DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Dart klub to dobra inwestycja ?
Autor Wiadomość
Grzegorz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: z pracy :)
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:01 pm   Czy Dart klub to dobra inwestycja ?

Witajcie

To mój pierwszy post na tym forum, więc najpierw się przywitam.
Nie będę ściemniał - trafilem tu, poszukując w necie informacji nt darta w Polsce imożliwości zainwestowania-zarobieniu kilku groszy...
Szczerze powiedziawszy, myślałem, ze dyscyplina ma się "prężniej"...

Mam taki temat do "obgadania":
Pochodzę z duzego, kilkudziesięciotysięcznego miasta. Chodzi mi po głowie otworzenie klubu darta - nie mówię tu o profesjonalnym klubie z sauną, billardami, dartem i wszystkim na raz...
Myślę o sympatycznym lokalu, powiedzmy 6-8 stanowiskach do darta, z możliwoscia napicia się piwka... Klub otwarty powiedzmy od 16 do 22, myślę o stworzeniu kilku grup wiekowych i dania możliwości trenowania - za jakąś niewielką opłatą. Do tego możliwość "wejścia" dla osób z zewnątrz...

A ponieważ jestem trochę zielony, powiedzcie mi proszę:
czy znajdą się chętni? Ile trzeba realnie zainwestować? Ile można zarobić?

Pozdrawiam
Grzegorz.
 
 
Łojtek 



Drużyna: Wieszcze
Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 3211
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 11:40 pm   

Witam!

To zależy od kilku czynników.
W Krakowie dart-kluby w większości są po prostu pubami, które przystąpiły do ligi zobowiązując się udostępniać swój lokal na mecze ligowe, dając możliwość trenowania swoim zawodnikom, itp. Jeśli chcesz się skupić tylko i wyłącznie na samym sportowym aspekcie, czyli tylko dart i nic więcej tam nie będzie, to chyba jednak zbyt duże ryzyko inwestycyjne.
Natomiast lokale, które zainwestowały w darta, raczej na tym nie tracą.
Co do samych kosztów, to musiałbyś zainwestować w automaty do darta (jeśli używane - to koniecznie w miarę w dobrym stanie - zwłaszcza tarcza) - ceny różne widziałem - od około 900 zł do 5000 zł... oczywiście wygospodarowana odpowiednia przestrzeń dla każdego stanowiska (wedle kryteriów tego sportu).
Jeśli chodzi o zdobycie chętnych do gry, to przy odpowiedniej "reklamie" nie powinno być problemów z ich znalezieniem - wszystko zależy od Ciebie lub innych reklamujących ten sport.
O samej opłacalności tej inwestycji niewątpliwie jest tu na tym forum kilka osób, które mają wiedzę praktyczną w tym temacie.
Również na tym forum znajdzie sporo informacji nie tylko o samej grze jako takiej, ale również o różnych turniejach, jak funkcjonują różne ligi, i wiele wiele innych.

Więc proponuję najpierw poczytać sobie kilka tematów z tego forum, Zaglądnąć na stronę główną www.dartfoto.com , www.kld.krakow.pl , darts.abajt.pl , nie wiem, gdzie jeszcze, może tu: www.dart.pl
No i oczywiście najlepiej odwiedzić sobie kilka lokali z dartem, który funkcjonuje praktycznie - Łódź czy też Kraków nie mogą narzekać na ich brak.
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 2:25 am   

jeśli miasto jest kilkudziesięciotysięczne to sprawdź ile jest już w nim lokali, czy w Twoim mieście są takie, czy prężne, czy zawodnicy już jacyś są, może w ligach grają albo choć na turnieje jeżdżą...
jeśli Twój lokal będzie jedynym (nielicząc jakichś knajp z jedną maszyną - gdzie nic się nie dzieje, i tylko jacyś pijacy sobie porzucają czasem, w jednej ręce kufel trzymając) to masz szansę bo dart wciąga...

ale pub do 22??? coś króciutko....

a coś takiego jak grupy wiekowe praktycznie (z jednym wyjątkiem bodaj na całą Polskę) NIE ISTNIEJE...

maszyny za 1000-1500 sobie odpuść, bo pewnie kupisz złom...

jeśli nie czujesz tego sportu będzie Ci ciężko, ale myślę, że ktoś stąd Ci pomoże, paru właścicieli knajp tu zagląda...

no i witam Cię serdecznie na forum!!!
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 5:46 am   

Ciezki kawalek chleba chlopie :) Dobrze sobie wszystko policz , czy wydolisz , bo zainwestowac musisz powazna kase , ktora nie od razu zacznie sie zwracac. Poza tym nie zawsze owocne godzinki w urzedach(koncesje na alkochol, muzyke, zezwolenia od sanepidu, pozwolenie rady osiedla, strazy pozarnej) - ogolnie potrzeba duzo samozaparcia,kasy i glowy na karku. No a najwazniejsze rzeczy na poczatek to: trafic z lokalizacja, zatrudnic dobra ochrone, rozreklamowac miejsce, zadbac o asortyment (mysle ze samo piwko to malo), no i oczywiscie zaby maszyny byly sprawne , ustawione regulaminowo i dobrze dostepne , oswietlone itp. To tak na poczatek - reszta wyjdzie w praniu ;) Powodzenia :)
P.S.ciekawe w jakim miescie - od tego tez moze duzo zalezec...
 
 
 
poksil 


Dołączył: 18 Lip 2022
Posty: 10
Skąd: pl
Wysłany: Wto Gru 06, 2022 1:23 pm   

Ktoś odpalał taki interes w ciągu ostatniego roku? Teoretycznie mam w dobrej cenie mały lokal w dobrej lokalizacji i sam nie wiem, w jakim kierunku uderzyć. Znam lokalną społeczność dartową, więc pewnie część ludzi bym do siebie ściągnął. Jeśli nie to, to pójdę w tym kierunku - https://flyingatom.gold/strona/16-zloto-srebro-diamenty-warszawa
 
 
karola23 


Dołączyła: 18 Sty 2023
Posty: 2
Skąd: gdynia
Wysłany: Śro Sty 18, 2023 2:31 pm   

Cześć, jest ktoś z Trójmiasta, kto poleci gdzie najlepiej się wybrać na darta? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group