DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
amatorski drużynowy turniej/liga pytania o reguły
Autor Wiadomość
krzysiek 



Wiek: 45
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 28
Skąd: Stradunia
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:04 pm   amatorski drużynowy turniej/liga pytania o reguły

Witam!
Jak już pisałem prowadzę ten całkowicie amatorski drużynowy turniej/ligę darta.Nigdy nie byłem na żadnym turnieju więc chciałbym Wam zadać parę pytań.W miarę upływu czasu chciałbym ją doprowadzać do obowiązujących reguł(przynajmniej w części)
1.Sety-> z tego co wyczytałem gra się toczy do 10 setów,a set do dwóch wygranych legów.W wypadku wyniku 5-5 rozgrywa się dodatkowy 11 set.Jeżeli jest coś nie tak to mnie poprawcie.
2.Rozkład zawodników
Wyczytałem,że:
1set->1 - A;
2set->2 - B;
3set->3 - C;
4set->4 - D;
5set->debel - 501 DO w systemie "liga": 1/2 - C/D;
6set->debel - 501 DO w systemie "liga": 3/4 - A/B;
7set->1 - B;
8set->2 - A;
9set->3 - D;
10set->4 - C.
Jak to jest z wpisywaniem zawodników?Czy obowiązuje losowanie czy np. żeby było sprawiedliwie każdy z kapitanów przynosi zapisanych zawodników do poszczególnych setów?
Co oznacza w 5 i 6 secie ten debel?Że pierwszego lega gra jeden zawodnik,drugiego drugi,a trzeciego?
Czy od 7 do 10 seta można wymienić lub zamienić zawodnika?

3.Drabinka
Pobrałem ze strony Lestata drabinkę i w związku z tym mam pytanie czy ta drabinka wszędzie obowiązuje?Znam tylko drabinkę piłkarską np. do MŚ.Nie podoba mi się w tej drabince darta,że nie ma uroczystego meczu o 3-miejsce.Jest za to więcej meczów.
Czy może proponujecie w wypadku 8 najlepszych drużyn rozegrać to jakoś inaczej?

Pozdrawiam
Krzysiek
 
 
 
Viola 



Drużyna: brak
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lis 2003
Posty: 2376
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 12:18 pm   

co do ligi najlepiej poczytać regulamin jest na stronie Lestata :)

krzysiek napisał/a:
czy ta drabinka wszędzie obowiązuje?

tak

krzysiek napisał/a:
Czy może proponujecie w wypadku 8 najlepszych drużyn rozegrać to jakoś inaczej?

wedle własnej koncepcji i upodobań :)
 
 
 
krzysiek 



Wiek: 45
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 28
Skąd: Stradunia
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 7:09 pm   

Dzięki Viola,wszystko już prawie rozumiem,tylko jeszcze dwa małe pytanka:
- od kiedy można wprowadzać rezerwowego(rezerwowych)
- jak to jest z tym deblem?czy tak jak napisałem?(pierwszy leg pierwszy zawodnik,drugi leg drugi zawodnik a trzeci znowu ten pierwszy?)
 
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 8:55 pm   

krzysiek napisał/a:
- od kiedy można wprowadzać rezerwowego(rezerwowych)

Rezerwowych wprowadzać można po pierwszych singlach, czyli już na deble, ale nie ma zmian powrotnych.

krzysiek napisał/a:
- jak to jest z tym deblem?czy tak jak napisałem?(pierwszy leg pierwszy zawodnik,drugi leg drugi zawodnik a trzeci znowu ten pierwszy?)

Nie do końca.
Deble, na większości maszyn ustawia się 501 + d.o .+ team
Gra się w 4 graczy (po 2 z każdej drużyny). Dobór zawodników taki, jak w protokole.
Gracze dzielą się na dwa teamy. Lega wygrywa ten team, którego zawodnik jako pierwszy zejdzie do zera. Gracz nie może kończyć, kiedy stan licznika jego partnera jest większy od sumy liczników przeciwnej drużyny! Kolejność rozpoczynania Lega w teamie nie ma znaczenia. O środek rzuca jeden zawodnik z teamu.
 
 
 
krzysiek 



Wiek: 45
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 28
Skąd: Stradunia
Wysłany: Wto Sty 23, 2007 10:14 pm   

uzi napisał/a:
Deble, na większości maszyn ustawia się 501 + d.o .+ team
Gra się w 4 graczy (po 2 z każdej drużyny). Dobór zawodników taki, jak w protokole.
Gracze dzielą się na dwa teamy. Lega wygrywa ten team, którego zawodnik jako pierwszy zejdzie do zera. Gracz nie może kończyć, kiedy stan licznika jego partnera jest większy od sumy liczników przeciwnej drużyny! Kolejność rozpoczynania Lega w teamie nie ma znaczenia. O środek rzuca jeden zawodnik z teamu.


Przeczytałem to z dziesięć razy,ale już chyba rozumiem i nawet mi się podoba!
Dzięki Uzi !! !
 
 
 
krzysiek 



Wiek: 45
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 28
Skąd: Stradunia
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 9:36 am   

Zakończyły się rozgrywki w grupach,kapitanowie wszystkich drużyn postanowili,że zagramy według obowiązującej drabinki (tej co mi się nie podobała) :)
Pojawiło się pierwsza aferka przekupnicza,w jednej z grup jedna z drużyn wystawiła do meczu najsłabszych zawodników,ponoć rano to przedyskutowała z drużyną,która była pewna awansu.
Dostałem też 500zł na nagrody i tutaj w związku z tym mam pytanie - jak to jest u Was ze zwyzięzcą ligi?Każdy zawodnik dostaje po pucharze czy cała drużyna?Czy ten puchar jest przechodni czy pozostaje na stałe?

Pozdrówka
 
 
 
Viola 



Drużyna: brak
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lis 2003
Posty: 2376
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 28, 2007 10:30 am   

Ogólnie jest jeden główny puchar dla drużyny plus puchary dla 6 zawodników a jeżeli jest wiecej niż 6 zawodników wtedy albo kapitan decyduje kto dostanie albo w wiekszości przypadków dokupuje się pozostały 1-2 bo najwiecej u nas moze być wpisanych w drużynę 8 zawodników
 
 
 
krzysiek 



Wiek: 45
Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 28
Skąd: Stradunia
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 11:13 pm   

Kolejne moje pytanie - przepraszam jak ktoś uzna,że głupie.
Na meczu drużyny,która jest już widać jednym z faworytów zawodnicy zachowują się powiedziałbym łagodnie nieładnie.Przeklinają(najczęstsze słowo jak nie trafią to "ty szmato"),wyzywają siebie nawzajem,grają choćby o jakieś nie wiadomo co.Upominam ich,ale niewiele to daje.Czy w meczu darta można się tak zachowywać?Czy stosuje się jakieś kary za brzydkie słowa?
 
 
 
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 2:01 am   

krzysiek napisał/a:
Czy stosuje się jakieś kary za brzydkie słowa?

W Łodzi najgorsze słowa jakie słyszałem to...: !@#$%^&* OH! TY NIEDOBRA LOTKO !!
Ale regulaminowo to wydaje mi się, że jest coś takiego jak odejmowanie "małych" punktów za niesportowe zachowanie.
Mieliśmy nawet przypadek tzw. "rękodzieła" i zawodnik został wyrzucony z drużyny.
 
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 11:32 am   

Janiu napisał/a:
(...)Mieliśmy nawet przypadek tzw. "rękodzieła" i zawodnik został wyrzucony z drużyny.

W roli ścisłości: Zawodnik został wyrzucony przez kapitana. Drużyna, która wtedy spotkała się z „agresją” tego zawodnika nie wnosiła do zarządu o usunięcie go z rozgrywek... Jak dobrze mi się wydaje karą miało być zawieszenie go do końca sezonu, ale mogę się mylić. Zresztą to już nieważne - stara sprawa i nie ma co wyciągać jej na forum.
krzysiek napisał/a:
Czy w meczu darta można się tak zachowywać?

Regulamin ŁLD (część 2 - Artykuł 7 - Kanon zachowań).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group