DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze lotki
Autor Wiadomość
Rafaello588 


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Police
  Wysłany: Śro Mar 15, 2017 6:53 pm   Pierwsze lotki

Witam, jestem Rafał i od niedawna grywam ze znajomymi w darta :) Głównie na elektronicznych tarczach.

Szukam lotek softip, tych z plastikowymi końcówkami. Posiedziałem troszkę w internecie i tutaj na forum, lecz tylko namieszałem sobie w głowie.

Chciałbym zakupić lotki na początek niezbyt drogie, lecz dobre. Widziałem lotki głównie firmy Unicorn 80% i więcej wolframu w dosyć fajnej cenie.

Ale moje pytania brzmią:

Jakiej firmy lotki powinienem wziąć, by były dobre, praktyczne i oczywiście sensowne cenowo?
Najbardziej mi wpadły firmy Unicorn i Winmau, czy to będą przodujące firmy produkujące artykuły do darta?

Core Plus Tungsten

Core Tungsten

Czy lotki w/w byłyby dobre czy proponujecie inne? Jaka jest różnica między nimi?
 
 
aro_46 


Drużyna: DC Podbeskidzie
Tarcza: Unicorn Eclipse HD
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 441
Skąd: Ustroń
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 9:08 pm   

Oprócz firm Unicorn i Winmau jest jeszcze Harrows to są 3 bardzo dobre firmy które zajmują się sprzętem do darta. Lotki różnią się wagą,długością i grubością barela oraz wzorem gripa (nacięcia na barelu). Na początek polecam faktycznie coś niedrogiego. Ja mam do sprzedania nowe Harrowsy www.olx.pl/oferta/nowe-lo...67-IDkrM6U.html
 
 
Majo_82 



Drużyna: SB PIRATES
Tarcza: Blade V
Lotki: Gary Anderson Phase3 23g/18g
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 1859
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 11:10 pm   

Jest jeszcze Target oraz nowa firma na rynku - Show Time darts - bardzo Ciekawe modele lotek. Zapraszam na www.onlydarts.com.pl
 
 
 
xo83 


Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 9
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: Czw Mar 23, 2017 10:32 pm   Re: Pierwsze lotki

Rafaello588 napisał/a:
Witam, jestem Rafał i od niedawna grywam ze znajomymi w darta :)


To wszystko sprawa indywidualna, jeżeli wyrzucasz się przynajmniej 6 rodzajami barrela z różną wagą to wtedy coś wybierzesz dla siebie. Kupujesz- rzucasz, sprzedajesz, kupujesz, mówisz do kolegi zamień się na 2 tygodnie, rzucasz- oddajesz i co przetestujesz to twoje a rady nie ma innej.

Core Tungsten

Brałby te... :P

P.S. Nie wspominając o dobraniu shaftów do barreli
 
 
XanTyp 


Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Lip 16, 2017 11:59 pm   

aro_46 napisał/a:
Oprócz firm Unicorn i Winmau jest jeszcze Harrows to są 3 bardzo dobre firmy które zajmują się sprzętem do darta. Lotki różnią się wagą,długością i grubością barela oraz wzorem gripa (nacięcia na barelu). Na początek polecam faktycznie coś niedrogiego. Ja mam do sprzedania nowe Harrowsy www.olx.pl/oferta/nowe-lo...67-IDkrM6U.html

Shafty, barrele, tipsy i masa innych terminów...

Cześć.
Zielony darter, zdecydowanie mniej już zielony jako forumowiec, były admin forum systemowego searchengines.pl, mod z innych miejsc - witam serdecznie :)

Panowie i panie, poproszę o słownik pojęć, bo chcę kupić sobie zestaw dla początkującego :D
Pograłem trochę ze znajomymi (m.in. z drugiej ligi w łódzkim okręgu), zapaliłem się do tej gry, udało mi się zrobić bulla na 9 i 2x25 grając w double out :D najarałem się jak szczerbaty na suchary, ale wciąż gram albo barowymi, albo pożyczanymi, a chcę móc pograć na stilu własnymi.
Celowo zacytowałem cały post kolegi Aro_46, w nawiązaniu do terminologii oraz linku do ogłoszenia.
Przyjaciółka sugeruje mi kupienie raczej dłuższych niż krótszych, bo rzucam jeszcze raczej siłowo niż technicznie.... w sumie nic dziwnego, rozegrałem dopiero może kilkanaście partii w ciągu kilkunastu dni, mają mieć 80, 90% wolframu, ale to mi nic nie mówi.... dla mnie mogły by być wytoczone z drewna, byleby dobrze latały :D no.. bylebym mógł dorzucić do tarczy :D

Tyle z żartów.
Chcę pograć. Podoba mi się ta dyscyplina.
Jako zielony, mam się skusić na ofertę Aro_46, czy poszukać czegoś innego?
Czy są dostatecznie długie i ciężkie dla mnie? Mierzę prawie 2 metry, prawie 100 kilo wagi, wysokość tarczy ani odległość do niej mnie nie przeraża ;)
Co to jest shaft, czym się różni od zalocia i tak dalej :)
 
 
888 


Dołączył: 25 Gru 2015
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 11:17 am   

http://www.kowal.itcom.pl.../dartbarrel.htm

Więc dowiesz się na tej stronie.
 
 
slawisz 


Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Rzutki Target Phil Taylor Power 9Zero - 24g
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 49
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 1:31 pm   

XanTyp napisał/a:

Co to jest shaft, czym się różni od zalocia i tak dalej :)


Taki uproszczony
PORADNIK ode mnie.
Dość dobrze jest tam przedstawiona przede wszystkim budowa lotki i opisane "co jest co"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group