DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywotność tarczy sisalowej
Autor Wiadomość
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 5:37 pm   Żywotność tarczy sisalowej

Witam,
Na jak długo mniej wiecej starcza taracz sisalowa? Wiem że to zależy od ilości czasu spędzonego na darcie, końcówek i siły rzutu. Dlatego pytanie kieruje do osób które musiały wymienić sisala na nowego. Napiszcie czy używaliście ostrych końcówek czy plastików i jak często ćwiczyliście.
 
 
 
dartpp 


Wiek: 50
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 8
Skąd: kraków
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 10:31 pm   Re: Żywotność tarczy sisalowej

NaiL napisał/a:
Witam,
Na jak długo mniej wiecej starcza taracz sisalowa? Wiem że to zależy od ilości czasu spędzonego na darcie, końcówek i siły rzutu. Dlatego pytanie kieruje do osób które musiały wymienić sisala na nowego. Napiszcie czy używaliście ostrych końcówek czy plastików i jak często ćwiczyliście.


najsamprzód odp: nie wyminiłem jeszcze sisala bo jade na bledzie III - no i jest nie do zaje...(chania)

nie WIEM DLACZGO profesjonaliści używają do trningu sisala (może zacznijmy w końcu grę profi? )
WIEM! większość prefenuje sisal bo jest tani, a gra w knajpie kossztuje na elektonicu i to jest koszt - czytaj ZYSK dla "baronów" pabóf a nie przyjemność dla NAS

PROPOZYCJA: mam 2 szt. sisal blade -zróbmy jakiś turniel?! w Krakowie
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 7:06 am   Re: Żywotność tarczy sisalowej

dartpp napisał/a:
WIEM! większość prefenuje sisal bo jest tani


cichy

dartpp napisał/a:
a gra w knajpie kossztuje na elektonicu i to jest koszt - czytaj ZYSK dla "baronów" pabóf a nie przyjemność dla NAS


to straszne, chyba przestane chodzic do knajp, oni tam normalnie piwo sprzedaja dwa razy drozej niz w sklepie i to jest ZYSK dla nich, a nie przyjemnośc dla NAS
 
 
 
mariobros06 



Wiek: 62
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 170
Skąd: Łódź - Olechów
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 2:00 pm   

Lestat napisał/a:
to straszne, chyba przestane chodzic do knajp, oni tam normalnie piwo sprzedaja dwa razy drozej niz w sklepie i to jest ZYSK dla nich, a nie przyjemnośc dla NAS


Tylko zacytuje Czarka bo to kwituje wszystko "TAK POWIEDZIAŁ"
 
 
 
Pedros 
W porządku :)



Drużyna: O! Krąg D.T.
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Nemesis 18g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 927
Skąd: Widzew
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 7:17 pm   

I oczywiscie to co zawsze mowi Wielebny: "Nie ma to jak sisal.Sizal ponad wszystko" :D
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 7:40 pm   

dartpp napisał/a:
nie WIEM DLACZGO profesjonaliści używają do trningu sisala (może zacznijmy w końcu grę profi? )
WIEM! większość prefenuje sisal bo jest tani,


Powiedz to Taylorowi, Dudbridgowi i paru innym Mardlom ;)
 
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 9:50 am   

to sie dowiedziałem.... :)
Rozumiem ze nikt jeszcze sisala nie musiał wymieniać, skoro nikt nie napisał. W takim razie napiszcie jak długo macie aktulanie tarczę.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 9:52 am   

ja wymieniam sizale co mniej wiecej dwa lata. ile rzucam to Ci nie powiem, bo raz to jest 10 minut dziennie, raz dwie godziny, a czasem przez dwa dni w ogole. Wymieniam jak caly juz pociemnieje i lotki zaczynaja sie irytująco (dla mnie) często odbijać.
 
 
 
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 12:56 pm   

Lestat napisał/a:
ja wymieniam sizale co mniej wiecej dwa lata. ile rzucam to Ci nie powiem, bo raz to jest 10 minut dziennie, raz dwie godziny, a czasem przez dwa dni w ogole. Wymieniam jak caly juz pociemnieje i lotki zaczynaja sie irytująco (dla mnie) często odbijać.

Dodaj jeszcze że rzucasz plastikowymi grotami. :)
Podobno ma to wpływ na zużycie tarczy.
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 12:58 pm   

Janiu napisał/a:
Dodaj jeszcze że rzucasz plastikowymi grotami. :)


No metalowe chyba by mi sie od 2-letniego sizala nie odbijały ;)
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 1:46 pm   

NaiL napisał/a:
to sie dowiedziałem.... :)
Rozumiem ze nikt jeszcze sisala nie musiał wymieniać, skoro nikt nie napisał. W takim razie napiszcie jak długo macie aktulanie tarczę.

No bo pytanie jest tendencyjne... :) A co ile trzeba wymieniać klocki hamulcowe w samochodzie? Dasz konkretną odpowiedź?
Pójdź sobie do Metro i zobacz jak wygląda sisal do wymiany. Chociaż w sumie to jakby mu pająka przekręcić...:)
No właśnie. Jeśli trenując rzucasz najczęściej w jeden sektor, to po jego "styraniu", przekręcasz pajączek tak, żeby ten styrany był na 11, 13, czy innym mało używanym i możesz ciskać dalej.
 
 
 
ViP3R 



Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 145
Skąd: Powiedzmy ze Łódź
Wysłany: Śro Wrz 13, 2006 10:53 pm   

Jerry napisał/a:
Jeśli trenując rzucasz najczęściej w jeden sektor, to po jego "styraniu", przekręcasz pajączek tak, żeby ten styrany był na 11, 13, czy innym mało używanym i możesz ciskać dalej.

Ano, ja tak styralem 19-tke ze wlosie prawie calkiem wypadlo i teraz mam kosmyka wystajacego kilka cm ponad powierzchnie tarczy :)
 
 
 
ivanezzz 


Wiek: 52
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 8:19 pm   

Kiedys, gdziestam :) przeczytalem, ze jak sie gra plastikowymi grotami, to sredniej jakosci tarcza wystarcza na 2 lata, a jak ostrymi to niby 7 lat. A przy okazji moze mi poradzicie cos bo mam tarcze Winmau Pro SFB (niby niezla, lepsza od harrowsa ktorego mialem wczesniej), ale Bull jest zrobiony beznadziejnie, tzn lotki nie chcą sie w niego wbijać, są miejsca ze grot wchodzi na 3 mm i d..pa probowalem zmiekszyc dzgajac recznie lotka na chama,. ale to niewiele daje. .jakas wada fabryczna? czy moze jest jakis sposób?
 
 
 
ViP3R 



Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 145
Skąd: Powiedzmy ze Łódź
Wysłany: Pon Lis 06, 2006 10:25 pm   

Kiedys mialem podobny problem ale z polem o wiekszej powierzchni wiec tam bylo latwo "wyrobic" sizal. Z bull'em moze byc gorzej. Jesli juz recznie to proponuje ostra koncowka, bedzie duzo latwiej niz plastikiem..
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 2:01 am   

a ja mam na to prosty sposób - gram plastikami ale pilnikiem je lekko naostrzam i wtedy po problemie....

mam sisala champions choice (więc dużo trudniej)
generalnie nie rozumiem skąd to pytanie, Nail - jeśli zastanawiasz się czy kupić sisala czy elektroniczną tarczę to nie zastanawiaj się dłużej - SISAL RULEZZZ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group