DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin - interpretacja
Autor Wiadomość
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 8:19 am   Regulamin - interpretacja

Jak rozumieć poniższy zapis regulaminu:
"W przypadku osiągnięcia przez 2 lub więcej drużyn jednakowej ilości dużych punktów na koniec sezonu, o kolejności w tabeli decydują wyniki bezpośrednich spotkań między drużynami, jeśli w nich jest remis, decyduje różnica małych punktów."
Stan faktyczny:
drużyna A i B
I runda A-B 8:6
II runda B-A 12:2
Koniec sezonu:
A - 20 punktów - legi 100-80
B - 20 punktów - legi 100-90
Kto jest lepszy?
Rozumiem że A, w bezpośrednich meczach remis (legi się nie liczą?) a sumę legów(z całego sezonu) lepszą ma A. Nie ma więc znaczenia że w bezpośrednim starciu B lepsza była w małych punktach.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 8:38 am   Re: Regulamin - interpretacja

W przypadku osiągnięcia przez 2 lub więcej drużyn jednakowej ilości dużych punktów na koniec sezonu,

Pikaś napisał/a:
"
A - 20 punktów
B - 20 punktów



o kolejności w tabeli decydują wyniki bezpośrednich spotkań między drużynami

Pikaś napisał/a:
"
Stan faktyczny:
drużyna A i B
I runda A-B 8:6
II runda B-A 12:2

Kto jest lepszy? Rozumiem że A, w bezpośrednich meczach remis (legi się nie liczą?)


Dlaczego legi sie nie liczą? własnie w takich wypadkach licza sie legi i lepsza jest B
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 9:12 am   

Owszem o kolejności decyduje bezpośredni wynik pojedynku ale dalej jest zapis "jeśli w nich jest remis" a tu już można dwojako interpretować, czyli brać pod uwagę tylko duże punkty albo tekże małe.
Ja osobiście nie mam wątpliwości, że remis jest wtedy gdy legi też są na remis np. wygrana A 8-6 i B 8-6, ale może na wszelki wypadek warto to uściślić.

A tak poza tematem nie wydaje się wam, że warto się zastanowić nad wzmocnieniem wagi małych punktów ich rola przy powyższej interpretacji jest niewielka. Może wzorem meczów siatkarskich wprowadzić zasadę wygrywania za 3 punkty (oczywiście odpowiednio zmodyfikowaną na potrzeby darta), często przy szybkim prowadzeniu jednej z drużyn dającym gwarancję wygranej atmosfera meczu siada a tak byłaby walka do końca. Nie zastanawiałem się jakby to miało wyglądać w praktyce ale może macie jakieś pomysły.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 04, 2013 9:31 am   

Pikaś napisał/a:
może na wszelki wypadek warto to uściślić.


no mozna, ale nie było dotąd problemów z interpretacja :)

Pikaś napisał/a:
A tak poza tematem nie wydaje się wam, że warto się zastanowić nad wzmocnieniem wagi małych punktów ich rola przy powyższej interpretacji jest niewielka. Może wzorem meczów siatkarskich wprowadzić zasadę wygrywania za 3 punkty (oczywiście odpowiednio zmodyfikowaną na potrzeby darta),


Wszytsko juz było. Było tak, ze bilans małych punktów był wazniejszy niz mecz bezpośrdni, był tez sezon, że za wygrana było 3 punkty. To co teraz jest wypracowane, to juz naprawdę lata doswiadczeń i praktyki. Ovczywiście mozna zmieniać, ale powtórze "wszystko juz było"

Pikaś napisał/a:
często przy szybkim prowadzeniu jednej z drużyn dającym gwarancję wygranej atmosfera meczu siada a tak byłaby walka do końca.


co sprawadza sie do tego, ze słabsi zawodnicy rezerwowi praktycznie nie maja mozliwości ogrywania sie w meczach...
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 8:32 am   

Czy w świetle naszego regulaminu dopuszczalne jest oddawanie rzutów treningowych na wolnej maszynie w trakcie trwania meczu np. debla?
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 8:47 am   

W regulaminie wszystkiego być nie może bo doszłoby do jakiś absurdalnych uregulowań typu o ile musi byc oddalona maszyna jedna od drugiej żeby mozna było na niej treningowo rzucać. Po prostu na maszynie która stoi obok tej na której trwa mecz deblowy sie nie rzuca, to kwestia kultury darterskiej lub jej braku. No ewentualnie za zgoda wszystkich grających debla, ale to sie trzeba spytać o zgodę.
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 9:10 am   

Nie chodzi mi tu o odległość pomiędzy maszynami i o to, że to przeszkadza grającym a raczej o sam fakt. Wczoraj w Rokicie tak sobie rzucaliśmy w trakcie debla na wolnej maszynie (tam maszyny są oddalone bardzo od siebie więc odpada kwestia przeszkadzania) i zastanawiałem się czy możemy.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 10:04 am   

Jak byście się zapytali grających debla czy to im nie przeszkadza to problem by się rozwiązał...
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 10:31 am   

Lestat chyba nie wyraziłem się precyzyjnie. To "my" (zawodnicy obu drużyn żeby nie było) graliśmy tego debla i czekając na swoją kolej rzucaliśmy sobie na wolnej maszynie. Nie spotkałem się wcześniej z taką sytuacją ale widząc że przeciwnicy zaczęli rzucać no to też sobie porzucaliśmy. Nikt nikogo nie pytał i nikomu to nie przeszkadzało. Mówiąc krótko czy zawodnik grający mecz może oddawać rzuty treningowe na innej maszynie w trakcie trwania pojedynku (kiedy czeka na swoją kolej). Niektórzy długo rzucają więc jest trochę czasu szczególnie w deblu. :lol:
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 10:42 am   

Aaaaa taka sytuacja.
Pffff... w sumie to nie wiem. Chyba jednak byłbym przeciwny. Debel polega właśnie na tym, ze się rzadziej rzuca i trzeba umieć sobie z tym poradzić. I czysto sportowo, trochę szacunku dla partnera i przeciwników, patrzmy jak grają, a nie dziabmy w maszynę obok.
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 11:46 am   

TRENING
1.
Dopuszcza się oddanie max. 3 kolejek (9 lotek) rzutów treningowych przez zawodników przed rozpoczęciem pojedynku.
2.
Oddawanie rzutów treningowych pomiędzy kolejnymi legami przez zawodników rozgrywających pojedynek jest zabronione.

Tyle regulamin. Wg mnie ściśle określa ilości rzutów treningowych. Jednocześnie zabrania oddawania rzutów między legami no to chyba tym bardziej podczas trwania lega. Tak jak Lestat pisał regulamin wszystkiego nie obejmuje. Moim zdaniem jednak regulamin enumeratywnie wymienia przypadki kiedy (i ile) rzuty treningowe można oddawać. I na jego podstawie można domagać się od przeciwnika aby zaprzestał rzucania w trakcie trwania meczu. Można ale oczywiście nie trzeba :lol:
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:13 pm   

A czy ja gdzieś napisałem że mi to przeszkadzało. Sam sobie rzucałem i było dobrze. Po prostu pierwszy raz się z tym spotkałem i chciałem wiedzieć czy można. Ponadto nie znam regulaminu na wyrywki więc w trakcie meczu nie wiedziałem czy on to reguluje. W mojej opinii reguluje. Oczywiście jasnym jest że jeżeli nikomu to nie przeszkadza to sprawy nie ma i tak było wczoraj. Tak samo przed meczem rzucamy więcej niż 3 kolejki i nikt do nikogo nie ma pretensji ale może mieć gdyby chciał. Chciałem ustalić czy jak na następnym meczu będę sobie rzucał w trakcie meczu na maszynie treningowej to czy ktoś będzie miał prawo zwrócić mi uwagę, że nie powinienem tego robić. Także kolego wrzuć na luz, bo do Waszej drużyny nie mam żadnego ale.
 
 
Qbek 



Tarcza: Blade 5 dual core
Lotki: Stratos dual core 18-21g
Wiek: 53
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 470
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:14 pm   

Być może coś opuściłem,bo nie słyszałem aby ktoś się skarżył na naruszenie regulaminu.
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:16 pm   

Mój post powyżej jest odpowiedzią na Twój wpis który chyba skasowałeś jeszcze przed moją odpowiedzią.
 
 
Qbek 



Tarcza: Blade 5 dual core
Lotki: Stratos dual core 18-21g
Wiek: 53
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 470
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:18 pm   

Wydawało mi się że mecz był rozegrany w bardzo fajnej atmosferze,wygrała drużyna lepsza,i należy wam pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group