DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lestat
Sob Sty 03, 2009 4:55 pm
ilu gramowe lotki do darta?
Autor Wiadomość
pyrson 


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Ostrów Wlkp.
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 4:48 pm   ilu gramowe lotki do darta?

witajcie. gram w darta rozrywkowo od wielu lat. zawsze były to lotki barowe, raz lepsze raz gorsze. w różnych warunkach się grało, różne wyniki osiągało.
postanowiłem na zakup oryginalnych rzutek harrowsa. jednak wyprzedziła mnie moja dziewczyna i sprawiła mi prezent w postaci 14 gramowych lotek. jakiej wagi lotki wy używacie? dla mnie osobiście 14-stki sa zbyt lekkie, ale nie wypróbowałem jeszcze w praktyce.



pozdro
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 5:02 pm   

nie pytaj graj

a potem zobacz porady i inne tematy


zanim cię z błotem zjadą o to pytanie


ps . cytuje szanowne grono bardzie doświadczonych

Lestat napisał/a:
darts92 napisał/a:
które z nich są najlepsze a jak nie te to doradzcie jakies inne


a ja pierd....

najlepszym rozmiarem buta jest rozmiar 28, nie kupuj butow w żadnym innym rozmiarze, 28 is the best...




edit

z lewej przy profilu "nowość" kto co ma kto czym gra ;) można zobaczyć też wagę
Ostatnio zmieniony przez unicorn Sob Sty 03, 2009 5:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 5:17 pm   

@ PYRSON

lekkie (14) są bardzo dobre do szlifowania techniki i siły/szybkości ręki , graj nimi a jak wejdziesz na jakiś regularny poziom to wtedy sobie przetestujesz inne cięższe...
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 6:01 pm   

ja gram 16g lotkami ze zmienionym shaftem na nylon, co daje całkowitą wagę lotki ~15g.
Nie narzekam. Kupując lotki "w ciemno", czyli nie mając jeszcze sprecyzowanego zdania czy wolimy lżejsze, czy cięższe ja skłaniałbym się do 16g, ale jest to kwestia czysto indywidualna.
Porzucaj tym, co dostałeś od dziewczyny. Będziesz miał już jakiś punkt zaczepienia. Z czasem i tak będziesz chciał się przerzucić z mosiądzu na wolfram, wtedy możesz po prostu kupić cięższe lotki. Warto też wypróbować różnych długości shafty. Tymi długimi ze standardowych zestawów cholernie niewygodnie się rzuca, choć to również jest kwestią indywidualną :)
pozdrawiam
 
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 10:08 pm   

pyrson napisał/a:
dla mnie osobiście 14-stki sa zbyt lekkie

A dla mnie zbyt młode ;)

Ja zaczynałem od szesnastek, potem chyba 18-tki ale skróciłem w nich szafty więc teraz szczerze to nie wiem ile ważą (tym razem pisze już o lotkach) ;)

Zawsze możesz dokupić do tych 14-ek obciążniki jeśli lotasy wydadzą ci się za lekkie.
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 2:33 pm   

Ja wlasnie gram 14 i nie placze, jak ktos ma silny, pewny rzut to jest to dobra waga, zwrocil bym tylko uwage na to ze przy tak lekkiej lotce dlugie aluminiowe zalocie to samobojstwo, gdyz niesamowicie zmienia srodek ciezkosci, z tego wzgledu nylonowy szaft i szerokie piorko wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem :) Jesli ktos nosi sie z zamiarem nabycia lotek dla siebie najlepszym co moze zrobic to zlapac kilku zawodnikow ktorzy graja roznymi modelami lotek i za ich zgoda oddac kilka rzutow. Wtedy latwiej okreslic chocby wage i dlugosc lotki oraz fakture barela jakie nam odpowiadaja.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group