DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań początkującego
Autor Wiadomość
badjimi 

Wysłany: Wto Lut 07, 2006 7:30 pm   Kilka pytań początkującego

Być może na moje pytania znjadują się już odpowiedzi na tym forum. Jeśli tak to proszę o przebaczenie i wyrozumiałość :D , ale starałem się przejrzeć forum dosyć dokładnie.
Moje pierwsze pytanie związane jest z rodzajami grotów. Zauważyłem,że najczęściej polecane są końcówki Softip. Jeśli będę ćwiczył takim właśnie rzutkami,a później będę chciał wziąć udział w zawodach gdzie wymagane będą groty stalowe to rozumiem,że zmiana grotów w moich rzutkach na stalowe nie zda egzaminu, dlatego,że zwiększy się waga rzutek?

Mam jeszcze pytanie związane z tarczami sizalowymi. W przypadku niektórych modeli zauważyłem, że istnieje możliwość przesuwania "pająka" względem tarczy w celu zmiany pozycji najbardziej zużytych fragmentów. Czy takie rozwiązanie naprawdę jest w stanie przedłużyć żywotność tarczy?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-D

kondor 

Drużyna: Klimaciki
Tarcza: nie ma
Lotki: jeszcze są
Wysłany: Śro Lut 08, 2006 2:04 pm   

Ogólnie jest tak, że na elektronicznych tarczach ciężar lotki nie powinien przekraczać 18g. Na sizalowych rzuca się lotkami znacznie cięższymi 20-24g. Wiem z własnego doświadczenie, że wkręcenie ostrych końcówek do lotek, którymi normalnie rzucasz w elektroniczną, jest na początek wystarczającym rozwiązaniem. Nie zwiększają drastycznie wagi. Pająka faktycznie można przy sizalach obracać, nie wiem tylko czy przy wszystkich. Tak w ogóle to polecam rzucanie do sizala lotkami z grotami metalowymi, plastiki dużo bardziej "rypia" tarczę no i gorzej się wbijają.
Ogólnie polecam sizale, nic tak nie szlifuje techniki jak rzucanie w sizal. Elektronik przebacza dużo błędów, mozna byle jak rzucać a zawsze coś ci zaliczy. A sizal...
A to już inna sprawa...
Pozdrawiam.

ViP3R 

Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wysłany: Śro Lut 08, 2006 2:44 pm   

badjimi napisał/a:
W przypadku niektórych modeli zauważyłem, że istnieje możliwość przesuwania "pająka" względem tarczy w celu zmiany pozycji najbardziej zużytych fragmentów. Czy takie rozwiązanie naprawdę jest w stanie przedłużyć żywotność tarczy?

Jesli rzucasz duzo w pola np. 19 i 20 to po pewnym czasie te pola sa zuzyte i lotki nie chca sie w nie wbijac jak na poczatku. W koncu zaczyna to czlowieka denerwowac. Wtedy wystarczy przesunac pajaczka tak aby zuzyte pola znalazly sie w sektorach w ktore rzucasz zadko i znowu na 19 i 20 masz "nowiutkie" pole. W taki wlasnie sposob przedluzasz zywotnosc tarczy :)

badjimi 

Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:40 pm   

Jeszcze jedno pytanie: w jakim przypadku lepiej zacząć trenować używając grotów Softip a kiedy lepszym rozwiązaniem będą groty stalowe?

Jerry 
Lożo-Szyderca

Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 1:35 pm   

Jeśli masz zamiar grac w turniejach na sisalu, graj "gwoździami", jeśli na elektronikach - plastikami. To chyba oczywiste :)

Kuba 

Drużyna: KEG
Tarcza: Western Darts/one80 Gladiator
Lotki: Unicorn Phil Taylor Purist Gold Scalloped 18g
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 1:46 pm   

Ja natomiast proponuję sisal w każdym przypadku. Sisal nie wybacza błędów, czytaj "wypadniętych" lotek, przypadkowych nabić (np. lotka o lotkę), nie ma błędów maszyny itd. Bez względu więc czy turnieje będą na elektornikach czy sisalach ja bym ćwiczył ciskając w sisal.

Lestat 
Piotr Puchowski

Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:01 pm   

Pytanie było o groty, nie o tarcze...

Kuba 

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:10 pm   

No owszem, ale ja nie proponowałbym grać steelami na elektroniku :D a i softy do sisala średnio się nadają, więc pytanie o groty dla mnie jest równoznaczne z wyborem tarczy. Mylę się? :shock:

Lestat 
Piotr Puchowski

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:21 pm   

Mylisz.

Kuba 

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:25 pm   

Dzięki, będzie mi lżej. (także wybierając softy :lol: )

Lestat 
Piotr Puchowski

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:31 pm   

No tylko nie wybierz metalowych do elektronika, to tylko w jedna strone działa :)

Kuba 

Wysłany: Pią Lut 10, 2006 2:33 pm   

Będę miał to na uwadze, szczególnie w knajpach :lol:

ViP3R 

Drużyna: Czarny Koń
Tarcza: Smartness Full House
Lotki: Nie pamiętam :P
Wysłany: Pią Lut 10, 2006 11:35 pm   

Cytat:
Jeszcze jedno pytanie: w jakim przypadku lepiej zacząć trenować używając grotów Softip a kiedy lepszym rozwiązaniem będą groty stalowe?

Cytat:
Jeśli masz zamiar grac w turniejach na sisalu, graj "gwoździami", jeśli na elektronikach - plastikami. To chyba oczywiste :)

Hm.. tak sie zastawiam czy to ma jakies wielkie znaczenie. Skoro waga lotki a tym samym srodek ciezkosci nie wiele sie zmienia to mozna chyba zmieniac groty w zaleznosci od tego na jaka tarcze sie rzuca...

Jerry 
Lożo-Szyderca

Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 11:34 am   

Cytat:
Hm.. tak sie zastawiam czy to ma jakies wielkie znaczenie. Skoro waga lotki a tym samym srodek ciezkosci nie wiele sie zmienia to mozna chyba zmieniac groty w zaleznosci od tego na jaka tarcze sie rzuca...

Nie wiem jakich grotów Ty używasz, ale te ostre które ja mam są długie i ciężkie, a co za tym idzie waga lotki wzrasta mi spokojnie o gram, a środek ciężkości przenosi się do przodu. Wynikiem tego lotki "pikują" w dół przed dotarciem do tarczy. Muszę je inaczej troszkę rzucać.

Monika Sowa 
Zołza

Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sob Lut 11, 2006 11:47 am   

Jerry, grama to to nie ma, ale rzeczywiście rzuca się nieco inaczej. Ja do swojego sizala rzucam steelami. Lepiej wchodzą, nie ma problemu z wypadaniem. To, że się nieco inaczej rzuca... Cóż, knajpiane warunki w domu też trudno stworzyć (choćby kewstia automatu) a i co bar to inne warunki (różne rodzaje automatów, troszkę różniące się od siebie matryce, różne oświetlenie etc.) Wydaje mi się, że trening domowy z wykorzystanie steeli nie musi bezpowrotnie wypaczyć techniki rzucania. :)

Odpowiedz do tematu