DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajeb..ta tarcza sizalowa?
Autor Wiadomość
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 10:14 pm   Zajeb..ta tarcza sizalowa?

http://bulls-darts.com/in...lypage.tpl.html
Zamówiłem w zeszły piątek.Być może jutro otrzymam.Od pewnego czasu ponownie sporo trenuje i kurcze,szybko męcze sektory.Poszperałem więc w necie,bo chciałem spróbować czegos nowego.Spotkałem sie z wieloma opiniami(tu w Uk),że to najlepsza tarcza!Czy ktoś sie z nią zetknął z forumowiczów?Jakieś opinie?
Będę ją męczył baardzoo długo,po kilka godzin dziennie.
Pozdro.
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 10:59 pm   

A ja od 3 tygodni trenuję na tej Nodor Supabull
Super jakość sizala, a moja poprzednia tarcza to był Blade 3. Myślałem że to już jest odjazd, ale Supabull Nodora też jest niczego sobie.
 
 
mr_woo 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 366
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 11:05 pm   

W Pradze na Czech Open graliśmy na tych tarczach - nie jestem pewien co do modelu, ale na pewno były to tarcze Bull's. Pierwsze wrażenie super i ciekawe jak sprawdzi się przy dłuższym użytkowaniu. Daj znać za jakiś czas. Powodzenia w treningach!
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 11:22 pm   

Bycze napisał/a:
A ja od 3 tygodni trenuję na tej Nodor Supabull

Przypomnę, że taka tarcza jest do wygrania w typerze :)
 
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Śro Lis 26, 2008 12:02 am   

Ciekawa sprawa mr.woo.Były na niej grane w tym roku Holland Open,zresztą tarcza oficjalnie promowana poprzez federacje WDF.Mały minus -cena.Ja również stosuje do treningów Blade III(to już będzie 5 lat),tarcza na pewno dobra,ale czy najlepsza?Za Blade III płace 25f,Advantage kosztowała mnie 43f.Różnica w cenie zauważalna,ale ponoć:
Posty użytkowników forum:
"got to be the bulls advantage once you have bought it you will never go back.
Had mine 6-7 months only had 1 bounce out.
Its hardly showing any wear.
Its superb"

"`ive had all 3 of these boards first the Blade 3 hard wearing but after a time the segments bleed into each other because after a while the wires are goosed, the Eclipse pro is what i use as my practice board had it about 4 months and it is knackered now, but rather than wizz it i use for practice, the wires are more embedded into the board so no segment bleeding, but it isnt as dense so now it looks completely worn, ive got a bulls advantage and although im only using it for a match board, i play on a friends often and he's had his about 3 months and he plays every day(practises) and the board hardly looks used the white segments are far brighter and dont go yellowy either, i'll never buy anything else other than the bulls advantage or a Puma Bandit, hope this helps "
Szukałem tej Puma Bandit.Cena jeszcze wyższa od Advantage i to prawda,ze produkują ja w Nowej Zelandii.koszt przesyłki :roll:
W każdym razie te dwie tarcze są bardzo podobne do siebie.Co nie którzy mówią,że wręcz te same,z tymże producenci różni.
Dam znać,nie zostawie suchej nitki na AdvantageII,sporo kosztuje,więc i spore wymagania.
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 7:25 pm   

Hej.Wczoraj otrzymałem tarczę Bull's.Wrzucam więc parę mych spostrzeżeń:
-ładny kolor drewna na odwrocie tarczy
-żywe kolory sektorów(zobaczymy czy biel nie z żółknie)
-na pewno mogę stwierdzić inną konsystencje sizala(jestem ciekaw wytrzymałości)
-pająk,bardzo cieniutki,według mnie idealny
-dołączone profesjonalne mocowanie tarczy,warte około 5-ciu funtów(miłe zaskoczenie,bo nie widziałem tego na pudełku,ani nie znalazłem w informacjach)
-tarcza ładna,efektowna
Najważniejszą informacje podam za około 2 tygodnie,czyli jak tarcza znosi trudy codziennych treningów,co według mnie jest najważniejszą cechą porządnej tarczy.Myśle,że po tym czasie będę mógł coś stwierdzić.
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 3:30 pm   

krycha23 napisał/a:
Najważniejszą informacje podam za około 2 tygodnie

Czas minął :czas:
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 5:54 pm   

Dzis wieczorem cos napisze.
Ok.Uważam tę tarczę za bardzo ciekawą alternatywę wobec Blade III(uważanej w szerokim gronie za najlepszą tarczę sizalową).Według mnie,AdvantageII prezentuje lepszą kolorystykę sektorów.Wizualnie jakby jaśniejsza,pasuje mi to.Szczególnie do gustu przypadł mi pająk-60% cieńszy od pozostałych,jeszcze minimalizując odbicia lotek od pająka.Nie przeszkadza to oczywiście w obszarze widoczności,cały pająk pomalowany jest na biało,co ładnie seperuje sektory.Na temat sizala powiem ,że AdvantageII ,nie jest na pewno mniej wytrzymałą tarczą od BladeIII.Być może 10%-20% wytrzymalszą.Sektor 20 jakże przeze mnie męczony ciągle ładnie przyjmuje na siebie kolejne rzuty.Sam sizal zrobił na mnie dziwne wrażenie.Jest jakby bardziej "drewniany",kurcze,ciężko to opisać.Zresztą chyba tylko w Nowej Zelandii wiedzą z czego to zrobione.Lotki jednak wbijają się głęboko,pewnie,a po dziurkach zaraz ani śladu.Jedym słowem gra się lekko i przyjemnie,nie martwiąc się o parkiet,perski dywan,czy o własne jajka :wink: .Na teraz widzę tylko jedną wadę,mianowicie:cena/jakość.Przy cenie BladeIII- 28f,AdvantageII z ceną 38f wypada nie najgorzej,ale bez rewelacji.Sporo osób/graczy może kwestionować wyższośc AdvantageII nad BladeIII,a gdy do tego dojdzie wyższa cena,hm wybór nie jest prosty.Ja już podjąłem decyzję,od nie dawna moją tarczą numer 1 jest AdvantgeII.Jeżeli ktoś może wydać troszkę więcej gotówki na tarczę,otrzymując według mnie troszkę wyższą jakość od BladeIII(być może nie współmierną co do ceny),to będzie naprawdę zadowolony.
 
 
Nazgul 


Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Unicorn Dobromyslova 18gr, Aztec 18gr, Bull's BE13 16gr
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:42 am   

Witam.

Mam pytanie do użytkowników Advantage II.
Kilka dni temu kupiłem tą tarcze. W pierwszej chwili kiedy ją zobaczyłem - wpadłem prawie w euforie (kolory , grubość pająka, wizualna jakość wykonania - to po prostu bajka), a po oddaniu pierwszych kilkudziesięciu rzutów głównie w 20 mój zachwyt jeszcze się spotęgował. Lotki wchodziły mięciutko dając bardzo przyjemny odgłos. Ale przyszedł czas kiedy zacząłem rzucać do innych sektorów i tu bardzo się zdziwiłem. Sizal w sektorach jest totalnie nierówny. 20 która trzyma najlepiej jest i tak dużo bardziej miękka niż mój stary Harrows Clasic. Niestety jest kilka sektorów które sa tak miękkie że przy rzutach płaskich bez wibracji z siła trochę większą niż średnia, lotka wbija się do końca , a potem odbija się i wypada.
Prawdziwy dramat przeżyłem kiedy zacząłem rzucać duble na dole. Tam jest grupa takich luźnych sektorów, a ja potrzebuje w takich miejscach (mam na myśli duble) zastosować rzut dający w miarę płaski lot i może ciut mocniejszy niż średni. W efekcie okazało się że zdarza mi się po kilka razy pod rząd trafić w środek sektora np (2, 15 17, czy 19) po czym lotka wchodzi do końca to widać i słychać, odbija się i wypada , przecież to jakiś dramat - w starym Harrows Classic z grubymi drutami w ciągu 4 tygodni miałem 1 odbitą lotkę - trafiłem w środek drutu pająka, a tu tarcza na której grane są MŚ, a u mnie 10 rzutów 5 odbitych i to od środka sektora. :o Rzucam barelami długimi i cienkimi Bulls BE13 waga 16 gr z grotami Power-Pro plastik.
W związku z powyższym mam pytanie do osób posiadających taką tarcze czy u Was też wygląda to tak samo ? :o
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 2:46 am   

Witam.NIE, zdecydowanie tak u mnie to nie wyglada.Zarzuc fotka,moze trafila sie jakas trefna sztuka.Ja ma ciagle "bajke".
 
 
Nazgul 


Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Unicorn Dobromyslova 18gr, Aztec 18gr, Bull's BE13 16gr
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 5:05 am   

Chetnie załączył bym mały filmik około 7 MB tylko jak to zrobić ? Jaką fotke masz na myśli ? Całej tarczy czy klatke z wypadającą lotką ?
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 9:56 am   

Nazgul napisał/a:
Chetnie załączył bym mały filmik około 7 MB tylko jak to zrobić ?

Wrzuć na jakiegoś rapida albo inny serwis. Nawet Youtube jeśli masz tam konto :)

Co do tarczy to strzelam - może była niewaściwie przechowywana albo gdzieś pod tarczą masz kaloryfer, tudziez inne zródło ciepła i stąd różnica w jakości sizala?

Miałeś wcześniej inną tarczę i nie było takiego problemu?
 
 
Nazgul 


Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Unicorn Dobromyslova 18gr, Aztec 18gr, Bull's BE13 16gr
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:57 pm   

Nie mam kaloryfera na tej ścianie , jedyny mały w tym pokoju jest na przeciwległej ścianie 3,5 od tarczy i najczęściej jest zimny lub czasami letni. Tarcze sizalową miałem w tym samym miejscu ,Harrows Classic i nie bylo problemu. Poza tym sektorów miękkich dużo jest na dole a gdyby to kaloryfer podgrzewał to akurat tam powinny zacząć twardnieć - cieplo wedruje do góry więc najbardziej narażone na działanie ciepła i twardnienie były by te dolne. Po drugie te miejsca super miękkie są porozrzucane po całej tarczy. Sporo jest ich również na obrzezach np taki obszar zaczyna się 1,5 - 2 cm nad doublami 1,20,5 i jest rozciągnięty aż do samej góry. Przy próbie trenowania doubli nie wiem dokładnie gdzie trafiłem bo lotka wypada i jak tu robić korekte? :cry:
Pracuje na założeniem konta w YouTube. Jak się uda to zapodam krótki film.
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 1:50 pm   

Dawaj filmik,sam jestem ciekaw o co kaman.Zadne cieplo,daje sobie palca uciac,ze cos przy produkcji poszlo nie tak.
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 2:14 pm   

krycha23 napisał/a:
Zadne cieplo,daje sobie palca uciac,ze cos przy produkcji poszlo nie tak.


Pewnie niektóre placki nie ubite dobrze... :cry:

@ Nazgul
Połóż chłopie tarczę na ziemi i daj jej wody w te miejsca, najlepiej spryskiwaczem , powinno pomóc chociaż w jakimś stopniu, czasami nawet bardzo. Mozna lać wodę w tarcze dopóki nie zacznie się wybrzuszać .Spróbuj :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group