DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie lamera
Autor Wiadomość
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:40 am   Pytanie lamera

Witam
Dopiero niedawno zainteresowałem się tym sportem i chciałbym sie czegoś od Was dowiedzieć. Jakie shafty byście polecili :?: Chodzi mi o to,które są najbardziej wytrzymałe. Nie chce takich które po miesiącu mi się pokrzywią. Kumpel mi mówił że najlepsze są aztec i triad ale nie wiem ile w tym prawdy :-| A i jeszcze jedno : jakiej długości końcówkami rzucacie :?: Wiem,że to zależy od upodobań indywidualnych, ale chce wiedzieć czym najlepsi rzucają :P
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:43 am   

Witam
Szafty nylonowe. Gwarantuję, że się nie pokrzywią :) Mogą się ewentualnie złamać, chociaż mnie się to baaaaardzo rzadko zdarza. Groty 23mm bez gwintu.
 
 
 
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:51 am   

Wolałbym takie, które się się nie będę łamać :-D Dla mnie granie to raczej forma rozrywki i nie chce co miesiąc nowych shaftów kupować. A co sądzisz o tytanowych :?: Dzięki za miłe powitanie :)
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 11:57 am   

Nic nie sądzę, bo gram nylonami i nie znam tamtych.
 
 
 
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 12:10 pm   

myślałem, że może takie też Ci w ręce wpadły :(
 
 
 
beton 



Wiek: 52
Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 108
Skąd: Den Haag / Warszawa
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 1:57 pm   

ja także gram nylonami, już ładnych kilka lat i jak do tej pory, złamałem jedna lub dwie sztuki (nawet nie pamiętam dokładnie), co przy ilości oddanych rzutów, chyba nieźle śwadczy o tych zalociach.
 
 
 
MajcinW 


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 2:35 pm   

FIRZU nie spotkalem sie jeszcze aby szafty aluminiowe krzywily sie chyba ze ktos nadepnie albo wszyscy maja szczescie ;)jedyne co sie dzieje to lakier (w przypadku kolorowych) odpryskuje a co do nylonu to osobicie zrezygnowalem LAMIA SIE ale to oczywiscie od ciebie zalezy czym bedziesz gral
napisales ze jestes poczatkujacy to zapraszam na www.darts.tv.pl
pozdrawiam
 
 
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 3:04 pm   

Też mi się wydawało dziwne, że aluminium może się wygiąć :o Słyszałem to od kumpla, która gra w jakiejś drużynie więc myśłałem, że wie co mówi. Miał ktoś z Was kiedyś Power Point'y :?: Ostatnio nabyłem jedne na allegro i trochę mnie denerwuje ten barrel :( Mam nadzieje,że jakoś się przyzwyczaje. Na tamtej stronce już byłem ale używam opery i niezbyt dobrze w niej działa :-(
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 3:37 pm   

Skoro raz na 2-3 miesięce nie jesteś w stanie wydać ok. 3,50 na nowych komplet plastikowych schaftów (które dla mnie też są zdecydowanie najlepsze), to w jakie lotki Ty chcesz grać ?? ?? :shock:
 
 
 
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 3:49 pm   

Myślałem,że są droższe :oops: Musiałem je z jakimiś innymi pomylić. Trochę tego na necie znalazłem więc nie dziw się,że coś mi się pokićkało.
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 4:15 pm   

Droższe są metalowe (zwykle od 5 do 12 zeta), ale... po pierwsze piórko łatwiej zniszczyć przy zakładaniu, a po drugie trzeba do nich stosować oringi (takie gumki, żeby się nie odkręcały od bareli)... no chyba, że w ogóle pomyliłeś schafty z barelami (bo aztec i triad to właśnie nazwy bareli, a głowy nie dam czy są takie schafty), ale jeśli tak... to nie ma platikowych bareli :D . Nie mniej wracając do schaftów metalowe starczają na dłużej, a zwolenników jedne i drugie mają mniej więcej tyle samo... niezależnie od klasy zawodnika.

Jeśli chodzi o groty to osobiście polecam te: http://sklep.bilcup.com.pl/go/_info/?id=8450

a o takich plastikowych schaftach mówiłem: http://sklep.bilcup.com.pl/go/_info/?id=8573
 
 
 
firzu 


Wiek: 42
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 10
Skąd: Blachownia
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 4:25 pm   

Shafty też takie są. Zobacz tu : http://www.dartmania.pl/i...ee7ec7dc75b40b2
Starałem się czegoś dowiedzieć zanim cokolwiek tutaj napisałem i jak na razie udaje mi się nie mylić shaftów z barrelami :-D Na tym jednak kończy się moja wiedza :( Wiem,że nie może być plastikowych barreli bo musiały by być bardzo szerokie albo bardzo długie, bo plastik jest za lekki w porównaniu np. do wolframu. Oringi rzeczywiście by mi się przydały bo ostatnio strasznie mi się lotki rozkręcały.
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 8:14 am   

firzu napisał/a:
A co sądzisz o tytanowych?
myślałem, że może takie też Ci w ręce wpadły
Mnie wpadły w ręce te "niby tytanowe" (nazywają sie titanium). Osobiście nie polecam. Nie dość, że są niewygodne, (jeśli trzymasz palec na zalociu), to jeszcze się wygły...:) naprawdę...
 
 
 
Cylwa 



Drużyna: Matka Siedzi z Tyłu
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 9:00 am   

To może ja parę słów dorzucę. Bardzo fajnie grało mi się ostatnio shaftami aztec, ale niestety po kilku upadkach na ziemię wykrzywiły mi się. Tego skrzywienia na pierwszy rzut oka nie widać, ale jak przetoczycz lotkę po stole, to wywija ona jak niezła korbka. Kiedyś kupiłem sobie też titanium i nawet mi się podobały, ale na drugi dzień jeden z nich po prostu po upadku mi się rozleciał i teraz jeżeli czegoś używam, to tylko nylonów. Są najtańsze i z mojego punktu widzenia najlepsze.
Acha, jeszcze jedno. Metalowe shafty bardzo szybko niszczą pióro.

Odnośnie grotów, to polecam EVO, ponieważ wystarczają najdłużej, chociaż są sporo droższe. http://www.sklep.bilcup.com.pl/go/_info/?id=8451
 
 
recki 



Drużyna: Krakowska Masakra LM
Wiek: 47
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 2:34 pm   

aluminiowe shafty sie wyginaja niestety !! wydaje sie malo pradopodobne ale sam tego doswiadczylem. szczegolnie te najdluzsze nie maja za dlugiego zywota. zastanawiajace jest ze shaft krzywi sie bezproblemowo ale o wyprostowaniu mozesz zapomiec- pekaja "od strzala". przemysl jeszcze sprawe wagi - czy chcesz dociazyc lotke czy nie ( aluminiowe waza nawet ponad 2 g). osobiscie zdecydowalem sie na aluminiowe "shorty" (25-27 mm dlugosci zdajesie, nie chce mi sie teraz latac po linijke)
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group