DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcza dla początkującego
Autor Wiadomość
walo 


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: ktn
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 5:34 pm   Tarcza dla początkującego

witam, ostatnio zafascynowałem się dartem oglądając kilka turnieji/lig. Chciałbym sam spróbować w domu. Poszukuję jakiejś fajnej tarczy do 200 zł ( niekoniecznie najdroższej) z zestawem do rzucania, w sam raz dla początkującego. Chciałbym sobie powiesić taką tarczę na ścianie w pokoju więc chyba sizal odpada, bo z tego co się orientuje rzutki mają wtedy ostrzejsze krawędzie niż w tarczy elektrycznej. Tarcza elektryczna wydaje mi się lepsza, ponieważ nie znam się dobrze na zasadach gry i coś na początku mogłoby liczyć punkty za mnie :)

Możecie polecić jakieś tarcze które wg was są fajne w tej cenie?
 
 
mrossi 



Tarcza: okrągła
Lotki: 24g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 2724
Skąd: Suwałki
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 6:16 pm   

Do liczenia znajdziesz tu:
http://www.nakka.com/soft/n01/index_eng.html
Przeszukaj to forum - o tarczach mnóstwo znajdziesz
Do 200 plnów to porządne tarcze sizalowe nabędziesz np tu:
http://www.dart-mp.com/
http://sklep.smjsport.pl/...rcze%20sizalowe
 
 
 
sidor.92 


Tarcza: Smartness Full House 9881
Lotki: Harrows Assasin 20g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 8:00 pm   

Z tego co się orientuję za 200 zł nie kupisz profesjonalnej tarczy elektronicznej, a sisalową już tak.
Jeżeli jednak upierasz się na elektroniku i szukasz taniej tarczy do "porzucania" polecam Echowell, sprzedawane m.in. w TESCO pod marką "No Name". Poszukaj Echowell w googlu, zobaczysz jak to wygląda. Do 100 zł kosztuje taka tarcza. Możesz poszukać używanych w dobrym stanie np na OLX.

Lotki mosiężne kupisz już za około 30 zł. Sklep SMJ jest tani, mają tam dobrej jakości sprzęt Harrowsa.
 
 
Brazzi 


Tarcza: Eclipse HD
Lotki: AH 23g
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 7:49 am   

spokojnie, softami też zrobisz sito ze ściany . Jednak lepszy będzie sizal, z pewnością nie będziesz aż tak przeszkadzał domownikom/sąsiadom (zalezy gdzie mieszkasz), bo każdy rzut na elektroniku jest bardzo dorze słyszany, szczególnie na tym tańszym. Jezeli boisz sie o ścianę i podłogę to na forum jest opisane kilka sposób jak je zabiezpieczyć.
 
 
walo 


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: ktn
Wysłany: Wto Lut 17, 2015 11:00 pm   

tak myślałem że mimo wszystko polecicie tarcze sizalowe. Więc dalej mam dylemat. Punktów liczyć nie umiem i nie znam się dobrze na zasadach, oraz nie chcę zrobić sieczki ze ściany. Zasmucilo mnie to że piszecie że z softa tez można sieczkę zrobić ze ściany.

Może sami zapodacie jakieś tarcze sizalowe/elektryczne nowe lub używane godne uwagi? Przypomnę że do max 200 zł ale nie pogniewałbym się jakby było mniej. No i jakieś w miarę dobre lotki najlepiej w zestawie :)

ed.http://sklep.smjsport.pl/produkt.php?id=928
http://sklep.smjsport.pl/produkt.php?id=1888
będzie ok dla początkującego?
 
 
DuChaillu 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 7:01 am   

- elektronik to głośna zabawka do tego niezbyt trwała
- sizal jest zdecydowanie cichszy
- w tarcze do steela można też rzucać plastikami
- do liczenia punktów wystarczy aplikacja (darmowa) na smartfona / komputer

Sizal to sizal, same plusy - elektronik ewentualnie dla zabawy jak przyjdą znajomi, jak chcesz pograć intensywniej - tylko sizal.

Pamiętaj tylko nie kupuj tarcz ze skuwkami i drucianym grubym pająkiem za ~100zł bo ilość odbić od tarczy zacznie cię zniechęcać
nie kupuj lotek z mosiądzu za 35zł jak za 50 możesz mieć wolframowe

jeśli zdecydujesz się na steela - moje typy:
tarcza bulls focus - dobra, trwała , pająk cienki, bez łączeń, sizal solidnie ubity, jedyny minus to ciemny sizal (jasne sektory są szarawe) - problem stricte estetyczny i mało istotny
http://www.ebizz-solution...p/pl/boards.php

lotki - nim opanujesz rzucanie na tyle, że będziesz w stanie definiować własne preferencje - kupił bym coś taniego z 80% wolframu i prostym barelem w stylu harrowsa gyro i gramaturą 20-22g
http://sklep.smjsport.pl/...d=1893&grupa=11

w 210zł powinieneś się zamknąć a zestawik bardzo przyzwoity
 
 
sidor.92 


Tarcza: Smartness Full House 9881
Lotki: Harrows Assasin 20g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 7:41 am   

Osobiście tarczy CLUB CLASSIC i tym podobnych nie polecam ze względu na gruby, druciany pająk. Stosunkowo dużo lotek się od niego odbija.

Możesz próbować szczęścia z tarczami powystawowymi na Allegro, na aukcji można takie wyhaczyć już za około 50 zł, ale nie zdziw się jeżeli taki egzemplarz będzie miał np. przesunięty środek lub za dwa miesiące wyrzucisz go do kosza bo np. "spuchnie". Więcej o problemach z tarczami znajdziesz w innych tematach.

Jak pisze kolega post wyżej, kup tanie wolframy, nie bylejakiego sizala i będziesz miał zabawę na kilka ładnych lat.
 
 
Misiek Dart Pro 



Drużyna: Dart Pro: THK
Tarcza: Blade 4
Lotki: Unicorn James Wade 22g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 224
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 8:01 am   

walo napisał/a:
tak myślałem że mimo wszystko polecicie tarcze sizalowe.
Dobrze myślałeś.
W domu mniej hałasu, a jak rzucisz w ścianę to i tak i tak dziura :) Po pierwszym poważnym uszkodzeniu ściany jakoś pójdzie (tzn.: idzie się przyzwyczaić), trochę jak z rysami na smartfonie ;)
walo napisał/a:
Punktów liczyć nie umiem i nie znam się dobrze na zasadach
Programów trochę jest - poszperaj na forum
DuChaillu napisał/a:

lotki - nim opanujesz rzucanie na tyle, że będziesz w stanie definiować własne preferencje - kupił bym coś taniego z 80% wolframu i prostym barelem w stylu harrowsa gyro i gramaturą 20-22g
Ja, jako pierwsze dzidy kupiłem Harrows Gyro. Pomimo wielu prób - nie umiem się do dzisiaj odzwyczaić. Tak czy siak pod sugestią DuChaillu o wolframie, gramaturze i prostym barelu podpisuję się obiema rękami...
 
 
Brazzi 


Tarcza: Eclipse HD
Lotki: AH 23g
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 1:13 pm   

nie wiem jak daleko masz do Krakowa, ale od 28 .02 do 1.03 jest GP, będzie tez stoisko Mariusza z Dart MP, można przyjechać, podejrzec coś ciekawego i taniej kupić sprzęt
 
 
walo 


Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 10
Skąd: ktn
Wysłany: Śro Lut 18, 2015 4:31 pm   

dzięki za pomoc, trochę mnie nakierowaliście. W razie jakichś problemów na pewno się jeszcze tu odezwę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group