DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłoszenie zawodnika spoza Łodzi
Autor Wiadomość
Berni 



Drużyna: Czarny Koń
Lotki: Simon Whitlock 18g soft/Simon Whitlock 22g steel
Wiek: 40
Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 500
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 9:36 pm   

W poprzednich sezonach w Leszcach zgłoszony był Pan nazwijmy go KM, w Lwach zgłoszony był Pan SM i jakoś nikt nie zaglądał im w "paszport". Obecnie tez bym się zastanowił, czy aby wszyscy zawodnicy ŁSD mają "papierki" z województwa łódzkiego, np z kamienicy Pan WK. To nie jest jakaś personalna wycieczka, ale traktujmy wszystkich jednakowo. Nie widzę problemu, aby Pan XXX, o którym tu debatujemy zagrał w naszej lidze. :wink:
 
 
siekiera 


Drużyna: KrokodyLeg-Łowicz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: łowicz
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 7:12 am   

Moim skromnym zdaniem, to nie ważny jest papierek gdzie mieszka, ważne natomiast że przebywa w Łodzi i gra na turniejach, więc niech gra i w lidze. ( Niech potrenuję z lepszymi :-D )
 
 
mob 


Drużyna: Włóczykije
Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 97
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 10:25 pm   

Jak dla mnie to oczywiste, że powinien grać.
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1076
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Śro Paź 21, 2015 10:52 pm   

Decyzja zostanie podjęta do soboty czyli do Pucharu Łodzi i do tego czasu czekamy na Wasze opinie, przypominam, że można na privie do Lestata.
 
 
janiorro 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: blady czy :D
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 264
Skąd: Łódź - Karolew
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 10:25 am   

mob napisał/a:
Jak dla mnie to oczywiste, że powinien grać.

Podpisuje się pod tym
 
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 7:09 pm   

Z czym Wy macie problem? Nie powinno być żadnych przeszkód by mógł grać.
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1076
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 4:43 am   

Szkoda, że muszę tłumaczyć takie proste rzeczy echhh :
Regulamin
Łódzkiej Ligi Darta
SEZON 2015/2016
Artykuł 5 - Zawodnicy
A. Zgłoszenie zawodnika:
Zawodnikiem ŁLD może być każdy, kto:
- ukończył 16 lat lub posiada pisemną zgodę rodziców
- posiada stałe lub tymczasowe zameldowanie w województwie łódzkim (Zarząd może dopuścić do rozgrywek zawodnika nie spełniającego tego punktu po rozpatrzeniu indywidualnego uzasadnienia)

... gdybyśmy bez pytania podjęli decyzję pewnie Ci sami ludzie by krzyczeli w drugą stronę ... smutne to :(
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 7:08 am   

KUJA napisał/a:

... gdybyśmy bez pytania podjęli decyzję pewnie Ci sami ludzie by krzyczeli w drugą stronę ... smutne to :(



Dokładnie, juz szlag mnie trafia jak widzę te wpisy: oczywiscie, nie ma przeszkód, w czym problem.. Może dlatego, że umiem patrzeć więcej niż pół roku naprzód i pamiętam więcej niż pół roku wstecz...

Bo, owszem jest problem. Dopuszczenie Bartka do gry w Lidze stwarza precedens, który w przyszłości może spokojnie wykorzystać druzyna, króre zechce na przykłada zapłacić jakiemus dobremu zawodnikowi spoza regionu żeby dla niej grał. Bo on ma tu w Łodzi ciocie, którą odwiedza i dwa razy zagrał w klubówce, to przeciez może grać, dlaczego nie może jak BW w zeszłym sezonie mógł??? I kto sie będzie z taka drużyną użerał? Wy "bezproblemowcy"? Myślcie odrobinę szerzej niż jedna konkretna sytuacja. No chyba, że zmieniamy regulamin i w Lidze moze grac każdy, włącznie z Taylorem...
 
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 8:51 am   

Lestat napisał/a:
...w Lidze moze grac każdy, włącznie z Taylorem...

W przyszłym sezonie Wade ma mi robić hydraulikę w kiblu. Mamy już odłożone 50 000 dolców dla niego, żeby zagrał w Autsajderach w ŁLD, musimy się tylko dostać do I ligi bo z cieniasami nie chce grać. Ambitny chłopak, ale on tak lubi polski chleb, może by zagrał?

Ale żarty na bok.
Według mnie macie ciężki orzech do zgryzienia.
To co musicie zrobić to trzymać się regulaminu.
Nie rozstrzyga on takich kwestii, ale mówi wyraźnie:
"Zarząd może dopuścić do rozgrywek zawodnika nie spełniającego tego punktu po rozpatrzeniu indywidualnego uzasadnienia".
Może ale nie musi, zróbcie głosowanie. 5 głosów, decyduje większość i tyle.
Nadmiar emocji jest zbędny, bo zgłupiejecie.

KUJA napisał/a:
... gdybyśmy bez pytania podjęli decyzję pewnie Ci sami ludzie by krzyczeli w drugą stronę ... smutne to :(

Rozumiem Twoje obiekcje Kuja, ale nie masz wpływu na to jacy są ludzie. Po co się tym martwisz w ogóle? Martwisz się, że dziś pada? :)

Rozumiem, że zdanie graczy z tego wątku zostanie odwzorowane w głosie przedstawiciela kapitanów? Jeśli tak, to na razie jest 1-0 za tym żeby BW grał, lecz to tylko jeden głos z pięciu.
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 12:17 pm   

W myśl zasady "nie gram w lidze, to się wypowiem" ;) oczywiście nie widzę przeciwskazań, żeby ktoś mieszkający w Łodzi, a nieposiadający meldunku grał w lidze.
KUJA napisał/a:
decyzję podejmie zarząd ligi (nie ŁSD ! ) w skład którego wchodzą zgodnie z regulaminem:

Artykuł 2 - Zarząd ŁLD

1. Zarząd ŁLD tworzą:

- sędziowie

- skarbnik

- prezes ŁSD

- przedstawiciel Kapitanów drużyn, wybranych z grona wszystkich Kapitanów Ligi

- przedstawiciel właścicieli pubów (lokali)


czy głosowanie będzie jawne? Tzn. czy my, "szary tłum" dowiemy się kto jak głosował w tej sprawie?

KUJA napisał/a:
w dzisiejszych czasach wiemy, że meldunek czasowy jest bardzo rzadko stosowany i chyba powinniśmy zmienić czy doprecyzować ten punkt regulaminu oczywiście mając na myśli przyszły sezon

Grałem w lidze od 2005 bodajże, a meldunek w Łodzi uzyskałem dopiero w 2014. Dobrze, że na studia do Łodzi przyjechałem z obszaru województwa, bo parę kilometrów dalej i bym sobie nie pograł...
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 12:26 pm   

uzi napisał/a:
oczywiście nie widzę przeciwskazań, żeby ktoś mieszkający w Łodzi, a nieposiadający meldunku grał w lidze.


a wiesz, że zupełnie nie o to chodzi?

uzi napisał/a:
Grałem w lidze od 2005 bodajże, a meldunek w Łodzi uzyskałem dopiero w 2014. Dobrze, że na studia do Łodzi przyjechałem z obszaru województwa, bo parę kilometrów dalej i bym sobie nie pograł...


no śmieszne w ch..., szkoda że nie jestem w nastroju to może bym się pośmiał...
 
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 12:49 pm   

Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji "kupowania" dobrych zawodników z PL przez łódzkie drużyny.
Jesteście ostrożni, żeby dopuszczenie BW do gry nie dało drużynom mylnego poczucia, że mogą sobie opłacić jakiegoś kozaka, który przejedzie pół Polski na mecz...
Mam nadzieję, że to tylko o to chodzi....

BW pracuje i mieszka w Łodzi od kilku miesięcy z perspektywą na dłuższy czas. Do końca sezonu będzie mieszkać na pewno. Nie odwiedza nikogo, nie jest przejazdem, nie pomieszkuje kątem u ciotki czy w hotelu.

Rozumiem obiekcje, o których wspomniałem wyżej i rozumiem powody zorganizowania głosowania zarządu ŁLD w tej sprawie.
Nie zrozumiem negatywnej decyzji zarządu.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 1:09 pm   

uzi napisał/a:
Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji "kupowania" dobrych zawodników z PL przez łódzkie drużyny. Jesteście ostrożni, żeby dopuszczenie BW do gry nie dało drużynom mylnego poczucia, że mogą sobie opłacić jakiegoś kozaka, który przejedzie pół Polski na mecz...
Mam nadzieję, że to tylko o to chodzi....


dokładnie, brawo

uzi napisał/a:
Nie zrozumiem negatywnej decyzji zarządu.


E? O czymś wiesz, o czym nie wiem ja?
 
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 24, 2015 12:06 pm   

uzi napisał/a:
Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji "kupowania" dobrych zawodników z PL przez łódzkie drużyny.

A czemu nie? Jeśli jakaś drużyna ma takie aspiracje i środki...
Swojego czasu w Swojakach grał KR (w lidze PSD) - stać ich było, więc grał. Co w tym złego?
Czy na koniec sezonu są na tyle wartościowe nagrody by to było opłacalne? Raczej nie ...
Jak ktoś ma takie fanaberie to nie można mu tego zabronić.
A swoją drogą klasowi zawodnicy tylko podnoszą poziom i prestiż ligi.
 
 
 
książę 



Tarcza: Master Darts Future I
Lotki: John Lowe Hero Golden
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 24, 2015 1:32 pm   podnoszenie poziomu

Pietja napisał/a:
A swoją drogą klasowi zawodnicy tylko podnoszą poziom i prestiż ligi.
Zgodzę się z tym, bo to podnosi poziom i jest to okazja dla każdego z nas do rozwoju własnych umiejętności, doświadczeń.

Lestat napisał/a:
pik48 napisał/a:
chcemy podnosić poziom to gramy z najlepszymi

za każdym razem jak czytam ten oklepany banał, kompletnie pozbawiony sensu, to mnie rzuca...
Nie rzuca mną to tak, jak Lestatem, rozumiem jednakże chęć uniknięcia sytuacji ściągania najlepszych zawodników z różnych stron świata, mimo że mogłoby to przynieść duże korzyści.

Aby uniknąć podejrzenia o ściąganie "najemników", może zaktualizujmy przepisy celem uniknięcia jednoczesnego grania w wielu ligach z podziałem na soft/steel. Coś na zasadzie przechodzenia z jednej drużyny do drugiej, czyli ograniczeniem do grania tylko i wyłącznie w jednej drużynie, w ciągu jednej rundy rozgrywek. W dobie internetu nie powinno być problemów z weryfikacją tego.

A tak swoją drogą, to kryteria meldunkowe wydają się, jakby były z minionej epoki. Nie jestem znawcą prawa, opieranie się na nich może ograniczać swobodny przepływ osób, czyli fundament UE :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group