DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie.........
Autor Wiadomość
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 1:33 am   Pytanie.........

Witam serdecznie!
Dwa dni temu moja drużyna zainaugurowała rozgrywki 1 ligi wielkopolskiej i w jednym z meczów nastąpiła taka oto sytuacja:

mój kolega ma na liczniku 32 (przeciwnik trochę więcej ale to znaczenia nie ma)!
Podchodzi do tarczy i pierwszą lotkę ładuje w oponę, lecz maszyna ściąga wszystkie trzy, reagując tak jakby trafił furę!
On, nie zauważa tego i drugą lotkę trafia już w Dabla 16!!!!!
I pytanie : czy on swoim drugim rzutem zakończył lega czy nie!
ustaliliśmy, żeby nie zważać na to i lega dokończyliśmy, ale ciekawi mnie czy powinniśmy kończyć czy jednak zaliczyć nie zaliczony przez maszynę rzut!!!!!

Niby błąd maszyny (pierwszy w tym legu) ale nie skutukujący w żaden sposób, więc może lotkę nie zaliczoną potem przez maszynę (bo ona zdjęła wszystkie trzy, myśląc że była fura) powinniśmy zaliczyć normalnie.......
mam z tym problem - przyznam...

czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat????????
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 1:39 am   

Nie-kolega nie zakonczyl lega.
Tak jak pisales...tzn zgodnie z naszym regulaminem jest to blad maszyny-jesli pierwszy to gra toczy sie dalej,jesli 3 powtarzamy leg.cyt:
"SPRAWNOŚĆ TARCZY ELEKTRONICZNEJ
1. Każdy pierwszy i drugi błąd zaliczenia punktów uznawany jest za nieszczęśliwe zrządzenie losu.
2. W przypadku trzeciego, ewidentnego błędu zaliczenia podczas tego samego lega, leg ten zostaje unieważniony i jest rozgrywany od początku na innej lub naprawionej tarczy elektronicznej.
3. Decyzję o przerwaniu lega z powodu powtarzających się błędów tarczy elektronicznej podejmuje sędzia zawodów na wniosek zawodnika / kapitana drużyny."
Watpliwosci moze wzbudzac zapis:
"2. Lotka rzucona uznana jest za ważną i nie może być powtórnie rzucona nawet, jeżeli tarcza elektroniczna – mimo wbitej lotki – nie zaliczyła rzutu. Wyjątek stanowi lotka kończąca leg, tkwiąca w tarczy, która jest zaliczana bez względu na wskazania elektroniki tarczy."
W tym przypadku jest on jednak nieuzyteczny,gdyz sprawe "zalatwil" pierwszy rzut w opone,zaliczony jako fura.Powinien byc potraktowany jako blad i gra toczy sie dalej(tzn.przelaczamy licznik i rzuca przeciwnik).Nic nie przemawia za tym by w ogole zastanawiac sie co z kolejnymi lotkami, takze ta w doublu,gdyz to rzuty po furze.
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 9:10 am   

też tak myślałem, ale miałem wątpliwości.........

dzięki RAV
 
 
 
ViP3R 



Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 145
Skąd: Powiedzmy ze Łódź
Wysłany: Nie Lis 26, 2006 10:11 am   

sailorripley napisał/a:
Podchodzi do tarczy i pierwszą lotkę ładuje w oponę, lecz maszyna ściąga wszystkie trzy, reagując tak jakby trafił furę!

Jakby czy nie jakby? Jesli faktycznie byla fura to dla mnie jest to jeden blad. Ale jesli nie bylo fury tylko z wyswietlacza zniknely 3 lotki to czy nie traktowac tego jako 2 bledy ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group