DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w wyborze tarczy.
Autor Wiadomość
Vojtonus 


Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Nowa Sarzyna
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 9:46 am   Proszę o pomoc w wyborze tarczy.

Jestem nowym graczem w darta i postanowiłem zakupić sobie tarcze. Mam do wyboru między Harrows Club Classic(109zł), a Winmau Diamond(162 zł). Normalnie wybrałbym tą drugą, ale pomyślałem, że każda tarcza z czasem się wyrobi i tylko więcej niepotrzebnie zapłace. Czym różnią się te tarcze oprócz tego że Diamond ma trójkątny przekrój pająka? I czy ten trójkątny przekrój robi naprawde tak dużą różnicę?
Aha i jeszcze jedno - co myślicie o rzutkach Harrows Aztec?
 
 
Kuba 



Drużyna: KEG
Tarcza: Western Darts/one80 Gladiator
Lotki: Unicorn Phil Taylor Purist Gold Scalloped 18g
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 933
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:08 am   

Hmm... Co do przekroju pająka, to są różne opinie. Reklamując tarcze podaje się, iż okrągły przekrój powoduje ześlizgiwanie się lotki i w ten sposób ogranicza odbijanie lotek... Hmmm ja uważam - ale to tylko moje zdanie - że jest dokładnie odwrotnie, dlatego ja polecałbym pająka o przekroju trójkątnym, choć tak naprawdę to są takie detale, że jako argument wyboru tarczy według mnie się nie sprawdza.

Może warto "pozbyć się" dylematu :lol: wybierając inne rozwiązanie, np. Winmau Ton Machine, albo bardziej profesjonalne Winmau Blade II albo Winmau PRO SFB? Pierwsza tarczka kosztuje około setona i wypuszczona została z myślą o początkujących.

Jeśli chodzi o rzutki azteca, to są to jedne z bardziej popularnych rzutek. Jeśli zaczynasz dopiero grę w darta, to nie wyrzucaj pieniędzy, różnicę lepiej zainwestować w tarczę. Spróbuj pograć lżejszymi lotkami, cięższymi, na krótkich szaftach, na długich, przy wąskich piórach i szerokich. Tak naprawdę po pewnym okresie grania, sam dojdziesz do tego jakie dzidy będądla ciebie optymalne.

Powodzenia.
 
 
 
Vojtonus 


Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Nowa Sarzyna
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:52 am   

Z tego co czytałem to Winmau Diamond to tarcza profesionalna o trójkątnym przekroju pająka. Co do Winmau Blade II to się zastanowie.
 
 
NaiL 



Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:57 am   

Zdecydowanie brać tarcze z pająkiem o trójkątnym przekroju (sam mam taką). To że sie odbije raz na jakiś czas to mały problem. Większym jest to gdzie poleci po odbiciu, u znajomego grałem na tarczy o okrągłym przekroju i zdarzało sie że lotki wracały do wlasciciela, wiec zasięg jest całkiem spory. Ja niedaleko tarczy mam telewizor, wiec nie byłbym zadowolony gdyby jedna z lotek znalazła sie w kineskopie :P
 
 
 
Vojtonus 


Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: Nowa Sarzyna
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 12:08 pm   

Ale jest sens wydawać na tarcze do domu ok. 200 zł skoro będę rzucał do niej rzutkami z grotami plastikowymi? Po roku i tak do wymiany i tak.
 
 
Kuba 



Drużyna: KEG
Tarcza: Western Darts/one80 Gladiator
Lotki: Unicorn Phil Taylor Purist Gold Scalloped 18g
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 933
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 12:33 pm   

Po roku? Sporo musisz grać... Zawsze można obrócić pajączka i sztucznie zrobić sobie nowy sektor :D Zazwyczaj jeden sektor, czyli 20 lub 19 jest obciskiwany najbardzej. Zastanów się w takim razei nad Winmau Ton Machine. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz poniżej 100 PLN, a to naprawdę niezła tarczka.
 
 
 
Banan 
dziedzicPruski



Drużyna: Matka siedzi z tyłu!
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2003
Posty: 1335
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:30 pm   

Liczba odbić od tarcz z trójkątnym przekrojem jest mniejsza niż od tych z okrągłym. Dodatkowo te najnowsze tarcze jak Blade III nie mają ani jednej zszywki łączącej elementy pająka. Ci którzy lubią rzucać środek dla treningu odczują to najbardziej, bo tam zszywki lubią przeszkadzać.
 
 
 
hoffeer 



Drużyna: QŃ
Tarcza: Winmau Diamond
Lotki: Target Precizion 18g
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 384
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 11:40 pm   

Ja już zgrałem dwie tarcze winmau PRO SFB i DIAMOND obecnie gram na BladeII i nie widze różnicy pomiedzy nimi. Bardo rzadko lotki sie odbijaja od pająka( bardzo dużo zależy od sposobu rzucania ).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group