DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: CzarekMichał
Pon Gru 29, 2008 12:57 pm
lotki do profesjonalnej gry i zmiana tarczy
Autor Wiadomość
darts92 


Tarcza: Harrows Club
Lotki: Harrows Aztec 18g
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 56
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 12:36 pm   lotki do profesjonalnej gry i zmiana tarczy

Cześc jestemtu nowym uzytkownikiem i licze na waszą pomoc. Mam tarczę elektroniczną juz 4lata i zamierzam kupic sisalową by zacząć grać profesjonalnie i jakie lotki polecacie ilu gramowe bo obecnie gram na 18 ale myśle o 20-22 .Widziałem na stronie harrows lotki eric bristow co o nich sądzicie?? i jeszcze jedno czy warto ejst kupowac tarcze sisalową by na niej trenowac i ewentualnie grac potem w profesjonalnych turniejach czy wystarczy trening tylko na elektronicznej??
 
 
 
RAV 
Gdyby tak ... ŁLD



Drużyna: O!KRĄG D.T.
Tarcza: Automat King's Darts II :)
Lotki: Harrows Aztec 14gR
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 1779
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 12:48 pm   

Witam na forum. Polecam dzial porady :) Juz duzo bylo o tym pisane, warto poczytac zaczym Cie zjada ze pytasz o cos co juz mozna na forum znalezc ;) Pozdro
 
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 12:50 pm   

warto kupować tarczę sizalową.
Po pierwsze ograniczysz hałas, po drugie podszlifujesz technikę (kwestia kąta wbijania się lotki).

Z bristow`ami miałem do czynienia ale z gwintem 2ba, jeśli o te Ci chodzi tą są ok. jeśli masz na myśli sizalowe (ze stałym grotem) to nie pomogę.
zawsze warto trenować, czy na sizalu to nie ma większego znaczenia, no chyba, że możesz sobie pozwolić na wydatek rzędu kliku tysięcy i kupić cyberdina do domu ;-)
 
 
 
sirpiotr 


Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Ełk
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 12:50 pm   

ogólnie eriki nie są złe, ale jak chcesz zaoszczędzić połowę ceny i mieć praktycznie takie same lotki bez napisu eric bristow, to zakup sobie Rzutki Harrows Tungsten 180 i zmień szafty na jak najkrótsze. Mam do czynienia z i z tym i z tym modelem i nie wyczuwam żadnej różnicy chociaż tungstenu mają 80% wolframu a eriki 95% ale ja tam tego nie odczuwam. Co do sizala to nie chodzi o wagę 18gram w zupełności wystarczy jeśli rzucasz cały czas tą samą wagą do elektronicznej to i tak samo będziesz rzucał do sizala. Na sizalu chodzi o to aby barel nie był gruby i żeby bez problemu 3 lotki wchodziły w maxa :) na zwykłych lotkach są problemy z tym. Ja osobiście polecam tylko te 2 modele lotek harrowsa. reszta to lipa.
 
 
darts92 


Tarcza: Harrows Club
Lotki: Harrows Aztec 18g
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 56
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:40 pm   

a jeszcze mam na oku lotki assasin 80 wolframu 20g / magnum 97wolframu 21g/ grafite 80% /gyro 80%/flash 90%/ atlantis 95% i te co uważam za dosc dobre to powerpoint 80 które z nich są najlepsze a jak nie te to doradzcie jakies inne
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:46 pm   

darts92 napisał/a:
które z nich są najlepsze a jak nie te to doradzcie jakies inne


a ja pierd....

najlepszym rozmiarem buta jest rozmiar 28, nie kupuj butow w żadnym innym rozmiarze, 28 is the best...
 
 
 
darts92 


Tarcza: Harrows Club
Lotki: Harrows Aztec 18g
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 56
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:49 pm   

to jak doradzi mi ktos??
 
 
 
CzarekMichał 



Drużyna: Matka siedzi z tyłu
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target Sport90 - Excel 22g
Pomógł: 14 razy
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2002
Posty: 4703
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 1:58 pm   

Najważniejsza jest waga, długość i kształt barela. Są to jednak bardzo indywidualne sprawy. Nikt Ci nie doradzi, które są "lepsze". Jeden woli grubszy barel z nacięciami, drugi dłuższy, cieńszy bez nacięć. Te wszystkie procenty wolframu są tu akurat najmniej ważne. Jeżeli 4 lata grasz na tej tarczy co ją masz to powinieneś mniej więcej wiedzieć czego chcesz.
Ja osobiście mogę jedynie odradzić złote Vortexy Harrowsa.
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 2:01 pm   

Lestat napisał/a:
darts92 napisał/a:
które z nich są najlepsze a jak nie te to doradzcie jakies inne

a ja pierd....
najlepszym rozmiarem buta jest rozmiar 28, nie kupuj butow w żadnym innym rozmiarze, 28 is the best...


nie ma jak uprzejmość :twisted:
Ale fakt temat lotek (rodzaje, wagi) poruszany na forum naprawdę wiele razy.
Darts92 chyba nie wysiliłeś się żeby poszukać i poczytać ?
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 2:07 pm   

herod napisał/a:
nie ma jak uprzejmość :twisted:


W ramach uprzejmosci stworzylem na swojej stronie dzial FAQ darts, ktory wystarczy przeczytac zeby nie zadawac podobnych pytan. W ramach uprzejmosci wielokrotnie na te i podobne pytania odpowiadalem na forum, zeby mozna bylo odpowiedzi znalezc i z nich skorzystac. Nasz młody kolega nie skorzystał/nie umie skorzystac z odpowiedzi poprzednikow. Ile mozna byc uprzejmym i tolerowac lenistwo?
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 2:25 pm   

Lestat napisał/a:
herod napisał/a:
nie ma jak uprzejmość :twisted:


W ramach uprzejmosci stworzylem na swojej stronie dzial FAQ darts, ktory wystarczy przeczytac zeby nie zadawac podobnych pytan. W ramach uprzejmosci wielokrotnie na te i podobne pytania odpowiadalem na forum, zeby mozna bylo odpowiedzi znalezc i z nich skorzystac. Nasz młody kolega nie skorzystał/nie umie skorzystac z odpowiedzi poprzednikow. Ile mozna byc uprzejmym i tolerowac lenistwo?


Ojeja Stary Zgred ... :P nie może sobie odpuscić ?
i sie na żartach nie zna :P

A tak na poważnie. No stronka twoja jest jak najbardziej spoko i tak jak piszesz zawiera informacje które na początek spokojnie wystarczą.
No ale z drugiej strony nie można ciąć buraka, forum jest otwarte a jak sie trafi jaka gapa co szukać na forum nie umie to grzecznie po koleżeńsku można uwagę zwrócić a nie odrazu napisałeś "o ja pier..."

A może tu jakiś talent sie nam trafi i zrazi się odrazu a my nieświadomie zmarnujemy takiego drugiego Rataja :-)
Kto pyta wielbłądzi .
 
 
darts92 


Tarcza: Harrows Club
Lotki: Harrows Aztec 18g
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 56
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 3:55 pm   

dobra to sory ze zrobilem tutaj etamt na przyszlosc będe wiedział ze najpierw trzeba przeszukac forum a potem dopiero zrobic temat ale skoro juz zaczołem to moze go skończe i mam ostatnie pytanie czy do profesjonalnej gry 18g lotka to mało bo jak czytam to noektórzy maja grubo ponad 20g
 
 
 
uzi 



Drużyna: Włóczykije Łódź
Tarcza: Bull's Shark Pro
Lotki: Penetrator 4 - 23g
Pomógł: 15 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 847
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 4:19 pm   

darts92 napisał/a:
czy do profesjonalnej gry 18g lotka to mało bo jak czytam to noektórzy maja grubo ponad 20g

Przykład dwóch mistrzów świata:
Dennis Priestley rzuca 14-to gramowymi lotkami.
Raymond van Barneveld rzuca 26-cio gramowymi lotkami.
( źródło: http://dart.wroclaw.pl/ )

Polecam lekturę w internecie. Pierwsze strony które mi się nasuwają:
http://dart.wroclaw.pl/sprzet1.html
http://p.szewczak.w.interia.pl/wyposazenie.htm
http://darts.abajt.pl/faqdarts.html

sporo znajdziesz też przez google.

kilka cytatów z tych stron:
p.szewczak.w.interia.pl napisał/a:
Kupując pierwszy komplet lotek proponuję zacząć od 18-21 g. Większość ludzi dobrze gra lotkami z tego przedziału, jednocześnie jest to najtańszy przedział. Kiedy lotka waży więcej musi zawierać więcej wolframu aby utrzymać swój mały rozmiar co jednocześnie podnosi cenę. Siła z jaką rzucasz determinuje ciężar lotki jaką powinieneś rzucać. Im cięższa lotka tym silniejszy musi być rzut aby lotka doleciała z linii rzutu do tarczy omijając podłogę.
(...)
Rodzaj lotki zależy od typu w jaki rzucamy, czy jest to łuk, lob czy lot w linii prostej. Lotka, w której ciężar umieszczony jest bardziej z przodu odpowiada komuś, kto rzuca lobem podczas gdy lotka w której ciężar umieszczony jest w środku lub z tyłu przeznaczona jest dla ludzi, których rzut jest w linii prostej.

dart.wroclaw.pl napisał/a:
Waga lotki to niekończąca się opowieść. Wiele osób chce wiedzieć jak ciężkie powinny być strzałki (ehhh...), którymi rzucają, jaka waga jest najbardziej popularna, jaka jest średnia waga lotki itd. Nie ma prawidłowej odpowiedzi na takie pytania.
(...)
Jeżeli spytasz o średnią wagę odpowiedź będzie 20g ale czy ma to jakiś sens skoro ciężary różnią się tak bardzo?


warto poczytać.

Pozdrawiam!
 
 
 
unicorn 


Tarcza: unicorn Eclipse Pro
Lotki: unicorn sigma pro 22,8g
Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 110
Skąd: polska
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 6:20 pm   

przypuszczam że takiej praktyki w "rzucaniu" różnymi lotkami to by wielu pozazdrościło podsumowanie jest takie że tak samo kiepsko rzucam tymi dodawanymi standardowo do tablicy jak i tymi z grawerowana nazwą zawodnika
(na potwierdzenie filmik z linku na dole ;) )



jedyne co to nie polecam do domowego użytku grotów stalowych o chropowatej strukturze (nacinane radełkowane itp. często modne u zawodników (rzadko bardzo sprzedawane w lotkach seryjnych- nie mylić z tymi co graja w tv) )
"ponoć" lepiej się trzyma w zależności od modelu tablicy po wbiciu czy w dłoni (palcach)


niestety niszczą włókna sizalu


tyle wymądrzania :x
 
 
CYBERNAUTA 



Tarcza: Blada Trójca
Lotki: Modyfikowane hybrydy :)
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1119
Skąd: PL
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 9:14 pm   

CzarekMichał napisał/a:
Najważniejsza jest waga, długość i kształt barela. Są to jednak bardzo indywidualne sprawy. Nikt Ci nie doradzi, które są "lepsze".

Dokładnie.

Ja posiadam Nemesisy (cieńkie barele jak ołówki + krótsze szafty) oraz Piraty (grube barele + standardowo długie szafty) i zależy od dnia - raz lepiej rzuca mi się pierwszymi a innym razem drugimi.
Często rzucam sobie styranymi barówkami w knajpie i też nie narzekam :)

Przejdz się do sklepu i sprawdz, które Tobie lepiej leżą w dłoni. Czy wolisz barele gładkie czy z nacięciami. Cieńkie czy grube. Cała reszta (szafty, piórka) wyjdą z czasem :)

Cytat:
czy do profesjonalnej gry 18g lotka to mało bo jak czytam to noektórzy maja grubo ponad 20g

Jak powyżej, to jest kwestia indywidualna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group