DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Laro & Pro100
Autor Wiadomość
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:25 pm   

juz pisałem o nich w innym temacie

Sa trwalsze od wszystkich 100 w koncu to 150 wiec samo z siebie wynika, ale kupuje je dlatego bo sa sztywne i swietnie kat trzymaja porownywalnie z FAT
Zgrzane z 3 wartsw cos jakby 3x50
zauwazyłem zadrukowane (solid) sa mniej trwałe od przezroczystych (transparent) choc niby to samo
Przyczyny prawdopodobne to roznica parti, lub ze przezroczyste maja nadrukowana warstwe z wierzchu sciera sie lekko, zadrukowane maja trwalszy nadruk mozliwe ze przy zgrzewaniu musza działac mniejsza temperatura aby nie zniszczyc druku albo sam proces drukowania osłabia zgrzewy. Np był przypadek ze sigma ze stromem tak rozciała pioro ze zrobił sie tunel ( od gory pioro nie pusciało) a lotka przeszła przez łopatke na wylot wzdłuz. Moze foto znajde to wrzuce.
nie jest to jakas rewelacja ale sa jak jabole tanie i dobre Rhino wychodza duzo drozej
o sklepie tez pisałem gdzies w temacie o sklepach online

np tutaj McCoy i FAT obie po dłuzszym przebiegu jest na nich protektor i uzywam unopaka wiec sa dobrze chronione ale mimo wszystko czasem złape za piora z tarczy i zgniote a konce sie nie smigla. Widac rozwarstwienie na McCoyu ale teoretycznie dalej jest prosty



a wracajac do pro100 to prawie wszystkie firmy w JP albo uzywaja L-flights albo pro100. np Monster (taki unicorn w JP najwieksza firma) i na stronie u nich sa normalnie piora Targeta i Target tutaj jest OEMem dla japoncow
http://www.monster-darts.jp/flight.html
mam tez w domu tego troche i nawet te na ktorych nie ma loga ani infa ze to Target to na 100% sa to pro100 i wsjo za jedyne 300Y (10zł!)
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 10:50 pm   

kowal napisał/a:
mam tez w domu tego troche i nawet te na ktorych nie ma loga ani infa ze to Target to na 100% sa to pro100 i wsjo za jedyne 300Y (10zł!)

Tyle kompletow czy jeden?

Wracajac do Pro100,to prosze przeczytac najswiezsza opinie klienta :
'Bardzo dobre. Jak narazie codzienna gra po 4-5 godz i po 2 msc. nic się z nimi nie dzieje. Nie rozwarstwiają się ani nie wyginają. Za każdym razem codziennie wkładane do paka i wyjmowane, fantastyczne - polecam'
Sa rozne opinie na temat tych piorek,ale nie zgodze sie, ze sa slabej jakosci.
Kiedys przez dlugi okres czasu uzywalem Amazon szerokich, a te mozna porownac wlasnie do Pro100.
Target wlasnie cos majstruje z Azjatami :
http://www.target-darts.c...aspx?newsid=229
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 11:12 pm   

Przeciez nikt nie pisze ze sa słabej jakosci
ale nie sa highendowe za jakie usiłuja uchodzic
Za bardzo sobie bierzesz opinie do serca przeciez nie ty to produkujesz ani kontrolerem jakosci nie jestes w Targecie

tzn w JP tyle kosztuje 1 komplet:P 3 piorka :mrgreen:
czyli za pro100 co u nas sa po 3-4zł tam trzeba dac 10zł
tam dart jest potwornie drogi...
lotki zaczynaja sie od ponad 10.000yen czyli z 350zl startuja
Monster klepie to w tej samej fabryce co Target
Target ma odzielne serie wypuszczone na japonie i nie mam namysli Trimutri tegorocznej to sie zaczeło duzo wczesniej, zupełnie inne lotki ktorych nie ma w oficjalnym katalogu euro/UK ani nie kupi sie ich nigdzie poza Japonia. I tez maja takie chore ceny na poziomie 10.000Y. Tegoroczna seria Girplay z 2011 to sa prawdopodobnie serie na japonie z wczesniejszych lat co widac po designie.

całosc ze zdjecia dostałem za darmo od pewnego "dobrego" człowieka - ostatnio mi sie darza okazje:)

BA! z azjatmi to oni kombinuja lepiej niz unicorn:P fabryka w chinach:P i juz ich chinole robia w balona na nocna zmiane.
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 11:29 pm   

kowal napisał/a:
Przeciez nikt nie pisze ze sa słabej jakosci
ale nie sa highendowe za jakie usiłuja uchodzic

Zgadzam sie. Nie sa najlepsze.

kowal napisał/a:

Za bardzo sobie bierzesz opinie do serca przeciez nie ty to produkujesz ani kontrolerem jakosci nie jestes w Targecie.

Z pierwsza czescia sie nie zgodze. Potrzebowalem opini innych osob bo mam zamiar puscic klientowi linka na ten watek.
Z druga czescia sie kompletnie zgadzam. Jakosc produktow nie ode mnie zalezy.Niemniej chcialbym oferowac ciekawy i godny plecenia sprzecior .
 
 
Warloard 



Drużyna: D'Artagnan Gotyk
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: soft:Eric Bristow 16g steel:Ted Hankey 14g
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 574
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 11:45 pm   

krycha ale o co ten klient sie doczepil?czego sie spodzielwal ze te piora sa niezniszczalne? :D
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:06 am   

Przeciez koles nie kupił 100 sztuk tylko pewnie 1-3komplety
Nie podejda mu kupi inne - proste

Dla mnie to klient powinien teraz zrozumiec ze trwałosc zalezy od wielu czynnikow a nie tylko do jakosci wykonania i obietnic producenta
- poziomu gracza im grasz lepiej tym szybciej rozwalasz sprzet
- softa czy steela
- zwykłego szczescia czy pecha
- ciezaru lotki i siły rzutu, sory ale ja nie widze shafta co przezyje robinhooda od 26 steelowej, troche lepiej jest z przekładanymi ale to wynika z ich budowy a nie materiału. Jak napisałem Laro kupuje bo mi sie podobaja, peknie - pech wymieniam i tyle.
Jak to opinia kolesia ktoremu pekł laro na gwincie to sam sobie jest winien :brawo: bo nie gra sie na betonie! Pod tarcza ma lezec cos - mata pianka albo choc dywan! Grot tak mozna skrzuszyc a do dopiero shafta złamac.

Daj mu namiar na najtansze nylony shafty i longlify mozna na tym poleciec kilka dobrych tygodni a nawet miesiecy niskim kosztem ale cos za cos, bedzie miał miekie piora i paskudne shafty :mrgreen:
 
 
andkrol 


Tarcza: WINMAU Blade 4
Lotki: WINMAU 25g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:18 am   

kowal napisał/a:
- zwykłego szczescia

Po pół godziny dziennie przez ostatni miesiąc używam tych piórek i jestem zaskoczony ich wyglądem. Prawie nie maja oznak zużycia. Do tego lotki ostre 23g i brak protektorów.
 
 
 
Warloard 



Drużyna: D'Artagnan Gotyk
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: soft:Eric Bristow 16g steel:Ted Hankey 14g
Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 574
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:25 am   

andkrol napisał/a:
Po pół godziny dziennie przez ostatni miesiąc używam tych piórek i jestem zaskoczony ich wyglądem. Prawie nie maja oznak zużycia. Do tego lotki ostre 23g i brak protektorów.

z calym szacunkiem a ja je rozwalilem grajac na sofcie po tygodniu...byc moze jakas wadliwa partie mialem :D
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:42 am   

masz czepek;)
dimplexy to numer 1 jesli chodzi o tempo rozwałki
najszybciej rozlatuja sie na rozgieciu czubka a w shafcie aluminiowym to od samego stania w nim to sie dzieje
z metalizowanych wyjatkiem sa graftality ale musze pograc na nich jescze ze 2 tyg ale fakt ze po tyg pierwszym zuzycie jest minimalne i zanosi sie ze to jedyne metalizowane co warto kupic
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 11:15 am   

krycha23 napisał/a:
co sadzicie o shaftach Laro oraz piorkach Target Pro100 ?

Co do Laro to się nie wypowiem bo chyba nie używałem ale mogę zaopiniować piórka "Pro100", których kilka kompletów miałem (kształt standard).

Zgodzę się, że kwestią szczęścia jest jak szybko pękną, może to być już w pierwszym dniu albo po miesiącu. Dlatego nie zaliczyłbym ich do najwyższej półki ale też złe nie są. Na pewno plusem jest ich sztywność która pomaga utrzymać poprawny kąt.

Sprawdzam sobie najróżniejsze pióra i "pro100" ustawiłbym na półce "przeciętne".


andkrol napisał/a:
Po pół godziny dziennie przez ostatni miesiąc używam tych piórek

Dimpleksy są bardzo fajne, ale akurat te "pozłacane" szybko zajeżdżałem więc wolę matowe (albo Dimplex Marathon) :)
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 11:45 am   

gram tymi lotami
http://www.darter180.com/pl/p/TRUE-PLAY-19G/508
i mam pióra pro 100
masakra... dobrze wyglądaja dosłownie chwile...
mam problem z ustawieniem oka... :roll: ale nie mam problemu z bardzo dobrym skupieniem... :P
więc walac lotką w lotkę za długo tymi lotkami z tymi piórami sie nie pogra... :evil:
może to wina tych ripów czy jak to sie tam zwie...
a tak nawiasem mówiac to była możliwość jakieś dozywotki na barele
dziwne to bo po 2 miesiącach wyglądaja jak po drugiej wojnie światowej...
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 1:14 pm   

"gripow"
a ten grip nie jest jakis "agresywny" :mrgreen: moze dlatego ze to 80%

Nie wiem jak jest z ta dozywotnia gwarancja
notabene numer seryjny jest taki sam na lotkach i składa sie z całych 2 znakow
Czyli mozna zarejestrowac sie na inny model z serii
a skoro tak jest to mozna zarejestrowac lotki ktorych sie nie ma nawet:P jak sie zna kod serii.
Nie jest to zadna weryfikacja dla targeta wiec haczyk jest gdzie indziej
i pewnie bankowo jest to niedowyegzekwowania w przypadku czernienia wolframu i obicia gripow
bo sa to slady uzytkowania a nie wynikaja z wady technicznej
Pewnie gwarancja obejmuje tylko wade fabryczna lub pekniecie barela w miejscu osadzenia grotu
co sie zdarzyc moze raz na milion albo wrzucenia lotki pod walec
i zawsze mozna odpisac
"ze lotki sa testowane a sytacja pekniecia barela moze powstac tylko w skutek nieprawidłowego uzywania"
- but sie rozlecia w skutek schodzenia
z drugiej jednak strony biorac pod uwage ile ich kosztuje wyprodukowanie a po ile sprzedaja nie jest problem dac cos takiego nawet jaby sie co 10 z tym zgłosił to i tak sa do przodu
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 7:24 pm   

Lepiej miec gwarancje na :lotka: niz nie.
Raz reklamowalem lotki dla klienta i zostala pozytywnie przez Target rozpatrzona.
Gwarancja dotyczy wylacznie bareli i tego co napisal Kowal - zlamanie barela, zle osadzenie grota lub kruszenie sie bareli. Chociaz w tym wypadku nic nie jest pewnego, poniewaz barele oraz grip podczas uzytkowania sie scieraja,obijaja itd.
Robinie z toba sie wkrotce skontaktuje. Chetnie obejrze zdjecia tych 'powojennych' bareli.
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 8:36 pm   

krycha23 napisał/a:
Chetnie obejrze zdjecia tych 'powojennych' bareli.

he he ... ;)
lotki jak lotki... nic im nie jest... w sensie latania, uchwytu czy coś tam...
myślałem żeby się przesiąść na inne a te opchnąć... ale...
stwierdziłem że chyba obciach z takim wyglądem...
zreszta jakbym się z nimi zaczął dogadywać ostatnio... :roll:
wystające części gripa są bardzo poobijane... się to rzuca w oczy bardzo, bardzo...
co minimetr wklęśnięcie... w takim tempie po pół roku barele będą gładkie... :D
 
 
cyna 



Drużyna: Dar(t)ciuchy
Tarcza: Eclipse Pro
Lotki: Stephen Bunting 12g.
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 756
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 10:35 pm   

Cytat:
Np był przypadek ze sigma ze stromem tak rozciała pioro ze zrobił sie tunel ( od gory pioro nie pusciało) a lotka przeszła przez łopatke na wylot wzdłuz. Moze foto znajde to wrzuce.


Co prawda to nie rzeczona sigma ze stormem, tylko zdjęcia z domowego archiwum :-D , ale kowalowi zdaje się o to chodziło...



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group