DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Come back PZD, czyli jak zniechęcić ludzi do darta 2
Autor Wiadomość
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 30, 2003 8:41 am   

MTMats napisał/a:
A swoją drogą ciekaw jestem jakie były naprawdę tego przyczyny , żeby się tylko nie sprawdziło stare przysłowie , "jak nie wiadomo o co chdzi to chodzi o kasę " .


W skrócie to gość ktory miał dać maszyny i kase na nagrody wkur... sie na Zwiazek i stwierdził, ze nie bedzie w takim wypadku inwestował w PDC-a. A dlaczego sie wkur... ? Tego nie wiem na pewno, ale jestem pewien, ze poszło o kase...
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 10:52 am   

No i znowu kilka słów na temat wspaniałomyślnej PZD/PFD. Jak wiecie w sobotę nie odbył się PDC w Łodzi, z winy organizatora, czyli notabene PZD/PFD, w związku z czym 3,4 i 5 kolejka ekstraklasy dartowej została przeniesiona do Krakowa.

Wspaniała Związko-Federacja w poniedziałek i środę usiłowała uaktualnić stronę (RaDaR), ale oczywiście wyników ekstraklasy nie podali do dziś. No bo po co ?? Przecież to tylko zabawa i nikogo z nas nie interesują wyniki najlepszych drużyn w Polsce...

Panowie z PZD/PFD już dwa lata temu powinniście byli pomyśleć o emeryturach, ale stopień sklerozy jako demonstrujecie w tym sezonie jest żenujący bardziej niż zwykle. Tylko o KASIE pamiętacie...
 
 
 
Pendzel76 
WIDZEW ŁÓDŹ



Drużyna: Matka siedzi z tylu
Wiek: 47
Dołączył: 01 Lis 2003
Posty: 1107
Skąd: Łódź-Zarzewek
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 11:11 am   

Ja mam tylko 1 pytanko:Brałem udział w 2MWŁ zgarnolem kilka pkt i słyszałem ze jest liczony do radaru!!! ale mnie nie ma w rankingu radara :?: DLACZEGO MNIE NIE MA :?: PRZECIEZ SIE TAK BARDZO STARAŁEM :( :!: :!:
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 1:19 pm   

Nie płacz, turniej jeszcze nie wszedł do Radara, jak go w koncu wciągna to bedziesz
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 1:38 pm   

Lestat stare info.
Turniej jest juz zaliczony do RADARa (http://dart.pl/dart/radar/tur_zal.html)
Lista bezaca:
226 Plenzler Grzegorz - Nadzieja Łódź
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 1:58 pm   

No fakt, wczoraj wrzucili, nie zdazylem sprawdzic..
 
 
 
Pendzel76 
WIDZEW ŁÓDŹ



Drużyna: Matka siedzi z tylu
Wiek: 47
Dołączył: 01 Lis 2003
Posty: 1107
Skąd: Łódź-Zarzewek
Wysłany: Czw Lis 13, 2003 2:56 pm   

:shock: 226 w rankingu to chyba niezle :wink:
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Pią Lis 14, 2003 1:55 am   

O rany, chyba ktoś z PFD/PZD czyta nasze forum. Pojawiły się wyniki ekstraklasy. Zaskakuje mnie bardzo dobra postawa Graut Malibu Koszalin...
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Nie Lis 30, 2003 11:23 pm   

W Kędzierzynie w sobotę odbył się Puchar Narodów (sobota), rozdanie nagród zostało jednak przełożone na niedzielę rano (co by było bardziej uroczyście). Bardzo dużo Czechów i Czeszek zajęło wysokie miejsca, w związku z czym musieli zostać na noc, żeby po prostu nagrody se oderać. Pomimo tego, że wstępnie zawodnicy czescy mieli nie być dopuszczeni do niedzielnego Christmas Cup, przez te cholerne nagrody (i kasę pewnie) władze PZD zmieniły decyzję, w związku z czym Czesi (i Czeszki) grali w niedzielnym turnieju poczynając sobie całkiem nieźle. Pojawiły się głosy niezadowolenia kilku czołowych zawodników (większa szansa na stratę punktów w RaDaR), no ale... 50 zawodników naszych południowych sąsiadów * 25 zyli (zdzierstwo !! !) wpisowe daje prosty rachunek... i mamy kolejny dowód o co chodzi naszej kochanej Związko-Federacji... A tak a'propos Lestat, kiedy zapisywałem się do turnieju obecny był przy tym pan Grzelak... kiedy usłyszał moje nazwisko zaczął kręcić głową w te i we wtamte, a ja nie zareagowałem, bo nie wiedziałem, że to jest właśnie ten Grzelak (głupie to co powiem, ale wygląda inteligentniej niż myślałem :) . Dopiero jak mnie MTMats uświadomił, poleciałem do Grzelaka z pozdrowieniami od Ciebie i wyobraź sobie, że nie chciał odwzajemnić... pozostało mi tylko zropostować, że pozdrowienia są w ""
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2003 5:27 pm   

Na prośbę Pana Roberta Grzelaka zamieszczam Jego odpowiedź na post Dartlesa:
Robert Grzelak napisał/a:

Już dawno wymianę korespondencji z panem Puchowskim uznałem za stratę czasu ale skoro na forum pada moje nazwisko, trudno nie oprzeć się pokusie riposty. Trudno również uwierzyć, że "a`propos" pana Leszka kierowany jest wyłącznie do brata. Muszę więc pana rozczarować, nie zwracałem na pana uwagi ani przy zapisach, ani podczas trwania turnieju, nie stanowi pan dla mnie obiektu zainteresowań. Niemniej dziękuję za dawkę wspaniałego humoru (fragment o moim wyglądzie), mam szczerą nadzieję, że osoby odwiedzające forum nie wyciągną pochopnych wniosków dotyczących pańskiej inteligencji.

bez pozdrowień, kręcąc głową ... z politowania

p.s.
Wierząc głęboko w pańskie intencje czynienia dobra wszem i wobec, a zwłaszcza popularyzację darta, trudno wytłumaczyć fakt podawania nieprawdziwych i nie sprawdzonych informacji. Władze Polskiej Federacji Darta nie zmieniały decyzji dotyczącej uczestnictwa w Turnieju Christmas Cup zawodników spoza kraju. Wszystkim od dawna znana jest specyfika tej imprezy i jej międzynarodowy aspekt. Jeśli uważa pan, że jedynym argumentem była chęć zysku ze strony organizatora turnieju (FAF) lub organizatora rankingu (PFD), warto sprecyzować podane liczby. Liczba uczestników zagranicznych 25 mężczyzn + 13 kobiet = 38 osób x 25 zł = 950 zł. Zgodnie z regulaminem RaDaR organizator turnieju kategorii mistrzowskiej powinien wnieść opłatę w wysokości 50 % wpisowego od zawodnika startującego (jednak nie mniej niż 20 zł). Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w przypadku tegorocznego Christmas Cup, organizator zobowiązał się do wniesienia opłaty w wysokości 15 zł na rzecz organizatora rankingu. Podsumowując: do kasy PFD z tytułu uczestnictwa zawodników zagranicznych w turnieju CC wpłynęło 570 zł. To właśnie kwota o której pan pisze, cytuję "i mamy kolejny dowód o co chodzi naszej kochanej Związko - Federacji". Myślę, że mamy dowód ale na całkiem co innego.
Nie mogę nie zadać pytania, jeśli ma pan na uwadze dobro zawodników dlaczego nie podjął pan dyskusji na temat punktacji i uczestnictwa gości w turnieju CC, mimo, że był pan obecny przy rozmowie, na którą zostałem zaproszony przez kilku osobową grupę darterów ? Siedząc z boku skulony nie wypowiedział pan ani jednego zdania na poruszone zagadnienie. Szkoda. Mimo, że zadałem pytanie nie oczekuję odpowiedzi. Jeśli oprócz krytyki wszystkiego co popadnie, ma pan ciekawe propozycje oraz rozwiązania mogące wpłynąć na rozwój i popularyzację darta w naszym kraju, służę czasem gotów zaprosić pana do biura PFD lub udać się na spotkanie.

Robert Grzelak
Sekretarz Generalny PFD

Przy okazji wyrazy uznania dla prowadzącego stronę.
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Wto Gru 02, 2003 5:49 pm   

Pierwsze co chciałbym napisać: JESTEM W CIĘŻKIM SZOKU, ŻE PAN ROBERT GRZELAK RACZYŁ ODPOWIEDZIEĆ NA FORUM NA POST BRATA LESTATA :shock: Poważnie, cieszę się, że włączył się Pan do dyskusji, mam nadzieję, że nie było to incydentalne. Biorąc udział w dyskusjach na forum z pewnością mógłby Pan wyjaśnić nam parę spraw oraz dać dowód na to, że PFD/PZD choć odrobinę przejmuje się dobrem zawodników.

Odpowiem jednak na pytanie: nie włączyłem się czynnie do dyskusji, ponieważ dotyczyła ona punktacji RaDaR. Dla niewtajemniczonych, czołowi gracze (zwłaszcza z Okręgu Wielkopolskiego) zastanawiali się nad sensem przyznawania punktów "mistrzowskich" w turnieju Chistmas Cup, w którym niemal 30% stanowili zawodnicy czescy. Nie miałem zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ:
1. Nie jestem czołowym zawodnikiem polskiego darta
2. Chciałem, aby punkty zostały przyznane, bo nie po to telepałem się taki kawał, aby wrócić bez (niewielkiech, ale jednak) punktów.

Ale... ale, Panie Robercie pozostaje jeszcze wiele, bardzo wiele tematów, w których mógłby Pan (wręcz powinien) zająć stanowisko. Wspomniał Pan, że ludzi przyjeżdża coraz mniej, dlatego że jest ciężka sytuacja gospodarcza, ja się z tym nie zgodziłem, mówiąc, że mają na to wpływ raczej działania (lub antydziałania) PZD/PFD. Mam nadzieję, że wykaże Pan sporo odpowiedzialności cywilnej, zaloguje się na forum i weźnie Pan udział w dyskusji na temat działań PZD/PFD w ciągu ostatnich 3 lat. Myślę, że będzie wiele tematów do dyskusji i jestem święcie przekonany, że weźmie w niej udział wiele osób. Być może przyczyni się to do poprawy funkcjonowania PZD/PFD. Grunt, to dobre chęci... mimo, że nie czerpię żadnych zysków z darta (chyba, że czasem się coś uda wygrać), zawsze starałem się wraz z bratem zadbać o dobro zawodników. Szkoda tylko, że Pan i pozostali przedstawiciele PZD/PFD rzadko wyrażacie chęć do udziału w konstruktywnej dyskusji z nami, zawdnikami, uważając nas za wrogów... No, ale jeśli jedna strona nie liczy się z tą drugą (która na dodatek znosi złote jaja), to ciężko, żeby "kura" się nie wkurzyła...

No, to jak będzie Panie Robercie ??
Myślę, że konstruktywna dyskusja na forum zajmie mniej czasu i da większe możliwości niż nasze prywatne spotkanie...

P.S.: W przeciwieństwie do Pana nie mam w zwyczaju kręcić głową z politowania... ale jeśli nie przyjmie Pan zaproszenia, to... chyba zacznę...
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Gru 03, 2003 4:50 pm   

Jeszcze jedna odpowiedź na post Dartlesa. Ty razem na prośbę Anety Furykiewicz, organizatora turniejów, o których mowa w tym poście:

Cytat:

Witam.

Przeczytałam zamieszczony przez Ciebie tekst na temat turnieju w K-K i jestem szczerze mówiąc rozczarowana.

To była moja decyzja o przesunięciu wręczenia nagród na niedzielę. To ja kontaktowałam się ze stroną Czeską i wysyłałam im informacje o turniejach, ja rezerwowałam hotele dla nich i dokładnie wiedziałam, że zostają na drugi dzień. Jeżeli ktokolwiek powiedziałby mi, że nie zostaje otrzymałby nagrodę w sobotę. Organizuję już trzeci Christmas Cup i zawsze miał on punktację mistrzowską i zawsze był turniejem międzynarodowym. Jednak jak chce ktoś zrobić coś dla darta to i tak zawsze będzie atakowany i zawsze będzie ktoś niezadowolony. A czepianie się w tym momencie PFD jest nie na miejscu, ja czuję się odpowiedzialna za wszystkie decyzje, czekam na atak.



Pozdrawiam Aneta Furykiewicz
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Gru 03, 2003 6:21 pm   

Robert Grzelak napisał/a:

Już dawno wymianę korespondencji z panem Puchowskim uznałem za stratę czasu.....


No to ja korzystając tego, że zamiast rozgrzewać się przed turniejem w Intrako pielęgnuję sobie moja anginkę w domku, napisze parę słów o tym co Pan Grzelak rozumie przez „stratę czasu” na rozmowy, na przykład, ze mną. Czyta to forum kilku stosunkowo młodych stażem darterów jak również trochę osób „zza granicy”, może kiedyś będą chciały porozmawiać sobie z Sekretarzem Związku, więc niech będą przygotowane na styl Pana Grzelaka.
Już pominę nieszczęsne kombinacje z wykreślaniem z RaDaRa niektórych zawodników, co czemuś tam miało służyć, a o czym oczywiście nigdy się nie dowiedzieliśmy, czy nominację Leszka, mojego brata, do nagrody Złotej Lotki, za – między innymi, wieloletnie, przykładne, prowadzenie strony internetowej. Co śmieszniejsze, kiedy i Leszek i ja poprosiliśmy o sprostowanie to okazało się, że Sekretarz wie lepiej kto stronę prowadzi, no cóż, nieważne.... Skoncentruję się na jednej sprawie, też tylko z tego roku, z okresu przedwakacyjnego. Jak wiadomo Związek w tamtym okresie podjął decyzję, że wszystkie turnieje rangi okręgowej musze mieć wpisowe minimum 10zł. Dowiedziawszy się o tym napisałem do Pana Grzelaka, który jako sekretarz Związku jest jakby nie było odpowiedzialny za komunikację z członkami Związku, z pytaniem – dlaczego? Przecież niezależnie od tego czy wpisowe jest 5zł czy 15zł Związkowi te 2zł należy się jak psu zupa, a uszczęśliwianie na siłę zawodników większą kwota przeznaczoną na nagrody może tylko zaowocować mniejszą frekwencja na turniejach związaną z podniesieniem wpisowego. Po prostu chciałem się dowiedzieć skąd taka decyzja. Na to Pan Grzelak raczył mi odpisać, że jak sobie sam będę organizował turnieje, nie pod patronatem Związku to wtedy będę mógł sobie ustalać wpisowe takie jakie chcę, a na razie to Związek o tym będzie decydował. I dalej w tym stylu. Po prostu spadaj na drzewo i nie zawracaj tu chłopie Panu Sekretarzowi Grze lakowi dupy. No szczęka mi opadła. Napisałem oczywiście Panu Grze lakowi co sądzę o takim traktowaniu zawodników (bez brzydkich wyrazów napisałem, słowo), a przy okazji złożyłem skargę na Pana Sekretarza na ręce, a raczej adres Prezesa Związku. Oczywiście na żadne z pism nie doczekałem się odpowiedzi. Tak to mniej więcej wygląda dyskusja z Panem Grzelakiem. Co ciekawsze, to jakiś miesiąc po tej wymianie listów widziałem się w Krakowie z Januszem Kwiatkowskim- również członkiem Zarządu Związku. Poruszyłem kwestie tej narzuconej wysokości wpisowego i w dwóch zdaniach Janusz mi wytłumaczył dlaczego tak Związek postanowił. Chodziło o to, ze w niektórych okręgach, konkurujący ze sobą operatorzy zaniżali wysokość wpisowego na okręgówkach aż do wartości dosyć absurdalnych, postanowiono temu zapobiec wprowadzając minimalne 10-złotowe wpisowe. Oczywiście mnie jako zawodnikowi z okręgu łódzkiego, gdzie tego typu problemów nie było, nie musi się to podobać, ale przynajmniej wytłumaczenie zaakceptowałem i starałem się zrozumieć. Czy Sekretarz Grzelak nie mógł napisać mi w mailu tego samego? Nie wiedział? Nie umiał? Uznał, że nie jestem godny?
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Śro Gru 03, 2003 11:17 pm   

Jestem po pierwszym dniu w nowej pracy, troszkę zmachany i miałem odpowiedź na maila Anety zostawić na jutro, ale skoro już wtrącił się brat - odpowiadam.

Aneta, zobacz jaki jest tytuł tej całej dyskusji... zobacz jakie są zarzuty odnośnie wniosku na pierwszej stronie - może będzie Ci łatwiej mnie zrozumieć. Na turnieju w Kędzierzynie byłem nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci raz. Po kilku wizytach na wszystkich takich dużych imprezach w KK mogę spokojnie, z ręką na sercu powiedzieć, że są to najlepiej organizowane turnieje w Polsce - myślę, że Czesi potwierdzą :) . Jeśli to była TWOJA i tylko Twoja decyzja (a'propos naszych południowych sąsiadów) to może jej nie będę chwalił, ale szanuję i wszystko rozumiem.

Moja osobista niechęć do Pana Grzelaka i całych działań PZD/PFD jest jednak na tyle silna, że nie będę przymykał oka na kolejne błędy. Decyzja w KK jest tutaj drobnostką, zajrzyj jednak na początek wątku i zapoznaj się z poważnymi zarzutami jakie mam do PZD/PFD. Bezczelność Sekretarza w stosunku do mojego brata sięgnęła szczytu, szczytem jest również (albo raczej totalną ignorancją) fakt, że Pan Grzelak nie odniósł się do zarzutów dotyczących działań PZD/PFD, choć forum jak widać czyta. Nie wiem tylko, czy po prostu nie umie zalogować się na forum i na nie odpowiedzieć ??

Przepraszam, jeśli poczułaś się dotknięta słowami, które kierowałem raczej do Sekretarza PZD/PFD. Tłumaczenie, że na duże turnieje przyjeżdża połowa mniej polskich zawodników ze względu na sytuację gospodarczą (słowa Pana Sekretarza) są dla mnie śmieszne... i nie mogłem po prostu tego przemilczeć. Jeśli chodzi o organizację turniejów w Kędzierzynie, to tak dalej trzymać, ale jeśli w przyszłym roku proporcje pomiędzy Polakami i Czechami nie mają wynosić 50:50, to PZD/PFD powinna wreszcie mocno się zastanowić nad swoimi działaniami. I powiem szczerze, że wcale nie chce mi się robić awantury na całą Polskę (tak jak to było po PDC-u w Koronie i MP), tylko chciałbym, żeby szanowny Pan Sekretarz odniósł się do tego, co nam, zawodnikom (i wcale nie tylko mi i Lestatowi) wydaje się złe. A jak się nie odniesie, to pozostanie mi tylko (jak już wcześniej napisałem) kiwać głową z politowania (jak to ma w zwyczaju Pan Sekretarz)...
 
 
 
ŁOLI 


Dołączył: 11 Lis 2003
Posty: 12
Skąd: częstochowa
Wysłany: Pią Gru 12, 2003 4:55 pm   

DOBRY TEMAT........... U NAS OPERATOROWI TO SIĘ NIC NIE CHCE. NIE MA ŻADNYCH OKRĘGÓWEK, LIGI FEDERACYJNEJ(PROWADZI LIGĘ PIERWSZĄ I DRUGĄ)NIEKTÓRZY TO PEWNIE NAWET MYŚLĄ ŻE GRAJĄ W FEDERACJI BĄ SĄ NAKLEJKI Z LICENCJĄ.JAK SĄ JAKIEŚ FAJNE TURNIEJE TO ZAZWYCZAJ ROBIĄ JE WŁAŚCICIELE PUBÓW(ŻADNYCH PUNKTÓW DO RADARA)U NAS W SANTA FE MAMY NAGRODY ZA PIERWSZĄ ÓSEMKĘ, A U NICH TO CZASAMI NAWET PUCHARKA NIE MA. MAMY U NAS NIBY 3 LIGI(CLEUS-CYBERDINE 18 ZESPOŁÓW,LUZ-DIAMOND 18 ,I TA FEDERACYJNA NIBY BO JEDNAK NIE JEST FEDERACYJNĄ NA KINGACH(1 I 2 LIGA)9 I 18. A JAK PRZYJDZIE CO DOCZEGO TO LIGI NIE MA I NAWET ZAWODNIK NIE MOŻE PODAĆ ŻE GRA TU ALBO TAM TYLKO MIASTO(POZA ONE WAYEM BO ONI GRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIEJ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group