DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o ocenę zestawu :)
Autor Wiadomość
Veezgi 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Harrows Black ICE 24g
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 224
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 3:08 pm   

Jeżeli nowy sprzęt nie jest konieczny to według mnie i tak najlepszą opcją na początek jest kupowanie używanych lotek i sprawdzanie różnych kształtów i wag. Można znaleźć różne fajne lotki, tutaj na giełdzie czy na allegro, za nieduże pieniądze.
Ja w ciągu pierwszego roku "przerobiłem" ponad 10 kompletów. Jak nie przypasowało, to odsprzedawałem i wychodziłem na 0.

Także może podsumowując - najlepsze rozwiązanie:
Tarcza: Winmau Blade4
Płyta korkowa zamiast opony
Lotki: używane z allegro/giełdy
Akcesoria: jak najbardziej zróżnicowane (może być kupione na allegro, bo przesyłka niedroga w porównaniu do smj)

I sprawę można zamknąć w 350zł ;)
 
 
 
bongoking 



Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: McCoy Thrust 27g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 104
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 3:20 pm   

Wolałbym oponę zamiast płyty korkowej. Co do smj to mają piórka po zecie i shafty nylonowe ze sprężynką po dwa złote, lotki po 60. Sam tam zamawiam i szczerze sklep polecam. Na allegro to tylko tarcze jak już.
 
 
lukswgs 



Tarcza: Blade4
Lotki: Winmau Foxfire 20g
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 161
Skąd: ddz/wro
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 7:50 pm   

Taak, niech nasz nowy kolega kupuje od razu na początku milion używanych lotek i próbuje co chwilę nowych łudząc się, że biorąc któreś do ręki zacznie ładować dziewiątą za dziewiątą... Przecież kupno nowych lotek i wyciągnięcie ich błyszczących z pudełka to jest jeden z przyjemniejszych aspektów tego sportu i nie odbierajmy mu tego:D

Na początku sami nie wiemy czego potrzebujemy i musimy skupić się na odnalezieniu (to nawet nie jest jeszcze udoskonalanie) własnego chwytu, postawy przy rzucie, techniki rzutu. Osoba ZACZYNAJĄCA grę powinna mieć w głowie przede wszystkim to, na pierwszym miejscu natomiast stawiając przyjemność z gry, a nie próbowanie kilkunastu kompletów lotek na miesiąc, skupowanie jak największej ilości szrotu z aukcji i frustrację "bo nie idzie".
Metodę prób i błędów ograniczyłbym do wyboru szaftów i piórek, z którymi lotka będzie "najnormalniej" leciała do tarczy.

Chcecie wychować i zachęcić nowych graczy, którzy przychodzą na turnieje nawet z najmniejszym progresem jaki poczynią, z przyjemnością i również dla towarzystwa oraz z zajawki czy malkontentów chcących rzucić grę po chwili bo okazało się, że po roku "treningów" źle im idzie, a przecież wypróbowali już czterdzieści kompletów lotek?

No i oczywiście imo lepiej kupić oponę, która oprócz funkcji ochronnej ma również walory estetyczne i po prostu świetnie takie stanowisko darterskie wygląda w pomieszczeniu (chyba, że ktoś trenuje w garażu) niż babrać się z mdfkami czy innymi tablicami korkowymi, zwłaszcza, że ktoś może najzwyczajniej w świecie nie mieć ochoty na sklejanie i dodatkowe wiercenie dla oszczędzenia kilku złotych (oczywiście przed osobami, które mogą na mnie zaraz naskoczyć zastrzegam również, że ktoś taką chęć może mieć, lubić takie czynności, lub taka płyta może także dobrze wyglądać:P).

Jak dla mnie:
Opona + Blade4 np z dart-mp
proste lotki (np Bristow 22g) + trochę różnych szaftów i piórek z smjsport

Życzę dużo frajdy podczas przygody z lotkami:)
 
 
Zihuatanejo 


Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: wwa
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 8:11 pm   

O, jaki fajny głos rozsądku! Też właśnie nie chciałbym, żeby ominęło mnie wyjęcie nóweczek loteczek z pudełka :)

Wieczorem odpiszę szerzej i pewnie dam Wam ostateczne zamówienie do "akceptacji", ale na ten moment mam jeszcze pytanie. Tak naprawdę dlaczego Blade4, a nie tarcza Harrowsa? Odczuję jakąkolwiek różnicę?
 
 
mrossi 



Tarcza: okrągła
Lotki: 24g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 2724
Skąd: Suwałki
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 8:40 pm   

Jedyna akceptacją to tylko Twój wybór. Moim zdaniem przy cenie ok 150 złociszy za tarczę masz spory wybór porównywalnych i za bardzo nie odstających od siebie. Blade4 super- miałem grałem, eclipse pro - podobnie, Focus II - obecnie w użyciu,. Harrowsa nie znam, ale nie wygląda na to aby odstawała drastycznie.
Przy wyborze często porównuję komplety koszyka w kilku sklepach i wygrywa najbardziej pasujący, najczęściej najtańszy :) przy zachowaniu podobnych parametrów.
Pierwsze lotki wybrałem na zasadzie: tyle kasy mam, i te w tej cenie najbardziej mi się podobają.
A szafty i piórka zgodnie z radami na tymże forum - oczywista oczywistość ;)
Jedno jeszcze - kasa jest twoja i na początek nie za bardzo jest po co szaleć, ale jak dart Ciebie zryje, to i tak Będziesz wiedział jak kombinować.
Jedni lubią zegarki inni barelki, a ci co na to stać jedno i drugie i ... ;)
 
 
 
Zihuatanejo 


Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: wwa
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 2:38 am   

Wybrano zestaw następujący :)

1) Tarcza Harrows Pro MatchPlay
2) Osłona wokół tarczy
3) Rzutki Eric Bristow Black 90% 22g czy 24g - TU MAM JESZCZE DYLEMAT (skłaniam się ku 24g, jako kompromisowi)
4) Shafty Supergrip - po 3 z każdego rozmiaru
5) Piórka zestaw 5x3, w tym Retina, Atomic i Marathon
6) Pokrowiec Harrows Z800 - najbardziej rozwojowy
7) Ostrzałka Harrows za 10zł
8) Naklejka do wyznaczenia odległości ;)

Jakieś uwagi? Dziś chciałbym zamówić!

Nie zabraknie mi jakichś narzędzi? Widzę np. dziurkacz do piórek - da się bez tego żyć? Pamiętajcie proszę, że ja raczej zielony...

Pozdrawiam!
 
 
sidor.92 


Tarcza: Smartness Full House 9881
Lotki: Harrows Assasin 20g
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 35
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 7:44 am   

Niczego Ci nie zabraknie :)

Dobrej gry!

P.S. Jak będziesz miał sprzęt i ochotę to zajrzyj na jeden z turniejów w Warszawie!
 
 
lukswgs 



Tarcza: Blade4
Lotki: Winmau Foxfire 20g
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 161
Skąd: ddz/wro
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 1:08 pm   

Jeśli mogę sobie pozwolić na jeszcze jedną uwagę, to polecam wzięcie sobie bareli "natural tungsten" zamiast czarnych. Wiem, że złote i czarne barele wyglądają obłędnie, ale z uwagi na to, że to Twoje pierwsze lotki to może się to okazać niezbyt dobry pomysł.

Dlaczego? Czarna powłoka ma specyficzne "czucie"w dłoni, które wielu może nie odpowiadać. Jest ono swego rodzaju "śliskie", ja osobiście mam wrażenie jakbym grał lotkami, które są tłuste, albo jakbym jadł przed chwilą chipsy. Jest to mnie odczuwalne przy lotkach z agresywnym gripem (ja takiego nie lubię), a bardziej przy zwykłym, najpopularniejszym "ringed grip" właśnie, a taki jest na bristowach. Złote wypadają w moim mniemaniu trochę lepiej, bo są bardziej "ciepłe" w dotyku, aczkolwiek najbezpieczniejsze będzie według mnie wzięcie bareli naturalnych, na inne ekperymenty przyjdzie jeszcze czas.

Dodatkowo szybciej zobaczysz ślady zużycia na tych lotkach, zwłaszcza przy czarnej powłoce, która momentalnie sie ściera przy dobrym groupingu:) Mi osobiście podobają się takie "blizny wojenne" na lotkach, ale to juz kwestia indywidualna;)
 
 
kleber 



Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Precision Voyager Black 25g
Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 917
Skąd: Świętoszówka/Bielsko
Wysłany: Pią Sty 08, 2016 2:56 pm   

ad4. Bez sensu. Jak już dobierzesz długość shafta pod siebie to ok. Kup najtańsze nylony w każdej długości dopasuj pod swój rzut a później kup już odpowiednie SuperGripy. Dziurkacz i slotlock jak najbardziej polecam.
 
 
 
Egon 


Tarcza: Blade IV DC
Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 10:45 am   

Witam,
Podepnę się pod ten post - jestem nowym użytkownikiem forum, który zainteresował się dartem :)
Przeglądam forum od kliku dni i mam prośbę o podpowiedź - jaki model lotek wybrać do sizala - dla osoby, która ma "duuuże" ręce i stosunkowo grube palce - tak aby było dobrze/wygodnie nimi rzucać ? Oczywiście na początek w rozsądnej cenie - powiedzmy do ok. 100 zł ... Szukać używanych - tańszych i eksperymentować czy lepiej kupić jakieś konkretne - nowe ?
 
 
Brzęczu 


Drużyna: Warszawskie rekiny
Tarcza: wimau blada IV
Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 527
Skąd: Piastów
Wysłany: Śro Sty 20, 2016 2:26 pm   

Podjechać do Sportbaru, porzucać różnymi i zobaczyć co najlepiej leży. Wybitni fachowcy doradzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group