DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Come back PZD, czyli jak zniechęcić ludzi do darta 2
Autor Wiadomość
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2003 11:08 pm   Come back PZD, czyli jak zniechęcić ludzi do darta 2

Jak zapewne pamiętacie, 2 sezony temu ja i Lestat nie robiliśmy nic innego, tylko wytykaliśmy Polskiemu Związkowi Darta co robi źle, lub czego nie robi wcale. Po tym, jakby na chwilę był spokój (może przypadek), ale PZD wraca, ze swoimi za...kichanymi pomysłami. A oto najnowsze pomysły PZD, czyli jak ludzi obedrzeć z kasy, nic dla nich nie robiąc:

1. W zeszłym sezonie wiele mówiło się o tym, że cena licencji spadnie do 20 zł.... spadła, ale dla tych, którzy nie chcą grać w lidze!
2. Robienie ponoć celowych błędów na stronie PZD (kombinacje z RaDaRem)
3. Nieaktualnianie strony, na 10 dni przed PDC, ludzie słabiej poinformowani nawet nie wiedzą gdzie się odbędzie!
4. A wiecie jak napisali Knurów (kalendarz) KNÓRÓW - analfabetyzm
5. Bezczelna postawa Pana R.G. podczas prowadzenia korespondencji mailowej z nami.
6. Robienie kursów sędziowskich za (bagatela) 500+100 PLN (dobrze, że nie Euro) i wymuszanie na organizatorach wprowadzenie niegrającego sędziego na turniejach rangi okręgowej (wcześniej doskonale w tej roli spełniali się organizatorzy i doświadczeni zawodnicy)
7. Podnoszenie minimalnej ilości wpisowego na okręgówkach do 12 PLN.
8. Niedopuszczanie zawodników bez licencji do okręgówek.

To mi przyszło do głowy przez 5 minut, kolejne tyle punktów pewnie wypisałbym w kolejne 5, ale szkoda nerwów. Zapraszam do dyskusji, zwłaszcza osoby z PZD. Chyba znowu czas zacząć aktywnie tępić takie postępowanie (ująłem to najdelikatniej jak potrafię). :evil:
 
 
 
borys 


Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 1
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 9:53 am   Chęci może dobre ale czy właściwy kierunek w PZD?

Na początku przyznam się że reprezentuję firmę operatorską (członka PZD). Moje kontakty z PZD nie miały jeszcze tak wyraźnie złego zabarwienia. Jestem jednak rozczarowany ostanimi posunięciami. Konieczność licencji na okręgówkach to pomysł który raczej prowadzi do złych frekwencji niż do poprawy sytuacji. Mniej punktów, mniej turnieji a co za tym idzie (a oto idzie często najbardziej) mniej pieniążków na darta. Bo wszyscy przecież nawet Ci którzy grają raz w roku poprzez wpisowe coś na działalność tego sportu wnieśli. Sam ukończyłem kurs sędziowski i pomysł ten uważam za dość dobry poza jego kosztem i oczywiście o ile nie utrudni on zamiast pomóc w organizacji turniejów co wyjdzie oczywiście "w praniu". W ankiecie nie mam jeszcze pola do wyboru. Ponieważ moim zdaniem nie wszystko w PZD jest "do bani". Nie mniej jednak cieszę się z wyraźnego zainteresowanie tym tematem i postaram się mimo braku czasu na wszystko, śledzić wypowiedzi na forum. :wink:
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 10:09 am   Re: Come back PZD, czyli jak zniechęcić ludzi do darta 2

Dartles napisał/a:
...8. Niedopuszczanie zawodników bez licencji do okręgówek.


Dodam jeszcze ustalenie minimalnej wartosci puli nagrod na jednym turnieju okregowym na 300zł. My gramy cykl 8 turniejow o Mistrza Wojewodztwa i calosc wpisowego byla zawsze przeznaczana na nagrody po zakonczeniu cyklu. Teraz tych pieniedzy bedzie drastycznie mniej, bo co turniej trzeba bedzie te 300zł ludziom wypłacic. Kocham jak mi ktos na siłę robi dobrze...

Lestat
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 10:23 am   Re: Come back PZD, czyli jak zniechęcić ludzi do darta 2

Mnie osobiście najbardziej nie podobają się poniższe punkty:
Cytat:
7. Podnoszenie minimalnej ilości wpisowego na okręgówkach do 12 PLN.
8. Niedopuszczanie zawodników bez licencji do okręgówek.

Tak samo jeżeli chodzi o licencje. Mimo, iż cena jest podobna do tej z zeszłego roku, to według mnie trochę zamieszania powstało przez informację, że ma ona wynosić 20 zł. Wiele osób chętnych do grania w naszej lidze nastawiło się na tę kwotę, a tu okazuje się, że będą musieli dać 2 razy więcej. Może nie jest to dużo jak na rok grania, ale już słyszałem głosy, że niektórzy zawodnicy zrezygnują z grania w lidze. Mam nadzieję, że było to pod wpływem chwili i emocji związanych z wiadomością i jednak wszyscy zdecydują się na grę w lidze.
 
 
 
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 11:26 am   

Trochę przesadzają z kasą!!!

Przy w miarę intensywnym udziale wychodzi mi kwota przeszło 100PLN na miesiąc - nie licząc browara czy innych używek w trakcie turniejów a to podwaja (przynajmniej) wydatki.
A potrenować trochę też by się zdało.
 
 
 
Wielebniak 
Łyżwiarz :)



Drużyna: Matka Siedzi Z Tyłu
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 1171
Skąd: Dunboyne
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 1:02 pm   

No doprowadza do tego, co na przyklad stalo sie w Trojmiescie i okolicach. Dart pod szyldem PZD zdechł w męczarniach i wszystko przejal Lewen. Doprowadzilo to do tego, ze ludzie , ktorzy chcieli rzucaj, ale wielkimi maniakami nie byli dali sobie z tym spokoj. Bo nikt normalny chyba sie wtym juz nie lapal.
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Wto Wrz 30, 2003 2:39 pm   

Najwyraźniej PZD niczego się nie nauczył na przykładzie Trójmiasta i dąży do tego, żeby inni operatorzy przejęli całą Polskę - czyli wracamy do tego, co było 5 lat temu. K... co za kraj!
 
 
 
Dzięciołowa 



Drużyna: Nadzieja
Wiek: 44
Dołączyła: 02 Gru 2002
Posty: 318
Skąd: Widzew-Wschód
Wysłany: Śro Paź 01, 2003 1:15 pm   

Dlaczego w ankiecie nie uwzględniono niegrających w lotki?
oczekiwałabym odpowiedzi "Nie mam zdania" - bo nie gram, nie interesuje się PZD a zagłosować bym chciała ;)

Pozdrowienia dka wszystkich grających :)
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Śro Paź 01, 2003 3:19 pm   

dzięciołowa napisał/a:
Dlaczego w ankiecie nie uwzględniono niegrających w lotki?
oczekiwałabym odpowiedzi "Nie mam zdania" - bo nie gram, nie interesuje się PZD a zagłosować bym chciała ;)


Zrobiłem punkt nie mam zdania i nie mam pojęcia dlaczego nie wszedł... no ale w końcu nie jesteś dzieckiem :) , a tym bardziej rybą...
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Paź 01, 2003 4:01 pm   

Dartles napisał/a:
Zrobiłem punkt nie mam zdania i nie mam pojęcia dlaczego nie wszedł...

Już jest.
 
 
 
Dzięciołowa 



Drużyna: Nadzieja
Wiek: 44
Dołączyła: 02 Gru 2002
Posty: 318
Skąd: Widzew-Wschód
Wysłany: Śro Paź 01, 2003 6:59 pm   

Dartles napisał/a:


ale w końcu nie jesteś dzieckiem :) , a tym bardziej rybą...



ale śmieszne :P
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Wto Paź 21, 2003 7:17 pm   

Mam pytanko , czy ktoś może wie dlaczego w RaDaRze na stronie
PZD nie ma ujętych punktów za okręgówki .
Dociekliwy MTMats
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Wto Paź 21, 2003 11:22 pm   

Jeszcze się pytasz ?? Po prostu dziadom się nie chce. Nie mają czasu na takie pierdoły, żeby za 2 złote na osobę, coś tam dodawać, dopisywać... W RaDaRze nie są również uwzględnione osoby, które wykupiły licencję, a nie było ich na pierwszym PDC-u. Po prostu (jak zwykle) KPIĄ SE Z NAS!
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Czw Paź 23, 2003 4:35 pm   

Ciekawy jestem jak długo będziemy czekać w tym sezonie na apogeum niezadowolenia darterów i darterek , i jak się to skończy .

MTMats
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2003 10:43 am   

MTMats napisał/a:
Mam pytanko , czy ktoś może wie dlaczego w RaDaRze na stronie PZD nie ma ujętych punktów za okręgówki .

Już są :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group