DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PSDK organizacja rozgrywek MLSD OSTRAKLASA sezon 2013/2014
Autor Wiadomość
Adi 



Drużyna: DSVN 93
Tarcza: Eclipse HD
Lotki: Michael Smith
Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2012
Posty: 721
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 8:22 pm   

W imieniu drużyny Melo-Manów, w związku z zaistniałą sytuacją, poddajemy mecz z Bykami walkowerem i uznajemy go jako rozegrany 0:3.
 
 
 
Tedi 


Drużyna: V Element
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 226
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 11:04 am   

PSDK napisał/a:
WAŻNY KOMUNIKAT!
http://www.ostraklasa.pl/...etails&n_id=113


Szkoda że nie wpadliście na to w maju :D
 
 
Misiek Dart Pro 



Drużyna: Dart Pro: THK
Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn James Wade 22g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 224
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 3:26 pm   

Adi napisał/a:
W imieniu drużyny Melo-Manów, w związku z zaistniałą sytuacją, poddajemy mecz z Bykami walkowerem i uznajemy go jako rozegrany 0:3.

Również w imieniu drużyny Dart Pro: THK, z identycznych pobudek, poddajemy walkowerem mecz z drużyną Romulusa (0:3).
 
 
Small 



Drużyna: Aleja Róż
Lotki: te same od XXX lat 16.g.
Wiek: 47
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 821
Skąd: Kraków Niju Huta
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 11:52 am   

Po dwóch rozegranych meczach moja subiektywna opinia w temacie systemu rozgrywek.

1. podział na sety jest ok - wygrywasz 3:0 - wygrywasz SETa i lecisz dalej remisujesz dogrywasz singla i debla - walka jest do samego końca i o to chodzi!
2. nie pasuje mi jednak rozgrywanie legów w systemie Best of 1 - jak dla mnie osobiście jest to tzw. gra trochę na farta można wygrać z lepszym i można przegrać z teoretycznie słabszym a chyba nie o to chodzi. Wg. mnie granie Best of 1 nie daje możliwości "wejścia w mecz" i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem była by zmiana systemu z Best of 1 na Best of 3, pozostawiając jednocześnie jeden leg Best of 5!.
Wiem, czytałem też zdania innych graczy, że wtedy znacznie wydłużyłby się czas gry... ale skoro mogą być w jednym secie:
3xBest of 1
1xBest of 5
1x Debel Best of 1
...to żeby nie przeciągać całego meczu ogólnie a z drugiej strony dać możliwość wejścia w mecz i rozrzucania się przy tarczy można by np. zmienić formę tylko przy pierwszym secie a pozostałe zostawić bez zmian.
Byłby to kompromis pomiędzy długością trwania meczu a ciut dłuższym graniem przy pierwszym podejściu do tarczy co akurat dla mnie jest dość istotne jak chodzi o rozrzucanie łapy i wejście w rytm meczowy. Poza tym jeśli dostanę 2:0 to znaczy że byłem słabszy, dostałem w dupę i tyle. Wygrywając jednego albo przegrywając jednego ... sam do końca nie wiem czy zasłużyłem czy nie. Zresztą nie spotkałem się z żadnym turniejem w którym po pierwszej przegranej można by było pakować dzidy do plecaka i spadać do domu - wszystkie są minimum do 2 wygranych.
 
 
 
Rudzielec 


Dołączyła: 23 Wrz 2013
Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 11:34 pm   

Widzisz Kołaczu przy best of 3 zawsze ze mną wygrasz a przy best of 1 nie wiadomo;) wiem wiem gramy w jednej drużynie ale chodzi mi o zobrazowanie sytuacji:)
 
 
Small 



Drużyna: Aleja Róż
Lotki: te same od XXX lat 16.g.
Wiek: 47
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 821
Skąd: Kraków Niju Huta
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 12:01 pm   

Rudzielec napisał/a:
Widzisz Kołaczu przy best of 3 zawsze ze mną wygrasz a przy best of 1 nie wiadomo;) wiem wiem gramy w jednej drużynie ale chodzi mi o zobrazowanie sytuacji:)

Drogi Rudzielcu - bardziej chodzi mi o to, że w większości ( turnieje rankingowe, knajpiane, mecze, ligi, zawody, tańce z gwiazdami itd. ) gra się do dwóch wygranych. Po prostu takie moje spostrzeżenie po meczach i można by się zastanowić czy zmiana pierwszego seta na Best of 3 znacznie wydłuży grę czy nie.
Ale fakt jest faktem, że z natury jestem "softowcem" stąd pewnie i takie moje odczucia co do singlowych pojedynków.
Ps. nie zawsze z Tobą wygrywam ...
 
 
 
Bober 


Drużyna: SportBar
Tarcza: Advantage Trainer
Lotki: RvB 18g,Ted Henkey 23g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1793
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 1:06 pm   

Small napisał/a:
Rudzielec napisał/a:
Widzisz Kołaczu przy best of 3 zawsze ze mną wygrasz a przy best of 1 nie wiadomo;) wiem wiem gramy w jednej drużynie ale chodzi mi o zobrazowanie sytuacji:)

Drogi Rudzielcu - bardziej chodzi mi o to, że w większości ( turnieje rankingowe, knajpiane, mecze, ligi, zawody, tańce z gwiazdami itd. ) gra się do dwóch wygranych. Po prostu takie moje spostrzeżenie po meczach i można by się zastanowić czy zmiana pierwszego seta na Best of 3 znacznie wydłuży grę czy nie.
Ale fakt jest faktem, że z natury jestem "softowcem" stąd pewnie i takie moje odczucia co do singlowych pojedynków.
Ps. nie zawsze z Tobą wygrywam ...


No widzisz Maćku i tu sie mylisz... Mecze indywidualne gra sie do 3 lub wiecej wygranych (bo mówimy o steelu) natomiast dróżynówka to jednolegówki... przynajmniej wg zasad WDF/BDO, no chyba ze organizator danych rozgrywek nie wymysli sobie sam zasad, a tu właśnie mamy taka sytuację...
 
 
 
Small 



Drużyna: Aleja Róż
Lotki: te same od XXX lat 16.g.
Wiek: 47
Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 821
Skąd: Kraków Niju Huta
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 9:12 am   

Bober napisał/a:
No widzisz Maćku i tu sie mylisz...
pewnie masz rację i fakt nie znam zasad WDF/BDO itd. To po prostu moje odczucia po rozegraniu kilku meczy i nie specjalnie podoba mi się granie jednolegówek.
 
 
 
Radoslav 


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Kwi 23, 2015 10:13 am   

można dołączyć i pomóc w przygotowaniach?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group