DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
softy? steele? ogólne rozważania dla startera;P
Autor Wiadomość
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 11:26 am   

krycha23 napisał/a:
Zreszta w darcie nic tak naprawde nie mozna zalozyc na 100%,wszystko jest sprawa indywidualna.


Enter. Amen znaczy.
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 11:35 am   

ja zawsze grałem 18-stkami, a teraz 24 g. A widziałem na własne oczy typa w Berlinie, który 48g bodajże miotał do tarczy. Bicepsa tego człowieka nie miałem okazji widzieć.
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 12:06 pm   

Niezle.Moj byly juz kolega z druzyny mial 36g,stary wyjadacz,gra moze juz z 35 lat.
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 9:28 pm   

Bycze napisał/a:
ja zawsze grałem 18-stkami, a teraz 24 g. A widziałem na własne oczy typa w Berlinie, który 48g bodajże miotał do tarczy. Bicepsa tego człowieka nie miałem okazji widzieć.


a mi sie wydawalo ze wiecej jak 30 pare gra to ludzie nie graja
oj chyba jeszcze duzo mnie czeka teoretycznej nauki :D
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 12:42 am   

jakiś czas temu WiechuLand napisał coś takiego na forum dart.pl

Wiesław Kozlowski

i mnie się wydaje, że gdybym się tylko na steela przełożył to rzucałbym podobnymi
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 8:14 am   

sailorripley napisał/a:
i mnie się wydaje, że gdybym się tylko na steela przełożył to rzucałbym podobnymi


no nie wiem... w takim razie dlaczego praktycznie nikt ze swiatowej czołówki takimi nie rzuca? Nieczęsto sie widzi cos powyzej 26g, a nawet 24g.
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 12:37 pm   

no przesadziłem, ale takie 28g to raczej tak...
a poza tym - to pewnie dlatego nie ma mnie w światowej czołówce ;-)
 
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 5:40 pm   

Barneveld gra lotkami 25 gram a swego czasu gdzies wyczytalem ze taylor lotkami 24g (chyba, glowy nie dam uciac)


wiekszymi pewnie juz nie rzuca sie tak "latwo" i precyzyjnie
 
 
pacel 


Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:32 pm   

Cytat:
Zobaczymy jak ladnie lotka opada w trakcie lotu,jak jest podkrecona(pozniejszy etap nauki)


To zawodowcy podkręcają swoje rzuty?
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:39 pm   

to fizyka kolego, tylko fizyka. Lotka się kręci podczas rzutu, ale nikt ,niestety, nie ma na nią wpływu.
 
 
pacel 


Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:02 pm   

Cytat:
to fizyka kolego, tylko fizyka. Lotka się kręci podczas rzutu, ale nikt ,niestety, nie ma na nią wpływu.


To ja wiem że lotka zawsze się trochę w locie kręci, ale kolega mówi coś o uczeniu podkręcania. Chyba że ja coś źle zrozumiałem.
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 12:41 am   

Dobrze zrozumiales.Faktem niezaprzeczalnym jest wirowanie lotki podczas lotu-aczkolwiek mniej lub bardziej.Palce moga takze pracowac podczas brania zamachu.Uwazam,ze wymaga to nie lada sztuki,sporo godzin treningu i na pewno bedac gotowym tzn. gdy wszystko inne bedzie funkcjonowac sprawnie,INTUICYJNIE,skutecznie.
Tak mi sie wydaje.
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:25 pm   

A więc tak- miałem plan po 18stce za dwa miesiące zakupić Blade III + jakieś lotki za około 100zł czyli prawie 3stówki bym w sumie wydał z grotami itd. Jednak moje plany pokrzyżował ojciec, który przyniósł mi do domu tzw marketowego elektronika(czyli słabiactwo, oto ono http://i31.tinypic.com/fdvwqu.jpg ). Jednak mój tok myślenia, jako, że będę zaczynał i nawet nie wiem czy mnie to wciągnie, postawił na tym, że na tej tarczy zacznę swoją przygotę z lotkami. Mimoo, że miałem lotki kupić nieco droższe to teraz sobie pomyślałem, że szkoda mi będzie na takiej tarczy rozwalić lotki za sporą kasę, tak więc zamówiłem za 3dyszki Harrow Matrix (są tu: http://i28.tinypic.com/11ttm41.jpg ), bo na początek mi stykną. Rzuca mi się nimi dobrze(chyba, bo porównania nie mam). Niezwykle wygodnie mi się trzyma tego barella, wydaje mi się, że o niebo lepiej niż trzymałoby mi się takiego bez żadnych wyżłobień itd. ma bardoz wygodny uchwyt jakby idealnie dopasowany do mojego ułożenia palców.

No i rzucam...

Teraz ostrzeżenie: ostrzegam przed tymi: http://i31.tinypic.com/hra3v4.jpg grotami Harrowsa (kupiłem za 8,90 30sztuk). Te, które miałem z matrixami są bardzo wytrzymałe(połamał mi się tylko jeden, przez mocny rzut w cyferkę aż). Natomiast te zakupione dodatkowo, którymi sukcesywnie zastępuję tego jednego połamanego z kompletu, to shit jakich mało. Tylko dzisiaj złąmało mi się 6. Wszytkie łamią się tuż u nasady, 4 z nich złamało się w sposób, kiedy końcówka grotu został w tarczy a lotka po prostu odpadła) Jednym słowem, w porównaniu do tych z kompletu są baaardzo liche, z o dużo gorszego plastyku itd itd. Trzęsą lotką niemiłosiernie po wpadnięciu w tarczę, w przeciwieństiwe od tych kompletowych i łąmią się baaardzo szybko bez większych powodów.
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:06 am   

Pierwszy raz od dawna trafil sie ktos o zdrowym podejsciu :brawo: Na poczatek bardzo dobry ruch z tymi tanimi zakupami... jak troche pograsz bedziesz lepiej wiedzial czego Ci potrzeba i wtedy lepiej spozytkujesz jak mowiles nie male pieniadze na profesjonelne dzidy i tarcze. Co do grotow rowniez moge jedynie pogratulowac trafnej oceny jakosci :) wiekszosc osob ktore troche graja znaja te groty bo mieli z nimi stycznosc i chyba wiekszosc zgodzi sie ze mna ze rzeczywiscie sa kiepskie :-D Polecam Evo :)
 
 
 
yosimitsu 



Drużyna: D.T. Viking
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 332
Skąd: Poznań k. Czerwonaka
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:30 am   

RAV napisał/a:
Polecam Evo
Do tego typu tarczy nie polecam ponieważ prawie wszystkie lotki sie odbijają od tarczy.
luks_wgs napisał/a:
Harrow Matrix (są tu: http://i28.tinypic.com/11ttm41.jpg ), bo na początek mi stykną.
wydaje mi sie że za małe piórka do tak długiego szaftu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group