DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytrzymałość piórek
Autor Wiadomość
woody 


Tarcza: Blade III
Lotki: hmm Rav jakieś złożył :D
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:40 pm   Wytrzymałość piórek

Witam jestem tu nowy i mam nadzieje że będziecie mieli do mnie wyrozumiałość.Co do tematu , ile wam wytrzymóją piórka?? Bo mi strasznie szybko się psują ,mam tarcze elektroniczną i czasem się lotki od niej odbijają i chyba przy upadku lotki piórka się rozwalają.Ostatnio wystarczyły 2 dni i już mi się jedno pórko rozwaliło.
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 9:58 pm   

niektóre pytania mnie załamują. Ale cóż , odpowiem. Piórko, to tak jak buty, samochód lub jeansy rzecz, której zużywanie jest nie do obliczenia. Ja gram bardzo często i trenuje bardzo często na tarczy sizalowej, a w tym przypadku piórka niszczą się o wiele, wiele szybciej. Nie wiem jak ty to robisz, że się twoje piórka tak szybko niszczą , jak napisałeś, ale jesteś chyba rekordzistą w historii tego forum. Proponują popracować nad techniką.
 
 
woody 


Tarcza: Blade III
Lotki: hmm Rav jakieś złożył :D
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 10:02 pm   

to chyba jednak wina szaftu w jednej lotce bo zawsze pada jedno piórko poprostu przy czubku pórka na łączeniach puszcza.Reszta piórek jest dobra tylko ta jedna lotka.

ps. nie załamuj się bo po to jest takie forum żeby odpowiadać na pytania userów i im pomagać nie pytam poraz setny jaka tarcza elektroniczna tylko na pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w opcji szukaj.
 
 
yosimitsu 



Drużyna: D.T. Viking
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 332
Skąd: Poznań k. Czerwonaka
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:16 pm   

Tak jak Bycze napisał pióra to tak jak buty, samochód czy dżinsy! Oprócz tego, że niewiadomo, kiedy się popsują to bym się wstydził grać popsutymi nie mówiąc już o tym, co najważniejsze, że się źle gra rozpieprzonymi piórami! W domu trenuje od 1 do 2 godzin dziennie wiec piórka mi wystarczają na tydzień. Obowiązkowo zmieniam pióra przed turniejem ( na turniejach wysokiej rangi)!
 
 
shark 


Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sty 16, 2008 11:34 pm   

Czy tam gdzie masz zamontowaną tarczę elektroniczną ,podłoga jest z terakoty albo paneli???.jesli tak to tu szukaj przyczyny właśnie tutaj.Z doświadczenia wiem że najczęściej niszczą się piórka właśnie wtedy kiedy nie ma jakiejś wykładziny dywanowej itp.pozdrawiam. :wink:
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 2:06 am   

Jedne z wytrzymalszych wersji pior to: Marathon(polecam)Amazon,Pentahlon.Jest faktycznie kilka rodzaji piorek,ktore wyjatkowo szybko sie "rozczwurniaja":Hologramy,Combaty,Dimplexy(jeszce ujda),generalnie wszytko co swieci,przykowa uwage jest szajsem.
Najmocniejsze piorka na swiecie(niech ktos mnie poprawi,jak sie myle):
http://www.9dartshop.com/...raflite+Flights
P.S Sprawdzalem przed chwila katalog sprzetu darta i natrafilem na zestaw :lotka: lotek: Global tungsten,Kirk Shepherd 21g,z chmurki to on sie nie wzial.
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 8:18 am   

ja gram piórami no name, drukowanymi na zamówienie, i nawet nimi trenuje, i tak jak Yoshi przed każdym turniejem muszę obowiązkowo zamontować nowe piórka.
A co do mocnych piórek-najbardziej mocne, wg mnie, to piórka AmeriThon. Wysępiłem kiedyś od ich amerykańskiej centrali parenaście kompletów i były fantastyczne.
 
 
Pedros 
W porządku :)



Drużyna: O! Krąg D.T.
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Nemesis 18g
Pomógł: 4 razy
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 927
Skąd: Widzew
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:02 am   

Co do wytrzymalosci piorek, to wedlug mnie najbardziej trwale i dlugie w eksploatacji sa Long Life'y. Chociaz obecnie bardzo trudno dostepne na naszym rynku. Ale z tego co mi wiadomo to Mariusz ( http://www.dart-mp.com/ ) moze zalatwic, lub je ma.
 
 
 
woody 


Tarcza: Blade III
Lotki: hmm Rav jakieś złożył :D
Wiek: 39
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 2:15 pm   

pod tarczą mam płytki.A co do piórek to właśnie używam marathonów.To musi być wina tego szaftu bo psuje się zazwyczaj tylko jedna.MOże jest za ciasny?? Ale z drugiej strony ja na siłe ich nie wkładam.
 
 
yosimitsu 



Drużyna: D.T. Viking
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 332
Skąd: Poznań k. Czerwonaka
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 2:17 pm   

Bycze napisał/a:
ja gram piórami no name, drukowanymi na zamówienie
Jaki koszt ?
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 2:20 pm   

Kwinto stać Cię...

wydrukowałem sobie kilka kompletów z nazwą drużyny, rozdałem przed pierwszym meczem drużynie i wygraliśmy 10-0!!!

(później odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo i 8 porażek, ale to szczegół)

musisz jednak wiedzieć, że są minimalnie większe od marathonów...
pióra jednak do dziś mam w futerale "na szczęście"
 
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 2:20 pm   

masz na privie wiadomość
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 7:43 pm   

ja mam cos takiego http://www.allegro.pl/ite...ife_2_kpl_.html i gram nimi juz ze 2 miesiace (30minut do godzinki dziennie, weekendy nawet po 3-4 godziny)

Mialem wczesniej jakies takie kolorowe hologramy to ino myk sie rozwalily
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 10:52 pm   

Piorka Longlife sa i bardzo wytrzymale,ale maja spora wade.Na dolnej czesci piora czesto dochodzi do wygiec/znieksztalcen i wtedy za chiny nie wloze go z powrotem w szafta.To bylo dawno temu,nie pamietam jakich uzywalem szaftow,ale sprawialo mi to, az taki problem,ze podziekowalem tym jakze ciekawym(material)piorom.
 
 
b-ej 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 50
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:11 pm   

krycha23 napisał/a:
ale maja spora wade.Na dolnej czesci piora czesto dochodzi do wygiec/znieksztalcen i wtedy za chiny nie wloze go z powrotem w szafta


no ja nie mam puki co takich problemow.

A trochę z innej beczki. Denerwuje mnie natomiast jak podczas rzutu lotka wbija mi sie w szaft, a mianowicie w rozgalezienie na samym czubku (tam gdzie sie wklada piórka)
jak potem chce to dogiac spowrotem to po kilku takich razach jedna z tych koncówek szaftu pęka.

A tak juz wogle z innej beczki to udało wam sie kiedys tak rzucic ze lotka wbiła sie w piórko? i to tak zeby je rozwarstwiło :) 2 razy mi sie taki wyczyn udał :)

Wszystko dotyczy oczywiscie ostrych lotek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group