DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co wybrać?
Autor Wiadomość
Pauxxx 


Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Zbąszynek
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 4:19 pm   Co wybrać?

Mam problem z wyborem tarczy nie wiem która jest lepsza. Nie znam się na tym za bardzo czytałam trochę o tarczach i wybrałam te dwie tylko ze już teraz nie wiem na którą się zdecydować. Może ktoś mógłby mi doradzić. Z tego co wiem to różnica jest miedzy nimi w widoczności pająka tylko nie mam pojęcia na co to wpływa. Chciałabym tarcze która posłuży długo i gra na niej nie będzie uciążliwa. Dodam że nie kupuje tej tarczy dla siebie.
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 4:38 pm   

Pierwsza rada:
Przeczytaj to co napisałaś!
Druga rada:
Napisz jeszcze raz!
Trzecia rada:
Napisz tak żeby społeczeństwo Cię zrozumiało.



A wtedy...
Społeczeństwo Ci powie...
Samą prawdę!
 
 
Łysy30 



Tarcza: Bulls Focus
Lotki: X-dart 18gr
Wiek: 42
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 240
Skąd: Goleniów
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 4:54 pm   

Jak podasz nazwę tarcz które wybrałaś będzie łatwiej odpowiedzieć nam na twoje pytanie która jest lepsza :-D
 
 
Leoś 


Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn Paul Nicholson 22gr
Pomógł: 8 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 4:56 pm   

Eclipse HD Unicorn czy BLADE 4 Dual Core Winmau


Zdaje się , że o te dwie się rozchodzi.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 5:54 pm   

Robin przypis do tematu się nie wyświetla w pierwszym poście..

raczej w core bym szedł na pewno jak zmienię tarcze to raczej na nią bo B4 jets naprawde fajny ale są odbicia od bloczków z folii na DC tego nie powinno już być
a jest ładna i kontrastowa i nie ma potrzeby aby była domalowana na biało.
Unicorn taki se był jest i będzie
drut cieńszy ale i częściej wyłazi :|
 
 
lukswgs 



Tarcza: Blade4
Lotki: Winmau Foxfire 20g
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 161
Skąd: ddz/wro
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 7:52 pm   

Mam Eclipse Pro HD, miałem Eclipse Pro i nigdy więcej tarczy Unicorna. Suchy, szybko przerzedzający się sizal, w HD gruby i wychodzący pająk który po chwili dzięki odpryskom białej farby, którą jest pomalowany wygląda ohydnie. Do tego brzydkie, grube cyferki dookoła, dzięki którym odbić przy podejściach do dabli (jeśli nie jesteś zawodowcem...) jest co nie miara. Szybko wymieniłem je na tradycyjne. Mam też Bulls Focus, a miałem Winmau Blade3 i na pewno następną moją tarczą będzie coś od którejś z tych stajni.
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 7:54 pm   

kowal napisał/a:
odbicia od bloczków z folii na DC tego nie powinno już być


Nie kumam o co chodzi z tymi bloczkami?

Ja mam Dual Core, kumpel równolegle do mnie kupił zwykły Blade4. Po kilku miesiącach użytkowania, wymieniłbym DC na B4 (i stówa w kieszeni). DC, jak była nowa, była za sucha i lotki dobijały do dechy (a miały ponoć nie dobijać przez ten super DualCore). Teraz złapała trochę wilgoci, zrobiło się troszkę ciszej, ale za to sizal zaczyna troszkę puchnąć, i jak był równiutki jak tafla szkła ,tak teraz wychodzi dużo schodków. No i dla mnie duża porażka - pierścień wokół bulla. Jest tępy, (trapez zamiast trójkąta w przekroju) i lotki wbijają się w materiał, robiąc w nim dziury, i odbijają się często. A jak się już raz trafi i robi się dziura w drucie, to odbić jest coraz więcej.

Dla tego wg mnie DC wypada gorzej, niż B4, niestety...
 
 
 
lukswgs 



Tarcza: Blade4
Lotki: Winmau Foxfire 20g
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 161
Skąd: ddz/wro
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 8:00 pm   

bowy napisał/a:
kowal napisał/a:
odbicia od bloczków z folii na DC tego nie powinno już być


Nie kumam o co chodzi z tymi bloczkami?


Pewnie o łączenia między sizalem. Podobną wadę ma Bulls Focus - grube warstwy kleju między "zbiciami" sizalu, w których lotka nie siedzi zbyt pewnie.
 
 
bowy 


Tarcza: Blady 4 Dual Core
Lotki: dużo by pisać...
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 180
Skąd: Galicja
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 8:09 pm   

No ma to sens. Ja te łączenia traktowałem jako wysuszoną skórkę agawy (jeśli tarcze dalej są robione z agawy, a nie sztucznego sizalu w folii :? ). W każdym razie nie kojarzę, żeby od tego się lotki odbijały przy moich poprzednich tarczach. A swoją drogą, to że tych łaczeń nie widać na dual core, nie znaczy że ich tam nie ma. Może są zamalowane albo cuś? Chyba że to kolejna nowa technologia o której nie mam pojęcia :lol:
 
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 10:11 pm   

folia jest na bloczkach każdej tarczy sisal nie ma nic do tego
najwyraźniej tylko w wierzchniej warstwie DC nie ma.
najgrubsza folia jest w focusie bo najmocniej ubity sisal wiec dowalili kolejny oplot więcej aby to utrzymać z czasem wyłazi ale to norma na każdej tarczy. wygląda najbrzydziej ale generalnie lotka się jeszcze w to wbija.
natomiast w blejdach folia jest dowalona dodatkowo ostro klejem który jest sztywny i generalnie robi się z tego plastikowa żyła która lotek nie przyjmuje większość odbić jest właśnie od tego.

bulls mnie meczy słabym kontrastem pól i sektorami pająka w pałąk wygiętymi ale i tak nadal uważam że to najlepsza tracza jeśli chodzi o jakoś i żywotność. będę zmieniał to i tak raczej tylko B4 DC wchodzi w gre, bo Focusa na zwykłego B4 nie ma sensu.
Co do DC z tego co czytałem jest jak mówi Bowy że ma tendencje do zbijania się sizalu nierównomiernie z czasem (bloczki co by nie mówić własnie temu zapobiegają i po to są)

Rada na to jest tylko jedna powinno się ja obracać co tydzień a nie co kwartał. ona silnie "pracuje" (podobnie jak blady3). coś za coś niestety jest zawsze :P
 
 
olecki 



Tarcza: Eclipse HD
Lotki: Unicorn Maestro Manley's 19g
Wiek: 31
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 36
Skąd: Pruszków
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 6:15 pm   

Mam HD i powiem krótko - nie narzekam ale mogło by być lepiej. Sucha, drut punktowy w nowym "dizajnie" który wg. mnie jest tysiąc razy brzydszy od klasyki. Największym plusem tej tarczy jest chyba to że oglądamy ją w TV :P

Ogólnie tarcza dobra, ale za te pieniądze spodziewałem się czegoś dużo lepszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group