DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy raz
Autor Wiadomość
Muzzy 
Szyderca z Loży



Drużyna: Metropolis Scoffers
Wiek: 47
Dołączył: 17 Wrz 2004
Posty: 757
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 12:09 pm   

Monika Sowa napisał/a:
A może powinieneś... Notuj wszystko dokładnie: iloma palcami, bliżej czubka czy dalej, prostopadle czy równolegle, przy linii czy na suficie etc., potem szukaj informacji o optymalnych technikach gry w lotki po całym necie, to może nie wystarczy Ci czasu na porządny trening i sąsiad będzie Cię klepał tak skutecznie, że Ci dart zbrzydnie ;)

Ja wymiękam :P Myslałem, że rola forumowego zgreda jest już zajęta ;) A złośliwości Monisiu serwujesz co najmniej tak skutecznie jak Loża :D
 
 
 
Cylwa 



Drużyna: Matka Siedzi z Tyłu
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 1:24 pm   

www.dartbase.com - tutaj znajdziesz sporo informacji.
i tak jak napisał beton, Poniedziałek godz. 19, pub "Zachcianek", ul. Miedziana 7, Warszawa - zapraszam.
 
 
GENO 


Wiek: 43
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 97
Skąd: z nienacka ;)
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 2:12 pm   

Proponuje VIDEO, KILKA KASET i DSF :twisted:
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 3:41 pm   

mk napisał/a:
Tylko jaka technika jest najlepsza?


W darcie właśnie to jest najfajniesze, że nie ma recepty na technikę stania, trzymania , rzucania, tak jak nie ma najlepszych lotek, saftów piór itp. I pewnie dlatego jest tego zatrzęsienie. I dopóki sam nie wypracujesz swojej techniki, to i najepszym sąsiada nie ograsz.:) Pomysł z oglądaniem najlepszych nie jest zły, bo kopiując pewne elementy można się wystrzec podstawowych błędów, ale i tak z czasem rzuca się po swojemu. Poza tym, jak bym chciał kopiować styl rzucania Phila Taylora, to może i osiągnąłbym jako takie wyniki za 3-4 sezony ciężkiego treningu. :lol:

Oczywiście fizyki nie oszukasz, więc lotka grotem do przodu, ciężar ciała na tej samej nodze, co rzucająca ręka (chociaż widziałem takich, co im odwrotnie jest wygodniej). Czubek( sorry, Czubek... ;) ) lotki nigdy w czasie oddawania rzutu nie może być niżej od jej końca. (chociaż rzucanie "lobem" też jest częstym zjawiskiem). Dobrze rzucona lotka nie powina się wbić w podłogę, gdyby nie było po drodze tarczy. Tak mnie się wydaje. :)
 
 
 
Czubek 



Drużyna: Słabiak, do wzięcia
Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Lis 2003
Posty: 601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 29, 2005 10:35 pm   

mk napisał/a:
a) Jak trzymać rzutkę? Dwoma, trzema czy czterama palcami? Czy trzymać ją bardziej przy czubku czy dalej?


nowy a juz sie czepia :P
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 30, 2005 4:58 am   

No niektorzy to tu ladnie zniechecaja nowych ludzi do korzystania z forum :no: przykre(moze zapomnieli wlasne poczatki). MK nie przejmuj sie - pytania nie sa glupie,bo niby skad mial bys wiedziec czy przypadkiem nie ma "sprawdzonego" sposobu na dobry chwyt i celne rzuty. Co do odpowiedzi to zeczywiscie prawda taka ,ze kazdy rzuca jak mu wygodnie-na prawde widzialem juz wile "dziwnych" technik ktore sie sprawdzaly. Proponuje Zebys przez jakis czas zmienial pozycje,ustawienie(nie tylko noga-mozesz np stanac lekko z boku tarczy,nie na wprost),chwyt lotki,sile rzutu,itp...mozliwosci jest ogrom.Rzucasz troche w jednej pozycji troche w innej i widzisz kiedy Ci lepiej wychodzi-wyciagasz wnioski modyfikujesz pozycje i tak do momentu kiedy uznasz ze jest optymalnie,tzn.wygodnie(tez mysle ze akurat nadgarstek nie powinien bolec-rob dluzszy ruch cala reka,prawie do wyprostu w lokciu) i w miare celnie,tylko nie kieruj sie tym ze jesli nie rzucam dokladnie tam gdzie chce to zmieniam pozycje bo na to trzeba popracowac- dobra pozycja nie bedzie sie rownala od razu super celne rzuty. Na poczatek bedzie znosnie jak lotka nie bedzie Ci zbaczala wiecej niz jakies 3cm od planowanego celu i osiagniesz duza powtarzalnosc rzutu tzn nastepne lotki wbijaja sie tuz obok pierwszej.Pozdrawiam i celnych trafien zycze.
 
 
 
mk 


Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 1:52 am   

Dzięki za wszelkie rady.
Poczytałem, popróbowałem różnych technik. I wiem dlaczego boli mnie nadgarstek. Za wysoko trzymam lotkę jak rzucam lub za daleko mam dłoń od oka, no i aby grot był skierowany do góry to muszę bardzo przesunąć kciuk i cały nadgarstek do tyłu. A to nie jest zbyt naturalna pozycja.

Dzięki raz jeszcze,

Michał
 
 
Pendzel76 
WIDZEW ŁÓDŹ



Drużyna: Matka siedzi z tylu
Wiek: 47
Dołączył: 01 Lis 2003
Posty: 1107
Skąd: Łódź-Zarzewek
Wysłany: Czw Gru 01, 2005 10:50 pm   

Ze CO ? Hiiii
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group