DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z Chorzowską Ligą Darta ?
Autor Wiadomość
Morowy 



Tarcza: Blade III (sizal)
Lotki: Harrows Vector 16 gr (na ostro)
Wiek: 55
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Wrz 13, 2014 10:14 am   Co się dzieje z Chorzowską Ligą Darta ?

Od jakiegoś czasu śledzę sytuację w ChLD, w związku z czym pokusiłem się o napisanie kilku zdań na temat moich obserwacji dotyczących tejże ligi i ogólnej sytuacji w naszym regionie. Zaznaczam, że jestem osobą bezstronną, a moje wywody wynikają tylko i wyłącznie z moich osobistych obserwacji.

Na początek, gdzie mógłbym znaleźć jakieś informacje na temat ChLD jak nie w internecie, ponieważ jest to ogólnie dostępne i w miarę aktualne główne źródło informacji.

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła dotyczącego ChLD wyświetla się cała litania z najróżniejszymi odnośnikami do interesujących nas informacji. Ale po odsłonięciu tych stron, o zgrozo, można wywnioskować, że jest kilka Chorzowskich Lig Darta ! To oczywiście żart, ale fakt jest taki, że otwierające się strony dotyczą tej samej ligi tyle tylko, że nie są w żaden sposób ze sobą powiązane, nie wspominając już o koordynacji między nimi oraz najświeższych informacja z przd co najmniej pół roku (do kilku lat wstecz). Najbardziej dobitnie lekceważącym postępowaniem ChLD wobec nas graczy jest pierwszy post niniejszego forum, dotyczący ChLD, gdzie autor odsyła nas do strony ChLD na której możemy poczytać o np. sklepie z damską bielizną, co prawda nie wiele ma to wspólnego z dartem, ale z braku informacji o ChLD można i o tym poczytać (jak kto lubi).
Więc gdzie możemy poczytać o aktualnych informacjach ChLD ? Zaznaczmy, LIGI Darta ? W życiu byście nie zgadli, otóż jest strona dotycząca organizowania turniejów (również turniejów dart), zaznaczam, że liga i turniej to przynajmniej dla mnie dwie różniące się między sobą imprezy sportowe. Ale właśnie tam możecie poczytać o ChLD i prześledzić rywalizację w tej że lidze.

Panowie z ChLD zorganizujcie się jakoś, bo sposób podawania informacji na Wasz temat w internecie raczej zniechęca przyszłego gracza i ma odwrotny skutek do zamierzonego celu, jakim jest, podejrzewam, zachęcenie ludzi (drużyny) do brania czynnego udziału w rywalizacji w Waszej lidze. W końcu strona internetowa, będąca głównym źródłem informacji dla mas, jest Waszą wizytówką. Niech powiedzenie [...] Jaki Pan, taki kram, ma w Waszym przypadku pozytywne znaczenie.

O stronie Śląskiej Ligi Darta nie będę pisał, sami oceńcie ten bubel, który ostatnią aktualizację przechodził, gdy niektórzy z Was dopiero co zaczynali przygodę z dartem.

Ale żeby nie wyglądało, że na Śląsku jest tak żałośnie z tym dartem, to weźmy przykład z witryny Mikołowsko-Tyskiej Ligi Darta. Dla mnie ta strona jest przejrzysta i czytelna. Liga ma ciekawie ułożony regulamin, z którym wychodzi do ludzi również tych malutkich. Co ciekawe, pozytywną sytuację w tej lidze zaczynają doceniać ludzie z innych regionów (miast) i wykazują chęć bycia uczestnikami tej ligi. Przykładem niech jest drużyna z Gliwic, która dołączyła do rozgrywek MTLD w tym roku. W lidze docenili ten fakt uważając go za pewnego rodzaju własny sukces i wcale się im nie dziwię. Potrafili o takim fakcie napisali na swojej stronie (szacun). To są drobiazgi, które potrafią cieszyć również innych.


PS. Dobra rada dla grafików administrujących stronami - strona ma mieć formę informacyjną, gdzie informacje tekstowe o tym co się dzieje w rozgrywkach ligowych czytamy spokojnie i ze zrozumieniem. Ze strony korzystają ludzie nie koniecznie z idealnym wzrokiem i w różnym wieku. Grafika w stylu techno i inne graficzne wodotryski są nikomu nie niepotrzebne, a wręcz mocno przeszkadzają.
 
 
 
TurniejeDart 



Drużyna: Karczma Śląska
Tarcza: Loven
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 5
Skąd: Ruda Slaska
Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 4:30 pm   

Chorzowska liga darta nawiazała wspołprace ze strona www.turniejedart.pl i wszystkie info na temat ligi jak i wyniki , terminarz , tabela , beda tylko na tej stronie :)
 
 
onlyandrzej 


Wiek: 34
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Sty 08, 2015 12:03 pm   

Ja chętnie wybrał bym się na jakiś turniej na śląsku tylko nie mam pojęcia gdzie coś takiego się odbywa teraz ;/
 
 
mielopp 


Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 9:06 am   

Podpinam się pod pytanko :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group