DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zajeb..ta tarcza sizalowa?
Autor Wiadomość
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 3:26 pm   

@ Herod

No to Herod ja Ci polecę... ;)
Kiedyś mialem tarczę (a to zła tarcza była) i mnóstwo lotek mi spadalo, podstawiłem dwa krzesła i rozwiesilem starą zaslonke czy prześcieradlo.
Same plusy, jak spadnie...
-niczego nie niszczy
-lotki czyli szafty i pióra sie nie niszczą w ogóle od uderzenia w podłogę czy coś tam...
-nie trzeba sie schylac po lotke, a jak ktos trenuje ze trzy godziny to wie co to znaczy

Teraz mam dobra tarcze a i tak rozwieszam między szafą a łóżkiem bo stwierdziłem że nawet 5 do 10 odbić na trening to i tak się oplaca... :lol:
Ostatnio zmieniony przez robin zwrocka Wto Lut 24, 2009 4:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 3:57 pm   

robin hooood napisał/a:
@ Herod

No to Herod ja Ci polecę... ;)
Kiedyś mialem s...piii....ą tarczę i mnóstwo lotek mi spadalo...

Dzięki za pomysły ale wiesz:
... ja nie narzekam na tarczę broń Cię Panie Bozia. Tarcza daje rade (jestem z niej zadowolony) na trening odbija mi sie max do 5 lotek. Ale i tak jak mi dziennie choćby jedna z pieciu się wbije w panel ( a steel cholernie ciągnie je w dół) to mam w miesiącu prawie 30 dziur w podłodze więcej. :-(
Stara mnie z chałupy wyrzuci
ps. - dobrze że ona nie czyta tego forum ... bo to naprawdę złota kobieta jest :lol:
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 4:16 pm   

herod napisał/a:
... ja nie narzekam na tarczę broń Cię Panie Bozia. Tarcza daje rade (jestem z niej zadowolony) na trening odbija mi sie max do 5 lotek.


Dlatego napisałem

robin hooood napisał/a:
Teraz mam dobra tarcze a i tak rozwieszam między szafą a łóżkiem bo stwierdziłem że nawet 5 do 10 odbić na trening to i tak się oplaca...
Ostatnio zmieniony przez robin zwrocka Wto Lut 24, 2009 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nazgul 


Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Unicorn Dobromyslova 18gr, Aztec 18gr, Bull's BE13 16gr
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 5:38 pm   

CYBERNAUTA napisał/a:
herod napisał/a:
Czy ktoś z was mógłby polecić jakąś matę?
lub inny sposób na ochrone paneli ... dywany i wykładzinki wszelakie
odpadają ...bo nie lubię.

W sumie offtop ale cóż... Chyba jedynym tanim rozwiązaniem jest rzucenie przed tarczę jakiejś płyty mdf na czas treningu.
Nieco karkołomny pomysł, ale jak to ostatnio powiedział Franz Smuda: "albo rybka albo... no ten..." :D


A może taka konstrukcja: w Castoramie zamawiasz pod wymiar sklejke 8-10mm grubości, do tego wykładzine podłogową łazienkową - gumowaną , a dla estetów wykładzine pokojową - wszystko w tym samym wymiarze + klej żeby to posklejać. Na jedną stronę guma na drugą wykładzina i otrzymujemy taki gruby i bezpieczny dywan. :D Wykładzina gumowana powoduje że nie bedzie jeździł po podlodze a przez sklejke 8-10mm nawet 25 gr lotka się nie przebije. :roll:
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 9:10 pm   

robin hooood napisał/a:
Tak i dodam że ja na przykład uwielbiam Lestata i w ogóle :przytul: wszystko co z Nim jest związane a Ci emigranci niech się tak nie czepiają bo :boks:
No to tyle chcialem wykrzyczeć :jupi:


O w morde,powiedz jeszcze nieudacznicy!
:lol:

Lestat napisał/a:
No to o co kaman tak w ogole? :)


O "szufladke" do jakiej wrzucamy te groty?Sam juz nie wiem :?
Zgadzam sie jednak,ze do klotni to daleko w tym temacie.

P.S.Poczekaj Robin,niech Cie dorwe gdzies na turnieju...
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 8:21 am   

podepnę sie pod ten temat bo nie chce zakłada nowego
kupiliśmy do testów Harrowsa ClubClassic i widzę że dziury zostają spore na tym.

Dziura powinna schodzić się sama po jakimś czasie czy z chwila wpadnięcia kolejnej lotki obok? Czy sizal może wietrzeć z czasem jak leży długo gdzieś w magazynie? Nie lepiej kupować tam gdzie jets duży i szybki przerzut towaru.
Będziemy kupować do domu sizale na tą się zrzuciliśmy aby zobaczy w ogóle co i jak ale średnio jesteśmy zadowoleni. Nie mamy porównania jest sens dokładać do droższych czy ogólnie sizal to sizal. Jeśli mam 2 lata gwarancji za tarcze 200zł to nie lepiej kupić co roku taką za 100zł? Na początku myśleliśmy o Matrixie bezzszywkowym ale teraz mamy klina czy brać znów Harrowsa
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 8:35 am   

W mojej opini:
kowal napisał/a:

Dziura powinna schodzić się sama po jakimś czasie czy z chwila wpadnięcia kolejnej lotki obok?

Bez przesady kowal , sizal to nie kauczuk. Fakt może deczko leżała na magazynie.i się jej przyschło. Ale to nic strasznego. Próbowałeś na dzień dobry dać się jej napić, czasem na początek znajomości trzeba jest się napić :-) Ja zawsze z dziurami radzę sobie w jeden prosty sposób spryskiwacz i woda ,
sizal się napije i drugiego dnia jest jak nowy.

kowal napisał/a:
Czy sizal może wietrzeć z czasem jak leży długo gdzieś w magazynie?

jasne że tak, jak każdy towar

kowal napisał/a:
Nie mamy porównania jest sens dokładać do droższych czy ogólnie sizal to sizal. Jeśli mam 2 lata gwarancji za tarcze 200zł to nie lepiej kupić co roku taką za 100zł? Na początku myśleliśmy o Matrixie bezzszywkowym ale teraz mamy klina czy brać znów Harrowsa

hmmm wydaje mi się że pisząc "sizal to sizal" używasz zbyt prostego porównania.
Zdecydowanie się nie zgodzę że sisal to sisal. To tak jakbyś napisał herbata to herbata, zauważ jednak że jedna to łupież Breżniewa, a druga to selekcjonowane listki zrywane z czubeczka ... :P (nie posądzajcie mnie o kryptoreklamę) ;) Z sizalem będziesz miał podobnie firmy też dzielą agawy sizalowe wg jakości, przynajmniej tak się dziś robi w tych szanujących się zakładach, podkreślam szanujących się ... zatem mniej znane marki nie mają pewnie tak dobrego materiału do produkcji

pozdrawiam Wolbrom
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Śro Paź 28, 2009 2:19 pm   

hej dzieki za rade z ta woda powinno by to w FAQu taki szczegoł a roznice widac od razu
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 6:05 pm   

kowal napisał/a:
kupiliśmy do testów Harrowsa ClubClassic i widzę że dziury zostają spore na tym.

Podejrzewam, że Club Classic to nie ta jakosć co Unicorn i Winmau z wyższej półki.
Pewnie ten model tak reaguje na rozdziewiczenie, ale kiedy załadujesz w tarczę tonę lotek to troszkę się rozejdzie, ułoży i już nie będzie to tak widoczne jak na świeżynce :)

Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Mój Blade III dopiero po 2 latach zaczął wykazywać pierwsze oznaki solidniejszego zmęczenia, więc może wkrótce wypróbuję metodę heroda, czyli spryskam ją H2O.
 
 
JureXXX 



Tarcza: Winmau Champions Choice II/Bulls Advantage II
Lotki: soft kombinowane ok. 20g/steel Unicorn Phase 5 Black 26g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 145
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 1:50 pm   

Właśnie otrzymałem tarczę Advantage II (jak zwykle u Mariusza ekspresowe tępo).
Pierwsze wrażenia: kolory inne niż w moim poprzednim Harrows Official Competition. Jakość wykonania też trochę lepsza. Dużo lepsze mocowanie, tarcza nie buja się. Pająk no tak jak napisano jest super cieniutki. Ale, zawsze jest jakieś ale. Sizal jest twardszy i już pare lotek(soft) zdążyło się odbić(steel ani razu się nie wybił). Może to dlatego że tarcza jest jeszcze zimna, może musi się rozgrzać, dojść do siebie. Jak trochę porzucam to jeszcze coś napiszę :)
 
 
JureXXX 



Tarcza: Winmau Champions Choice II/Bulls Advantage II
Lotki: soft kombinowane ok. 20g/steel Unicorn Phase 5 Black 26g
Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 145
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Gru 30, 2009 7:33 pm   

Po dłuższej zabawie stwierdzam iż: tarcza jest głośna (denerwuje innych domowników) no i nie nadaje się do softa:) za to steelowe końcówki pasuja idealnie, szybko się goi(dziurki się zasklepiają :P )
 
 
kowal 



Drużyna: ATMOteam
Tarcza: Blady4
Lotki: Gripper2 20g/Goldeneye 21g
Pomógł: 17 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 328
Skąd: Wolbrom
Wysłany: Śro Wrz 29, 2010 3:35 pm   

dzis dostałem tarcze pentathlonu precision
wyrwałem za 80zł :P na allegro nowki, bałem sie ze beda z wystawy wyschniete jak wior i z odłazacym sisalem od pajaka albo z zaciekami na tyle - jak to z okazjami na allegro bywa. Ale sa w perfekcyjnym stanie. Pajak cienki jak w Focus sisal wyglada na afrykanski ale to po paru rzutach pewnie wyjdzie w praniu (ostre włoski), generalnie wyglada na jakosc z najwyzszej połki
fajny chromowany drut z numermi
 
 
Jacynt 



Tarcza: Eclipse Pro
Lotki: E. Bristow 22g
Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 206
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 3:48 pm   

Krycha, w podpisie masz tarczę TARGET PLAY VISION. Jaką ma jakość w porównaniu do Bulls A2? Cenowo to jest £29.99 do £39.99.
 
 
 
krycha23 



Drużyna: Cheltenham Team
Tarcza: Winmau Blade 5 Dual Core
Lotki: Target Carrera C4 22g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 1094
Skąd: UK - Cheltenham
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 5:12 pm   

Wlasnie Target Play Vision jest baardzo podobna wlasciowosciami do A2.
Twardy sizal, ostre kolory. Roznicy wiekszej nie widze,ach - montaz jest standardowy w Vision.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group