DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem początkującym graczem.
Autor Wiadomość
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 11:19 pm   Jestem początkującym graczem.

Witam,
Jestem z Łodzi. Jak juz napisałem w temacie jestem początkującym graczem i mam kilka pytań do Was. Proszę o wyrozumialość :-)

1. Gdzie w Łodz sa dobre sklepy z rzutakami. Czy w którymś z tych sklepów można przetestować rzutki?

2. Jak narazie sporo kasy wydałem na gry w pubachy. Tam rzucam zdeformowanymi plastikowymi rzutkami. Chciałem dla siebie coś lepszego. Co polecacie? Jaki model rzutków, jakiej frmy lub w jakim przedziale cenowym. Co najbardziej sie nadaje dla początkującego gracza.
Domyślam sie ze większoś zaraz odpowie ze trzeba wybrac te którymi sie najlepiej rzuca. Tyle ze ja jedynie rzucałem tymi z pubów i nie mam możliwości porzucać innymi.
Jeżeli ktoś nie potrafi doradzić to chociaż napiszcie czego wy używacie lub czego używaliści i czy byliście zadowoleni.

To chyba wszystko :) Jak mi sie coś przypomni to napisze.
Z góry dzięki za odpowiedzi, mam nadzieje ze dostane kilka cennych rad.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 11:42 pm   Re: Jestem początkującym graczem.

abcdnb napisał/a:
1. Gdzie w Łodz sa dobre sklepy z rzutkami.


Nie ma w Polsce czegos takiego jak dobry sklep z lotkami. Te co sa w Łodzi to róg Zielonej i Zachodniej, albo po lewej stronie Legionów idąc od Zachodniej. Jest jeszcze kilka ale asortyment bedzie taki sam jak w tych dwóch.

Generalnie najlepszy sklep to:
http://www.extrasport.pl/

abcdnb napisał/a:
Czy w którymś z tych sklepów można przetestować rzutki?


Nie.

abcdnb napisał/a:
2. Co polecacie? Domyślam sie ze większoś zaraz odpowie ze trzeba wybrac te którymi sie najlepiej rzuca.


Dobrze się domyślasz. Nie ma czegos takiego jak idealny model lotek. Przyjdz na jakis turniej, popros ludzi zeby pozwolili Ci kilka razy rzucic swoimi, przetestuj kilka modeli. A i tak bedziesz musial najpiwerw, troche losowo, kupic swoje wlasne, do nich sie przyzwyczaic i je ewentualnie modyfikowac. Za 50/70 zł kupisz dobre lotki lotki swobodnie, a nawet jak sie uprzesz to 120 ciezko Ci bedzie przekroczyc.


Dobra rada - na Forum z reguły znamy sie z imienia i z nazwiska, a jak juz nie z nazwiska to z ogolnie przyjętej ksywy. Twoje "abcdnb" jest fatalne...
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 12:49 am   

No na turniej ,najlepiej do Kregu ,bo to juz jutro :D (nawet dzisiaj bo juz po polnocy:) ). Ksywa rzeczywiscie byla by wskazana.
 
 
 
jaskier 
Hrabia Paweł Żmudzki



Drużyna: Klimaciki
Tarcza: WINMAU
Lotki: PHIL 43
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 12 Maj 2004
Posty: 1203
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 7:40 am   

lodziaki (...) hehehe sorki jakos wyszlo bez polskich znaczkow :D rady dawajcie a nie czepiajcie sie ksywki...moze taka ma i tyle :P

ja pierwsze "profesjonale" dostalem pare dobrych lat temu w spadku po kuzynie (kupil sobie lepsze) i dosc dlugo nimi gralem (strasznie dlugie dzidy:)), az zaczalem przejawiac tendencje do sysematycznego ich skaracania (najpierw zmiana barelek,potem kolejne shafty) teraz moja barela+shaft ma DOKLANIE dlugosci marlboro lighta BEZ filtra :P
moja rada to: kup sobie lotki ze srednia dlugoscia barelki i w razie potrzeby modyfikuj shaftami, niestety co do wagi to chyba kwestia bardzo indywidualna, ale wiekszosc gra 14-16 g.
to tyle odemnie.

PS. teraz zapierdzielam z wkreconymi ostrymi w tej niecywilizowanej anglii, ale musze powiedziec, ze do tego cholerstwa lepsze sa te ciezszego kalibru...
 
 
 
Banan 
dziedzicPruski



Drużyna: Matka siedzi z tyłu!
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2003
Posty: 1335
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 5:28 pm   

Sklepu Korona na Legionów nie ma już. Jest Korona na Zielonej i w M1. Do tego Go- sport (Przy Geant'ie). Ale najlepszy (najtańszy) jest na Zeromskiego przy kinie Przedwiośnie (właściwie ten sam budynek).
Moim zdaniem lotki im cięższe tym lepsze. Na tarczach elektronicznych maksymalna dopuszczalna waga to zdaje się 18 gramów, ale raczej nikt tego nie sprawdza. Zalocia powinieneś wypróbować na początek średnie. Pióra standard. Resztę będziesz wiedział wraz z liczbą rzutów.
 
 
 
Pedros 
W porządku :)



Drużyna: O! Krąg D.T.
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Nemesis 18g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 927
Skąd: Widzew
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 5:43 pm   

Dobry sklepik,w którym ja sie zaopatruje,jest na Rzgowskiej;tuż przed wiaduktem jadąc w strone cmentarza.
 
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 8:46 pm   

Serdecznie dziękuje za odpowiedzi.


Pojezdziłem dzisiaj z kumplem po sklepach i nie mogłem wytrzymać musiałem sobie sprawić prezencik na mikołajki HARROWS Club Brass 16g(Znajomy kupił Black Arrows 16g). Stwierdziełem ze na początek nie bede wydawał większej kwoty na rzutki.

Czytając wasze odpowiedzi mam troche do powiedzenia

1. Ksywę została abcdnb bo szybko tworzyłem konto, zalezało mi na czasie. Chciałem ją dzisiaj zmienić. Próbowałem kilka razy i mimo moich usilnych prób nie udało sie. Może ktoś pomoże. (Ja wszedłem w Profil zmieniłem użytkownika hasło i nic sie nie zmieniło poza hasłem)

2. Użytkownik DAV napisał "No na turniej ,najlepiej do Kregu ,bo to juz jutro (nawet dzisiaj bo juz po polnocy:) )" Chętnie bym sie pojawił ale niestety nie wiem gdzie to jest. Proszę o odpowiedź.

3. Użytkownik Banan napisał "Ale najlepszy (najtańszy) jest na Zeromskiego przy kinie Przedwiośnie (właściwie ten sam budynek)." Sklepik fajny(spotkałem tam dzisiaj Frytke z big Brothera), kupowałem tam wlasnie dzisiaj rzutki ale wcale nie jest najtańszy. Byłem w 2 Geantach i sklepach na żeromskiego na zielonej na więckowiskiego i w Galerii. Wszędzie rózne ceny, jedne rzutki tańsze a inne droższe, takze nie znajdzie sie najtańszego. Odrazu odrazam na zielonej(drogo) i galerie. (też drogo)

4. Don Pedro napisał "Dobry sklepik,w którym ja sie zaopatruje,jest na Rzgowskiej"
Niestety tam już nie dotarłem :-)

5. CZy ktoś sie spotkał z taką tablicą? Jeśli tak to napiszcie cos o niej.
http://photos.allegro.pl/...751536/75153644
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 8:51 pm   

abcdnb napisał/a:
1. Ksywę została abcdnb bo szybko tworzyłem konto, zalezało mi na czasie. Chciałem ją dzisiaj zmienić. Próbowałem kilka razy i mimo moich usilnych prób nie udało sie. Może ktoś pomoże.


Myślę, że Czarek Cie wspomoże...

abcdnb napisał/a:
Chętnie bym sie pojawił ale niestety nie wiem gdzie to jest. Proszę o odpowiedź.


Zaprtaszam do siebie na
http://l.pl/lestat/
pod tabela z wynikami każego z cyklu turniejów znajdziesz regulamin, a w nim adres każdego lokalu w jakim rozgrywany jest dany cykl.

abcdnb napisał/a:
CZy ktoś sie spotkał z taką tablicą? Jeśli tak to napiszcie cos o niej.
http://photos.allegro.pl/...751536/75153644


Kicha w przedbiegach - potrójne pola D i T
 
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 9:02 pm   

Czarek wspomóóóóóóżż :-)

Moja pierwsza porada
Moge już dać pierwsza porade dla początkującego w sprawie wagi rzutków.
Wcześniej miałem bardzo lekkie rzutki z Selgrosa za 4zł komplet(3sztuki) Teraz rzucam swoimi nowymi 16g.
Dla bardzo początkujacych polecam lżejsze, nie ze względu na komfort, ale na zniszczenia. Przy cięższych szybciej sie niszczą przedmioty blisko tarczy :P jaki i same rzutki. Ja juz złamałem dwa tipy.
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 9:16 pm   

abcdnb napisał/a:
w sprawie wagi rzutków.

Stary, ja mam dwie małe prośby:
1.Popracuj nad deklinacją
2. i nazewnictwem. :)

abcdnb napisał/a:
Dla bardzo początkujacych polecam lżejsze, nie ze względu na komfort, ale na zniszczenia. Przy cięższych szybciej sie niszczą przedmioty blisko tarczy :P jaki i same rzutki. Ja juz złamałem dwa tipy.

Lżejszą lotką musisz mocniej cisnąć, więc zniszczenia mogą być podobne :-) A cięższa lotka wybacza więcej błędów.
 
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 9:44 pm   

Jerry napisał/a:
w sprawie wagi rzutków
Stary, ja mam dwie małe prośby:
1.Popracuj nad deklinacją
2. i nazewnictwem. :) .



Postaram sie.
powinno być w sprawie wagi rzutek (chyba :oops: ) nigdy z Polaka nie byłem dobry
a co do nazewnictwa to zamiast tipy powinno być groty.
Jeżeli jeszcze kogoś uraziłem to przepraszam.
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 06, 2005 9:49 pm   

Nikogo nie uraziłeś (chyba). :) Czasem tylko ciężko czyta się takie stworki ;)
W zasadzie to najlepiej mówić lotek. Będzie najłatwiej.
 
 
 
Banan 
dziedzicPruski



Drużyna: Matka siedzi z tyłu!
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2003
Posty: 1335
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Gru 07, 2005 11:55 pm   

Ja tam najbardziej lubie mówić strzalki. Scary Jerry.
 
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Gru 14, 2005 6:13 pm   

napiszcie mi na jakieś wysokości powinna wisieć tarcza
 
 
 
GENO 


Wiek: 43
Dołączył: 04 Sie 2004
Posty: 97
Skąd: z nienacka ;)
Wysłany: Śro Gru 14, 2005 6:49 pm   

NaiL napisał/a:
napiszcie mi na jakieś wysokości powinna wisieć tarcza


- Linia rzutu jest umieszczona na podłożu w odległości 2,37 m od płaszczyzny tarczy.

- Wysokość idealnego środka tarczy nad podłożem wynosi 1,73 m.

- Wartość kontrolna mierzona pomiędzy środkiem tarczy a linią rzutu wynosi 2,93 m.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group