jesli zmieniłbym teraz zasady dzieląc ranking roczny 2012 na dwa osobne rankingi czyli na rankin 7 turniejów i ranking 3 turniejów byłoby to ZMIANA ZASAD PODCZAS TRWANIA GRY...
Jeżeli nie uległem naciskom "łowców nagród' żeby dołożyć im więcej kasy, bo są dobrzy (chociaż niektórzy nie wiem czemu wpadli w panikę i chętnie by im dołożyli) to tym razem również nie mam zamiaru ulegać presji.... Jestem twardy jak pancerna brzoza w Smoleńsku.... :evil:


Jednakże pragnę oświadczyć że będę robił wszystko żeby kolejne jakiekolwiek rankingi i turnieje były juz prowadzone i organizowanie nie tylko przeze mnie+ poproszone osoby o pomoc , ale przez patrona rozgrywek jakim mam nadzieje będzie nowo-powstające Stowarzyszenie. Wtedy wówczas poddam się z miłą chęcią i pełnym oddaniem zdaniu Zarządu tegoż Stowarzyszenia :)
Tak mi dopomóż Bóg
 
 
 
Tekti 


Drużyna: DartPro
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Natural
Wiek: 37
Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 11
Skąd: KRK
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 5:43 pm   

Kurcze ciężko się ustosunkować do twojej wypowiedzi Piotr bo rozumiem twoje racje, ale trochę dziwi mnie to że jednym z argumentów jest to, ze DP ma 9 osób i jest to nie fair w punktacji do reszty które mają max 6. Czy my komuś zabraniamy popularyzować darta i przyjmować do drużyny nowe osoby i zabierać je na wszystkie turnieje??, otóż nie a my pojawiamy się sporym gronem na wszystkich co tez przekłada się na wkład finansowy bo wszyscy płacimy wpisowe!! nagle to ze jesteśmy jednym teamem niema znaczenia bo przecież stworzyliśmy sobie na potrzeby Ostrejklasy dwie filie to trzeba nas liczyc osobno. Ps. Jeśli problemem jest nasza ilość to proszę weź zsumuj najlepsze wyniki 6 naszych zawodników i na tej podstawie stwórz punktacje DP, będzie fair wobec wszystkich i wobec nas. Pozdrawiam
 
 
geddeon 
st.ogn. rez.



Drużyna: Dartchester Utd. Krk
Tarcza: Bull Advantage II
Lotki: Unicorn - Gripper - 22g
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1838
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 6:46 pm   

Tekti napisał/a:
otóż nie a my pojawiamy się sporym gronem na wszystkich co tez przekłada się na wkład finansowy bo wszyscy płacimy wpisowe!! nagle to ze jesteśmy jednym teamem niema znaczenia bo przecież stworzyliśmy sobie na potrzeby Ostrejklasy dwie filie to trzeba nas liczyć osobno.


1. Wszyscy płacimy wpisowe - to nie jest dobry argument za sumowaniem punktów.
2. Mam nadzieję, że w Lidze punkty będą liczone osobno ;)

I to może tyle w tym temacie.

Wobec tego, że tak dużą wagę przykładacie do rankingu drużynowego, który miał sie opierać na aktualnej przynależności do poszczególnych drużyn OSTRAKLASY, ranking roczny podzieliłem na dwa osobne etapy.
Pierwszy skończył się wraz z 6 turniejem. (Wiosenny)
Drugi zaczął się od 7 turnieju i nosił on będzie nazwę Jesienny.

Tabelę drużynową po 6-tym turnieju należy traktować jako końcową i ostateczną .
Tabelę (nową) jesienna już umieściłem w tym temacie i będzie ona przeliczana wg.osiągnięć zawodników obecnych drużyn OSTRAKLASY z pozostałych do rozegrania 3 turniejów cyklu R_S 2012. (+jeden który się już odbył)
Myślę, że nie będzie to krzywdzące dla żadnej z drużyn, gdzie zawodnicy zmieniający przynależność klubową , zabierali swoje punkty na korzyść nowej.
Mam nadzieję, że będzie to zadowalające rozwiązanie .

Jeśli w przyszłości pojawi się kolejny roczny cykl, zostanie również podzielony na 2 etapy, żeby uniknąć podobnych sytuacji i rosnących niepokojów społecznych ;) (koniec teksu zaczerpnięty z TV)

Pozdrawiam
 
 
 
Adi 



Drużyna: DSVN 93
Tarcza: Eclipse HD
Lotki: Michael Smith
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 721
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 11:29 pm   

Widzimy sie w tym miesiącu na 8 turnieju ? :)
 
 
 
siwers 


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 225
Skąd: PL
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 9:09 am   

Adi napisał/a:
Widzimy sie w tym miesiącu na 8 turnieju ?


z tego co wiem to tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group