DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pióra...
Autor Wiadomość
bcn1899 


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 18
Skąd: W-wa
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 9:48 pm   Pióra...

jak swego czasu pisalem jestem dartowym leszczem, teraz na dodatek siedze na glebokiej wsi, gdzie internet mam jesli pogoda jest sensowna ;-) (czytaj mam klopot z wyszukiwarka forumowa) skoro zatem wbilem sie na forum to serdecznie dartową brać proszę o kilka słów na temat piór, dawno, dawno temu kupiłem pióra Winamu'a, jakies tam, dzis nie potrafie ich w zaden sposob nazwac, a niedawno bylem w Decathlonie i kupilem piora Harrowsa, ale one sa wezsze, za nic nie potrafie nimi rzucac, lotki wchodza w tarcze pod tragikomicznym katem i ewidentnie jest to dzialanie pior, choc oczywiscie umiejetnosci tez mam malo, z tego co mi zawodna pamiec podpowiada w sklepie byly tylko takie waskie piora (moze to przypadek jedynie), i pytanie moje: czy (i jakie) sa oficjalne regulacje pior dotyczace? jakich pior uzywacie? na co zwracac uwage? wszystko inne...
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 12:59 am   

kolego...
nie licząc różnych wynalazków (w których akurat winmau przoduje) to polecam pióra harrows
jeśli rzucałeś wąskimi to po prostu przejdź na szerokie...
pewnie przypadek, że akurat takich nie było...
ja rzucam szerokimi harrows - popytaj po prostu...
 
 
 
bcn1899 


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 18
Skąd: W-wa
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 8:33 pm   

super, dziekuje Ci bardzo...
 
 
Kuba 



Drużyna: KEG
Tarcza: Western Darts/one80 Gladiator
Lotki: Unicorn Phil Taylor Purist Gold Scalloped 18g
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 933
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sie 26, 2007 11:06 pm   

To wszystko technika rzutu.. Dopóki grałem na maszynkach pubowych lub mojej domowej Echowell, trudno było mi się zdecydować. Nie tak dawno nabyłem sizala i zauważyłem, że korzystając z szerokich piór lotki wbijały się właśnie pod - jak to nazwałeś - tragikomicznym kątem. Założyłem wąskie i... o to chodziło. Teraz wiem, że dla mnie wąskie pióra są idealne. Czyli wszystko technika rzutu. Natomiast tym zdarzeniem poznałem kolejną zaletę sizalowej tarczki :P
 
 
 
dystrybutor 



Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Sie 27, 2007 12:58 am   

Można kupić sobie piórka Harrows - System 5 Flights .Jest to pięć kompletów piórek - każde z innej serii i o innym kształcie.Mając taki zestaw dobierasz sobie piórka indywidualnie do siebie(jednak zawodowcy tego raczej nie kupują-oni mają sprawdzone,własne piórka)
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 1:29 pm   

A ja uważam, że rodzaj piórek to kwestia indywidualna, choć najpoipularniejsze są chyba nadal standardowe, o takie:
http://www.extrasport.pl/...c96464f0ea77ec6
- fajne są dimplexy :)

Przymierzałem się do innych i ostatecznie zostałem przy tych.
Być może zależy to także (prócz techniki rzucania) od lotki, ja jedna na swych Nemesisach oraz Piratach mam założone standardy i te własnie polecam.
 
 
dystrybutor 



Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 2:40 pm   

Chodziło mi o takie piórka:
http://www.sisi.com.pl/ga...ystem_full1.jpg

Każde z nich ma inny kształt,i wielkość i powierzchnię.Te parametry po części odpowiadają za lot.Jednak każdy grający indywidualnie wybiera sam te ,które mu odpowiadają.
Większość piór jest robiona ze sztucznych komponentów,jednak czasem spotykam się i z tymi zrobionymi z naturalnych(są przede wszystkim miękkie i łatwo się "poddają" -ale drogie). Jest jeszcze jeden zestaw piórek,który można polecić :
Piórka Harrows - Radical Fligts System
tu fota: http://www.sisi.com.pl/pr...rrows_radical=1

Wszystkie te zestawy charakteryzuje jedna rzecz - cena.Są po prostu tanie i opłaca się je kupić,bo zazwyczaj jedno piórko wychodzi gratis.
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 05, 2007 2:57 pm   

Czy ja wiem czy to takie najlepsze wyjscie. Piorka w tych zestawach to najczesciej modele bardzo malo popularne. Po co wydawac kase jak mozna sie wybrac do jakiegos lokalu gdzie jest duzo grajacych (np.jakis turniej) pogadac z ludziskami porzucac na ich piorach. Osobiscie nie kupilem i nie kupie nigdy takiego zestawu - dla mnie to strata kasy. A tak jak juz bylo pisane polecam Marathon, Dimplex Marathon, i LongLife(jak ktos znajdzie). Pozostaje jedynie kwestia koloru i szerokosci.
 
 
 
dystrybutor 



Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 11:55 am   

Piórka takie są w sprzedaży w sklepach po 13 zł.Myślę,że to rozsądna cena.Polecame są dla początkujących graczy(jak kolega wyżej pisał "dartowych leszczy").Zaawansowany zawodnik kupuje pojedyńcze modele.
Co do piór Longlife to są one zdecydowanie za sztywne i nie używane w sporcie zawodowym(są to piórka nylonowe i bardzo tanie-około 1,5 za 3 szt).
Ilu graczy - tyle opinii.Wybór to rzecz indywidualna. :|
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 1:02 pm   

dystrybutor napisał/a:
Co do piór Longlife to są one zdecydowanie za sztywne i nie używane w sporcie zawodowym(są to piórka nylonowe i bardzo tanie-około 1,5 za 3 szt).


Skad takie rewelacyjne niusy masz ?? ?? :o Tanie ?? ?? Za sztywne (sztywny nylon :wink: )????? Nie uzywane ?? ??? To byly jedne z najlepszych pior na rynku, az jakis rok temu z hakiem zaprzestali produkcji(nie znam powodow takiej decyzji), nad czym nie tylko ja ubolewam. Mialy tylko jeden minus - byly dosc grube i ciezko bylo je wcisnac w standardowe metalowe shafty, zuzywaly sie inaczej niz reszta, bo jedyne co sie z nimi dzialo to strzepily sie na krawedziach.

Jak masz dostep do LongLife'ow po 1,5,- jak piszesz, to ja bym wzial 10 opakowan :shock:
 
 
 
dystrybutor 



Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:41 pm   

To są takie piórka:
http://www.sisi.com.pl/pr...orka_longlife=1

tego co wiem, są po 1,5 zł jak pisałem.
pozdrowienia :o
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:50 pm   

te które są na linku powyżej można kupić za dużo mniejsze pieniądze tutaj>

http://www.bw-darts.com/shop/56/

trzeba tylko zamówić dużo kompletów, ale zbierze się 3 kolesi i już na parę lat zapas jest. sam tam osobiście kupuję.
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 3:14 pm   

Te z linka to jakis syf jest - Harrows produkowal LongLife'y
dystrybutor napisał/a:
tego co wiem,

Jeszcze malo wiesz :) Bezs urazy :glaszcze: :zdrowie:
 
 
 
dystrybutor 



Wiek: 47
Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 9:26 am   

To są właśnie LongLife.Jak już pisałem piórka nylonowe.Tym się różnią od np. dimplex-ów,że wykonane są jako jednolite(dzięki czemu nie "rozdwajają "się przy wkładaniu w sfaft.Ich żywotność jest około 3 razy dłuższa,są troszkę grubsze niż inne(choć nie są "powlekane".
Piórka te są sztywne,co czasem może spowodować mały problem ze zrobieniem3 razy potrójnej dwódziestki(chodzi o to,że nie "poddają" się one tak jak np. inne modele piórek Harrows-podczas lotu lotki piórko zahacza o piórko i czasem powoduje "zejście" lotki na inne pole.)Ten problem może być rozwiązany jesli będzie się używać LongLife ale wąskich.Chociaż jest takie powiedzenie,że złej baletnicy to i rąbek...............,i zawodowy darter poradzi sobie z tym problemem na luzie.
Teraz trochę na temat cen piórek w Polsce i na świecie.
1,5żl za komplet to dobra cena :brawo:
Czasem jes tak ,że piórka renomowanych producentów są kupowane bez opakowań,żeby uzyskać dobrą cenę(bo pkakowanie=towar w tym przypadku,a nie o to tu chodzi).
Znam przypadek sprzedaży piór znanego producenta........(sorki nie mogę napisać jakiego) po(przeliczając na polską walutę) złotówce za komplet.Sprzedaż taka była prowadzona bez loga producenta i były to piórka oczywiścuie bez opakowań(choć nie wszystkim to odpowiada).
Zdarza się też tak,że ktoś zamawia indywidualną partię piórek dla siebie np. z flagą Polski,klubu itp.
Jednak jest to rzadkość, ze względu na duży nakład zamówienia(to coś podobnego jak w drukarni).
Trzeba tu zrozumieć producenta,który musi przestawić parametry maszyn,zrobić nowe matryce itd.
Nie zawsze też zgadza się on ,żeby takie piórka były firmowane jego marką !.
W naszym kraju oczywiście jako - best of the best - okrzyknięte są Harrows-y.Jest to spowodowane tym,że inne marki są nieudolnie wprowadzane przez sprzedających,czasem nie chciane.Ja też uważam te piórka za najlepsze(na razie)ponieważ mają tak szeroki wachlarz wyboru,że każdy znajdzie coś dla siebie.
Pozdrowienia dla wszystkich,którzy kochają grać.
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 9:41 am   

ja gram na treningu piórami "no name" za "grosze", a że gram tylko steela to bym musiał być walnięty żeby trenować Harrowsami za 5 zeta. Chyba zdajecie sobie sprawę jak po 3,4 godz. treningu wyglądają pióra gdy rzuca się na sizalu (metalową końcówką, a nie plastikową jak niektórzy praktykują). a w turniejach gram też piórami "no name" z robionymi na zamówienie nadrukami :D

Piszesz:"Zdarza się też tak,że ktoś zamawia indywidualną partię piórek dla siebie np. z flagą Polski,klubu itp.
Jednak jest to rzadkość, ze względu na duży nakład zamówienia(to coś podobnego jak w drukarni)."

Znam gościa w Niemczech , który robi komplet (30 piór- czy to duży nakład?, dla mnie nie) z nadrukami za 50-60 złotych.
Grubość skrzydełka takiego pióra nie jest może na wypasie jak Harrows itp. ale się gra. ale są typy , którzy mi czasami mówią że jak nie założy Harrowsa to nic nie zagra. Ich problem. Mi latają na piórkach "no name" i jest ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group