DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
tarcze?
Autor Wiadomość
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 8:42 am   tarcze?

Witam, szukałem ale jakoś sie nie doszukałem czy ktoś poruszał ten temat: na czym grać w domu? Czy np tarcza Smartness Classic Master będzie OK?

tu podaje do link do strony jakiegoś sklepu, mam nadzieje że można - a jesli nie prosze szanowną administracje o poinformowanie mnie, a nie wycinanie całego posta - bo zalezy mi na odpowiedzi.

http://www.dartmania.pl/p...bc2df406e1d02cd
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 9:28 am   

Wiesz co stary?
Jak chcesz mieć bajery, świecidełka, wodotryski to jest oczywiście dobry wybór.
Ale jak chcesz trenować, to kup sobie tarcze sisalową.
Nie hałasuje, elektronika się nie psuje, groty się nie łamią....
 
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:44 am   

Jerry ma poniekąd rację. Wszystko jednak zależy od potrzeb. Jeśli chcesz sam w domu trenować to sisal jest jak najbardziej ok. Natomiast jeśli chcesz grać z kimś to jednak elektronika jest wygodniejsza bo chociażby liczy za Ciebie punkty. Co do hałasu to tarczę zawsze można przyciszyć...
Jednak jest pewna istotna kwestia: tarcze Smartness są z reguły niewymiarowe tzn większość z nich ma znacznie większy bulleye od standartu, poza tym zwróć uwagę na szeokość pół podwójnych i potrójnych, bo zdarzają się z trzema dziurkami zamiast dwóch...
 
 
 
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 2:35 pm   

No, podają że są podwójne dziurki, a co do tarcz sizalowych, to może i taniej, ale z tego co widziałem w sklepach to lotki "ostre" mają całkiem inną wagę, więc jak dla mnie to takie trenowanie niewiele wniesie, bo jak pójde sobie do knajpy to "warunki" będą inne. No chyba że się myle?
Bo w samą tarczę trafiam :) a od czasu do czasu uda sie rzucic te 180 za jednym podejściem, więc raczej chodzi mi o maksymalne zbliżenie sie do warunków gry w knajpie.
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 2:41 pm   

Mylisz się, bo w tarczę sizalową bez wproblemu wchodzą lotki z miękkimi grotami, tyle że trzeba wymienić po roku (tarczę oczywiście - groty pewnie prędzej :D ).
 
 
 
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 9:51 pm   

A do "zwykłych" lotek nie da sie wkręcić ostrych grotów? to wogóle będzie latać? mam lotki 18g.
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:08 pm   

Do zwykłych lotek da się wkręcić ostre groty... są co prawda trochę cięższe niż zwykłe, ale tu różnica wagi nie powinna wpływać na karierę zawodniczą :D . Prawdę mówiąc sam szukam ostrych grotów w Łodzi i w sklepach nie widzę... trza będzie przez neta zamówić... Tylko pamiętaj, że po wkręceniu ostrego grota nawet do 18 gramowej lotki robi się z niej broń ostra... i dziury w ścianie pozostają tylko kwestią czasu (zwłaszcza dla początkujących)...
 
 
 
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:14 pm   

Na broń mam pozwolenie :) niby na sportową, ale powinno wystarczyć, a groty są na www.dartmania.pl - zamawiałem już tam parę drobiazgów i wszystko przychodzi szybko i to co sie zamówiło. U nich kosztuja 9,90

A jak bardzo nie chcesz z netu to są też w KRK, wpadniesz pograć i na piwko to ci podrzuce.

A co do samej tarczy i rozmariów - czy jak coś sie nazywa "Harrows APEX WIRE - Eric Bristow" to można zakładać że wszystko będzie ok?
 
 
 
Dartles 
Leszek Puchowski



Tarcza: Winmau Blade 4
Lotki: High Performance 25g
Pomógł: 8 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Gru 2002
Posty: 5340
Skąd: Poole, UK / Łódź
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:31 pm   

Zużyłem już 3 Harrowsy i 2 Apexy :) . Tarcza wystarcza mi na rok (tyle powinny się wbijać plastikowe groty przy kilku godzinach grania tygodniowo), różnicy między nimi nie widzę (jeśli chodzi o wytrzymałość). Pamiętaj tylko o jednym, kup lepiej tarczę z trójkątnym pająkiem - lotki będą się odbijać rzadziej, niż w przypadku tarczy z okrągłym pająkiem (chodzi oczywiście o przkrój drutu). A co do grotów też chyba sobie zamówię, w BilCupie są dokładnie w tej samej cenie, a to z kolei firma sprawdzona przeze mnie i brata :) .
 
 
 
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 02, 2004 10:36 pm   

No własnie, też nie wiem czy tam nie zamówie, tak zeby zobaczyc czy działają :)
 
 
 
Pietja 



Drużyna: Lwy Darta
Tarcza: Lowen S.P.O.R.T. Turnier Dart
Lotki: Karella 16 g (barele)
Wiek: 45
Dołączył: 04 Lis 2003
Posty: 1102
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 03, 2004 8:52 am   

Leszek nie strasz kolegi:) To fakt, że tarcza Ci starcza na rok, ale to tylko dlatego, że jak Ci nie wchodzi to rozbijasz Bogu ducha winną tarczę młotkiem:) A ostre groty w Łodzi są do kupienia np w sklepach Go Sport ...
 
 
 
welminski 



Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 7:37 pm   

Rozmawiałem z jednym z graczy ligowych z krk, i twierdzi że są tarcze sizalowe do rzucania "miękkimi" lotkami, o co chodzi?
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 8:19 pm   

Wszystkie tarcze sizalowe sa do rzucania "miekkimi". W przyszlym tygodniu kupuje 3-cią w "karierze"
 
 
 
Łojtek 



Drużyna: Wieszcze
Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 3211
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 10:09 pm   

Po prostu kup sobie tarczę sizalową, zacznij grać i sam zobaczysz jak się zużywa i czy generalnie pasi ci taka tarcza czy nie... bo jak się za długo dyskutuje nad tym co i tak podejrzewam, że nieuniknione, to się dostaje wkońcu lekkiego mętliku w głowie i ciężko wtedy podjąć jakąkolwiek decyzję... kup sobie sizalka, powieś na ścianie, wymierz odległość do rzucania i zacznij rzucać... 8)
 
 
 
Rylec 



Drużyna: 32 KEG SPORT BAR
Tarcza: Harrows z 1998
Lotki: 3
Pomógł: 12 razy
Wiek: 59
Dołączył: 24 Paź 2003
Posty: 1464
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 12, 2004 5:12 pm   

Nie musisz urzywać ostrych grotów. plastik w sizal również wchodzi jak w masełko. wiec rzucasz tymi samymi lotkami co np. w pubiku z kolegami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group