DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
softy? steele? ogólne rozważania dla startera;P
Autor Wiadomość
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 10:40 pm   softy? steele? ogólne rozważania dla startera;P

witam forumowiczów.

z dartami miałem styczności tyle co nic, a w zasadzie dwa wyjścia do baru i miotnięcie parę zaledwie razy do maszyny, lecz zafascynowany tym sportem po codziennych sesjach z eurosportem, siedzeniu na necie i czytaniu wszystkiego co popadnie związanego z dartem podjąłem decyzję o zakupie tarczy sizalowej i rzutek do porzucania sobie od czasu do czasu w domowym zaciszu tak, aby jako uczeń szkoły licealnej nie wydać na to zbytnio wysokich funduszy, na których jak zapewne się domyślacie nadmiar narzekać niestety nie mogę. tak więc konkludując, tarczę kupię winmau: ton machine albo pro sfb(o dużo lepsza jest pro sfb aby dopłacać te 30zł? każdy grosz jest dla mnie ważny;) )
Po 4h czytania forum od wyboru tarczy o wiele trudniejszy jest jak dla mnie wybór lotek. Chciałbym kupić coś taniego. Poeiedzmy, że na allegro są jakieś winmau zaczynające się od ok. 30zł ale czy są one warte zainteresowania ze strony mojej osoby? właśnie ku takim najbardziej bym się skłaniał ze względu na to, że z dartami nie miałem wiele do czynienia i sam nie wiem na jaki okres czasu pochłonie mnie ten sport, być może że po jakimś czasie intensywniejszej gry zdecydowałbym się na jakiś większy wkład finansowy, lecz teraz już taki zestaw to będzie dla mnie spore obciążenie finansowe, a wydaje mi się że taki zestawik by mi na początek i wciągnięcie się wystarczył. Czy się mylę? Czy opłacalne będzie kupienie lotek przykładowo winmau neutron dla takiej osoby jak ja? z mojego punktu widzenia kierować się bardziej w stronę steelów czy softów? Jakieś konkretne modele, np innych firm jak harrows?

pozdrawiam, i z góry dzięki za "w miarę" ( ;) ) konstruktywne odpowiedzi znających się na rzeczy
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 10:50 pm   

luks_wgs napisał/a:
z dartami miałem styczności

luks_wgs napisał/a:
i rzutek do porzucania

luks_wgs napisał/a:
że z dartami nie miałem wiele do czynienia i sam nie wiem na jaki okres czasu pochłonie mnie ten sport,

Po przeczytaniu tego wnioskuję, że wszystko jedno jakie lotki kupisz...

luks_wgs napisał/a:
jako uczeń szkoły licealnej

...musisz popracować nad interpunkcją i gramatyką. Potem nad netykietą...
luks_wgs napisał/a:
i z góry dzięki za "w miarę" ( ;) ) konstruktywne odpowiedzi

Nic bardziej konstruktywnego do głowy mi nie przyszło, bo..
luks_wgs napisał/a:
Po 4h czytania forum
nie powinieneś pisać takiego posta
 
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:07 pm   

Hehe Twój post mnie nie tyle rozbawił, co szczerze rożśmieszył bo napisany został z pozycji nawet nie eksperta, tylko Boga patrzącego z pogardą na takiego nooba jak ja. Więc zwracam się tutaj z olbrzymimi przeprosinami do wielce szacownego Pana Jerrego, że w tamtym poście nie zachowałem wszystkich zasad interpunkcji i gramatyki, które w oczach Jerrego sprawiły, iż post był ledwo zrozumiały(nieprawdaż?) ;]
Jeśli już odważyłem się cokolwiek pisnąć(bo chyba tak się porozumiewają myszy?) do 'wielkiego' to radzę również, abyś darował sobie jakąkolwiek odpowiedź wtedy, gdy nic konkstruktywnego do Twojej "w miarę pustej" głowy(skłaniałbym się bardziej do określenia łepetyny) nie przychodzi. Pozdrawiam serdecznie.

Mimo, że ze sporą częścią zawartości forum się zapoznałem to kwestia wyboru między grotami soft a steel pozostaje otwarta ponieważ kompletnie nie wiem które wybrać, więc jeśli jakaś dobra dusza będzie raczyła rozwiać moje wątpliwości to z góry dzięki.

btw
luks_wgs napisał/a:
tarczę kupię winmau: ton machine albo pro sfb(o dużo lepsza jest pro sfb aby dopłacać te 30zł? każdy grosz jest dla mnie ważny;) )

?
 
 
Macekdart 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:23 pm   

Witam, tez uważam, że bez przesady z tą interpunkcją itd. Nie jest to jakieś forum kółka humanistycznego. Można sie tylko przyczepić, że po 4h czytania forum nie powinieneś pisać rzutki, ale to już nie ważne. Przejdę do konkretów : Też jestem nowy i dopiero zaczynam i zainwestowałem też w sizala. Zamierzam kupić lotki z grotami ostrymi, które mają możliwość zmiany na plastikowe. A jakoż? A takoż, bo wydaje mi się, że od grubszych plastikowych grotów tarcza sizalowa może się troszkę szybciej niszczyć, a nie ma dla mnie problemu zmienić grot i pójść na turniej ( w przyszłości ) albo do baru z kumplami i zamienić grot na plastikowy. Co do ceny lotek, lepiej nie kupuj taniochy nawet jakbyś miał dłużej zbierać, bo:
1) Może ten sport Cię na tyle wciągnie, że i tak będziesz musiał zmienić lotki i 30 zł pójdzie w błoto
2) Będziesz miał już docelowe lotki, trwalsze, których nie będziesz musiał zmieniać i będzie Ci sie nimi dużo lepiej ( czyli przyjemniej ) grało. Mam nadzieje, że trochę pomogłem i tak jak ty uważam, że na tym forum trochę sporo jest czepialskich :)
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:24 pm   

po 4h czytania forum powinienes wiedziec ze w wiekszosci przypadkow jestesmy lekko uczuleni na nazywanie lotek rzutkami czy innymi dartami. Co do tarczy, to w Twoim przypadku - nie, nie warto. Co do lotek kup jakies softy w przedziale cenowym 50-80. I poczytaj FAQ-darts u mnie na stronie.
 
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:39 pm   

Ok, wybaczcie te rzutki- akurat grałem na wp w darts a tam jest 'piknie' napisane na górze rzutki;P

FAQ czytałem już sporo wcześniej. hmmm możnaby prosić o jakieś konkretniejsze modele LOTEK, w których stronę miałbym się skłaniać? (a najlepiej linki allegro, bo tam dokonane zostaną zakupy i raczej te za 50zł;P)
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:43 pm   

luks_wgs napisał/a:
możnaby prosić o jakieś konkretniejsze modele LOTEK, w których stronę miałbym się skłaniać?


no to nie do mnie, w zyciu nie kupowalem lotek za 50zł :D
 
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:46 pm   

W sumie nie jestem nowy na forum bo czytam je ponad pól roku ale cos dodam od siebie (w sumie jako poczatkujacy, gram od prawie roku)

Z koro czytałeś forum to powinienes wiedzieć (jak to pisze lestat) ze lotki to rzecz indywidualna jak rozmiar buta i nie ma znaczenia jaki to bedzie model i wyglad barela (wg mnie)

Osobiescie gram od poczatku jednymi (piratami) za chyba 35 zl. mimo lotek za 35 zl widac i to bardzo duze postepy w porównaniu do moich początkow wiec jak masz pieniadze to zainwestuj jak nie to moim zdaniem stracza ci dosc tanie lotki póki co.
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:49 pm   

Lestat napisał/a:
luks_wgs napisał/a:
możnaby prosić o jakieś konkretniejsze modele LOTEK, w których stronę miałbym się skłaniać?


no to nie do mnie, w zyciu nie kupowalem lotek za 50zł :D


i racja chyba ze ktos lubi poprostu zainwestowac i cieszyc sie drozszymi lotkami (pomijam naprawde dobrych graczy). Dla kogos kto zaczyna grac w darta to naprade mniej wazna sprawa
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 11:52 pm   

b-ej, grasz softami czy steelami?

w ogóle myślę, że zaczynając przygodę z dartem coś takiego lub takiego powinno mi starczyć na początki, a później to się zobaczy ;)
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 12:03 am   

gram steelami. kolega ma te pierwsze matrixy i osobiscie powiem ci ze.... nie wiem jak niemi grac. Ja preferuje lotki o wadze okolo 22 g i barel o stalej srednicy na calej dlugosci "karbowanych"

ja na twoim miejscu wziol bym te drugie lub poszukal jeszcze troche w internecie
 
 
Jerry 
Lożo-Szyderca



Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Winmau Trina Gulliver+krótki nylon
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 1109
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 12:08 am   

luks_wgs napisał/a:
Hehe Twój post mnie nie tyle rozbawił, co szczerze rożśmieszył bo napisany został z pozycji nawet nie eksperta, tylko Boga patrzącego z pogardą na takiego nooba jak ja. Więc zwracam się tutaj z olbrzymimi przeprosinami do wielce szacownego Pana Jerrego, że w tamtym poście nie zachowałem wszystkich zasad interpunkcji i gramatyki, które w oczach Jerrego sprawiły, iż post był ledwo zrozumiały(nieprawdaż?) ;]


Nie przepraszaj... A po następnym Twoim poście widać, że wziąłeś sobie jednak do serca i do głowy ( nie łepetyny ), że trzeba dbać o tych, co czytają. Nieprawdaż?.

A co do zawartości merytorycznej - odpowiedzi udzielili koledzy.

Macekdart napisał/a:
tak jak ty uważam, że na tym forum trochę sporo jest czepialskich :)


Nie wiem, na ilu forach się udzielasz, ale akurat admini i moderatorzy Dartfoto to bardzo wyrozumiała ekipa... :)
 
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 12:11 am   

Cytat:
Nie wiem, na ilu forach się udzielasz, ale akurat admini i moderatorzy Dartfoto to bardzo wyrozumiała ekipa... :)


racja... szczerze RACJA
 
 
szczepan 



Drużyna: Dzikość Źrenicy Węża
Wiek: 44
Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 97
Skąd: Kraków/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 1:22 am   

Jerry jakis taki spokojny...hmmm...
jak chcesz kupowac steel`e ktore bedziesz przekrecal na softy to nie kupuj zbyt ciezkich bo jest pewna roznica w rzucaniu do sisala a do tarczy elektronicznej...tak z doswiadczenia.nie wiem czy wszyscy takowe tez maja ale do elektronika lepiej sie rzuca lekkimi...przynajmniej mi...
 
 
 
szczepan 



Drużyna: Dzikość Źrenicy Węża
Wiek: 44
Dołączył: 07 Lut 2004
Posty: 97
Skąd: Kraków/Wrocław
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 1:25 am   

a tak jeszcze dodatkowo to polecam Ci przegladnac strony na ktorych sprzedaja akcesoria do darta.mozna tam zlapac calkiem niezle okazje i kupic taniej niz na allegro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group