DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam! Kilka pytań początkującego pasjonata:)
Autor Wiadomość
zajob 


Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 4
Skąd: Bran-ice
  Wysłany: Pią Cze 29, 2007 6:18 pm   Witam! Kilka pytań początkującego pasjonata:)

Witam!

Na początek chciałem się przywitać.

Dostałem od mojej kochanej Kobietki tarczę w prezencie, dokładniej mówiąc TO

Z dartem miałem do tego czasu tyle wspólnego co przy piwie:) Czyli prawie nic.
Nie ukrywam że trochę mnie to wciągnęło, mam nawet zakwasy w stawie łokciowym z początkującego przetrenowania:)

Moje pytania brzmią:

Jak się rozwijać? Wiadomo że błędy wyuczone na początku trudno się leczy więc chciałbym pozyskać trochę techniki, gdzie jej szukać, w książkach, gazetach, w necie czy najlepiej gdzieś na żywo?

Na razie rzucam tym co było w zestawie, więc kolejne pytanie brzmi, jakie lotki mógłbym sobie na początek sprawić żeby były tanie i dobre(chociaż to podobno abstrakcja), w każdym razie zamierzam sobie jakieś tanie lotki na allegro zakupić, podkreslam Tanie, co dla niektórych pojęcie względne, za ok 30 pln przykładowo, co polecicie? No i przede wszystkim jaka waga jest najlepsza na początek?

Ostatnie pytanie, pewnie bardzo tendencyjne, ale jestem początkujący więc możecie mnie traktować z przymrużeniem oka :-D ale chciałem zapytać jaka gra na początek jest najlepsza do nauki? Na razie rzucam w samotności więc konkurencji nie ma:)

Pozdrawiam
Zajob
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 6:29 pm   

Zajobisty nick :)
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 7:34 pm   Re: Witam! Kilka pytań początkującego pasjonata:)

zajob napisał/a:
Na początek chciałem się przywitać.


To miłe, ale na początek radziłbym poczytać przyklejone tematy w dziale Porady.

Nick... faktycznie... wypas. Za kare, czy jakis zakład przegrałeś?
 
 
 
zajob 


Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 4
Skąd: Bran-ice
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 9:28 pm   Re: Witam! Kilka pytań początkującego pasjonata:)

Lestat napisał/a:


Nick... faktycznie... wypas. Za kare, czy jakis zakład przegrałeś?


Jeśli wgłębisz się w jego etymologię to pewnie się dowiesz że oznacza sporo więcej niż jest napisane..
Gdyby wszyscy wszystko wiedzieli, to nikt by nie pytał, traktuj ten post jako moją prywatną drogę rozwoju, nie chodzi tu o samą treść która zapewne był juz poruszana wielokrotnie, a o sama konwersację.
Kreujesz się na rangę profesora, który to jak wiadomo wie tylko w której książce jest co napisane, szanuje to, ale wole rozmawiać z ludźmi.. oczywiście no offence
ps. dzięx Pietja

Pozdrawiam
Zajob
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 9:36 pm   

Tyle słów, a wystarczyło napisać: "leniwy jestem i nie chcialo mi sie poszukac".

A jesli w nicku "zajob" na publicznym forum nie widzisz nic niestosownego, to ja juz nic nie poradze.

Buziaki.

Profesor.
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 8:16 am   

Witam
Przeczytaj sobie może najpierw faq na stronie Profesora :)
http://l.pl/lestat/faqdarts.html
Tutaj masz trochę o treningu:
http://www.dartfoto.com/forum/viewtopic.php?t=1644
Waga lotek taka jak Ci pasuje. Generalnie ludzie rzucają lotkami w przedziale 16-18g. Najlepiej jakbyś gdzieś wypróbował różne lotki. Ja polecam 18g.
Jeżeli chodzi o grę to rzucaj od razu 501 d.o. :)
 
 
 
Chudy - M. J. 


Drużyna: Helios
Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 17 Sty 2005
Posty: 875
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 9:33 am   

Ja uwazam ze najlepszym treningiem jest Crikiet, latwiej pozniej rzucac na tarczy pola ktorych normalnie sie nie rzuca a ktore czasami sa potrzebne przy ustawianiu dubla.
 
 
 
Viola 



Drużyna: brak
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 12 Lis 2003
Posty: 2376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 11:22 am   

Polecany jest jeszcze zegar na sam trening w samotności ;)
 
 
 
zajob 


Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 4
Skąd: Bran-ice
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 11:26 am   

Drogi Profesorze, samozaprzeczenie Ci się wkradło, bo gdybym był az tak leniwy, to tyle słów bym siła rzeczy nie napisał, co prawda jest opcja że potrafię tylko pisać, ale może w to wnikac nie będziemy :-)

Wracając do tematu, czytałem sporo na stronie perfrct9, i conieco wiem, chodziło mi o bardziej indywidualne podejście, bo wszędzie każdy pisze że na nic praktycznie reguły nie ma i że teoretycznie metody są ale każdy i tak rzuca jak mu pasuje, więc takie troche to wszystko niekonkretne moim zdaniem, ale może takie właśnie powinno być.

Tak samo sprawa lotek się kształtuje, odwołam się do butów może o których szanowny Profesor wspomina, teoretycznie każdemu inne pasują, ale przykładowo w adidaskach każdemu będzie na pewno wygodnie, a w glanach wręcz odwrotnie. Nie mam i nie będe miał okazji porzucania sobie wieloma lotkami, bo jak na razie moja przygoda z dartem zamyka się w ścianach jednego pokoju. Chcę więc kupić sobie jakies lotki chociażby odrobine lepsze niż te z oryginalnego zestawu, nie wiem jakie będą mi pasować bo żadnymi innymi nie rzucałem. Na allegro za ok 20 pln można juz cos kupić z tego co widziałem, więc będe wdzięczny za jakąś konkretna propozycję.

Wracając do techniki, na ww stronie jest fajny gif przedstawiający ruch ręki przy rzucie, i na razie na tym sie opieram, nie wiem tylko właśnie co rzucać, czy przykładowo liczy się celność czy bardziej opanowanie "bogatych" sektorów na tarczy. Wiadomo że jedno i drugie, ale co trenować na początek?

Wiem że tarcza waszym zdaniem tandetna, i ma 3 otworki na sektor zamiast dwóch, ale moim zdaniem nie tarcza jest najważniejsza. Może jesli zapał nie puści za jakiś czas zainwestuję w jakiś sisal, czy sizal jak niektórzy piszą, ale na początek wolałbym jednak lepsze lotki. I powiem wam jeszcze jedną ważną rzecz jaką zauważyłem, od tej tarczy niektóre lotki się odbijają, jak pewnie od wielu tego typu, ale moim zdaniem w jakimś stopniu kształtuje to samoopanowanie, więc w każdym minusie są jakieś plusy :-)

Pozdrawiam
Zajob
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 1:15 pm   

celuj w sektor 19 lub 20 (kwestia wyboru) - oczywiście jak najbliżej potrójnej!!!!\
Zegary i zakończenia (dable) zostaw sobie na później!
Najpierw wyrób celność i technikę (powtarzalność rzutu)...
I spokojnie - nie napinaj się - z czasem zorientujesz się, że jesteś sam sobie najlepszym doradcą!!!

Poza tym: Witam Cię na naszym forum!!!!

Powodzenia w grze...
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 7:45 am   

Na początek skup się na tym, żeby wszystkie trzy lotki wbiły się obok siebie. Jeśli pierwsza wbije się w 5-tkę, to dwie pozostałe celuj obok niej. Potem będziesz sam wybierał sektor, w który rzucasz. Jak opanujesz mechanikę ogólną, zajmiesz się precyzyjną.

Chcesz, żebśmy polecili Ci lotki za 20 zł z Allegro? To tak, jakbyś pytał żonę o wybór garnituru. Ona wybierze ten najładniejszy, a nie ten najwygodniejszy...
 
 
 
zajob 


Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 4
Skąd: Bran-ice
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 6:21 pm   

Witam!

Jeszcze tylko, ze spraw typowo początkujących, chciałbym zapytać które lotki kupić przykładowo na allegro za kwote 20-30 pln, i jaka jest różnica między ewentualnymi modelami w tym zakresie cenowym.
Będe wdzięczny za konkretne propozycje i linki.


Ps. Chciałem się również pochwalić że rzuciłem ostatnio moje pierwsze 180:) Co oczywiście uwieczniłem na fotce:)





Ale żeby nie było tak różowo, przyznam się że jeszcze niestety i takie rzuty sie zdarzają :lol:


 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 6:29 pm   

Chętnie bym Ci pomógł, ale niestety nie znam się na lotkach za 20-30 zł. Tanie lotki z reguły mają mało wolframu, a co za tym idzie muszą mieć odpowiednio większe rozmiary od tych droższych aby uzyskać odpowiednią wagę. Najczęściej są po prostu grube. A różnią się od siebie pewnie wzorem nacięcia, długością itp.
Natomiast z drogich modeli odradzam złote Vortexy.
 
 
 
Janiu 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Lotki: Harrows Eric Bristow (gładkie) 18g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 2066
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:55 am   

Ta druga fotka wygląda mi na jakiś taki znajomy rzut... Lestatowy :D
Kto pamięta jak Lestat rzucał po przyciskach i wrzutnikach ??
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 1:06 am   

haha
miałem kolegę, który, gdy przegrywał, to celował w przycisk reset...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group