DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Tarcza - nie mam gdzie zawiesić
Autor Wiadomość
ahrian 


Tarcza: Blade 4
Lotki: Black Dragonfly 23G
Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd: Ełk
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 9:15 pm   Tarcza - nie mam gdzie zawiesić

dobry wieczór,

tak jak w temacie - mam mały problem z zawieszeniem tarczy. dartem zainteresowałem się jakieś 2 tygodnie temu, udało się za bezcen wylicytować średnio zużytą tarczę Blade 4 (kosztowała 40 zł, a mocno wytarta jest tylko jedna sekcja), zaopatrzyłem się w dwa komplety rzutek, jakieś piórka, shafty (bo już w pierwszych rzutach udało się połamać), oringi i protektory.

na co dzień mieszkamy w domu, w którym mam wydzielone świetne miejsce na niskim parterze - z zachowaniem wymiarów, wygoda, cisza i spokój. niestety, w sezonie letnim przeprowadzamy się do centrum miasta, do mieszkania, które jest spore, ale ma na tyle dziwny układ i rozwiązania 'meblowe' (na ścianach w jednym pokoju są boazerie, które odstają na kilka centymetrów, jak na złość są na wysokości zawieszenia tarczy), że nie mam kompletnie kąta, w którym mógłbym zawiesić tarczę i zachować wymiary gry.

wygooglałem więc jeden temat z tego forum, w którym poleca się statywy kolumnowe - jako skuteczne i tańsze od dedykowanych stojaków. stad moje pytanie - jak to się sprawdza? i co ważniejsze - jak powiesić tarczę na takim statywie? bardzo proszę o pomoc kogoś, kto korzysta z takiego rozwiązania, najlepiej o pomoc a'la krowie na granicy - punkt po punkcie co i jak, żeby to śmigało.

w grę wchodzi również zawieszenie tablicy na w połowie przeszklonych drzwiach. w ich centralnej części jest szyba, natomiast po bokach drewno. może przykręcić do tych drzwi jakąś płytę (np. pilśniową) i do niej tarczę? tylko czy to wytrzyma?

z góry dzięki za pomoc i wybaczcie ilość tekstu ;]
 
 
mr_woo 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 9:52 pm   

Przy wieszaniu na statywie kolumnowym nie ma zbyt dużej filozofii. Statyw jest nawiercony, więc wystarczy mieć dłuższy wkręt - pokombinuj tylko jak przykręcić żeby było stabilnie (musisz raczej coś dołożyć pomiędzy tarczą i statywem i główką śruby a statywem, by ładnie trzymało i dało się solidnie dokręcić - ja używałem m.in. gum które wyjąłem z rozporowego drążka do ćwiczeń.
Na drzwiach nie wieszaj bo będziesz miał dudnienie że ho ho.
 
 
ahrian 


Tarcza: Blade 4
Lotki: Black Dragonfly 23G
Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 6
Skąd: Ełk
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:29 pm   

i tarcza nie będzie się kręcić i chybotać po rzutach? w sumie jak się jakieś gumki tam da to nie powinna. hm, w takim razie to chyba rozwiązanie dla mnie.

dzięki!
 
 
Juri 



Tarcza: Unicorn Eclipse HD
Lotki: Target Pure 26g aka "Wyrwisizal"
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 894
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 10:04 am   Re: Tarcza - nie mam gdzie zawiesić

ahrian napisał/a:


w grę wchodzi również zawieszenie tablicy na w połowie przeszklonych drzwiach.

Drzwi to fatalny pomysł nawet jeśli dobrze wytłumisz tarczę to dudnią całe drzwi i jest cholernie głośno - byłem, widziałem, sprawdzałem i słyszałem. Każdy rzut brzmi jakby ktoś kopał w drzwi.
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 12:28 pm   

e tam na drzwiach dźwięk jest jak na PDC z tranmsji :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group