DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z technika rzutu
Autor Wiadomość
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 1:48 am   

Chcesz sie oduczyc tego skrecania to porzucaj sobie troche stojac z lewej strony tarczy a potem z prawej, albo na odwrot, jesli skrecaja mocno w prawo to rzucajac z lewej strony powinienes czesto welic "plaskacze"(lotka bokiem odbija sie od tarczy) - jesli nauczysz sie z lewej rzucac tak by lotki ladnie sie wbijaly to zachowujac technike mozesz wrocic na miejsce bardziej na wprost. Oczywiscie bez przesady z tym odejsciem w lewa i prawa, wystarczy tak zeby lotka docierala do tarczy pod katem. Jesli nawet nie pomoze to pozwoli Ci lepiej zrozumiec co sie dzieje w trakcie rzutu. Dokrecane groty - sucks... lepsze dwa zblizone wagowo i gabarytowo komplety. Pozdro
 
 
 
petryko6 



Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Mark Webster (20g)
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 31
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 6:45 pm   

RAV napisał/a:
Dokrecane groty - sucks... lepsze dwa zblizone wagowo i gabarytowo komplety

I chyba będę zmuszony kupić komplet czysto steelowych loteczek, bo powoli zaczyna mnie wkurzać to skręcanie lotek.
Dzięki za pomoc
 
 
dartmaster 
VEL GAŁEK


Drużyna: SportBar
Tarcza: Winmau Masters
Lotki: Target Carrera C4 24g
Wiek: 47
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 1464
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 7:55 pm   

Polecam Ci te co ma Krych23 w swoim sklepiku!
 
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Śro Kwi 08, 2009 9:38 pm   

Lestat napisał/a:
..
Zresztą ostatnio coraz bardziej sie skłaniam ku zdaniu, ze jesli chcemy rownolegle bawic sie i ww softa i w steela to jednak potrzebne sa dwa komplety lotek...

:-D i tak powinno być :)

niestety lepiej grającym łatwiej korygować niedociągnięcia techniki lub "sprzętu" przez niewielką zmianę piórek barreli wagi itp. wiedza czego oczekiwać nawet małe zmiany zestawu lub przesuniecie środka ciężkości potrafi wymusić na lotce własne oczekiwania albo pozwala im to wskazać na błędy

dla reszty niestety to niewiadoma
czy to braki zestawu czy techniki z naciskiem jednak zazwyczaj na zestaw :wink:
co prowadzi do zbyt wczesnego rozkładania skręcania zmieniania zestawu
 
 
petryko6 



Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Mark Webster (20g)
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 31
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 6:24 pm   

Doszedłem w końcu do tego, co jest przyczyną skręcania lotek w prawo. Przez lata grania na plastiku nie zauważałem tego, ale teraz wiemmmm. Przyczyna była w złym wypuszczaniu lotki z dłoni podczas rzutu. Robiłem to zbyt energicznie (szybkie rozpostarcie palców) co przyczyniało się do niestabilnego toru lotu lotki. Teraz robię to bardziej płynnie i lotki wbijają się idealnie w tarczę pod kątem 30-35 stopni do płaszczyzny tarczy (oczywiście piórko wyżej niż grot). Mimo tego co niektórzy twierdzą o dokręcanych grotach ja uważam, że można dojść do perfekcji nawet w takim zestawie sprzętowym. Wszystko zależy od umiejętności zawodnika
unicorn napisał/a:
niestety lepiej grającym łatwiej korygować niedociągnięcia techniki lub "sprzętu"
:-D
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 6:36 pm   

Racja,racja.Uzywam juz 5-ty rok dokrecanych grotow.Pisalem o tym,poniewaz czasem mozna kupic takie wielkie dupy ,a nie koncowki.Z tymi to nawet ja mialbym klopoty.Fakt jest jednak taki,ze czesto bardziej komfortowym jest rzucanie barelkami w wersji steel.
Unicorn ma 99,9% racji.
 
 
petryko6 



Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Mark Webster (20g)
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 31
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 7:24 pm   

Moje końcówki są od Harrowsa, ważą po 2,5 grama. Napewno nie jest to tak wygodne jak w czystych steelach, ale to jednak kwestia doświadczenia....
krycha23 napisał/a:
Uzywam juz 5-ty rok dokrecanych grotow
Ja używam je drugi tydzień i uważam że jest całkiem ok. Ale mam przyjaciela (mistrz turnieju organizowanego przez Zrzeszenie Studentów Polskich; wielokrotny mistrz rozgrywek Olsztyna), któremu dokręcane groty latają jak cegła... Co kto lubi, woli itd.............
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 11:44 pm   

petryko6 napisał/a:
Mimo tego co niektórzy twierdzą o dokręcanych grotach ja uważam, że można dojść do perfekcji nawet w takim zestawie sprzętowym. Wszystko zależy od umiejętności zawodnika


sranie w banie !
:evil:

krycha23 napisał/a:
Z tymi to nawet ja mialbym klopoty.


no no no nawet Krycha....... :o

petryko6 napisał/a:
Ja używam je drugi tydzień i uważam że jest całkiem ok


no właśnie... sranie w banie...
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 12:15 am   

robin hooood napisał/a:
krycha23 napisał/a:
Z tymi to nawet ja mialbym klopoty.


no no no nawet Krycha....... :o

Nie chodzilo mi,ze jestem nie wiadomo jak dobry.Ale te "dupowate" groty to jakas masakra.Musze poszukac jakiegos linka.
Mam:
http://www.nationaldarts....oduct_info.html
Fotka z prawej strony.Mowa o Round Nose.Wiem,ze to kwestia gustu,ale podejrzewam,ze z nimi jest wiecej problemow anizeli korzysci.Takie moje zdanie.
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:01 am   

nie da się dokręcić czegoś takiego do zestawu softa i oczekiwać ze nic się nie zmieni w torze lotu ale jak się komu podoba niech dokręca byle był szczęśliwy

nawet coraz mniej mnie przeraża ciskanie softem w sizal chociaż tego nie rozumiem :D
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 1:14 am   

unicorn napisał/a:
nawet coraz mniej mnie przeraża ciskanie softem w sizal chociaż tego nie rozumiem :D

Mam ciagle jeden i ten sam powod od 5 lat:
Jak jestem w Polsce to gram na elektroniku,jezdze po turniejach,kilka razy specjalnie z UK lecialem do Polski na duze turnieje.Nie chce miec 2 roznych modeli lotek i na elektroniku miec problemy.Wole zmienic koncowki i poswiecic 2-3 dni na "przejscie" ze steel na soft.
Chociaz ostanio sporo rozmyslam,czy jest sens,czy nie warto zostawic softa za soba i skupic sie maksymalnie na steelu.Jednak jak narazie to turnieje softowe maja 100+ frekwencje w PL,a nie moge wykluczyc,ze sie na takim pojawie.I co ja wtedy zrobie?
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 7:10 am   

krycha23 napisał/a:
2 roznych modeli lotek i na elektroniku miec problemy.Wole zmienic koncowki i poswiecic 2-3 dni na "przejscie" ze steel na soft.


A nie sądzisz ze jesli przy dokrecanych grotach przejscie zajmuje Ci 2-3 dni to przy zblizonych gabarytowa dwu zestawach lotek zajmowalo by moze kilka godzin?

Groty ktorych fotke dales to standard, jak ktos dokreca to na 99% wlasnie takie. Ja kombinowalem - skrocilem je o polowe (zawsze troche wagi ubyło), ni hu hu nie potrafie tym rzucac (no w kazdym razie jezcze bardziej nie potrafie niz softem :) ). Lotka leci na ryj wbija sie pod katem 20 stopni do tarczy, punkty to jeszcze, ale dable nie istnieją...
 
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 7:20 am   

krycha23 napisał/a:
Round Nose.Wiem,ze to kwestia gustu,ale podejrzewam,ze z nimi jest wiecej problemow anizeli korzysci.

Konkretnie jakie problemy masz na myśli? Chodzi o niekomfortowe dokręcanie?

W sumie to samo można powiedzieć o plastikowych (ale słynnych przecież) grotach EVO. Też zabawa z ich dokręcaniem (z powodu ich budowy) do najfajniejszych nie należy.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 7:23 am   

CYBERNAUTA napisał/a:
[Konkretnie jakie problemy masz na myśli? Chodzi o niekomfortowe dokręcanie?


a tam dokręcanie... Chodzi o to, ze przedłuzaja barelke o pół centymetra i dodają 2,5 gramowy cieżarek na jedym jej końcu...
 
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 11:38 am   

Lestat napisał/a:
A nie sądzisz ze jesli przy dokrecanych grotach przejscie zajmuje Ci 2-3 dni to przy zblizonych gabarytowa dwu zestawach lotek zajmowalo by moze kilka godzin?

Nie mam pojecia.Raczej zajmie mi to wiecej czasu.Uzywam takich grotow:
http://www.dartsandpool.c...ProductCode=301
Po obcieciu tego co wystaje,aby moc je wkrecic jest calkiem dobrze.Jeden grot wazy mniej niz 2g,a co najwazniejsze sa male,wrazie czego mozna wymienic wklady/ostrza i mam lotki z wlasciwosciami "spin".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group