DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Odnośnie regulaminu LDWŁ
Autor Wiadomość
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Pon Gru 01, 2003 9:02 pm   Odnośnie regulaminu LDWŁ

W regulaminie jest napisane :
Artykuł 7 - protokół spotkania
pkt.5. Kapitan zwycięskiej drużyny zobowiązany jest natychmiast po zakończeniu spotkania, powiadomić telefonicznie bądź SMS-em, Sędziego Głównego, o jego wyniku. Jeśli w meczu nastąpił remis, obowiązku tego dopełnia Kapitan gospodarzy. Jeśli do godziny 22-ej, w niedzielę, kończącą daną kolejkę, do sędziego głównego nie wpłynie wynik spotkania, walkowerem karana jest drużyna gospodarzy.

Wyjaśnijcie mi bo czegoś tu nie rozumiem .
Zakładając że wygrywa drużyna gości , która to zapomina wysłać wyniku spotkania nie ponosi żadnych konsekwencji a karana jest i tak drużyna przegranych gospodarzy 0 : 10 choć wynik meczu mógł być 4 : 6 dla gości .
A co kiedy to jakieś dwie drużyny mają taką samą ilość punktów na zakończenie ligi i liczone są małe punkty . Przecież drużyna wygrywająca mogła by " przez pomyłkę " podać później wyniki aby wiedząc iż ich najgroźniejsi rywale którzy również zainkasowali wygraną i trzy punkty ,
przegonić ich o jakże istotne w tym momencie małe punkty .

Oczywiście założenia czysto hipotetyczne , ale uważam że regulamin powinien zakładać wszystkie możliwe warianty i karać również drużynę wygranych o ile zapomną o tym wymogu .

Co do godziny dlaczego 22.00 tego samego dnia a nie na przykład 10.00
natępnego . Czy mecze nie mogą kończyć się po 22.00 :?: :?: :?:

I oczywiście apel co najmniej do kapitanów drużyn ligowych , czytajcie regulamin :wink:

Pozdrawiam MTMats .
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 01, 2003 9:09 pm   

Ciekawe spostrzeżenie.
A ja jeszcze dodam, że drużyna przegrywająca u siebie 4:6 otrzymuje 1 duży punkt, natomiast w opisanej sytuacji kiedy przyznany zostanie walkower dostaje punktów 0.
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Pon Gru 01, 2003 10:26 pm   

Właśnie :wink:

MTMats
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2003 2:42 pm   Re: Odnośnie regulaminu LDWŁ

MTMats napisał/a:
Co do godziny dlaczego 22.00 tego samego dnia a nie na przykład 10.00 natępnego . Czy mecze nie mogą kończyć się po 22.00 :?: :?: :?:


Oczywiscie, ze mogą. Taka sytuacja juz byla i jakos Kapitanowie grajacych druzyn nie widzieli zadnego problemu w tym zeby do mnie zadzwonic i powiedziec ze wynik zglosza kolo 23-ciej... Nie wiem, normalni, czy co... :)
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2003 6:57 pm   Re: Odnośnie regulaminu LDWŁ

MTMats napisał/a:
I oczywiście apel co najmniej do kapitanów drużyn ligowych , czytajcie regulamin :wink:


Ja tez zawsze namawiam zawodnikow do czytania regulaminu. Zaś co do zacytowanego punktu to jest on w regulaminie od samego poczatku sezonu, a dokładnie od pierwszych dni wrzesnia. Jaki cel ma wyciaganie go po 3 misiacach i ponowne dyskutowanie nad nim, kiedy wszystko zostalo powiedziane 14 wrzesnia w Rokicie na spotkaniu w ktorym uczestniczyli przeciez tez przedstawiciele Lega i mogli wtedy sie wypowiedziec i protestowac, to nie wiem. No ale pogadac zawsze mozna...
Wiadomo jak wazne jest aby wyniki kolejki splynely jak naszybciej do osoby ktora jest za opracowanie tych wynikow odpowiedzialna. Aby wyniki splyneły szybko musza byc kary za niesplyniecie, bo to nie wiedziec czemu dyscyplinuje Kapinanów ;) . W tym roku za niesplyniecie karany jest Kapitan gospodarzy. Nie upieram sie ze jest to najlepsze mozliwe rozwiazanie, ale tez ciezko jest znalezc o wiele lepsze. Ma natomiast taki plus, ze Kapitan gospodarzy po przegranym meczu i tak bedzie zainteresowany tym zeby Kapitan gosci - zyciezcow wyslal od razu i przy nim sms-a lub zadzwonil, bo woli przegrac na przyklad 6:4 niz byc ukaranym za gapiostwo Kapitana wygranych - walkowerem 10:0. Tak wiec w tym systemie i zwyciezcy i pokonani sa zainteresowani szybkim przekazaniem wyniku. Są lepsze rozwiazania? Co prawda uwazam, ze nalezaloby je zglosic na poczatku sezonu, zaraz po zapoznaniu sie z regulaminem, ale slucham uprzejmnie, w przyszlorocznym sezonie przeciez ten punkt moze wygladac inaczej.
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Sob Gru 06, 2003 12:59 am   

Ponieważ widzę iż nadal utrzymujesz nerwową atmosferę w tekstach jakie między sobą wymieniamy , wyjaśnię tylko dla wiadomości ogółu . Do dyskusji nad tym punktem skłoniła mnie adnotacja na Twojej stronie odnośnie zmiany w regulaminie z dnia 30.11.2003 innego punktu regulaminu . Pomyślałem może jednak da się coś zmienić z tym jakże kontrowersyjnym ( w moim mniemaniu ) punktem .
I nie mam zamiaru wciągać się w utarczki słowne na tematy typu ,
gdzie byłem jak rozmawiano o regulaminie lub dlaczego tak późno podnoszę ten temat . Moja propozycja do zmiany w regulaminie jest następująca :
"Drużyna wygranych która nie przesłała w wyznaczonym terminie wyniku spotkania otrzymuje oficjalne upomnienie od Sędziego Głównego Ligi .
Trzy takie upomnienia w ciągu jednego sezonu będą karane odjęciem
.......punktów (ilość punktów do uzgodnienia ) z ogólnej tabeli punktowej."

Uważam iż regulamin jest po to aby go przestrzegać a reguły w nim zawarte traktowały wszystkich których on dotyczy jednakowo .
A dla tego uważam iż punkt ten należy zmienić , ponieważ w momencie chęci propagowania Darta jest on krzywdzący wyłącznie drużyny przegrane , a jak niestety najczęściej bywa przegrywają drużyny które jeszcze nie mają takiego doświadczenia jak inne dłużej grające.
I chciałbym abyś wziął pod uwagę fakt iż reprezentuję akurat drużyne wygrywającą (na szczęście) swoje mecze ligowe i nie przyczepiam się do byle czego , jak na przykład idiotyczny punkt :
"Artykuł 9 - Sprawy medialne .
3. Do udzielania i zamieszczania informacji w mediach, dotyczących rozgrywek LDWŁ upoważnieni są wyłącznie członkowie Zarządu LDWŁ lub osoby posiadające pisemne upoważnienie Zarządu Ligi "
żeby tylko zawrócić komuś dupę takim ktertyńskim przepisem .
Propozycja jak widzisz jest i mam nadzieję że zostanie on uwzględniony wcześniej niż :
"w przyszlorocznym sezonie przeciez ten punkt moze wygladac inaczej."
Czekam na odpowiedź .

Pozdrawiam MTMats
PS : Czarek a Ty masz takie zezwolenie na piśmie :?: . :lol: :wink: :lol:
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 06, 2003 10:47 am   

MTMats napisał/a:
Czarek a Ty masz takie zezwolenie na piśmie :?: . :lol: :wink: :lol:

Ups, nie mam :)
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 07, 2003 10:27 pm   

MTMats napisał/a:
3. Do udzielania i zamieszczania informacji w mediach, dotyczących rozgrywek LDWŁ upoważnieni są wyłącznie członkowie Zarządu LDWŁ lub osoby posiadające pisemne upoważnienie Zarządu Ligi "
żeby tylko zawrócić komuś dupę takim ktertyńskim przepisem .


Cóż. W zeszłym sezonie byłes przez dłuzszy czas Prezezes Ligi i wtedy ten punkt wyglądał identycznie (sprawdziłem w archiwach przed chwilą) wtedy Ci nie przeszkadzał?

MTMats napisał/a:

Propozycja jak widzisz jest i mam nadzieję że zostanie on uwzględniony wcześniej niż :
"w przyszlorocznym sezonie przeciez ten punkt moze wygladac inaczej."
Czekam na odpowiedź .


To odnosnie karania winnych niezgloszenia wyniku? Oczywiscie moze byc zmieniony. Oczywoswcie nie wczesniej niz w przyszlym sezonie.
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 07, 2003 10:39 pm   

Lestat, akurat Maciek napisał:
"i nie przyczepiam się do byle czego , jak na przykład idiotyczny punkt :
Artykuł 9 - Sprawy medialne ."
więc czemu uważasz, że ten punkt mu przeszkadza?
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Pon Gru 08, 2003 5:54 pm   

Co do pierwszej części Twojej odpowiedzi , to Czarek wyczerpująco na nie odpowiedział .
A co do drugiej części , Twoje "dowcipne oczywiście" jest aż nadto wyczerpujące jako odpowiedź , zważywszy że w czasie turnieju kiedy to rozmawialiśmy o tym punkcie nie wykluczyłeś jego zmiany , a co więcej zgodziłeś się że ten punkt jest kontrowersyjny w starym jego brzmieniu .
Jeśli chcesz komuś zrobić ( bo na to wskazują Twoje sprzeczne wypowiedzi )na złość nie zmieniając tego punktu to jest to poprostu nie mądre i niezrozumiałe .
A dlaczego nie zmienić od razu?
Uważam że należy dążyć do jak najlepszej wersji regulaminu który może nam służyć przez wiele lat i czekanie na zmiany do przyszłego sezonu jest stratą czasu a może być również przykrym w skutkach już w najbliższym czasie dla jednej niczemu niewinnej drużyn grających w tym sezonie (mecz Ósemka - Czarny Koń ) .
A po za tym sam przyznałeś iż regulamin LDWŁ nie został jeszcze zaakceptowany przez PFD .
Więc pytam dlaczego taka drwiąca odpowiedź i opory żeby zmienić coś na lepsze ?
I tak na koniec . Coraz częściej mam wrażenie że odpowiedzi podpisywane przez "LESTATA" nie są pisane przez Piotra Puchowskiego , tego którego znam , który jeszcze tak niedawno zażarcie walczył o prawa zawodników i lepsze ich traktowanie przez operatorów .

MTMats
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 09, 2003 8:44 am   

MTMats napisał/a:
Co do pierwszej części Twojej odpowiedzi , to Czarek wyczerpująco na nie odpowiedział.


no to po co w ogóle poruszasz w takim wypadku sprawe tego punktu? Zeby wetknąc szpileczkę Zarządowi, czyli operatorom?

MTMats napisał/a:

A co do drugiej części , Twoje "dowcipne oczywiście" jest aż nadto wyczerpujące jako odpowiedź , zważywszy że w czasie turnieju kiedy to rozmawialiśmy o tym punkcie nie wykluczyłeś jego zmiany,


Nie wykluczyłem

MTMats napisał/a:

a co więcej zgodziłeś się że ten punkt jest kontrowersyjny w starym jego brzmieniu .


Bo jest

MTMats napisał/a:

Jeśli chcesz komuś zrobić ( bo na to wskazują Twoje sprzeczne wypowiedzi )na złość nie zmieniając tego punktu to jest to poprostu nie mądre i niezrozumiałe . A dlaczego nie zmienić od razu?


Mozesz wykazac gdzie jest sprzecznosc w moich wypowiedziach? Bo nie chce go zmienic _od razu_? Nie chce, jestem przeciwny grzebaniu przy regulaminie w trakcie sezonu. Najwczesniej mozna o tym pomyslec przed runda rewanzową. Nawet mam propozycje - wynik zglasza wygrany, a jak nie zglosi, to za pierwszym razem druzyna ma -5 małych punktow, za drugim -1 duzy punkt za trzecim i kolejnymi -3 duze punkty.

MTMats napisał/a:

A po za tym sam przyznałeś iż regulamin LDWŁ nie został jeszcze zaakceptowany przez PFD .


Po pierwsze to podejrzewam, ze gdyby oficjalnie nie zastał zaakceptowany to by nam o tym powiedzieli, a po dugie i wazniejsze, to od kiedy ma dla nas jakies znaczenie czy nasz regulamin akceptuje Związek czy nie?

MTMats napisał/a:

I tak na koniec . Coraz częściej mam wrażenie że odpowiedzi podpisywane przez "LESTATA" nie są pisane przez Piotra Puchowskiego , tego którego znam , który jeszcze tak niedawno zażarcie walczył o prawa zawodników i lepsze ich traktowanie przez operatorów .


Ale z oczywiscie. Nie wiesz o tym, ze operatorzy mi płacą tysiaka miesięcznie? Bądź poważny. Wychodzisz z założenia, że jak sie z operatorami potrafie dogadac i nie przechodze na druga stone ulicy na widok Jarka to juz nie jestem po stronie zawodników? Zawsze jestem po stronie zawodników, ale wiecznie żrąc sie z operatorami niczego sie dla tych zawodników "nie ugra". Po raz kolejny w niewybredny sposób sugerujesz, ze "przeszedłem"na strone operatorow. Bo co? Bo smiem z Toba polemizowac? Nie zgadzac sie z Toba? Kto sie nie zgadza z Mackiem Turskim, ten wróg zawodników? Przestań.... Tym razem na powaznie mnie wkurwiłeś..... "Tak na koniec".....

EOT
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 09, 2003 4:45 pm   

Ja jeszcze dodam, że różnie to bywało z tymi naszymi operatorami, ale ostatnio naprawdę nie jest źle, więc też nie rozumiem czemu takie zarzuty w stronę Lestata.
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Wto Gru 09, 2003 9:13 pm   

Może najpierw co do wypowiedzi Czarka .
Oczywiście że bywało różnie , ale ja akurat miałem obiekcje tylko co do
współpracy z jednym operatorem ( nie wiem czemu piszesz w liczbie mnogiej ). Nie mam zamiaru poruszać więcej tych tematów zgodnie z moim wcześniejszym ośwadczeniem .Co było to było i już . A jak to wygląda teraz , oczywiście że lepiej i należy się tylko cieszyć . Najlepszym dowodem że idzie na lepsze jest ostatnia impreza pt."Awantura o kasę". Tylko pogratulować organizatorom . Naprawdę było bardzo , ale to bardzo fajnie .
A co do "zarzutów" , to w tym miejscu mogę zacząć odpowiadać również Piotrowi .
Myślę że nie można traktować moich wypowiedzi jako zarzuty ale jako moje prywatne spostrzeżenia co do stylu w jakim wypowiada się Piotr .
Ani nie mam żadnej władzy ani nie mialem intencji wytykać komukolwiek
jakichkolwiek zarzutów a szczególnie Piotrowi.
Sugerowanie iż w "niewybredny sposób" skazuję kogoś na przynależność do jakiejś strony jest bardzo błędne . To do jakiej strony dana osoba się przychyla wynika wyłącznie z jego wypowiedzi , co nie znaczy iż obie strony po części mogą mieć racje . Ale !! !
Niezrozumiałe jest dla mnie kiedy najpierw odpowiedź brzmi :
"Oczywiscie moze byc zmieniony. Oczywiscie nie wczesniej niz w przyszlym sezonie."
a następnie :
"jestem przeciwny grzebaniu przy regulaminie w trakcie sezonu. Najwczesniej mozna o tym pomyslec przed runda rewanzową."
To tylko oczywiście przykład .
I nie mówię tu o stylu pierwszej wypowiedzi , ale czy nie można było od razu odpowiedzieć konkretnie tak jak w drugiej wypowiedzi .
Nie będę wyłuszczał innych kwestii które poruszyleś Piotrze w swojej odpowiedzi . Jeśli w taki sposób odbierasz moje wypowiedzi to przepraszam bardzo .
Napewno masz rację mówiąc :
"ale wiecznie żrąc sie z operatorami niczego sie dla tych zawodników "nie ugra "
Już wcześniej napisalem iż idą w niepamięć poprzednie problemy i nieporozumienia .Najlepszym dowodem na to niech będzie fakt iż na ostatniej imprezie podaliśmy sobie z Jarkiem rękę . Dla mnie podkreślam dla mnie mialo to jakieś , choćby symboliczne znaczenie .
Poruszając jakiekolwiek tematy mam i będę miał zawsze na myśli dobro zawodników i Darta i niczego wiecej .

MTMats
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 02, 2004 11:31 am   Re: Odnośnie regulaminu LDWŁ

MTMats napisał/a:
W regulaminie jest napisane :
Artykuł 7 - protokół spotkania
pkt.5. Kapitan zwycięskiej drużyny zobowiązany jest natychmiast po zakończeniu spotkania, powiadomić telefonicznie bądź SMS-em, Sędziego Głównego, o jego wyniku. Jeśli w meczu nastąpił remis, obowiązku tego dopełnia Kapitan gospodarzy. Jeśli do godziny 22-ej, w niedzielę, kończącą daną kolejkę, do sędziego głównego nie wpłynie wynik spotkania, walkowerem karana jest drużyna gospodarzy.


Sprawdź. Teraz zadowolony? :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group