DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Wielebniak
Pią Lut 09, 2007 10:34 am
wyważenie lotki

Jak ciężkimi lotkami grasz.
20 gram i więcej
12%
 12%  [ 4 ]
19 gram
3%
 3%  [ 1 ]
18 gram
43%
 43%  [ 14 ]
17 gram
0%
 0%  [ 0 ]
16 gram
28%
 28%  [ 9 ]
15 gram
6%
 6%  [ 2 ]
14 gram
6%
 6%  [ 2 ]
13 gram i mniej
0%
 0%  [ 0 ]
nie znam wagi mojej lotki
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
xinoxie 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Filipowice
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 11:49 pm   wyważenie lotki

Witam

Skoro piszę 1 raz to może sie przedstawie "Rysiek", a że nie lubie owijać w bawełne napiszę o co mi chodzi.
A mianowicie kiedyś rzucałem lotkami 18g ale w ferworze przeeprowadzki do mojej kochanej żony zostały gdzieś zapodziane i pewnie się znajdą jak kupie nowe :) ale wróćmy do sprawy.
Jeżeli na pudełku producent podaje że lotki ważą 18gr to to jest waga całej lotki tzn. Tip+Barell+shaft+Fligts czy to jest waga samej barelki a może barelki z shaftem??
A pytanie drugie dotyczy jak w temacie same wyważenie lotki tzn czy jak kupie barelki 18gr i shafty 0.9gr to czy to w ogóle będzie latać?? albo czy np shafty 2,2gr nie będą za ciężkie do barelki 14gr??

Wiem że ogólnie to zależy od upodobania ale może ktoś się spotkał z jakim opisem tego typu :)

A i kolejne pytanie gdzieś na necie znalazłem softip'y które w nazwie miały Sisal czy to są jakieś specjalne do tarcz sisalowych czy tylko taka zagrywka reklamowa??

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :D
 
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 8:13 am   

Waga podawana na pudełku zawiera całość, czyli grot, barele, shaft i pióro. Lotka, która ma "firmowo" 18 gr po załozeniu np. nylonowego zalocia chudnie o 2 g.

Nie ma recepty na zależnosć barela z shaftem, byle ten drugi nie był cięższy :) Wszystko zależy od upodobań.

A nazwa Sisal wzięła się pewnie z kształtu grotów, które są jednakowej średnicy i mają krótką "główkę", więc teoretycznie głębiej się wbijają i nie szkodzą tarczy.
 
 
 
xinoxie 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 2
Skąd: Filipowice
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 2:34 pm   

No to OK teraz wiem z jakich składników składać lotkę :D

Pozdrawiam i dziękuję

P.S. A co sądzicie o aluminiowych Tip'ach ?? w sumie nie takie ciężkie jak standardowe stalowe a jednak może mniej będą niszczyć sisal'a??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group