DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiednik lotek Taylor'a
Autor Wiadomość
tomislaw84 


Tarcza: TARGET Power Bolt Phil Taylor
Lotki: WINMAU Zagato 22g
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 11:19 am   Odpowiednik lotek Taylor'a

Witam,
Jestem amatorem ale trenuje dość regularnie od 1,5 lat (tak regularnie jak pozwolą mi na to małe dzieci :)) Od ok. 6 miesięcy rzucam WINMAU Zagato 22g (6,4x50,8mm) na sizalu, wcześniej przez ok. rok były no name 16g (na sofcie). Widzę progres w swoich treningach, zaliczyłem już pierwsze dwie 180-ki, średnio ok 22 lotki na lega, a zaczynałem od ponad 30-tu!. Unormowałem już technikę rzutu itp. więc stwierdzam że czas poeksperymentować ze sprzętem. Idąc tym tropem chciałbym zobaczyć jak rzuca się lotkami mistrza:). Mam pytanie, czy ktoś może podać odpowiednik lotek Taylor'a 9fife, tzn 26g i wymiary w okolicach 7,85x41mm. Osobiście nie mogę nic takiego znaleźć a oryginały są strasznie drogie i nie mogę sobie na nie pozwolić. A może ktoś inny przechodził podobną ścieżką jak ja i podzieli się odczuciami po zmianie rodzaju lotek z lżejszych dość cienkich na grube i cięższe? Z góry dzięki za cenne wskazówki i uwagi. POzDARTwiam!
 
 
tomtomd 



Tarcza: Eclipse Pro Trainer, Blade IV
Lotki: Masterdarts Jyhan Artut 22g
Wiek: 51
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 137
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 11:38 am   Re: Odpowiednik lotek Taylor'a

tomislaw84 napisał/a:
...Widzę progres w swoich treningach...


nie zmieniać nic, rzucać

tomislaw84 napisał/a:
...A może ktoś inny przechodził podobną ścieżką jak ja i podzieli się odczuciami po zmianie rodzaju lotek z lżejszych dość cienkich na grube i cięższe?


teraz mam problemy z wyjściem z grupy, a było już całkiem OK, nie mówiąc o złych nawykach których nie mogę wyeliminować.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 11:46 am   Re: Odpowiednik lotek Taylor'a

tomislaw84 napisał/a:
zaliczyłem już pierwsze dwie 180-ki, średnio ok 22 lotki na lega, a zaczynałem od ponad 30-tu!


rzuciłeś w życiu dwa maxy, a lega kończysz regularnie na początku 8 kolejki, a jak zaczynałeś to kończyłeś w 10? hm...?
 
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 12:07 pm   

nie wiem po co chcesz zmieniac jak to co napisałes sugeruje ze idzie
na dodatek na kompletnie inny barell i inna wage

ciezkie maja jeden atut wycigaja łape jak jej ktos nie prostuje
jak ktos ma stabilizacje to taka zmiana nie bedzie dobra.

Phase jest wazony na dokładny srodek, jak na beczke jest nienaturalnie płytko wydrążona pod shaftem
zreszta lotki unicorna ogolnie sa dosyc restrykcyjnie zrobione przynajmniej top modele bo w budżetówce jest random totalny już.
wiec jak chcesz to utrzymać to bedzie naprawde cieżko
shafty P5 maja przesunieta tez wage na front silnie w strone gwintu tył as od połowy lekki jak szlag
po ich wkreceniu w barel całej lotce blizej do backloaded z nimi.

inne firmy maja prawie zawsze tzw tolerancje na front np producent podaje ze jest ważona na centrum ale jak lotaka ma 40mm to srodek jets raczej w okolicach okolicach 18-19mm od grotu a nie na 20.

MCCoy shark w miare blisko środka
A. Fordham lekko na front ale to bardzo dobra lotka mimo wszystko
http://www.reddragondarts...129&id=dragonpl

http://s979.photobucket.c...c7c1e9.jpg.html
wygladają prawie ze na kopie ale jak bedzie ważone nie wiem
Ostatnio zmieniony przez kowal Wto Sty 13, 2015 11:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kadziunt 



Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 21
Skąd: NT
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 12:27 pm   

Prawde mowiac ja nie jestem zwolennikiem kupowania lotek tylko dla tego ze ktos inny nawet a w sumie zwlaszcza Phill dobrze nimi rzuca. Sztab specjalistów pracuje nad tym co jemu jest potrzebne i tylko jemu. Ale oczywiście checi posiadnia nie neguje i nigdy za wiele lotek w kolekcji ;) jak chcesz cos tanszego to ja bym pomyslal o Red dragon Snakebite 3 silver kupisz za 18 funtow
 
 
 
tomislaw84 


Tarcza: TARGET Power Bolt Phil Taylor
Lotki: WINMAU Zagato 22g
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 12:49 pm   

Cytat:
rzuciłeś w życiu dwa maxy, a lega kończysz regularnie na początku 8 kolejki, a jak zaczynałeś to kończyłeś w 10? hm...?

Przyznam rację, faktycznie teraz jak sam to przeczytałem stwierdzam że nie precyzyjnie opisałem moje osiągi (efekt szybkiego pisania i roztargnienia). 22 lotki to nie średnia a raczej mój wynik z górnej półki, który udaje mi się okresowo osiągać natomiast te 30 lotek podałem z dużym uogólnieniem. Podejrzewam że na starcie to pewnie mogło mi się i 50 zdarzać, ale nie prowadziłem jeszcze statystyk:) Opis wyniknął z roztargnienia, a nie ze względu na chęci przechwałek czy innych fałszywych insynuacji. Nie mniej jednak dwa MAXY są jak najbardziej prawdą (cieszą cholernie) - tyle tytułem komentarza.

Co do sugestii tomtomd i kowal pewnie z nich skorzystam, ale chciałbym też zostać dobrze zrozumiany. Ja nie mam zamiaru definitywnie przesiadać się na inne lotki szukając z nadzieją takich magicznych żeby mi same MAXY wchodziły tylko podjąć próbę (kilka może kilkanaście legów) dla sprawdzenia samego ogólnego odczucia (trzymanie, siła rzutu, śr. ciężkości), które mogło by okazać się dla mnie bardziej "naturalne/wygodne". W związku z tym istotne jest teraz info czy tego typu próby (kilka legów) mają w ogóle sens? Pytanie ile czasu tomtomd rzucałeś cięższymi lotkami zanim wróciłeś z powrotem do lżejszych? Fakt że mój pomysł zmiany barella jest dośc radykalny, ale może w takim razie podsuniecie pomysł jak eksperymentować ze sprzętem i co ważniejsze kiedy zacząć, przy jakim poziomie umiejętności? Możliwe że sam jeszcze jestem za słaby a w miarę doskonalenia techniki rzutu bardziej zacznę wyczuwać czego mi trzeba.

Co do wyboru lotek Phila kadziunt to i tak bym ich nie kupił bo są dla mnie za drogie i nie mam zamiaru go naśladować. Bardziej chodzi mi o sprawdzenie jak na mój rzut wpłynie tak radykalna zmiana parametrów samej lotki stąd spytałem o zamienniki.
 
 
Leoś 


Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn Paul Nicholson 22gr
Pomógł: 8 razy
Wiek: 54
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 343
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 2:29 pm   

W wolnej chwili możesz podejść do sklepu bil-cup na ul.Gąsiorowskich. Może znajdziesz u nich jakieś podobne Kupować nie musisz, ale chociaż będziesz mógł porzucać na miejscu. Co prawda może nie kilkanaście legów , ale zawsze lepsze to niż nic.
 
 
tomislaw84 


Tarcza: TARGET Power Bolt Phil Taylor
Lotki: WINMAU Zagato 22g
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 3:54 pm   

pomysł ze sklepem jest spoko. Co prawda jeszcze tam nie byłem ale sprawdzałem asortymenty i wiem że wybór jest spoko. Po tym co przeczytałem stwierdzam że sklep raczej zaliczę ale z kupna innych lotek chyba rezygnuję i będę szlifował technikę na swoich.

Ponowie jeszcze pytanie czy ktoś doświadczony wypowie się jak eksperymentować z innymi lotkami i na jakim etapie umiejętności. Może ktoś poza tomtomd podzieli się swoimi doświadczeniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group