DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
3 eliminacja Mistrzostw Województwa Łódzkiego
Autor Wiadomość
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Nie Lis 23, 2003 11:48 pm   3 eliminacja Mistrzostw Województwa Łódzkiego

Właściwie to ja nie mam czego pisać za bardzo, trzy wygrane z lewej to i tak duuuży sukces przy moim stanie (chory,... chory), za to się cieszę bardzo, że znowu se Dagmara wygrała. Nawet Lestat coś pograł choć miał nie pograć, a jak się skończyło to i tak nie wiem :wink:
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Pon Lis 24, 2003 12:31 am   

U mnie chyba nie tak źle , choć zawsze czuje się niedosyt zajmując 5-6
miejsce , co śmieszniejsze dzień wcześniej w Koninie zająłem dokładnie to samo miejsce . Oby w Kędzierzynie było podobnie albo lepiej :lol: .
Gradki dla wygranych ( choć nie znam końcowych wyników ).

MTMats
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 24, 2003 2:33 pm   Komunikat oraganizacyjny

Przekazuję:
2 zawodników zostało zdyskwalifikowanych.
Grzegorz Wójcik - brak licencji, która jest obowiązkowa w tej edycjii MWŁ.
Marek Piaskowski - za wprowadzenie w błąd oraganizatorów (płacił wpisowe za wszystkich zawodników z Łowicza i na pytanie czy wszyscy mają licencje odpowiedział, że tak).
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Pon Lis 24, 2003 4:29 pm   

Cóż, wiem że Lestat tylko przekazuje, więc mi niech tu się nikt nie wydziera na brata !!

Swoją drogą, patrząc na to wszystko z boku - Grzesiu - trudno, licencję faktycznie mieć trzeba, ale podejrzewam że Piasek płacąc za licencję nie musiał być tego świadom :roll:

Brawa dla Irka - doczłapał się z lewej :wink:
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Pon Lis 24, 2003 11:36 pm   

Wiem , wiem Lestat spoko .
Zacznę może od tego , wiem że nie zawsze zawodnicy i to nie tylko z Łowicza do końca nie zachowują fasonu i nie raz przesadzają z trunkami .
Powiem tak specyfika tego sportu i miejsca w jakich rozgrywane są zawody dopuszczają do picia trunków i co za tym idzie możliwości takich sytuacji.
Ale nie o tym chciałem napisać .
Oczywiście zgadzam się z Leszkiem i potwierdzam w 100 % Piasek na pewno nie znał regulaminu i nie miał pojęcia że nie można wpisać zawodnika bez licencji . Oświadczam że żadne pytanie o licencje nie padło i jest to kłamstwo , pieniądze na wpisowe zostały przyjęte i to wszystko . Najlepszym dowodem jest fakt , iż dzień po turnieju ( czyli dzisiaj )został wykonany do mnie osobiście telefon z pytaniem czy G.Wójcik posiada licencję PZD czy też nie.
Obowiązkiem organizatora było nie dopuszczenie zawodnika do zawodów w momencie braku licencji . A swoją drogą ciekaw jestem co by się stało gdyby ten zawodnik wygrał turniej . Pewnie cały turniej by anulowano .
Kogo wtedy byłaby wina .
Ale jak już wcześniej napisałem takie pytanie nie padło .
Zganianie na bogu ducha winnego zawodnika ( który wpłacał wpisowe za wszystkich zawodników )własnej : odpowiedzialności jako organizatora i dyskwalifikowanie go jest po prostu wstrętne i potwerdza tylko w jakim poważaniu tenże operwator ma wszystkich grających w Darta zawodników .( bo mogło się to zdażyć każdemu )

Osobiście uważam że jest to wykorzystanie sytuacji i riposta za nieudaną interwencję w stosunku do Jacka L . Moim zdaniem zupełnie nie udaną i od razu skrytykowaną przez grających .
Po pierwsze tylko sędzia główny ma prawo do udzielania ostrzeżeń , a z tego co wiem sędzią była Anna Staniszewska a nie Jarosław Staniszewski .
A jeśli już dostał takie upoważnienie od sędziego głównego i pomagał w sędziowaniu tej imprezy nie powinien sam brać w niej udziału jako zawodnik tak chyba jest w przepisach , ciekawe kto jego w takim przypadku powinien zdyskwalifikować .
Po drugie udzielenie ostrzeżenia powinno być osobiste przy zawodniku , a nie wydzieranie się przez całą salę i mimo wszystko absorbowanie swoim zachowaniem innych grających .
Po trzecie i to chyba najważniejsze , zawsze w momencie kiedy to zawodnicy nie mogli dojść do porozumienia wkraczał sędzie , ale zgłoszenie takie nie miało miejsca .
Przykra sprawa ale co najgorsze załatwiona w taki sposób .
A co do Grześka . Takie są reguły gry w tym sezonie , i wynik Grześka nie powinien być brany pod uwagę .Ale że jest to ewidentny błąd organizatora który to dopuścił do gry zawodnika bez licencji , wpisowe powinno być zwrócone .
Ale żeby jeszcze karać za to osoby inne niż te które tak naprawde są za to odpowiedzialne po prostu żenada .Jeszcze raz pytam kto by był winien gdyby wygrał ten turniej Grzesiek .
Coś mi się zdaje że następny temat będzie pt"Kto jeszcze oprócz PZD zniechęca do grania w Darta ".
To chyba na tyle .

Pozdarwiam Dociekliwy MTMats
Ostatnio zmieniony przez MTMats Śro Lis 26, 2003 9:39 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 24, 2003 11:58 pm   

Wedlug mnie powinna byc mozliwosc odwolania od decyzji, no wlasnie czyjej ?? Lestat napisal ze zostali zdyskwalifikowani, ale nie napisal przez kogo. Jezeli chodzi o Grześka to sprawa raczej jasna, nie ma licencji i tu nie ma co sie odwolywac, natomiast jezeli chodzi o Piaska, powinna byc mozliowosc odwolania. Ale to zostawiam samemu zainteresowanemu, badz Jego przedstawicielowi.
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 12:27 am   

Tu naprawdę nie chodzi tak naprawdę o jakiekolwiek odwołanie się od decyzji , fakt nie wiadomo czyjej , tylko o podanie prawdy i ukaranie naprawdę winnych zaistniałej sytuacji i to wszystko.
A fakt podawania kłamstw do publicznej wiadomości pozostawiam bez komentarza.

MTMats
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 9:37 am   

MTMats napisał/a:
Oczywiście zgadzam się z Leszkiem i potwierdzam w 100 % Piasek na pewno nie znał regulaminu i nie miał pojęcia że nie można wpisać zawodnika bez licencji.


Jesli zawodnik występuje w turnieju rangi okregowej i rangi Mistrzostw Województwa to regulamin powinien znać, a jak nie zna to go to w niczym nie tłumaczy.

MTMats napisał/a:

Oświadczam że żadne pytanie o licencje nie padło i jest to kłamstwo , pieniądze na wpisowe zostały przyjęte i to wszystko.


Oswiadczasz tak dlatego, ze Piasek tak Ci powiedział? Bo jeśli tak, to równie dorze mozna twierdzic, ze Pasek kłamie, a nie Stanik. Nie wiem jak jest, wskazuje tylko na rownowaznosc stwierdzen.

MTMats napisał/a:

Najleprzym dowodem jest fakt , iż dzień po turnieju ( czyli dzisiaj )został wykonany do mnie osobiście telefon z pytaniem czy G.Wójcik posiada licencję PZD czy też nie.


To akurat jest absolutnie zaden dowod. Jarek w niedziele dowiedzial sie ze Grzegorz ma licencje, wczoraj, w poniedzialek nie znalazl potwierdzenia tego w papierach i zadzwonil do Ciebie zeby sie upewnic jak jest. Jego telefon do Ciebie nie jest zadnym dowodem...

MTMats napisał/a:

Obowiązkiem organizatora było nie dopuszczenie zawodnika do zawodów w momencie braku licencji.


Tylko jakos sie musi dowiedziec, ze tej licencji zawodnik nie ma, nie? A czy uczciwe jest zgłaszanie do turnieju zawodnika bez licencji?

MTMats napisał/a:

A swoją drogą ciekaw jestem co by się stało gdyby ten zawodnik wygrał turniej . Pewnie cały turniej by anulowano . Kogo wtedy byłaby wina?


Pewnie by nie ptrzyznano punktow za pierwsze miejsce. Wina oczywiscie zawodnika.

MTMats napisał/a:

Ale jak już wcześniej napisałem takie pytanie nie padło .


Tak twierdzicie Wy, Stanik twierdzi inaczej. Teraz kazdy ma se wybrac komu wierzyc...

MTMats napisał/a:

Zganianie na bogu ducha winnego zawodnika ( który wpłacał wpisowe za wszystkich zawodników )własnej : odpowiedzialności jako organizatora i dyskwalifikowanie go jest po prostu wstrętne i potwerdza tylko w jakim poważaniu tenże operwator ma wszystkich grających w Darta zawodników .( bo mogło się to zdażyć każdemu )


To w koncu mogło sie zdarzyc kazdemu, czy pytanie o licencje nie padło? Bo jak nie padlo, to Piasek winny nie jest niczemu, a jak padło to mógł wydusić z siebie "nie wiem" chociaż

MTMats napisał/a:

Osobiście uważam że jest to wykorzystanie sytuacji i riposta za nieudaną interwencję w stosunku do Jacka L . Moim zdaniem zupełnie nie udaną i od razu skrytykowaną przez grających .


Jesli nie udana to czemu Jacek sie uspokoił?

MTMats napisał/a:

Po pierwsze tylko sędzia główny ma prawo do udzielania ostrzeżeń , a z tego co wiem sędzią była Anna Staniszewska a nie Jarosław Staniszewski .


Badz powazny, wyobrazasz sobie Anke, albo inna dziewczyne upominajaca najebanego Lebiode?

MTMats napisał/a:

A jeśli już dostał takie upoważnienie od sędziego głównego i pomagał w sędziowaniu tej imprezy nie powinien sam brać w niej udziału jako zawodnik tak chyba jest w przepisach , ciekawe kto jego w takim przypadku powinien zdyskwalifikować .


Chyba tak nie jest w przepisach....

MTMats napisał/a:

Po drugie udzielenie ostrzeżenia powinno być osobiste przy zawodniku , a nie wydzieranie się przez całą salę i mimo wszystko absorbowanie swoim zachowaniem innych grających .


Pierwsze ostrzezenie Jacek dostał po cichu, nie podzialało. Fakt ze Jarek nie powinien tak sie drzec za drugim razem...

MTMats napisał/a:

Po trzecie i to chyba najważniejsze , zawsze w momencie kiedy to zawodnicy nie mogli dojść do porozumienia wkraczał sędzie , ale zgłoszenie takie nie miało miejsca.


Nie chodziło o sytuacje przy tarczy, tylko o zachowanie Jacka.

MTMats napisał/a:

A co do Grześka . Takie są reguły gry w tym sezonie , i wynik Grześka nie powinien być brany pod uwagę .Ale że jest to ewidentny błąd organizatora który to dopuścił do gry zawodnika bez licencji , wpisowe powinno być zwrócone.


Zartujesz z tym wpisowym, prawda?

MTMats napisał/a:

Ale żeby jeszcze karać za to osoby inne niż te które tak naprawde są za to odpowiedzialne po prostu żenada.


Mozna sie spierac, ja bym Piaska nie ukrał, ale Stanik to zrobił, miał prawo...

MTMats napisał/a:

Jeszcze raz pytam kto by był winien gdyby wygrał ten turniej Grzesiek .


Grzesiek. I jego koledzy, ktorzy wiedzac, ze bez licencji grac nie mozna zapisali go na turniej.

MTMats napisał/a:

Coś mi się zdaje że następny temat będzie pt"Kto jeszcze oprucz PZD zniechęca do grania w Darta ".



Maciek, spójrze teraz obiektywnie na ekipe z Łowicza:
Jacek Lebioda - wiecznie na turniejach najebany, marudzący, wstawiający jakies dretwe teksty, w niedziele także mojej narzeczonej.
Artur Siekierski - owszem spokojny, ale tez ledwie pod tarcza stojacy i spiacy miedzy meczami z łbem na stole
Mietek Różycki - wyzywający na całą salę Staniszewskiego od ch[...]ów podczas gdy on gra mecz
Grzesiek Wójcik - bez licencji usiłujący zagrać w okregówce

Ciebie takie postawy nie zniechecaja do gry w darta? Bo mnie niestety tak....
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 4:22 pm   

Napisałeś :
"Jesli zawodnik występuje w turnieju rangi okregowej i rangi Mistrzostw Województwa to regulamin powinien znać, a jak nie zna to go to w niczym nie tłumaczy."

Czyli jeśli nie zna regulaminu a ma licencję , to ma zajebistego farta że może w ogóle grać , bo nikt go nie skotroluje ze znajomości tegoż regulaminu .Piotrek bez przesady , grających jest parudziesięciu a organizator jeden i to on powinien zagwarantować prawidłowy przebieg imprezy łącznie z zapisywaniem zawodników .

Napisałeś :
"Oswiadczasz tak dlatego, ze Piasek tak Ci powiedział? Bo jeśli tak, to równie dorze mozna twierdzic, ze Pasek kłamie, a nie Stanik. Nie wiem jak jest, wskazuje tylko na rownowaznosc stwierdzen."

Było jak powiedział Piasek . Ale oczywiście obie strony
mogą powołać świadków , rzeczoznawców i cały ten cyrk związany z przewodem sądowym .
I tak naprawdę jest tylko jedna rzecz , którą ja osobiście muszę uwzględnić jako najważniejszą i wiarygodną.
Dla mnie słowo akurat tego konkretnego operatora nie ma żadnej wartości
ponieważ w przeszłości już parokrotnie to udowodnił że jego postawa i przekręcanie faktów jest rzeczą normalną ,i chyba wiesz jakie przykłady mam na myśli .

Napisałeś :
To akurat jest absolutnie zaden dowod. Jarek w niedziele dowiedzial sie ze Grzegorz ma licencje, wczoraj, w poniedzialek nie znalazl potwierdzenia tego w papierach i zadzwonil do Ciebie zeby sie upewnic jak jest. Jego telefon do Ciebie nie jest zadnym dowodem...

Nawet jeśli tak , i dalej brniemy w niewiedzy kto kłamie a kto nie , to jest to idealny przykład na brak jakiegokolwiek przygotowania ze strony organizatora do tak dużej i ważnej imprezy . A po za tym dlaczego nie spytał mnie od razu przecież byłem na miejscu . Po prostu nikomu nie przyszło na myśl aby pytać o licencję .

Napisałeś :
"Tylko jakos sie musi dowiedziec, ze tej licencji zawodnik nie ma, nie?"

A ilu jest grających w Woj.Łódzkim i kto zbiera licencje od zawodników .
Myślę że taka lista nie zajeła by więcej niż kartkę A4,którą można mieć przy sobie .


Napisałeś odnośnie hipotetycznej wygranej Grześka :
"Pewnie by nie ptrzyznano punktow za pierwsze miejsce. Wina oczywiscie zawodnika."

A ja odpowiem Ci tak : pewnie PZD nie zakwalifikował by całej imprezy do punktacji RaDaR , a dlaczego bo każdy gracz który przegrałby z Grześkiem mógłby zgłosić swoje pretensje do PZD i musiały by być uwzględnione (tak mi się wydaje ).
Odpowiedzialność jest po stronie organizatora że dopuścił zawodnika bez licencji .Przecież nie zawodnicy wymyślili przepis o licencjach tylko PZD ,
a jako przedstawiciel w okręgu operator jest ich reprezentantem i powinien na bieżąco je kontrolować.

Napisałeś :
"Tak twierdzicie Wy, Stanik twierdzi inaczej. Teraz kazdy ma se wybrac komu wierzyc..."

Zawsze byłem zdania że prawda obroni się sama . Niech więc każdy wybiera wedle swego sumienia .

Napisałeś :
"To w koncu mogło sie zdarzyc kazdemu, czy pytanie o licencje nie padło? Bo jak nie padlo, to Piasek winny nie jest niczemu, a jak padło to mógł wydusić z siebie "nie wiem" chociaż "

Oczywiście że tak , gdyby żeczywiście ktoś spytał o licencję .
Ale nikt nie spytał . I nawet gdyby komuś zświtała taka myśl wystarczyło
spytać mnie i wtedy osobiście skreślił bym Grześka z listy startujących .

Napisałeś odnośnie interwencji :

"Jesli nie udana to czemu Jacek sie uspokoił?"
"Pierwsze ostrzezenie Jacek dostał po cichu, nie podzialało. Fakt ze Jarek nie powinien tak sie drzec za drugim razem..."
Osobiście nie wiedziałem o pierwszym ostrzeżeniu .A jeśli się uspokoił , to chyba znaczy że zastosował się do uwag .
Nie udana bo w stosunku do innych graczy absorbując ich swym zachowaniem zakłucił przebieg gier .

Napisałeś :
"Bądz powazny, wyobrazasz sobie Anke, albo inna dziewczyne upominajaca najebanego Lebiode?"
Jeli był najebany jak piszesz , to dlaczego zastosował się do ostrzeżenia
i mógł grać dalej .
A co do Ani oczywiście nie wyobrażam sobie takiej sytuacji , dla tego najwidoczniej zrobił to za jej prośbą (bo innej możliwości nie widzę )organizator czyli jej mąż .
A co do sędziów może infofmacja kto ma uprawnienia do sędziowania
mogłaby pojawić się na stronie PZD , ale to tak na marginesie .

Napisałeś :
"Zartujesz z tym wpisowym, prawda?"
Nie , nie żarutję . Pomyśl , nikt nie pyta o licencję , i wśród 50 grających jest 20 osób bez licencji nie mających pojęcia o tym przepisie , które to 20 osób po turnieju dyskwalifikuje się .
Przecież to w tym momencie zwykłe wyłudzenie .
Zakładając że jest to wina organizatora , należy się zwrot wpisowego .

Napisałeś bardzo pewnie zresztą odnośnie winy przy zapisie :
"Grzesiek. I jego koledzy, ktorzy wiedzac, ze bez licencji grac nie mozna zapisali go na turniej."

Nie wiedzieli i nie mieli pojęcia o tym durnym przepisie jak i o całym regulaminie . Ale gdyby nawet ktoś chciał specjalnie wprowadzić w błąd organizatora to jest on odpowiedzialny za sprawdzenie delikwenta i niedopuszczenie go do zawodów .

Napisałeś odnośnie ludzi z Łowicza :
"Maciek, spójrze teraz obiektywnie na ekipe z Łowicza"
Obiektywnie patrząc jakoś nie widzę w Twiom zestawie nazwiska Marek Piaskowski a o jego dyskfalifikacji piszemy tak naprawdę .
Różne zachowania mają upodobania wśród różnych ludzi i to tylko ich wybór sprawia czy akceptujemy czy też nie ich towarzystwo .
Fakt iż należy mieć umiar w piciu nie podlega żadnej dyskusji .
Myślę sobie jednak że jest i to znaczna grupa ludzi którym takie zachowanie nie przeszkadza tak bardzo jak Tobie , powiem więcej są tacy którym to odpowiada , najlepszym przykładem była wypowiedz graczy z GENKO z którymi graliśmy przed zawodami mecz ligowy , cytuję :
"najbardziej zajebista ekipa w lidze" i co Ty na to.

Pozdraiam MTMats.

PS.A swoją drogą bardzo mi się podobają nasze słowne szachy Piotrze :wink: . Może by spróbować i w innych tematach .
Ostatnio zmieniony przez MTMats Śro Lis 26, 2003 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 6:00 pm   

MTMats napisał/a:
Myślę sobie jednak że jest i to znaczna grupa ludzi którym takie zachowanie nie przeszkadza tak bardzo jak Tobie , powiem więcej są tacy którym to odpowiada

I miedzy innymi o tym Leszek pisze w watku UPADEK OBYCZAJÓW.
Wiesz mnie samo to, ze ktos jest pijany i gra w turnieju w ogole nie przeszkadza, ale jak zaczyna wygadywac jakies glupoty, czesto obrazliwe i absorbuje swoja postawa przy tarczy innych grajacych, to juz nie jest takie fajne.

MTMats napisał/a:
najleprzym przykładem była wypowiedz graczy z GENKO z którymi graliśmy przed zawodami mecz ligowy , cytuję :
"najbardziej zajebista ekipa w lidze" i co Ty na to.

Tylko czy zawodnicy z GENKO byli nazywani ch[...]ami, a ich kobiety oceniane w sposob taki ile to trzebaby im zaplacic ?
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2003 6:05 pm   

No, wreszcie na forum pojawiła się jakaś sensowna dyskusja. Szkoda tylko, że dotyczy przykrego incydentu. Rację ma częściowo Lestat, częsiowo Maciek... trudno powiedzieć, kto więcej... oczywiście zależy od punktu widzenia, ale staram się patrzeć obiektywnie i ciężko jest przychylić się do którejś ze stron. Nie mniej uważam za błąd organizatora zdyskwalifikowanie Marka Piaskowskiego. Jeszcze jedno... wiem, że nie piszemy tu felietonów do Polityki, ale postarajcie się Panowie i Panie (tutaj do absolutnie wszystkich ta uwaga) popracować momentami nad polszczyzną. Pełne i pozbawione błędów wypowiedzi też w pewnym stopniu świadczą o szacunku jakim darzymy współforumowiczów :wink:
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 26, 2003 9:42 am   

Żeby już nie rozrzedzać dyskusji tylko kilka wątków:

MTMats napisał/a:
Napisałeś :
"Tylko jakos sie musi dowiedziec, ze tej licencji zawodnik nie ma, nie?"

A ilu jest grających w Woj.Łódzkim i kto zbiera licencje od zawodników .
Myślę że taka lista nie zajeła by więcej niż kartkę A4,którą można mieć przy sobie.


A co z przypadkiem jeśli Grzesiek opłaciłby licencje na turnieju OKREGOWYM SPECJALNYM, na którym byliście dzień wcześniej? Żadna kartka by nie pomogła....

MTMats napisał/a:

Napisałeś :
"Zartujesz z tym wpisowym, prawda?"
Nie , nie żarutję . Pomyśl , nikt nie pyta o licencję , i wśród 50 grających jest 20 osób bez licencji nie mających pojęcia o tym przepisie , które to 20 osób po turnieju dyskwalifikuje się .Przecież to w tym momencie zwykłe wyłudzenie . Zakładając że jest to wina organizatora , należy się zwrot wpisowego.


Zawodnik decydujący się na udział w turnieju akceptuje jego regulamin. Nawet jak nie ma o nim pojecia. Regulamin mówi o wpisowym i ze trzeba mieć licencje żeby grac. Zawodnik nie posiadajacy licencji i wplacajacy wpisowe z gory godzi się na wykluczenie z turnieju lub dyskwalifikacje. I Maciek, nie dyskutujmy o tym, bo kazdy prawnik i sąd na swiecie przyznałby mi racje. Co innego sprawa z Piaskiem, tu mozna oczywiscie polemizowac co do jego wpisowego...

MTMats napisał/a:

Nie wiedzieli i nie mieli pojęcia o tym durnym przepisie jak i o całym regulaminie.


I tu mam pretensje do Ciebie osobiście. Bo Ty MUSIAŁES wiedziec, mogles zapomniec ale wiedziec musiales. Nawet jak nie czytales regulaminu, to Jarek mowil o tym wszystkim przed pierwszym turniejem MWŁ, a i dyskusja na temat tego kolejnego durnego przepisu przez PZD wymyslonego byla, nie mogłes nie wiedziec...

MTMats napisał/a:

Ale gdyby nawet ktoś chciał specjalnie wprowadzić w błąd organizatora to jest on odpowiedzialny za sprawdzenie delikwenta i niedopuszczenie go do zawodów.


No tak, troche na zasadzie cokolwiek się stanie, winny jest Staniszewski....

MTMats napisał/a:

Powiem więcej są tacy którym to odpowiada , najleprzym przykładem była wypowiedz graczy z GENKO z którymi graliśmy przed zawodami mecz ligowy , cytuję :
"najbardziej zajebista ekipa w lidze" i co Ty na to.


Wybacz, ale z całym szacunkiem dla chłopaków z Genko, to nie są oni dla mnie autorytetem ani pod wzgledem darta (przynajmniej na razie), ani zachowań towarzyskich, może im imponuje ilość wódki wypita na głowę podczas meczu, nie wiem, mnie - nie.

MTMats napisał/a:

PS.A swoją drogą bardzo mi się podobają nasze słowne szachy Piotrze :wink: . Może by spróbować i w innych tematach .


Nie nie, :mrgreen: tego nie da się na siłę, temat sam musi wypłynąć.

PS. Widzę zaniepokojenie u niektórych tą dyskusją. Uspokajam, nie pierwszy raz tak z Maćkiem się przepychamy broniąc nie tyle swoich poglądów (trochę też oczywiście) co dwóch różnych stron konfliktu. Nie pójdziemy na noże :)
 
 
 
Emila 



Drużyna: Rokita
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Paź 2003
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 26, 2003 9:45 am   

Ojojoj, ale sie narobilo.

Nie podobalo mi sie zachowanie Jacka. Nie odzywalam sie w trakcie turnieju, bo osobiscie mnie to nie dotyczy (nie musialam z nim grac), ale gralam nie raz z osobami nietrzezwymi i wierzcie mi, ze nie jest to przyjemne. Jesli chodzi o Jarka to uwazam, ze nie zrobil nic strasznego upominajac na glos zawodnika. Nie pierwszy raz ktos komus zwrocil uwage i nigdy nie bylo takich problemow.

Ludzie, grajcie i bawcie sie tym. Odstawcie nerwy na bok. :D
 
 
 
MTMats 



Drużyna: ŁKD "LEG"
Wiek: 56
Dołączył: 05 Paź 2003
Posty: 308
Skąd: Sunsvall
Wysłany: Śro Lis 26, 2003 11:58 am   

Gwoli wyjaśnienia Lestat :

Napisałeś :
"A co z przypadkiem jeśli Grzesiek opłaciłby licencje na turnieju OKREGOWYM SPECJALNYM, na którym byliście dzień wcześniej? Żadna kartka by nie pomogła...."

Na turnieju w Koninie byłem z Sylwkiem Grzanką i nikim więcej . Z kąd masz inne wiadomości nie wiem .
A nawet gdyby tam był to każdy ale to każdy był pytany o licencję . A w Łodzi takie pytanie nie padło ,
sam przekazałeś :
"Marek Piaskowski - za wprowadzenie w błąd oraganizatorów (płacił wpisowe za wszystkich zawodników z Łowicza i na pytanie czy wszyscy mają licencje odpowiedział, że tak)."

To najbardziej mnie ruszyło bo dodatkowo było pretekstem do dyskfalifikacji niczemu niewinnego zawodnika. I o to mi najbardziej w tym wszystkim chodzi braku odpowiedzialności i przyznaniu się do błędu przez
operatora.

Napisałeś :
"Zawodnik decydujący się na udział w turnieju akceptuje jego regulamin. Nawet jak nie ma o nim pojecia."

No widzisz i w tej kwesti dochodzimy do porozumienia .
Jeśli nie miał pojęcia o regulaminie i o tym co w nim jest napisane nie mógł zrobić tego świadomie , i faktycznie nie zrobił .
OK zgadzam się z tym że wpłacając akceptuje regulamin , ale przed tym
ktoś te pieniądze przyjmuje i to wbrew przepisom bo przyjąć ich nie powinien . I od tego momentu trzeba zacząć .I Piotrze, nie dyskutujmy o tym, bo kazdy prawnik i sąd na swiecie przyznałby mi racje. :wink:
A tak jeszcze na marginesie ciekaw jestem czy choć jeden egzemplarz
regulaminu był do wglądu na zawodach dla nie uświadomionych zawodników.

Napisałeś :
"Co innego sprawa z Piaskiem, tu mozna oczywiscie polemizowac co do jego wpisowego..."
Patrz a o tym nie pomyślałem :)

Napisałeś :
"I tu mam pretensje do Ciebie osobiście. Bo Ty MUSIAŁES wiedziec, mogles zapomniec ale wiedziec musiales."
Oczywiście że wiedziałem o tym przepisie i moje wytłumaczenie że o tym zapomniałem (co miało miejsce) niczego z mojej strony nie usprawiedliwia , choć i mnie można było spytać o licencje . Powiem więcej z uwagi na to iż mecz z GENKO przedłużał się sam telefonicznie po raz pierwszy podałem nazwiska zawodników z Łowicza , wszystkich uwzględniając Grześka i zapominając o przepisie .
Więc może zamiast Piaska powinien mnie zdyskwalifikować .

Napisałeś :
"No tak, troche na zasadzie cokolwiek się stanie, winny jest Staniszewski...."
Jeśli jeszcze nie zauważyłeś to się trochę dziwie bo większość jakichkolwiek problemów z turniejami , nagrodami , zawodnikami kojarzy mi się z nazwiskiem tego operatora .
Dlaczego inni operatorzy nie mają tylu problemów !! !
To pytanie pozostawiam bardzo szeroko otwarte do dyskusji .

Co do GENKO czy innych ludzi tego pokroju których jak doskonale wiesz jest znaczna większość wśród graczy. Oczywiście żadnym autorytetem nie muszą być dla nikogo(i nie wątpię że też nie dla Ciebie), ale tego pokroju ludzie też grają w lotki.Mógłbym pewnie wymieniać jeszcze parenaście lub nawet paredziesiąt nazwisk "tego" jak ty to określiłeś pokroju , ale wydaje mi się że my "osoby nie pijące" zaliczamy się w tym gronie do mniejszości . Zważ na to

I na koniec :
Napisałeś :
"Widzę zaniepokojenie u niektórych tą dyskusją. Uspokajam, nie pierwszy raz tak z Maćkiem się przepychamy broniąc nie tyle swoich poglądów (trochę też oczywiście) co dwóch różnych stron konfliktu.

Nie wiem czym spowodowane jest to iż stajesz w obronie operatora który na temat zawodników wypowiał się bardzo negatywnie i obrażliwie i chyba sam wiesz jak . Nawet osobiście do twojego brata . Masz swoje powody OK , ale najzwyczajniej w świecie się dziwię.

A co do innych tematów. Oczywiście luzik .
Tylko nie wiem po co modelarze marnują tyle czasu przy jakimś tam samolociku . :lol: :wink: :lol:
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lis 26, 2003 12:11 pm   

Nie czepiajcie sie każdego zdania po to tylko żeby się przyczepić

MTMats napisał/a:
Napisałeś :
"A co z przypadkiem jeśli Grzesiek opłaciłby licencje na turnieju OKREGOWYM SPECJALNYM, na którym byliście dzień wcześniej? Żadna kartka by nie pomogła...."

Na turnieju w Koninie byłem z Sylwkiem Grzanką i nikim więcej . Z kąd masz inne wiadomości nie wiem .


Lestat nigdzie nie napisał, że Grzesiek tam był. A gdybyś zapłacił za Grześka, wiedząc że następnego dnia zagra w okręgówce (chyba przy załatwianiu licencji obecność osobista nie jest obowiązkowa)? Też tak mogło być :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group