DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Steel Dart w Polsce - POD i PSD ?
Autor Wiadomość
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 1:47 pm   Steel Dart w Polsce - POD i PSD ?

Witam.

Rozumiem że w chwili obecnej powstają dwie
niezależne organizacje steel darta w Polsce (POD i PSD) ?
Czy obie organizacje pozostają w opozycji do siebie?
Czy też doszło do jakiś rozmów i porozumień?


ps.być może warto o tym podyskutować,
a informacje które sie tutaj ukażą mogą być cenne dla innych zawodników.
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 1:54 pm   

Z tego co mi wiadomo pozostaja w opozycji. Obie staraja sie o patronat WDF i rozstrzygniecie tej kwestii prawdopodobnie zdecyduje o wyzszosci jednej nad druga.
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 2:49 pm   List otwarty POD

List otwarty do zawodników

Nazywam się Maciej Chorbiński, jestem działaczem POD ( Polskiej Organizacji Darta) i staram się od paru lat sprawić, aby steeldart stał się w Polsce bardziej popularny niż jest. Jak na razie się to udaje, choć, jak widać na załączonym obrazku, z problemami.

Aby uciąć spekulacje i plotki, chciałbym przedstawić parę faktów.

Postanowiłem wraz z kilkoma osobami, zakochanymi w steeldarcie, stworzyć coś, co teraz przybrało realną formę POD.
A że moja wiedza na ten temat jest stosunkowo duża, mam duża nadzieję na sukces steeldarta w Polsce.


Jesteśmy skłonni współpracować i potrafimy współpracować , co pokazuje chociażby przykład turnieju w Poznaniu dnia 28.02. gdzie wcześniej w tzw. Prime Time (godz.14) odbył się turniej softa „Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski”, a wieczorem o godz. 20 rozegrano w tym samym miejscu turniej steela dla tych samych zawodników a może i dodatkowo przybyłych.

Powiem otwarcie, nie ukrywając , chcemy wykorzystywać to, że polskie, już istniejące organizacje , posiadają już w miarę zorganizowane struktury. Nie chcemy konkurować, bo konkurować może ktoś, kto notuje ze swojej działalności jakieś zyski, a my nie notujemy takowych, w odróżnieniu od wyżej wymienionych.

Wręcz chcemy aby uprawianie steela było dla najbardziej zainteresowanych-czyli zawodników-jak najmniej kosztowne, i być może ten aspekt jest najbardziej interesujący dla operatorów w tym wszystkim.
Ale chcemy współpracować na zasadzie wspólnych działań, a nie działania wspólnie.

Jesteśmy skłonni do dostosowywania się do terminów wszystkich organizacji (tak, wszystkich, bo chcemy z nimi wszystkimi współpracować), na tyle o ile to jest możliwe.

Możemy przyjechać na np. PeDeC czy duży turniej ZPKD/PSD i postawić tam boksy do gry w steela i przeprowadzić turniej steela w dogodnym dla organizatora turnieju głównego terminie/godzinie.
Dlaczego nie? Dla chcącego nic trudnego.

Co do zabraniania zawodnikom gry w innej federacji/związku/stowarzyszeniu-to prywatna sprawa rządzącego daną organizacja i tworzącego regulamin. Ale także sprawa zawodników i ich ustosunkowania się do takich działań. Nie można walczyć z wiatrakami.

Wszyscy , którzy działają dla POD robią to za DARMO, wręcz dokładając dodatkowo własne pieniądze do tego projektu.


Temat WDF.

POD ma zamiar złożyć podanie o przyjęcie do WDF.
I tutaj ważna informacja dla zawodników, a być może także dla innych, chcących złożyć takowe podania- z moich prywatnych i dobrych żródeł w WDF (World Darts Federation) wiem, że WDF nie jest zbytnio skłonne , aby przyjmować federacje/związki/stowarzyszenia o profilu soft-dart. Rzekłbym, że jest temu wręcz niechętne.

Ale także nikt im nie zabrania składania dokumentów aplikacyjnych.

Tutaj dochodzę do dodatkowego aspektu, który przemawia przeciw łączeniu się (teraz, w tym momencie) z jakąkolwiek organizacją o takim profilu.

Powiedzmy, że POD teoretycznie łączy się z ZPKD/PSD czy inną organizacją, działamy razem, zawodnicy się cieszą, bo mogą grać i w to i w to i nikt im niczego nie zabrania. A WDF po rozpatrzeniu naszego wniosku odpowiada na podanie przyjęcia odmownie, gdyż należymy do struktur organizacji o profilu soft-dart.
Wtedy musimy czekać kolejny rok na następną szansę.

Pozdrawiam i życzę dobrej gry

Maciej Chorbiński
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 3:18 pm   

Nie dajcie sie zwariować! Liczy się tylko POD!!
Tamto to jakaś pieprzona farsa!! Piszą o 1500 zawodników Ja pytam gdzie oni są!
Chyba grają w piwnicach!!



TYLKO STEEL

Pozdro Gałek
 
 
 
cinek3007 


Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 79
Skąd: Głogów
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 3:24 pm   

Podzielam zdanie przedmówcy:) Steel to przyszłość.:)
 
 
 
rudin 
DOBRY CHŁOP PREZES



Drużyna: doBRE Chłopy
Tarcza: Unicorn Eclipse Pro
Lotki: Target Voyager 23g
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 418
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 3:35 pm   

:brawo: Bycze!

Jasno, rzetelnie i na temat.

Co więcej, w porównaniu do wypowiedzi konkurencyjnego Prezesa, wpis charakteryzuje się poprawną polszczyzną i jest pozbawiony zbędnych wykrzykników.

Pozdrawiam.

PS.
Jakość wpisów może przekładać się na jakość prowadzenia organizacji i sposób traktowania zawodników choć wcale nie musi. Ja wierzę jednak, że tak jest. Każdy może myśleć inaczej.
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 3:43 pm   

rudin napisał/a:
:brawo: Bycze!
Jasno, rzetelnie i na temat.


DOKŁADNIE :)
Bycze również dzięki za obszerne wyjaśnienia,
choć czuje że lekko i przyjemnie nie będzie
ale szczerze życzę Wam powodzenia.
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 4:32 pm   

dartmaster napisał/a:
Nie dajcie sie zwariować! Liczy się tylko POD!!
Tamto to jakaś pieprzona farsa!! Piszą o 1500 zawodników Ja pytam gdzie oni są!
Chyba grają w piwnicach!!


Widzisz ta pieprzona organizacja właśnie rozegrała turniej w Łodzi(pisałes w tej sprawie) i z turnieju o frekwencji 26 men , 5 kobiet pierwsza trójka men. + jedna kobieta wysyłani są na EDU do Serbii... Ty grasz przez cały rok z Ratajami, Kciukami itd i Jasiu wyśle 4 + 2 chyba... z całorocznej gry a oni graja "kilka"!! takich turnieikow i nie ma tam powalajacych nazwisk na kolana...Gdybys grał tam w obecnej formie to myslę że byś trochę sobie pojeździł.
Gdzie są zawodnicy?- cały zachod Polski północ i centrum to jest od Wrocka parabolą do Łodzi! Poznan jest większym wyjątkiem...

O wypowiedziach Panów Prezesów powiem tak :
nie znam osobiście zadnego z zainteresowanych ani nie gralem w żadnej ich organizacji!!
nie interesują mnie ich talenty pisarskie ani gawędziarskie!!
Chciałbym by dart stał się silniejszy i nie opierał się na zrzutce zawodników bo to śmieszne jest i komiczne!! :evil:
Jakie są w ich atuty?
Za PSD przemawia pieniądz, pieniądz i siła operatorow i mam wrazenie że będą chcieli zeżreć POD ... a mocy sprawczej biletów NBP nie mozna lekceważyć . :roll:
Z drugiej strony jest Bycze ktorego największym atutem jest to że jest Bycze...że pisze o darcie ,że pomaga, tłumaczy i "nawraca" nawet "Dartmasterów"
Nie opowiadam sie za zadna ze stron bo wiem o paru rzeczach o których nikt na forum nie napisze bo te rzeczy dzieja sie w "zaciszu gabinetów" i dla mnie żadna ze stron nie wygląda tak kolorowo jak się przedstawia... :(
Dlatego opowiem się za zawodnikami , zwłaszcza takimi co będą uważnie przyglądac się obu organizacjom i głośno, stanowczo będą wyrażac swoje racje, opinie i żądania.
I mam nadzieję że ta konkurencja wyjdzie nam na dobre, nam i calemu dartowemu życiu czego sobie i Wam zycze :lol:
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 4:47 pm   

dartmaster napisał/a:
Nie dajcie sie zwariować! Liczy się tylko POD!!


Zapewniam Cie, ze Byczego nie ciesza takie teksty

dartmaster napisał/a:
Tamto to jakaś pieprzona farsa!! Piszą o 1500 zawodników Ja pytam gdzie oni są! Chyba grają w piwnicach!!


prosze prosze, 250 łódzkich zawodnikow gra w piwnicy, radze nie wypowiadac sie w tematach na ktory ma sie bardzo blade pojecie.

dartmaster napisał/a:
TYLKO STEEL


taaa tylko steel. Ogień neofity normalnie. A moze pozwolisz ludziom grac w to co wolą? Łaskawie? Czy zaczniesz palic maszyny na stosach, bo teraz "tylko steel". Uwaznie obserwuję poczynania i POD i PSD. Staram sie pomagac i tu i tu. Jak mi sie cos nie podoba informuje o tym decydentów. A Ty sobie pokrzycz jeszcze "tylko steel". Bardzo to pomocne jest.
 
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:13 pm   

A czy ja komuś coś każe? Wyrażam swoje zdanie!
Wasza Liga (moim zdaniem) jest jak jakaś zamknięta sekta nikomu nie wolno w niczym zagrać bo coś... Wy nie jeździcie nigdzie bo chyba się boicie!
Po jaką cholere psd stara się by przejąć steela w polsce?
Raczej nie macie szans i lepiej by było dla reszty świata by sie tak nie stało!

Do Robina

Gram z Ratajami Kciukami itp po to żeby grać lepiej a nie cofać sie jak co poniektórzy!
Pomyśl jak bym grał w Łodzi co to za zabawa wszystko wygrywać??

Akurat wątpliwa przyjemność jechać własnym autem do Serbii i rozglądać się po drodze czy nie ma nigdzie snajpera!
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:18 pm   

dartmaster napisał/a:
A czy ja komuś coś każe? Wyrażam swoje zdanie!
Wasza Liga (moim zdaniem) jest jak jakaś zamknięta sekta nikomu nie wolno w niczym zagrać bo coś... Wy nie jeździcie nigdzie bo chyba się boicie!
Po jaką cholere psd stara się by przejąć steela w polsce?
Raczej nie macie szans i lepiej by było dla reszty świata by sie tak nie stało!

Do Robina
Chyba chcesz żeby ktoś ci lotki połamał.
Pomyśl jak bym grał w Łodzi co to za zabawa wszystko wygrywać??


Po co tyle żółci wylewasz człowieku.
Chyba chcesz żeby ktoś na jakimś turnieju Ci lotki połamał.
Nie będę się szczegółowo odnosił do twoich wypowiedzi bo są ogólnie do d... y
i szkodzą tej dyscyplinie.
Szkooooda gaaadać :-(
Ostatnio zmieniony przez herod Pon Mar 02, 2009 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:21 pm   

A po co ty mnie straszysz?
Odpowiedziałem na posty Lestata i Robina!
 
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:23 pm   

A tak na serio wytłumacz mi bo może jestem inny dlaczego skoro tylu was aktywnie gra nie jeździcie na żadne większe imprezy tylko stworzyliście własny krąg i nie wychodzicie spoza niego!?
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:24 pm   

dartmaster napisał/a:
A po co ty mnie straszysz?
Odpowiedziałem na posty Lestata i Robina!

Ojeja nie straszę daj spokój,
... odrobina dystansu do samego siebie i przede wszystkim do darta by Cie się przydała.
dartmaster napisał/a:

A tak na serio wytłumacz mi bo może jestem inny dlaczego skoro tylu was aktywnie gra nie jeździcie na żadne większe imprezy tylko stworzyliście własny krąg i nie wychodzicie spoza niego!?

No ja Ci odpowiem za siebie: że ja to za Cienki w uszach jestem.
Gram dopiero od kilku miesięcy.
Ale jak wygram jakąś okręgówke (since-fiction :twisted: ) na pewno pojadę.
Ostatnio zmieniony przez herod Pon Mar 02, 2009 9:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Pon Mar 02, 2009 9:27 pm   

Odpowiesz czy boisz się prawdy?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group