DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nowy...
Autor Wiadomość
MMP 


Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 2:18 am   nowy...

Witam,

jestem tutaj zupełnie nową osobą, na niczym się nie znam, także proszę o wyrozumiałość. Jeśli napisałem post w złym miejscu to proszę o "przerzucenie" w miejsce właściwe. Dzisiaj, chyba odkąd eurosport prowadzi relacje, po raz kolejny siedziałem przed TV. Chciałbym zacząć grać w domu. Nie raz już grywałem i zawsze jakoś sobie radziłem. Miałem do czynienia tylko z tarczą chyba najczęściej spotykaną - plastikowe końcówki, dziurki w tarczy, automat zliczający punkty.

Od czego najlepiej zacząć? Nie ukrywam, że interesuje mnie tarcza na lotki metalowe (nie znam fachowego nazewnictwa):

- gdzie najlepiej dokonać zakupu?
- czy są tarcze na lotki "metalowe", które również zliczają punkty, czy w tej sytuacji trzeba to robić samemu?
- jeśli nie ma to czy są jakieś druki/schematy ułatwiające zapisywanie/ogarnianie punktacji?
- jakie są niebezpieczeństwa związane z lotkami "metalowymi"? mam na myśli demolkę otoczenia, gdy w tarczę nie trafię - są jakieś specjalne obudowy/należy coś zamontować?
- generalnie co polecacie - może lepiej zacząć na lotkach z plastikowymi końcówkami - taka tarcza wisi w moim rodzinnym domu, ale jakoś nie jest zbytnio eksploatowana - nie przypadła nikomu do gustu?

Wiem, że to dużo pytań, ale tak na prawdę bardzo mało, które kłębią się w mojej głowie. Być może nikt na to nie odpowie, ale postanowiłem spróbować. "Liznąłem" forum przez ostatnie dni i wiem, że rozrzut cenowy jest całkiem spory, ale nie o koszta tutaj chodzi - chciałbym wiedzieć na czym najlepiej zacząć, niezależnie od kosztów. Oczywiście wszystko w swoich granicach - na początku zapewne nie ma sensu kupować akcesoriów typu "jestem profesjonalistą".

Może ktoś zechce odpowiedzieć, bardzo mi to pomoże.

Pozdrawiam,

MMP

<edit> - jeszcze jedno - skąd tak na prawdę zaczerpnąć wiedzę, aby orientować się w temacie jakie elementy są najważniejsze, co się liczy, co warto kupić, co na co wpływa itp itd
 
 
lukswgs 



Tarcza: Blade4
Lotki: Winmau Foxfire 20g
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 161
Skąd: ddz/wro
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 8:51 am   

http://darts.abajt.pl/faqdarts.html

http://www.kowal.itcom.pl/dart.htm

http://www.dartfoto.com/f...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group