DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
softy? steele? ogólne rozważania dla startera;P
Autor Wiadomość
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:42 am   

yosimitsu napisał/a:
RAV napisał/a:
Polecam Evo
Do tego typu tarczy nie polecam ponieważ prawie wszystkie lotki sie odbijają od tarczy.

No fakt na barowe automaty pieknie sie nadaja ale na takiej tarczy nie mialem "przyjemnosci" garc , wiec sluszna uwaga :)
 
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 7:19 am   

następne groty, które będę miał zmaiar kupić spróbuję obczaić w moim mieście. Z tym, że w tylko dwóch sklepach będzie możliwość, że w ogóle będą- w 'sportowym' jak będą, to zapewne gówno i to po cenie o wieeeele za wysokiej, bo wszystko tam jest droższe. Drugi sklep, to taki z typowymi 'pierdołami', ale liczę na to, że uda mi sięwyczaić coś co będzie lepsze od tych harrowsów biednych, które mam teraz(podejrzewam, że te 30grotów, które myślałem, że starczą mi na jakiś dłuższy okres czasu nie starczą nawet na 5dni).

Jak w ddz nie wyczaję nic godnego uwagi, to nastęnym krokiem będzie: http://www.e-plaza.pl/pro...products_id/285 , bo dużo, a może solidniej, gdyż mają krótszą tą 'nasadę' grotu, a te, które miałem w zestawie z lotkami taką właśnie mają i trzymają się genialnie. A jak i te się nie sprawdzą, to potem evo Trochę mnie przeraziło, jak spojrzałem na allegro, że za 80 grótów trzeba wyłożyć aż 50zł, ale wystarczyło mi spojrzeć tu: http://www.plaza.nazwa.pl...products_id/600 i trochę się wyluzowałem;)


ps.
RAV napisał/a:
yosimitsu napisał/a:
RAV napisał/a:
Polecam Evo
Do tego typu tarczy nie polecam ponieważ prawie wszystkie lotki sie odbijają od tarczy.

No fakt na barowe automaty pieknie sie nadaja ale na takiej tarczy nie mialem "przyjemnosci" garc , wiec sluszna uwaga :)


Właśnie sam się zdziwiłem, że nie ma dużo odbić na tej tarczy(no chyba, że w nią nie trafiam;P). Myślałem, że granie nie będzie komfortowe, a jest. Jak na razie, to częściej mi odpada lotka zostawiając złamany "genialny" grot harrowsa w tarczy niż się odbija.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 8:20 am   

Przepraszam, ze nie w temacie, ale naprawdę masz 18 lat i zaczynasz zabawe w lotki? To niemozliwe. Piszesz zdaniami złozonymi, bez rażących błędów ortograficznych, na dodatek z sensem, umiesz takze cytować współrozmówców i wklejasz wlasciwe i we wlasciwych miejscasch linki, nie zadajesz dziesiątek idiotycznych pytań, sam szukasz w sieci tego co Ci potrzebne. Jestem w szoku... Odwyczaiłem sie od normalnosci ;)
 
 
 
fietu 


Wiek: 40
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:50 am   

:) Piękny jest poprzedni post
Dołączę sie trochę do opowiadań początkującego, bo i ja nim jestem.... nie wiedzieć czemu Mikołaj dał mi tarczę do darta, co jest dziwne bo nigdy nie wykazywałem zainteresowania tym sportem.... jest to jakiś tani sprzęt kupiony chyba w go-sporcie.... smartness, za ok 130 zeta. Prezent mnie zachwycił ale już po dniu stwierdziłem, że lotkami z zestawu to się grać nie da.... zatem wybrałem się na zakupy, podobnie jak kolega Luks_wgs wyszedłem z założenia, że nie ma co inwestować w sprzęt drogi i powiedzmy profesjonalny :-) wiec trochę po omacku wybrałem to silver arrow
do tego o ringi, bo czytałem, że to fajna sprawa plus 2 komplety piórek rozmiar standard........... tu pierwszy problem, groty w zestawie z lotkami to był horror, zrobione z twardego plastiku, co upadek to koniec końcówki.... starczyły mi na 15 min gry :-D na szczęście groty od kompletu z tarczą pasowały.
Rozpisałem się a chciałem coś o grotach opowiedzieć :-) Zatem nadszedł czas na kolejne zakupy, niestety nie odkryłem jeszcze tego cudownego forum więc robiłem zakupy na chybił trafił.... no i chybił micro
końcówki koszmar, te z kolei miękkie, wyginają sie strasznie a co najbardziej irytuje mniej więcej 25% lotek wbijało sie w tarczę, miałem ochotę wszystko rozwalić :-) ....wtedy wlasnie usłyszałem o EVO. Zmieniłem strategie, postanowiłem kupić osobiście a nie przez sieć. Tak oto 3 dni temu trafiłem do pubu "U Marcina" na Srebrzyńskiej, to centrum zaopatrzenia do którego mam najbliżej. W lokalu była sympatyczna pani która jak poprosiłem o groty EVO powiedziała, że nie wie które to są.... były 3 rodzaje końcówek białe, czerwone i czarne :-) tak mi to przedstawiła. Rzuciłem na nie okiem i wybrałem czarne, każdy kolor to inny rodzaj grotów, Evo nie było a ja przypuszczalnie wybrałem H-tip Harrows'a, tak mi się zdaje mają charakterystyczny kształt i literkę H :-D tak czy inaczej gra się nimi świetnie, są super wytrzymałe i 90% się wbija... nawet i więcej....

Kończąc moje zbyt długi wywody, na początek narawde można rzucać niemal do wszystkiego lotkami za ok 50 zeta, nie ma jakiegokolwiek sensu na początek inwestować 300 zł lub więcej.... z czasem i tak się do tego dojdzie :-)


pozdrawiam
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:01 pm   

fietu napisał/a:
:nie ma jakiegokolwiek sensu na początek inwestować 300 zł lub więcej.... z czasem i tak się do tego dojdzie :-)


Bez przesady. W tej chwili, naprawde swietne lotki, praktycznie dowolnej wagi, dlugosci i kształtu, złozy się (podkreslam - złozy, a nie kupi komplet) za w sumie jakies max 110zł. Co nie zmienia faktu ze na poczatek mozna kupic jakies za 40/50 zeby pozniej wiedziec mniej wiecej czego juz konkretnie szukac.
 
 
 
fietu 


Wiek: 40
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:17 pm   

właśnie, istnieje jeszcze ewentualność, że po miesiącu dart się znudzi a wtedy żal tej kasy :-) 300.. mówiłem o zestawie lotki+tarcza
 
 
Pedros 
W porządku :)



Drużyna: O! Krąg D.T.
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Nemesis 18g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 927
Skąd: Widzew
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:26 pm   

fietu napisał/a:
właśnie, istnieje jeszcze ewentualność, że po miesiącu dart się znudzi a wtedy żal tej kasy :-) 300.. mówiłem o zestawie lotki+tarcza

Wiesz, jesli bedziesz przychodzil moze na turnieje i po kilku doznanych porazkach zniechecisz sie, to naprawde nie warto tyle inwestowac. Ale pamietaj ze nie warto sie od razu poddawac "Nie od razu Rzym zbudowano" ;)
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:30 pm   

fietu napisał/a:
300.. mówiłem o zestawie lotki+tarcza


no chyba ze z tarcza, 250 pojdzie na zestaw Hi-Tech :)
 
 
 
fietu 


Wiek: 40
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 1:52 pm   

Pedros napisał
Cytat:
Wiesz, jesli bedziesz przychodzil moze na turnieje i po kilku doznanych porazkach zniechecisz sie, to naprawde nie warto tyle inwestowac. Ale pamietaj ze nie warto sie od razu poddawac "Nie od razu Rzym zbudowano" ;)


:D ależ ja nie mówiłem o sobie, jeśli zaczynam się czymś interesować to na całego
 
 
yosimitsu 



Drużyna: D.T. Viking
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 332
Skąd: Poznań k. Czerwonaka
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:02 pm   

fietu napisał/a:
ależ ja nie mówiłem o sobie, jeśli zaczynam się czymś interesować to na całego
Jezeli nie musisz grać w lotki to nie zaczynaj!!! Ja już musze :wink: !
 
 
luks_wgs 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:35 pm   

Dzisiaj w sportowym kupiłem za 7zł 100szt (a w zasadzie 101- na chemii mie miałem co robić to policzyłem;P ) takie cuda :roll: :
http://i28.tinypic.com/308uvba.jpg
http://i30.tinypic.com/epp55v.jpg
http://i31.tinypic.com/29y395y.jpg

jak wykończę te gówniane co mam teraz, co jak się spodziewam nastapi niedługo, to te potestuje mocniej i zobaczę jak się będą sprawować. Jak na razie, to wkręciłem go do jednej lotki(ale na jednym ze zdjęć nie jest wkręcony, tylko leży z boku) i na ok 50 rzutów nawet nie 5, a mniej się odbiło, nie powyginał się, i ogólnie fajnie siada w tarczę, lotka się mniej trzęsie po usadzeniu w tarczy i jak tak dalej będzie działał to z tego zakupu będę moocno zadowolony :) . Natomiast jedno wrażenie mam z goła masakryczne, i tutaj wysuwam się z pytaniem do doświadczonych- czy krótszy grot mógł sprawić, że rzucam celniej? Bo czuję, jakbym miał większą kontrolę nad lotką. Podczas lotu jakby pewniej leci i trafia bliżej mojego celu. Być może to przypadek...
tutaj porównanie grotów
od lewej: z zestawu z lotkami- super; dokupiony harrows- góóóówno; kupiony dzisiaj- jak na razie- genialny :D
http://i27.tinypic.com/262b4zm.jpg


edit: wydaje mi się, że to może byc prawda, bo jak rzucam trzema lotkami- w każdej inny grot, to ta z nowym grotem jest praktycznie zawsze najbliżej mojego celu. Jednak mimo to czekam na opinie fachowców.
 
 
Cylwa 



Drużyna: Matka Siedzi z Tyłu
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 2:41 pm   

W kwestii grotów - na allegro (http://www.allegro.pl/item303727349_groty_koncowki_do_lotek.html) można kupić groty które są bardzo podobne do evo, a według mnie wytrzymałość mają taką samą. Gorąco je polecam. Cena 22 pln za 1000 szt to raczej nie majątek.
Aha, sam takimi gram :)
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:04 pm   

Też takimi gram, są troszkę słabsze od Evo, za to duuużo tańsze. Polecam.
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 11:19 pm   

Cytat:
Sizal zamiast plastiku



Nie podoba mi sie :? Byl juz poruszany temat bi-drterow i innych takich, czemu wiec usilnie promujesz gre na sizalu KOSZTEM jak to piszesz plastiku - braklo Ci pomyslow ?? Wszystkie odmiany powinny byc promowane i w zadnym wypadku kosztem siebie :!: Minusa lapiesz :evil:
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 8:59 am   

Przecież taki podpis mam od początku, co cię tak nagle ugryzło?
Też masz podpis o "bogu", czy aby nie promujesz boga?
:o
Ale specjalnie dla ciebie i Tobie podobnym zmodyfikowałem lekko mój podpis :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group